Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μεγάλα κενά μεταξύ του πλαστικού μέρους του bezel και του γυαλιού της οθόνης, μεγάλο backlight bleeding, πολύ διαφορετική αίσθηση του home button και στα 2 από τα 3, στο ίδιο μέρος στην οθόνη ένα σημείο ήταν πολύ φωτεινότερο από την υπόλοιπη οθόνη και στο άσπρο φόντο έβγαζε μάτι. Και πρέπει επίσης να προσθέσω ότι παρατήρησα αυτά τα θέματα και σε 4S φίλης, δηλαδή 4 στα 4.

 

case study η περίπτωση σου (δλδ μεγάλη ατυχία-γκαντεμιά) :p Ελπίζω να έχεις στείλει e-mail στην apple με τα S/N των κινητών και τα παράπονα σου.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το scrolling του Safari είναι τραγικό (8.1)

Ισχύει και σε σας;

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το scrolling του Safari είναι τραγικό (8.1)

Ισχύει και σε σας;

 

Οπως;! Λευκη σελιδα;! Ναι αλλα μονο στο iPad μετα απο πολλη χρηση!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Οπως;! Λευκη σελιδα;! Ναι αλλα μονο στο iPad μετα απο πολλη χρηση!

 

Δεν "ρολαρει" η σελίδα πανω-κάτω....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν "ρολαρει" η σελίδα πανω-κάτω....

 

Υπάρχουν κάποια bugs οπως αυτό που αναφέρεις.

Αναμένουμε διορθώσεις οπως ακούσω στην 8.1.1 που διορθώνει αρκετά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε. Ήμουν έτοιμος για hard reset νομίζοντας πως κάτι δεν έκατσε καλά στη συσκευή. Στον όπερα είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε. Ήμουν έτοιμος για hard reset νομίζοντας πως κάτι δεν έκατσε καλά στη συσκευή. Στον όπερα είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα.

 

Δεν χρειάζεται μόνο να περιμένεις και θα διορθωθούν τα προβλήματα σε επόμενα update

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται μόνο να περιμένεις και θα διορθωθούν τα προβλήματα σε επόμενα update

 

Ok, ευχαριστώ και πάλι.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το scrolling του Safari είναι τραγικό (8.1)

Ισχύει και σε σας;

Εμενα,με Air,άμα το πιασει,τόπιασε.Πας να γυρισεις,και γινεται λευκη η μιση οθονη.

Ευτυχως που δεν το κανει συνεχεια.

Παντως,αμα κολλησει καλα,μου ειπαν απο την υποστηριξη να του κανω ρεσετ.Δηλαδη,παταω ταυτοχρονα το βασικο κουμπι,και το κουμπακι που ειναι μονο του στην ακρη,μεχρι να βγει το μηλο.Αμα το κανω αυτο,στρωνει για κεινη την ωρα.

Και στο iStorm στο Κολωνακι,μου ειπαν οτι ειναι απο το 8.1.

Και τι θα γινει,ρωτησα;Θα βγαλουν ενημερωση και θα στρωσει,μου απηντησε.

Και πότε;Ξαναρωτησα εγω.

Σηκωμα των ωμων η απαντηση.:mad:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα,με Air,άμα το πιασει,τόπιασε.Πας να γυρισεις,και γινεται λευκη η μιση οθονη.

Ευτυχως που δεν το κανει συνεχεια.

Παντως,αμα κολλησει καλα,μου ειπαν απο την υποστηριξη να του κανω ρεσετ.Δηλαδη,παταω ταυτοχρονα το βασικο κουμπι,και το κουμπακι που ειναι μονο του στην ακρη,μεχρι να βγει το μηλο.Αμα το κανω αυτο,στρωνει για κεινη την ωρα.

Και στο iStorm στο Κολωνακι,μου ειπαν οτι ειναι απο το 8.1.

Και τι θα γινει,ρωτησα;Θα βγαλουν ενημερωση και θα στρωσει,μου απηντησε.

Και πότε;Ξαναρωτησα εγω.

Σηκωμα των ωμων η απαντηση.:mad:

 

Το reset απο όσο γνωρίζω ειναι μόνο αν κολλήσει η συσκευή και δεν αποκρίνεται σε λειτουργίες και δεν μπορεις να κανεις απενεργοποίηση.

Καλύτερα να κανεις απενεργοποίηση αν υπάρχει δυνατότητα.αλλα αυτά τα bug εμφανίζονται οτι και να κανεις.

Καλά σου απάντησαν δεν ξέρουν.

Μόνο η Apple και η ομάδα developers που κάνουν την δουλειά ξέρουν.

