Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο 6 plus το έχω περάσει. Όπου έχω διαβάσει λένε για το WWDC.

 

Για ποτέ λένε; Βλέπεις κάτι δηλαδή; Αξίζει έχει κάτι νέο; Δουλεύει καλά;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για ποτέ λένε; Βλέπεις κάτι δηλαδή; Αξίζει έχει κάτι νέο; Δουλεύει καλά;

Για τον Ιούνιο που θα γίνει το WWDC 2015 της apple που θα παρουσιάσει το ios 9 και το νέο mac os x. Η μουσική έχει αλλάξει, από ταχύτητα είναι σε επίπεδα 8.1.3 αλλά από μπαταρία δεν λέει και πολλά. Υπάρχει ένα bug με την περιστροφή της οθόνης όταν είσαι στην homescreen αλλά αυτό παροουσιάστηκε πρώτη φορά στο 8.3. Σε γενικές γραμμές είναι ένα πιο γρήγορο 8.3 με νέα μουσική.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Για τον Ιούνιο που θα γίνει το WWDC 2015 της apple που θα παρουσιάσει το ios 9 και το νέο mac os x. Η μουσική έχει αλλάξει, από ταχύτητα είναι σε επίπεδα 8.1.3 αλλά από μπαταρία δεν λέει και πολλά. Υπάρχει ένα bug με την περιστροφή της οθόνης όταν είσαι στην homescreen αλλά αυτό παροουσιάστηκε πρώτη φορά στο 8.3. Σε γενικές γραμμές είναι ένα πιο γρήγορο 8.3 με νέα μουσική.

 

Για την μουσική έχω διαβαστεί. Κάτι τέτοια δεν μ ενδιαφέρουν.

Απλά αυτό που θέλω από την συσκευή μου είναι να δουλεύει smooth και να μην καταναλώνει άσκοπα μπαταρία. Κατα τ αλλά ευχαριστημένος είμαι.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Από 22.30 εώς 06.30 3% έχασε με GPS και wi-fi ανοιχτό σε κατάσταση μην ενοχλείτε. Με λίγη χρήση το πρωί, 10 λεπτά περίπου, έχασε άλλο 1% και από 10.15 έως 15.45 3g ανοιχτό και χρήση καμιά ώρα περίπου από 92% είμαι τώρα 49% (χρήση από την τελευταία φόρτιση 3 ώρες και 50 λεπτά). Πιστεύω είναι normal.

Ίσως πρέπει να δεις την μπαταρία σου μην έχει κάποιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Από 22.30 εώς 06.30 3% έχασε με GPS και wi-fi ανοιχτό σε κατάσταση μην ενοχλείτε. Με λίγη χρήση το πρωί, 10 λεπτά περίπου, έχασε άλλο 1% και από 10.15 έως 15.45 3g ανοιχτό και χρήση καμιά ώρα περίπου από 92% είμαι τώρα 49% (χρήση από την τελευταία φόρτιση 3 ώρες και 50 λεπτά). Πιστεύω είναι normal.

Ίσως πρέπει να δεις την μπαταρία σου μην έχει κάποιο πρόβλημα.

 

Εμένα δεν δουλεύει έτσι σίγουρα χειρότερα είναι.

Και πως με την 8.1.3 ήταν εντάξει και μέσα σε 2 μέρες χάλασε η μπαταρία;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το έχει καταφέρει κανείς άλλος αυτό..??

 

Αν βάλεις μουσική να παίζει στο background βγάζεις και 40 ώρες "χρήσης" αν θες

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις μουσική να παίζει στο background βγάζεις και 40 ώρες "χρήσης" αν θες

Πιστεύω έχεις ματάκια και βλέπεις τη χρήση από κάτω. Στην προκειμένη περίπτωση πρόκειτε για άλλο ένα "σφάλμα" των iphone...!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Το έχει καταφέρει κανείς άλλος αυτό..??

 

 

Εγώ είχα ένα plantronics bt το οποίο όταν ήταν συνδεδεμένο, το μέτραγε στην ώρα χρήσης...

