Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πλάκα με κάνεις; Άνοιξε το AppStore και δες το Facebook. Άνευ λογαριασμού και φωτογραφιών απαιτεί 550mb λίγο παραπάνω από μισό gb ακόμα και αν μείνουμε στην παρούσα έκδοση και στο αν λόγω κινητό, σύντομα θα χρειαστεί να αγοράσουμε καινούργια συσκευή.

 

Δεν το χρησιμοποιω και δεν ξέρω

Ένα παράδειγμα έδωσα

Γενικά αν αναβαθμίσεις συνέχεια οι εφαρμογές μεγαλώνουν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν το χρησιμοποιω και δεν ξέρω

Ένα παράδειγμα έδωσα

Γενικά αν αναβαθμίσεις συνέχεια οι εφαρμογές μεγαλώνουν

 

Στο τέλος θα φτάσουν οι εφαρμογές πιο μεγάλες και από το λογισμικό του κινητού.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω δεν συμφερει βρισκεις 6αρι τωρα στα 120

Κρατα το νομιζω η 12 θα στο αναστησει

 

Σε μεταχειρισμένο θα αναφέρεσαι να υποθέσω?

 

Ρωτάω γιατί θέλω να πάρω το 6s τώρα που λογικά θα πέσει η τιμή του....αλλά αξιόπιστο μεταχειρισμένο που μπορώ να βρω?

Link to comment
Share on other sites

Σε μεταχειρισμένο θα αναφέρεσαι να υποθέσω?

 

Ρωτάω γιατί θέλω να πάρω το 6s τώρα που λογικά θα πέσει η τιμή του....αλλά αξιόπιστο μεταχειρισμένο που μπορώ να βρω?

 

Από χέρι αν βρεις από γνωστό αλλιώς από αγγελία αλλά πάντα ο πωλητής να έχει αξιολογήσεις αρκετές

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

όπως έχω ξανα γράψει στο φόρουμ εδώ, έχω εαν 5S το οποίο είχε πρόβλημα και το πήγα στο service εντος εγγύησης και μου έδωσαν ανακατασκευασμενό. Δεν το χρησιμοποιούσα για καιρό τώρα που τι ξανα χρησιμοποιώ βλέπω ότι η μπαταρία τελειώνει γρήγορα και οτι (πάλι) το κινητό ζεσταίνεται πάρα πολύ.............πάλι σε προβληματικό μοντέλο έπεσα?
Link to comment
Share on other sites

όπως έχω ξανα γράψει στο φόρουμ εδώ, έχω εαν 5S το οποίο είχε πρόβλημα και το πήγα στο service εντος εγγύησης και μου έδωσαν ανακατασκευασμενό. Δεν το χρησιμοποιούσα για καιρό τώρα που τι ξανα χρησιμοποιώ βλέπω ότι η μπαταρία τελειώνει γρήγορα και οτι (πάλι) το κινητό ζεσταίνεται πάρα πολύ.............πάλι σε προβληματικό μοντέλο έπεσα?

 

Μήπως κάνει κάποιες διεργασίες πχ αναβαθμίσεις και ζεσταίνεται;

Σε 4g το δουλεύεις;

Ίσως έπεσες ξανά σε ελαττωματικό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχεις ανοιχτό το 4g; Αν το έχεις ανοιχτό δοκίμασε να το βάλεις στο 3g να δεις πώς πάει

 

Μήπως κάνει κάποιες διεργασίες πχ αναβαθμίσεις και ζεσταίνεται;

Σε 4g το δουλεύεις;

Ίσως έπεσες ξανά σε ελαττωματικό

 

Όχι στο 3g με σχετικά καλό σήμα. Έτσι όπως ζεστάθηκε πάλι θα ξανά βγάλει θέμα η οθόνη (με τη κόλλα της οθόνης....)

 

Έχω περάσει, μέσω iTunes - set as new phone- την 11.4.1........έχει περάσει κανείς το ios12 να μου πει εμπειρίες ?

 

Εχω την έκδοση με τα 16gb

 

Επίσης Έχετε ενεργοποιημένη την ανανέωση εφαρμογών στο υπόβαθρο ?

Edited by mobile_34
Link to comment
Share on other sites

Όχι στο 3g με σχετικά καλό σήμα. Έτσι όπως ζεστάθηκε πάλι θα ξανά βγάλει θέμα η οθόνη (με τη κόλλα της οθόνης....)