Την περιμένουμε ομως την ενημέρωση απο μέρα σε μέρα γιατι ειναι ο καιρός της

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι. Σας είχα αναφέρει ενα θεματάκι με το κλειδωμένο μου Iphone και την r-sim. Το τηλέφωνο εν τέλη ξεκλειδώθηκε επίσημα απο την εταιρία, το θέμα όμως είναι άλλο. Με το viber για την ακρίβεια. Το εγκατέστησα κανονικά, όμως όταν στέλνω ένα μήνυμα, εμφανίζει στους άλλους το ξένο νούμερο που είχα όσο ήταν κλειδωμένο ενω χρησιμοποιώ την ελληνική κάρτα. Αυτό πώς γίνεται να αλλάξει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι. Σας είχα αναφέρει ενα θεματάκι με το κλειδωμένο μου Iphone και την r-sim. Το τηλέφωνο εν τέλη ξεκλειδώθηκε επίσημα απο την εταιρία, το θέμα όμως είναι άλλο. Με το viber για την ακρίβεια. Το εγκατέστησα κανονικά, όμως όταν στέλνω ένα μήνυμα, εμφανίζει στους άλλους το ξένο νούμερο που είχα όσο ήταν κλειδωμένο ενω χρησιμοποιώ την ελληνική κάρτα. Αυτό πώς γίνεται να αλλάξει;

 

Εσυ το είχες δηλώσει γι αυτό.

Πήγαινε στο viber περισσότερα/ρυθμίσεις/απόρρητο και κανε απενεργοποίηση.

Μετά κανε ενεργοποίηση με τον αριθμό που θέλεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να μεταφέρω τις επαφές μου, το ημερολόγιο και γενικά να μεταφέρω ότι έχω από το 4s στο 5s; Υπάρχει κάποιος οδηγός πως μπορώ να το κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Κάνε back-up του 4S μέσω του iTunes ή του iCloud και έπειτα επανέφερε το στο 5S.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα.

Είχα αγοράσει φέτος το καλοκαίρι ένα iPhone 5s μεταχειρισμένο, το οποίο ο ιδιοκτήτης του το είχε αγοράσει από το AppStore της Αγγλίας.

Πριν από ένα μήνα μου εμφάνισε πρόβλημα, τελικώς έχει πρόβλημα η πλακέτα. Η αγορά του κινητού από το κατάστημα έγινε 2 Οκτωβρίου 2013 καθώς έχω την απόδειξη αγοράς.

Πήγα το κινητό στο Χολαργό, στο κατάστημα iSystem (εκεί μου είπαν κιόλας ότι έχει πρόβλημα η πλακέτα). Μου είπαν ότι αν το είχα πάει φέτος μέχρι 2 Οκτωβρίου θα έκαναν αντικατάσταση συσκευής(είδαν στοιχεία του κινητού από το Serial Number), όμως επειδή έχει περάσει ένας χρόνος χρειάζονταν την απόδειξη αγοράς και το μόνο που μπορούσαν να κάνουν ήταν να το επισκευάσουν δωρεάν.

Πήγα λοιπόν σήμερα το πρωί στο κατάστημα μαζί με την απόδειξη και μου είπαν ότι θα κάνουν αίτηση ώστε να μου δώσουν δύο χρόνια εγγύηση με σκοπό να γίνει αντικατάσταση της συσκευής. Σήμερα όμως το απόγευμα με πήραν πίσω τηλέφωνο και μου είπαν ότι δεν μπορούν να κάνουν κάτι διότι είναι από το εξωτερικό το κινητό (ενώ γνώριζαν από την πρώτη στιγμή ότι το κινητό είναι αγορασμένο από Αγγλία). Μου είπαν ότι μπορούν να μου κάνουν αυτοί (ως iSystem) την αντικατάσταση δίνοντάς τους 290 ευρώ. Διαφορετικά πρέπει να στείλω εγώ, και ΟΧΙ αυτοί, την συσκευή στο συγκεκριμένο κατάστημα που αγοράστηκε στην Αγγλία για να μου κάνουν αντικατάσταση.

Τι προτείνετε εσείς να κάνω;;;

Σας φαίνεται λογική η όλη αντιμετώπιση από το κατάστημα iSystem;; Άλλα έλεγαν στην αρχή και άλλα κατά την πορεία.

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα.

Είχα αγοράσει φέτος το καλοκαίρι ένα iPhone 5s μεταχειρισμένο, το οποίο ο ιδιοκτήτης του το είχε αγοράσει από το AppStore της Αγγλίας.

Πριν από ένα μήνα μου εμφάνισε πρόβλημα, τελικώς έχει πρόβλημα η πλακέτα. Η αγορά του κινητού από το κατάστημα έγινε 2 Οκτωβρίου 2013 καθώς έχω την απόδειξη αγοράς.

