Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα!!!να σας κάνω μια ερώτηση..αύριο θέλω να κάνω καθαρή εγκατάσταση του iOS 8 δηλαδή set us new..κάνοντας backup στο iTunes και ξαναπερνωντας τις εφαρμογές μου υπάρχει πιθανότητα να χάσω τα δεδομένα τους;;;

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα!!!να σας κάνω μια ερώτηση..αύριο θέλω να κάνω καθαρή εγκατάσταση του iOS 8 δηλαδή set us new..κάνοντας backup στο iTunes και ξαναπερνωντας τις εφαρμογές μου υπάρχει πιθανότητα να χάσω τα δεδομένα τους;;;

 

Στην αρχική σελίδα έχουμε αναρτήσει οδηγό για τα απαραίτητα βηματα πριν την αναβάθμιση, Η διαδικασία είναι πολύ απλή. Εάν θέλεις clean εγκατάσταση όπως αναφέρεις δεν θα ξαναπεράσεις το backup, το κρατάς μόνο ως ασφάλεια. Θα επιλέξεις ενεργοποίηση ως καινούρια. (setup as new). Δεδομένα που δεν διατηρούνται στο iCloud, όπως φωτογραφίες - video κλπ καλό είναι να αποθηκευτούν.

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχική σελίδα έχουμε αναρτήσει οδηγό για τα απαραίτητα βηματα πριν την αναβάθμιση, Η διαδικασία είναι πολύ απλή. Εάν θέλεις clean εγκατάσταση όπως αναφέρεις δεν θα ξαναπεράσεις το backup, το κρατάς μόνο ως ασφάλεια. Θα επιλέξεις ενεργοποίηση ως καινούρια. (setup as new). Δεδομένα που δεν διατηρούνται στο iCloud, όπως φωτογραφίες - video κλπ καλό είναι να αποθηκευτούν.

 

Τον είδα τον οδηγό και ειναι παρά πολύ καλός!!απλα θέλω να ξέρω αν κάνω setup as new όταν ξαναπέρασω τις εφαρμογές θα μπορώ να επαναφέρω τα δεδομένα τους;πχ ένα παιχνίδι θα ειναι στο επίπεδο που το είχα αφήσει;

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τα δεδομένα των εφαρμογών σου θα περάσουν μόνο με επαναφορά του back-up (είτε από iTunes είτε από iCloud).

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Τον είδα τον οδηγό και ειναι παρά πολύ καλός!!απλα θέλω να ξέρω αν κάνω setup as new όταν ξαναπέρασω τις εφαρμογές θα μπορώ να επαναφέρω τα δεδομένα τους;πχ ένα παιχνίδι θα ειναι στο επίπεδο που το είχα αφήσει;

 

Εάν τα saved των παιχνιδιών αποθηκεύονται στο Game Center (επαφίεται στο παχνίδι) τότε δεν χρειάζεται ειδάλλως όπως υπέδειξει και ο Σταύρος μόνο από backup επανέρχονται.

Link to comment
Share on other sites

Ή μπορείτε να κάνετε extract τα δεδομένα των παιχνιδιών από το backup με το πρόγραμμα backup extractor και μετά με ένα απλό copy paste να τα περάσετε πάλι μέσω της εφαρμογής iExplorer. Εγώ πάντα έτσι κάνω μετά από setup as new.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

καποιοι ειχαν βιαστει να πουν οτι στο 4s κακος εδωσαν την 7 και οτι το τηλεφωνο εγινε χειροτερο! απο την μερια μου ηταν μεγα ψεμα , το τηλεφωνο φυσουσε και τα πηγαινε μια χαρα!! οποτε ολες οι αναβαθμισεις ειναι καλοδεχουμενες!! εμεις που εχουμε στην παρουσα φαση το 5/5s , πιστευω θα ειναι σαν να εχουμε νεο τηλεφωνο! :P

 

 

Το 4s δεν είχε τόσο θέμα το 4 όμως είχε σοβαρό θέμα και ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ να επιτρέπει η apple την αναβάθμιση. Τουλάχιστον θα έπρεπε να σε αφήσει να γυρίσεις πίσω ! Ήταν ο λόγος που μου την είχε δώσει και το πούλησα καθώς δεν ήθελα jail break κτλ.