 

Έχω περάσει, μέσω iTunes - set as new phone- την 11.4.1........έχει περάσει κανείς το ios12 να μου πει εμπειρίες ?

 

Εχω την έκδοση με τα 16gb

 

Επίσης Έχετε ενεργοποιημένη την ανανέωση εφαρμογών στο υπόβαθρο ?

 

Οποίος χρειάζεται την ανανέωση στο υπόβαθρο την έχει ανοιχτή

Εγώ δεν την χρησιμοποιώ

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εχω το iOS 12 σχεδόν μιάμιση μερα στο 5s... πολυ καλές εντυπωσεις ! Η συσκευη μου αποδίδει καλύτερα σε ταχύτητα.

 

Για μπαταρία πανω κατω τα ιδια (σε λίγες μερες το κινητο μου συμπληρώνει 5 χρονια ζωής και για τη χρήση που του εχω κανει μια χαρα κρατάει!!)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω το iOS 12 σχεδόν μιάμιση μερα στο 5s... πολυ καλές εντυπωσεις ! Η συσκευη μου αποδίδει καλύτερα σε ταχύτητα.

 

Για μπαταρία πανω κατω τα ιδια (σε λίγες μερες το κινητο μου συμπληρώνει 5 χρονια ζωής και για τη χρήση που του εχω κανει μια χαρα κρατάει!!)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Με νορμαλ χρήση σε βγάζει μια ημέρα η μπαταρία?

 

Μετά από μερικές μέρες χρήσεις το κινητό ψιλό έστρωσε (το είχα 1-2 μήνες με ελάχιστη χρήση - επίσης είναι refurbished μου το έδωσαν καθώς το κινητό ήταν εντός εγγύησης).

 

Πως μπορώ να δω το battery health στο 5s?

Link to comment
Share on other sites

Update: μετα από μερικές ημέρες χρήσης το κινητο, με πολύ μέτρια χρήση, θέλει 2 φορές την ημέρα φορτιση(!).....όποτε θέλει αλλαγή μπαταρίας. Οι οικονομικότερες επιλογές που βρήκα είναι στο media με 23,99€ - 2 χρόνια εγγύηση και κοτσοβολο με 25€ και 2 χρόνια εγγύηση. Έχει αλλάξει κανείς από εκεί μπαταρία? Edited by mobile_34
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα από περιέργεια σε ένα 5s που έχω (δεν έχω εφαρμογές μέσα μόνο ένα Gmail να συγχρονίζει της επαφές)

 

Clean install από dfu το μόνο που περαστικε είναι Gmail account με συγχρονισμό μόνο επαφές

 

Κλειστό location κλειστό background refresh απενγατασταθικαν σχεδόν όλα τα άχρηστα app

 

Αποτέλεσμα συσκευή ποιο γρήγορη από το ios 11 ΑΛΛΑ μπαταρία κατα διαόλου εκεί που μέσα στην νύχτα δεν έχανα τπτ τώρα ενα 6 7% το έχω στο νερό. Και στην χρήση φεύγει νερό πολύ ποιο γρήγορα από το ios 11.

 

Μπαταρία καινούργια 19 κύκλους έχει 100% ζωή έτσι δεν τίθεται θέμα μπαταρίας, σήμερα θα γυρίσω πίσω να δω μήπως συσκευή τα παίξε

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με νορμαλ χρήση σε βγάζει μια ημέρα η μπαταρία?

 

Μετά από μερικές μέρες χρήσεις το κινητό ψιλό έστρωσε (το είχα 1-2 μήνες με ελάχιστη χρήση - επίσης είναι refurbished μου το έδωσαν καθώς το κινητό ήταν εντός εγγύησης).

 

Πως μπορώ να δω το battery health στο 5s?

3u tools από το pc
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα από περιέργεια σε ένα 5s που έχω (δεν έχω εφαρμογές μέσα μόνο ένα Gmail να συγχρονίζει της επαφές)

 

Clean install από dfu το μόνο που περαστικε είναι Gmail account με συγχρονισμό μόνο επαφές

 

Κλειστό location κλειστό background refresh απενγατασταθικαν σχεδόν όλα τα άχρηστα app

 

Αποτέλεσμα συσκευή ποιο γρήγορη από το ios 11 ΑΛΛΑ μπαταρία κατα διαόλου εκεί που μέσα στην νύχτα δεν έχανα τπτ τώρα ενα 6 7% το έχω στο νερό. Και στην χρήση φεύγει νερό πολύ ποιο γρήγορα από το ios 11.