Πήγα το κινητό στο Χολαργό, στο κατάστημα iSystem (εκεί μου είπαν κιόλας ότι έχει πρόβλημα η πλακέτα). Μου είπαν ότι αν το είχα πάει φέτος μέχρι 2 Οκτωβρίου θα έκαναν αντικατάσταση συσκευής(είδαν στοιχεία του κινητού από το Serial Number), όμως επειδή έχει περάσει ένας χρόνος χρειάζονταν την απόδειξη αγοράς και το μόνο που μπορούσαν να κάνουν ήταν να το επισκευάσουν δωρεάν.

Πήγα λοιπόν σήμερα το πρωί στο κατάστημα μαζί με την απόδειξη και μου είπαν ότι θα κάνουν αίτηση ώστε να μου δώσουν δύο χρόνια εγγύηση με σκοπό να γίνει αντικατάσταση της συσκευής. Σήμερα όμως το απόγευμα με πήραν πίσω τηλέφωνο και μου είπαν ότι δεν μπορούν να κάνουν κάτι διότι είναι από το εξωτερικό το κινητό (ενώ γνώριζαν από την πρώτη στιγμή ότι το κινητό είναι αγορασμένο από Αγγλία). Μου είπαν ότι μπορούν να μου κάνουν αυτοί (ως iSystem) την αντικατάσταση δίνοντάς τους 290 ευρώ. Διαφορετικά πρέπει να στείλω εγώ, και ΟΧΙ αυτοί, την συσκευή στο συγκεκριμένο κατάστημα που αγοράστηκε στην Αγγλία για να μου κάνουν αντικατάσταση.

Τι προτείνετε εσείς να κάνω;;;

Σας φαίνεται λογική η όλη αντιμετώπιση από το κατάστημα iSystem;; Άλλα έλεγαν στην αρχή και άλλα κατά την πορεία.

Ευχαριστώ πολύ.

 

Στειλτο Αγγλια να στο αλλαξουν, εαν ειναι σιγουρο.Μιλα μαζι τους. Ποιο καταστημα ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Στειλτο Αγγλια να στο αλλαξουν, εαν ειναι σιγουρο.Μιλα μαζι τους. Ποιο καταστημα ειναι?

 

Apple Distribution International

HollyHill Industrial Estate

HollyHill,Cork

Ireland

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι Ιρλανδια, και ειναι το distribution centre της Apple. Απορω πως αγοραστηκε απο εκει?

Στειλτους ενα μαιλ ή παρτους τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το iPhone 5s 8.1 και εχει βγει καινουργια αναβαθμιση 8.1.1 και γραφει ότι είναι για το ipad 2 και για το iPhone 4s να την κανω την αναβαθμιση ?
Link to comment
Share on other sites

Εχω το iPhone 5s 8.1 και εχει βγει καινουργια αναβαθμιση 8.1.1 και γραφει ότι είναι για το ipad 2 και για το iPhone 4s να την κανω την αναβαθμιση ?

 

Εννοείται κανονικά. Διορθώνει και πολλά προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το iPhone 5s 8.1 και εχει βγει καινουργια αναβαθμιση 8.1.1 και γραφει ότι είναι για το ipad 2 και για το iPhone 4s να την κανω την αναβαθμιση ?

 

Η αναβάθμιση είναι για όλες τις συσκευές, εστιάζεται όμως στις συσκευές που αναφέρεις :)

Link to comment
Share on other sites

Εχω το iPhone 5s 8.1 και εχει βγει καινουργια αναβαθμιση 8.1.1 και γραφει ότι είναι για το ipad 2 και για το iPhone 4s να την κανω την αναβαθμιση ?

 

Οι τίτλος της λέει οτι διορθώνει προβλήματα σε αυτές τις συσκευές.

Ομως σε όλες τις συσκευές διορθώνει bug οπότε ειναι καλύτερα να την κανεις εμένα πάντως δουλεύει καλύτερα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Θυμάστε μου, για να πουλήσω 5S σε φίλο, φτάνει μόνο γενικά - επαναφορά - περιεχόμενο και ρυθμίσεις ή χρειάζεται και κάτι άλλο?

Θα σβήσει και από το find my iPhone?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Θυμάστε μου, για να πουλήσω 5S σε φίλο, φτάνει μόνο γενικά - επαναφορά - περιεχόμενο και ρυθμίσεις ή χρειάζεται και κάτι άλλο?

Θα σβήσει και από το find my iPhone?

 

Μόλις πας να κανεις επαναφορά θα σου ζητήσει να απενεργοποιήσεις το εύρεση iPhone.

Τιποτα άλλο δεν χρειάζεται

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...