Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το scrolling του safari δεν είναι καθόλου καλό. Τι μπορεί να φταίει ή πως διορθώνεται?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει καμία εφαρμογή για να κρατάει κωδικούς, κάρτες κλπ αλλα να ξεκλειδώνει και με το Touch ID?
Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμία εφαρμογή για να κρατάει κωδικούς, κάρτες κλπ αλλα να ξεκλειδώνει και με το Touch ID?

 

1password από τις καλύτερες του είδους

Link to comment
Share on other sites

1password από τις καλύτερες του είδους

 

Θα συμφωνησω απολυτα

+1

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει η αναβάθμιση σε 8.1 από 7.1.2 ?? Στην αδερφή μου την είπα να μην τη κάνει και με αυτά που διαβάζω μάλλον καλά έκανα .. εσείς τι λέτε ;

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει η αναβάθμιση σε 8.1 από 7.1.2 ?? Στην αδερφή μου την είπα να μην τη κάνει και με αυτά που διαβάζω μάλλον καλά έκανα .. εσείς τι λέτε ;

 

Στο 5s δουλεύει μια χαρά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Guys καλημέρα, έβαλα το 5s μου να φορτίσει (σύνδεση μέσω USB στον Η/Υ) στο γραφείο πριν από κάνα δίωρο περίπου, το τελευταίο μισάωρο δε το χρησιμοποίησα καθόλου και το έπιασα τώρα και είναι ζεστό ολόκληρο μπρος πίσω... (το έχω στη δερμάτινη Apple θήκη) και το ποσοστό της μπαταρίας έχει φτάσει στο 91%...

 

Δεν είχα παρατηρήσει ξανά κάτι αντίστοιχο... είναι φυσιολογικό?

Link to comment
Share on other sites

Guys καλημέρα, έβαλα το 5s μου να φορτίσει (σύνδεση μέσω USB στον Η/Υ) στο γραφείο πριν από κάνα δίωρο περίπου, το τελευταίο μισάωρο δε το χρησιμοποίησα καθόλου και το έπιασα τώρα και είναι ζεστό ολόκληρο μπρος πίσω... (το έχω στη δερμάτινη Apple θήκη) και το ποσοστό της μπαταρίας έχει φτάσει στο 91%...

 

Δεν είχα παρατηρήσει ξανά κάτι αντίστοιχο... είναι φυσιολογικό?

Δεν είναι φυσιολογικό αλλά μπορεί να κόλλησε κάποια διεργασία και γι αυτό να είναι ζεστό. Βγάλε το από την πρίζα και κάνε ένα restart το κινητό. Μετά το restart θα πρέπει να επανέλθει στα φυσιολογικά. Αν δεις ότι και πάλι είναι ζεστό κράτα πατημένο το lock button + home button και μόλις εμφανιστεί το μήλο τότε τα αφήνεις.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι φυσιολογικό αλλά μπορεί να κόλλησε κάποια διεργασία και γι αυτό να είναι ζεστό. Βγάλε το από την πρίζα και κάνε ένα restart το κινητό. Μετά το restart θα πρέπει να επανέλθει στα φυσιολογικά. Αν δεις ότι και πάλι είναι ζεστό κράτα πατημένο το lock button + home button και μόλις εμφανιστεί το μήλο τότε τα αφήνεις.

 

Το αποσύνδεσα από το καλώδιο και το ξανα σύνδεσα και σε 1-2 λεπτά ήταν κρύο.

Link to comment
Share on other sites

Το αποσύνδεσα από το καλώδιο και το ξανα σύνδεσα και σε 1-2 λεπτά ήταν κρύο.