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω έχεις ματάκια και βλέπεις τη χρήση από κάτω. Στην προκειμένη περίπτωση πρόκειτε για άλλο ένα "σφάλμα" των iphone...!!:lol:

 

Δεν είναι σφάλμα. Κάτι κολλάει και κρατάει τον επεξεργαστή ίσως δεν τον αφήνει να μπει σε sleep όταν κλειδώνεις την συσκευή και έτσι μετράει χρήση ενώ ΕΣΥ δεν χρησιμοποιείς την συσκευή.

Γενικά δεν είναι και καλό να βλέπεις μεγάλα νούμερα νούμερα στην χρήση όσο πιο λιγο τόσο καλύτερα.

Φυσικά 4-5 ώρες είναι καλά πιστεύω σε μια μέρα και δηλώνει την σωστή λειτουργία της συσκευής

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι σφάλμα. Κάτι κολλάει και κρατάει τον επεξεργαστή ίσως δεν τον αφήνει να μπει σε sleep όταν κλειδώνεις την συσκευή και έτσι μετράει χρήση ενώ ΕΣΥ δεν χρησιμοποιείς την συσκευή.

Γενικά δεν είναι και καλό να βλέπεις μεγάλα νούμερα νούμερα στην χρήση όσο πιο λιγο τόσο καλύτερα.

Φυσικά 4-5 ώρες είναι καλά πιστεύω σε μια μέρα και δηλώνει την σωστή λειτουργία της συσκευής

 

Την χρήση που κάνω την κοιτάω κάθε μέρα. Βγάζει γύρω στις 6 ώρες. Αυτό έγινε ξαφνικά από τη μία στιγμή στην άλλη, εκεί που έγραφε 6 ώρες ξαφνικά έγιναν 16. Δεν έχει κάνει με με το κλείδωμα - sleep κτλ....

Γί' αυτό επιμένω ότι είναι σφάλμα..!!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις την λειτουργία ανανέωσης εφαρμογών στο υπόβαθρο.

Και πόσταρε ξανά τα αποτελέσματα μετά από χρήση αφού το έχεις κάνει πλήρη φόρτιση (από το 20% στο 100%)

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πέρασα την 8.4 που έγινε διαθέσιμη.

Έκανα καθαρή εγκατάσταση. Θα ενημερώσω για την λειτουργία της συσκευής σε 1-2 μέρες για όποιον δεν βιάζεσαι να την περάσει.

Βέβαια είναι διαθέσιμο και το jailbreak για όποιον ενδιαφέρεται.

Ένα αναμονή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την 8.4 που έγινε διαθέσιμη.

Έκανα καθαρή εγκατάσταση. Θα ενημερώσω για την λειτουργία της συσκευής σε 1-2 μέρες για όποιον δεν βιάζεσαι να την περάσει.

Βέβαια είναι διαθέσιμο και το jailbreak για όποιον ενδιαφέρεται.

Ένα αναμονή

 

Πρώτες εντυπώσεις?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις?

 

Δεν βλέπω κάτι περίεργο. Δεν μπορώ να έχω άποψη ακόμη.

Ξανά bug όμως δεν είδα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Με 8.4 κι εγώ από την πρώτη στιγμή... Bug στο τηλέφωνο κανένα αλλά υπάρχουν άλλα θέματα που με δυσκολεύουν.

Έβαλα iTunes 12.2, και για να μεταφέρω τραγούδια που είχα στον υπολογιστή μου το χάος! Καταρχάς με ενεργοποιημένο το apple music trial δεν μπορείς να μεταφέρεις τραγούδια με τον κλασσικό τρόπο. Πάει και κάνει αντιστοίχιση όλης σου της βιβλιοθήκης στο «σύννεφο». Κάτι cd ελληνικά τα έσκισε. Τα ανέβασε με άλλα artworks, άλλα ονόματα δίσκων και γενικά ότι να 'ναι. Το ίδιο διάβασα σε άλλα forums και για ξένα cd.

Αν έχει βρει κανείς τον τρόπο να μεταφέρουμε στο iphone την δική μας μουσική όπως την έχουμε ας μου πει γιατί έχω τρελαθεί από χθες

Link to comment
Share on other sites

Με 8.4 κι εγώ από την πρώτη στιγμή... Bug στο τηλέφωνο κανένα αλλά υπάρχουν άλλα θέματα που με δυσκολεύουν.