 

Μπαταρία καινούργια 19 κύκλους έχει 100% ζωή έτσι δεν τίθεται θέμα μπαταρίας, σήμερα θα γυρίσω πίσω να δω μήπως συσκευή τα παίξε

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

3u tools από το pc

 

 

Εγώ το 8αρη μου το γύρισα στην 11.4.1 . Να σε ρωτήσω κάτι? Όταν πας μπαταρία βγάζει το κυκλάκι περιστροφής και υπολογίζει τη χρήση που του κάνεις ή όχι? Νομίζω δεν υπολόγιζε παλιά στα έβγαζε κατευθείαν.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το 8αρη μου το γύρισα στην 11.4.1 . Να σε ρωτήσω κάτι? Όταν πας μπαταρία βγάζει το κυκλάκι περιστροφής και υπολογίζει τη χρήση που του κάνεις ή όχι? Νομίζω δεν υπολόγιζε παλιά στα έβγαζε κατευθείαν.
Βγάζει κουκλάκι και στο 5s και στο 8 plus αν θες θα δωκιμασω και σε αλλα μοντέλα, παντός και στο 8+ μπαταρία σε αναμονή κατεβαίνει μόνη της αν και εκεί δεν έγινε clean install αν και από ότι βλέπω από το 5s λίγη σημασία έχει. Το γύρισα μόλις τώρα το 5s σε 11 πέρασα επαφές έκλεισα τοποθεσίες κλπ να δω μέχρι το βράδυ πόσο θα κατέβω
Link to comment
Share on other sites

Βγάζει κουκλάκι και στο 5s και στο 8 plus αν θες θα δωκιμασω και σε αλλα μοντέλα, παντός και στο 8+ μπαταρία σε αναμονή κατεβαίνει μόνη της αν και εκεί δεν έγινε clean install αν και από ότι βλέπω από το 5s λίγη σημασία έχει. Το γύρισα μόλις τώρα το 5s σε 11 πέρασα επαφές έκλεισα τοποθεσίες κλπ να δω μέχρι το βράδυ πόσο θα κατέβω

 

Τις πρώτες μια δυο ημέρες τα από αναβάθμιση-επαναφορά γίνονται διεργασίες στο παρασκήνιο

Αυτές τρώνε μπαταρία ενώ ο χρήστης δεν γνωρίζει

Πρέπει να το αφήσεις λίγες μέρες και μετά να κρίνεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το....κυκλακι είναι σε όλα με την 12 άρα .Δυο δευτερόλεπτα κρατάει

Μην κάνετε τα τηλέφωνα πειραματόζωα παιδιά

Μια χαρά είναι η 12 άρα

Link to comment
Share on other sites

Το....κυκλακι είναι σε όλα με την 12 άρα .Δυο δευτερόλεπτα κρατάει

Μην κάνετε τα τηλέφωνα πειραματόζωα παιδιά

Μια χαρά είναι η 12 άρα

 

Δεν έμεινα ικανοποιημένος από τη μπαταρία. Είναι lag free με την 12αρα αλλά δεν κρατάει με τίποτα την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έμεινα ικανοποιημένος από τη μπαταρία. Είναι lag free με την 12αρα αλλά δεν κρατάει με τίποτα την μπαταρία.

 

Λογικό μου φαίνεται

Ακόμα είναι η πρώτη έκδοση

Σε 1-2 μήνες θα έρθει στα ίσια

Πρέπει να αναβαθμιστούν και όλες οι εφαρμογές. Ίσως κάποια δεν δουλεύει και τόσο σωστά αλλά κυρίως το iOS 12 πρέπει να προγραμματιστεί ακόμα πιο σωστά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τις πρώτες μια δυο ημέρες τα από αναβάθμιση-επαναφορά γίνονται διεργασίες στο παρασκήνιο

Αυτές τρώνε μπαταρία ενώ ο χρήστης δεν γνωρίζει

Πρέπει να το αφήσεις λίγες μέρες και μετά να κρίνεις

 