Κάτι θα είχε κολλήσει. Το καλώδιο είναι σε καλή κατάσταση;

Παρακολούθησε το και αν δεις πάλι ότι ανεβάζει θερμοκρασία τότε κάνε αυτό που σε είπα πριν.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Σε άψογη κατάσταση είναι. Τώρα φτάνει στο 100% οπότε θα το αποσυνδέσω. Θα το δω σε επόμενες φορτίσεις. Μάλλον τυχαίο είναι το γεγονός, δεν έχει ξανασυμβεί γιατί γενικά το παρακολουθώ στις φορτίσεις του κλπ. Ακόμα και όταν τύχει και το χρησιμοποιήσω αρκετά ενώ φορτίζει ζεσταίνεται λίγο στο πίσω μέρος (το διαπιστώνω όταν δεν του φοράω θήκη) και όλα οκ.
Link to comment
Share on other sites

Τι πιστευετε οτι συμφερει πιο πολυ, να αγορασω iphone 5s 16gb ή iphone 5c 32gb? εχουν την ιδια τιμη πανω κατω,το 5s ειναι 30 ευρω ακριβοτερο! θα με βοηθουσε πολυ η γνωμη σας!
Link to comment
Share on other sites

Τι πιστευετε οτι συμφερει πιο πολυ, να αγορασω iphone 5s 16gb ή iphone 5c 32gb? εχουν την ιδια τιμη πανω κατω,το 5s ειναι 30 ευρω ακριβοτερο! θα με βοηθουσε πολυ η γνωμη σας!

 

Ειναι 2 πολύ διαφορετικές συσκευές σε αρκετά σημεία.

Το μόνο απο αυτά που λες που εχει μείον το 5s ειναι η μνήμη.

Αν σε βολεύουν τα 16gb πήγαινε σε 5s με κλειστά μάτια.

Το 5c ειναι ενα πλαστικό iPhone 5 με λιγο πιο καλή μπαταρία.

Δηλαδή 1 χρόνο παλιότερο απο το 5s με οτι συνεπάγεται αυτό. Λιγότερο θα σε παει το 5c πχ δυο χρόνια το 5s άνετα 3

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω με κλειστά μάτια 5s λόγω τελείως διαφορετικής αρχιτεκτονικής. Αν σκοπεύεις να το κρατήσεις μια επένδυση σε πιο νέο αλλα και σύγχρονο (64bit) hw πιστεύω αξίζει περισσότερο. Απο την αλλη δεν βλέπω τρελή διάφορα πλέον στην τιμή του 5s στα 16 με 32.

 

Βέβαια εγώ μετάνιωσα που πήρα 16αρι αλλα δεν πειράζει τόσο.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, εχθές μετά από παρότρυνση φίλου έκανα αναβάθμιση της σύνδεσης cosmote σε 4g και είδα πολύ καλύτερες ταχύτητες ακόμα και σε 3G! Δε γνωρίζω το λόγο ενδεχομένως σαν χρήστης να σου αναβαθμίζουν το προφίλ σου το οποίο επηρεάζει προς το καλύτερο και όταν έχεις συνδεθεί με 3G . Όποτε το προτείνω ανεπιφύλακτα. Ωστόσο ο λόγος που γράφω είναι ότι μετά την αναβάθμιση βλέπω μεγαλύτερη κατανάλωση της μπαταρίας ακόμα και με 3G! Μήπως γνωρίζει κάποιος το λόγο; Παρακάτω ακολουθούν οι φωτογραφίες η 1η πριν την αναβάθμιση η 2η μετά και η 3η με 4g!

[ATTACH]51938[/ATTACH]

[ATTACH]51939[/ATTACH]

[ATTACH]51940[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, θέλω αν μπορείτε να με διαφωτίσετε σε κανά δυο απορίες που εχω.

Απογοητεύτηκα απο το design των νέων iphone κ σκέφτομαι να αλλάξω το 5 με το 5s μιας κ ειναι μια πολύ καλή συσκευή που θα με βγάλει άνετα για 2 χρονάκια!

Το μαύρο χρώμα ειναι τόσο ευαίσθητο όσο του 5;

Γιατι με νύχια κ με δόντια το κρατάω αγρατσουνιστο.

Κ ποσό νομίζετε ειναι μια καλή τιμή να δώσω το 5 16gb 15 μηνών;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, θέλω αν μπορείτε να με διαφωτίσετε σε κανά δυο απορίες που εχω.