Έβαλα iTunes 12.2, και για να μεταφέρω τραγούδια που είχα στον υπολογιστή μου το χάος! Καταρχάς με ενεργοποιημένο το apple music trial δεν μπορείς να μεταφέρεις τραγούδια με τον κλασσικό τρόπο. Πάει και κάνει αντιστοίχιση όλης σου της βιβλιοθήκης στο «σύννεφο». Κάτι cd ελληνικά τα έσκισε. Τα ανέβασε με άλλα artworks, άλλα ονόματα δίσκων και γενικά ότι να 'ναι. Το ίδιο διάβασα σε άλλα forums και για ξένα cd.

Αν έχει βρει κανείς τον τρόπο να μεταφέρουμε στο iphone την δική μας μουσική όπως την έχουμε ας μου πει γιατί έχω τρελαθεί από χθες

 

Εγώ δεν έκανα αναβάθμιση το iTunes.

Μετέφερα κανονικά την μουσική μου χωρίς πρόβλημα αφού έκανα set up as new

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχεις ενεργοποιήσει το Apple Music trial εσύ; Γίνεται μπέρδεμα με το iTunes in the Cloud

 

Εννοειται πως οχι. Απο εκει προκαλειται το μπερδεμα σου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,

Προσωπικα ειμαι λιγο απογοητευμενος με την αποδοση της συσκευης.

Ειχα 5 για δυο χρονια κ πριν κανα 2μηνο πηρα το 5s. Διαφορες δεν μπορω να εντωπισω ακομη στην καθημερινη χρηση οσον αφορα την ταχυτητα αλλα στην καμερα οι διαφορες με το 5 ειναι μεγαλες... κ το 5 βγαινει παντα νικητης μιας κ τα εχω κ τα δυο ακομη κ τα συγκρινα καθημερινα τις πρωτες μερες.

Θα μου πειτε πως ειναι δυνατον??? Μπορω να ποσταρω φωτο αν θελετε... Αφου σκεφτομαι πολλες φορες να δωσω στην κοπελα μου το s κ να παρω πισω το 5 γιατι σε γενικες γραμμες, αν εξαιρεσουμε το χρωμα(μαυρο) που ειναι εξαιρετικα ευαισθητο στο 5, σαν κατασκευη ειναι πολυ ανωτερη αυτη του 5.

Πιστευω με την 8.4 να βελτιωθει λιγο κ σε επιδοσεις κ σε μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,

Προσωπικα ειμαι λιγο απογοητευμενος με την αποδοση της συσκευης.

Ειχα 5 για δυο χρονια κ πριν κανα 2μηνο πηρα το 5s. Διαφορες δεν μπορω να εντωπισω ακομη στην καθημερινη χρηση οσον αφορα την ταχυτητα αλλα στην καμερα οι διαφορες με το 5 ειναι μεγαλες... κ το 5 βγαινει παντα νικητης μιας κ τα εχω κ τα δυο ακομη κ τα συγκρινα καθημερινα τις πρωτες μερες.

Θα μου πειτε πως ειναι δυνατον??? Μπορω να ποσταρω φωτο αν θελετε... Αφου σκεφτομαι πολλες φορες να δωσω στην κοπελα μου το s κ να παρω πισω το 5 γιατι σε γενικες γραμμες, αν εξαιρεσουμε το χρωμα(μαυρο) που ειναι εξαιρετικα ευαισθητο στο 5, σαν κατασκευη ειναι πολυ ανωτερη αυτη του 5.

Πιστευω με την 8.4 να βελτιωθει λιγο κ σε επιδοσεις κ σε μπαταρια

 

Αν σου αρέσει εσένα το 5 περισσότερο εμείς ότι και να σου πούμε δεν νομίζω να έχει σημασία. Καλύτερα να πάρεις αυτό που σε ευχαριστεί πιο πολύ. Δεν μπορώ να καταλάβω όταν λες ότι σαν ποιότητα το 5αρι είναι καλύτερο απο το 5S τι εννοείς μια και σαν κατασκευή είναι η ίδια. το "εσωτερικό" αλλάζει.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,

Προσωπικα ειμαι λιγο απογοητευμενος με την αποδοση της συσκευης.