διεργασίες γινονται όταν έχεις κάτι στο κινητό η έστω ανοιχτό internet κλπ χωρίς απολύτως τπτ κάθετε με την ησυχία του

 

btw επανέφερα την 11 το πρωί μπαταρία 100 ήταν 100 παραμένει (και εχει γινει και μια κλήση)

με την 12 θα ειχει κατεβει 10 στο νερό

btw ειναι ποιο γρήγορη η 12 άλλα μπαταρία για τα μπάτσα

Link to comment
Share on other sites

Στο Apple discussion αν βάλετε battery drain iOS 12 iPhone 6s θα δείτε πως αρκετοί διαμαρτύρονται πως η μπαταρία φεύγει για την πλάκα. Όλοι λένε πως είναι αψεγάδιαστο λογισμικό αλλά η μπαταρία κατεβαίνει πολύ γρήγορα.

 

Γνώμη μου αν και κάτοχος 8; Ας κουτσουρέψουν το iOS. Ας το μικρύνουν ας μας δώσουν μικρότερες ipsw δίχως καθόλου features που η μπαταρία να κρατάει. Νομίζω θα ικανοποιηθεί αρκετά μεγάλη μερίδα καταναλωτών.

Link to comment
Share on other sites

Κάθε χρόνο τα ίδια και τα ίδια

Σε όλα τα IOS μέχρι τώρα βλέπεις IOS 1 IOS 4 IOS 5 IOS 8 IOS 11 IOS 12 IOS 20 Drain battery........τα ίδια και τα ίδια....ακόμα δεν καταλάβατε ?

Link to comment
Share on other sites

Κάθε χρόνο τα ίδια και τα ίδια

Σε όλα τα IOS μέχρι τώρα βλέπεις IOS 1 IOS 4 IOS 5 IOS 8 IOS 11 IOS 12 IOS 20 Drain battery........τα ίδια και τα ίδια....ακόμα δεν καταλάβατε ?

 

ουσιαστικα ο μονος τροπος να γιρισεις στην παλια αυτονομια ειναι να παρεις νεο iphone (τελεθταιο σινγεκριμενα γιατι μονο σε αυτα με το τελευταιο λογισμικο δεν υπαρχει drain καθος ακομη και με το iphone 8+ υπαρχει το θεμα) αλλα απο οτι ακουο στο xr δεν το κανει που σιμαινει............

Link to comment
Share on other sites

ουσιαστικα ο μονος τροπος να γιρισεις στην παλια αυτονομια ειναι να παρεις νεο iphone (τελεθταιο σινγεκριμενα γιατι μονο σε αυτα με το τελευταιο λογισμικο δεν υπαρχει drain καθος ακομη και με το iphone 8+ υπαρχει το θεμα) αλλα απο οτι ακουο στο xr δεν το κανει που σιμαινει............

 

Η να μην αναβαθμίσεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κάθε χρόνο τα ίδια και τα ίδια

Σε όλα τα IOS μέχρι τώρα βλέπεις IOS 1 IOS 4 IOS 5 IOS 8 IOS 11 IOS 12 IOS 20 Drain battery........τα ίδια και τα ίδια....ακόμα δεν καταλάβατε ?

 

https://discussions.apple.com/thread/8540610?page=1

 

110 άτομα που πάτησαν me too τους θεωρείς ψεύτες; Ναι η λύση είναι ή να κολλήσεις τη συσκευή σου στην προτελευταία έκδοση την 11.4.1 ή να αγοράσεις την επόμενη συσκευή όπως λένε τα παραπάνω παιδιά. Θα δεις ότι στο WWDC η Apple μίλησε για 30 λεπτά συν στο Xs σε σύγκριση με το X. Πως θα το πετύχεις αυτό με μια μπαταρία ελαφρώς μικρότερη του x; Πρώτα με τον επεξεργαστή Α12 που είναι 7nm και έπειτα βάζοντας τα προηγούμενα μοντέλα να δουλεύουν σε λίγο υψηλότερες ταχύτητες οι επεξεργαστές. Αποτέλεσμα αυτού είναι να βιώνεις όντως πολύ πολύ καλύτερη απόκριση ως αίσθηση αλλά και η μπαταρία να τελειώνει πιο γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...