Απογοητεύτηκα απο το design των νέων iphone κ σκέφτομαι να αλλάξω το 5 με το 5s μιας κ ειναι μια πολύ καλή συσκευή που θα με βγάλει άνετα για 2 χρονάκια!

Το μαύρο χρώμα ειναι τόσο ευαίσθητο όσο του 5;

Γιατι με νύχια κ με δόντια το κρατάω αγρατσουνιστο.

Κ ποσό νομίζετε ειναι μια καλή τιμή να δώσω το 5 16gb 15 μηνών;

 

Όχι δεν ειναι τόσο ευαίσθητο έχουν αλλάξω την κατασκευή και την βαφή.

Το 5αρι ανάλογα την κατάσταση μέχρι 330€ πιστεύω.

5s όντως 2 χρόνια θα βγάλεις.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν ειναι τόσο ευαίσθητο έχουν αλλάξω την κατασκευή και την βαφή.

Το 5αρι ανάλογα την κατάσταση μέχρι 330€ πιστεύω.

5s όντως 2 χρόνια θα βγάλεις.

€349 καινουργιο το πουλάνε τα 5;) Απλα δεν πιστεύω ΚΑΝΕΝΑΝ που εχει δει το 6 /6 plus να θέλει να πάρει 5/5s :X say you cannot afford it, u guys. ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είδα Κ δε μου άρεσε. Είδα όμως το λευκό και τη συσκευή κλειστή. Είναι πολύ μεγάλο υπερβολικά λεπτό και δε δείχνει Τοςο ποιοτικό όσο το 5s. Από την άλλη να αφήσεις το 5 για να πας στο s δε λέει. Να πω ότι είδα το λευκό και όλοι λένε ότι το μαύρο είναι πολύ πιο ωραίο όποτε επιφυλάσσομαι λίγο.
Link to comment
Share on other sites

€349 καινουργιο το πουλάνε τα 5;) Απλα δεν πιστεύω ΚΑΝΕΝΑΝ που εχει δει το 6 /6 plus να θέλει να πάρει 5/5s :X say you cannot afford it, u guys. ;)

 

Κάτσε ρε φίλε δηλαδή πρέπει να έχουμε όλοι το ιδιο γούστο;

Εγω δε γουστάρω στρογγυλό κινητό κ ούτε ξέρεις τι δουλεια κανω για να μου πεις αν μπορώ να το πάρω η όχι. Εκτός κ αν δίνεις δάνεια αν ειναι να σε προτιμήσω ... Έλεος

Link to comment
Share on other sites

Το 5s εχει παρόμοια κατασκευή με το πεντάρι.

Αλλα απο πλευράς hw ειναι ανώτερο. Και σίγουρα θα κρατήσει περισσότερο καιρό μια και ειναι arm v8 όπως το 6 και όχι arm v7 όπως το πεντάρι.

Τα ίδια σκεφτομουνα και εγώ. Αν μπορείτε πάντως προτιμήστε το 32αρι γιατί ο χώρος εξανεμίζεται πολύ εύκολα.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

€349 καινουργιο το πουλάνε τα 5;) Απλα δεν πιστεύω ΚΑΝΕΝΑΝ που εχει δει το 6 /6 plus να θέλει να πάρει 5/5s :X say you cannot afford it, u guys. ;)

 

479 έχει μόλις το είδα. Σταμάτησε η πώληση του. Οι τιμές είναι πλασματικές.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το 5s εχει παρόμοια κατασκευή με το πεντάρι.

Αλλα απο πλευράς hw ειναι ανώτερο. Και σίγουρα θα κρατήσει περισσότερο καιρό μια και ειναι arm v8 όπως το 6 και όχι arm v7 όπως το πεντάρι.

Τα ίδια σκεφτομουνα και εγώ. Αν μπορείτε πάντως προτιμήστε το 32αρι γιατί ο χώρος εξανεμίζεται πολύ εύκολα.

 

Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν μαγειρεύουν.

Χτύπησα το 64αρι όπως κάποτε με το Ν9......:)

Το 32αρι 4s είχε φουλάρει.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...