Ειχα 5 για δυο χρονια κ πριν κανα 2μηνο πηρα το 5s. Διαφορες δεν μπορω να εντωπισω ακομη στην καθημερινη χρηση οσον αφορα την ταχυτητα αλλα στην καμερα οι διαφορες με το 5 ειναι μεγαλες... κ το 5 βγαινει παντα νικητης μιας κ τα εχω κ τα δυο ακομη κ τα συγκρινα καθημερινα τις πρωτες μερες.

Θα μου πειτε πως ειναι δυνατον??? Μπορω να ποσταρω φωτο αν θελετε... Αφου σκεφτομαι πολλες φορες να δωσω στην κοπελα μου το s κ να παρω πισω το 5 γιατι σε γενικες γραμμες, αν εξαιρεσουμε το χρωμα(μαυρο) που ειναι εξαιρετικα ευαισθητο στο 5, σαν κατασκευη ειναι πολυ ανωτερη αυτη του 5.

Πιστευω με την 8.4 να βελτιωθει λιγο κ σε επιδοσεις κ σε μπαταρια

 

To 5αρι σε πολλα σημεια ειναι χειροτερο. Ελλατωματικο κουμπι και το επανω για ον-οφφ και το κουμπι της αφετηριας ελλατωματικο. Το μαυρο ειδικα ξεφλουδιζει χωρις να το βγαλεις απο το κουτι. Σε καμερα ειναι 100% απιθανο να εχει καλυτερη απο το 5ς.

Γενικοτερα τα s μοντελα ειναι παντα διορθωμενα στα σημεια που πασχουν τα απλα μοντελα βλεπε iphone 4, iphone 5, iphone 6. Τα s παντα ερχονται με λιγοτερα προβληματα

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδια οσοι εχετε 8.4 και 8.3 μεσα στα διαγνωστικα βλεπετε αρχειο για καθε μερα με το ονομα coretime.ips και μεσα να εχει συνεχομενη καταγραφη ολη την ημερα?

νομιζω αυτο φταιει στην μη σωστη λειτουργια της συσκευης και την αυτονομια της μπαταριας

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως στο δικό μου 5s εχω δει σαφώς χειρότερη διαχείρηση της μπαταρίας.

Η χρήση που κάνω στο τηλέφωνο είναι αρκετά συντηρητική πάντα και ενώ όλες οι προηγούμενες εκδόσεις δεν με επηρρεασαν αυτή μου φάνηκε πολυ.

Μόνος μου ενδοιασμος ότι έβαλα την 8.4 OTA, δεν ξερω όμως αν επηρεάζει τόσο πολυ την απόδοση της μπαταρίας

Επίσης η χρήση μου εχει αυξηθεί ελάχιστα λόγω των καταστάσεων τώρα για να ενημερώνομαι αλλά η χρήση μου πχ δεν άλλαξε απο Δευτέρα σε Τρίτη ενώ η κατανάλωση αυξήθηκε.

Το τηλέφωνο είναι 1ος χρόνου και πάντα φορτίζεται απο το λιγότερο 20-30% στο φουλ κατα τη διάρκεια της νύχτας ενώ το πρωί πάντα κάνω επανεκκίνηση.

 

Όταν μιλάω για μεγαλύτερη κατανάλωση εννοώ του στυλ απο 100% σε 99% πριν την 8.4 μπορει να έπεφτε και μετά απο 2 ώρες σερφάρισμα σε ΝΕΤ και fb, τώρα σε λιγότερο απο μισή ωρα εχει σπάσει η κατοστάρα και μετά εννοείται ότι η πτώση συνεχίζει αναλογικά.

Edited by agriojohn
Link to comment
Share on other sites

To 5αρι σε πολλα σημεια ειναι χειροτερο. Ελλατωματικο κουμπι και το επανω για ον-οφφ και το κουμπι της αφετηριας ελλατωματικο.

 

Εγω παντως που εχω το 5αρι... Δεν εχω ουτε ελλατωματικο On/off , ουτε home button! και το χρησιμοποιω αρκετες ωρες το κιν μου!! Μπορει να επεσες στην περιπτωση!!

 

Τωρα αυτο που λεει ο φιλος μας οτι το 5αρι ειναι καλυτερο απο το "S" , νομιζω υπερβαλει...μπορει να παιζει ρολο και το σεταρισμα που εχει, την χρηση που κανει κλπ. Επισης μπορει να εχει και προβλημα η μπαταρια του στο "s"...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...