Το ήθελα γνήσιο και μου κατέστρεψαν το τηλέφωνο με την αναβάθμιση!

Google for ever
Link to comment
Share on other sites

Το 4s δεν είχε τόσο θέμα το 4 όμως είχε σοβαρό θέμα και ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ να επιτρέπει η apple την αναβάθμιση. Τουλάχιστον θα έπρεπε να σε αφήσει να γυρίσεις πίσω ! Ήταν ο λόγος που μου την είχε δώσει και το πούλησα καθώς δεν ήθελα jail break κτλ.

Το ήθελα γνήσιο και μου κατέστρεψαν το τηλέφωνο με την αναβάθμιση!

 

Έτσι είναι το 4άρι δεν τα πάει καλά και αν έμενε στο 6 θα ήταν καλύτερα. Μόνο για λόγους μαρκετινγ έγινε η αναβάθμιση. Ξέρω πάρα πολλούς απλούς χρήστες που τα έδωσαν γιατί έχασε την ταχύτητα του.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κύριοι είτε off topic, χρησιμοποιήστε την ενότητα για τη συγκεκριμένη συσκευή, ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!

Οταν κατεβάσουμε το iOS 8 οι επιλογές που μας βγάζει μετά ειναι setup as new και επαναφορά από iCloud ?

Ή επαναφορά από itunes.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ή επαναφορά από itunes.

 

Δεν έχω υπολογιστή αυτή την περίοδο οπότε εγώ πρέπει να πατησω επαναφορά μέσω iCloud για να επανέλθει στη συσκευή ότι είχα και πριν σωστά ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω υπολογιστή αυτή την περίοδο οπότε εγώ πρέπει να πατησω επαναφορά μέσω iCloud για να επανέλθει στη συσκευή ότι είχα και πριν σωστά ;

Αυτές τις επιλογές στις βγάζει όταν κάνεις restore την συσκευή σου. Όταν κάνεις απλά αναβάθμιση δεν σου βγάζει τέτοιες επιλογές. Αν κάνεις restore τότε θα πατήσεις επαναφορά από icloud.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Προετοιμασία ενημέρωσης ...

Παραδόξως 8 η ώρα έκανα τον έλεγχο και γύρω στις 8.30 ξεκίνησε να κατεβαίνει.

Περίμενα πιο αργά να ξεκινήσει να πω την αλήθεια.

 

Οι πρώτες εντυπώσεις του ios 8 αν και δεν έκανα "setup as new" είναι παρά πολύ καλές.

Τουλάχιστον σε θέμα ανταπόκρισης και ταχύτητας.

Edited by agriojohn
Link to comment
Share on other sites

Έβαλε κανένας άλλος την 8; Εμένα δεν μου έχει έρθει ειδοποίηση ακόμα.

 

Μόλις πήγα χειροκίνητα και μου την εμφανίζει. Αλλά θέλει 5+ GB για την αναβάθμιση και έχω μόνο 4 free! Χαχα

Έχουμε που έχουμε 12 gb απο τα 16, όσο παει και μειώνεται.

Edited by aliengoa

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Ota εννοείται θα θέλει.

Από iTunes αν γίνει η εγκατάσταση δεν θέλει.

Και καλύτερα από εκεί κιόλας

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έβαλε κανένας άλλος την 8; Εμένα δεν μου έχει έρθει ειδοποίηση ακόμα.

 

Μόλις πήγα χειροκίνητα και μου την εμφανίζει. Αλλά θέλει 5+ GB για την αναβάθμιση και έχω μόνο 4 free! Χαχα

Έχουμε που έχουμε 12 gb απο τα 16, όσο παει και μειώνεται.

 

 

Εμένα μου ζήτησε 1.1 GB μόνο για OTA αναβάθμιση.

Κι εγώ χειροκίνητα έκανα αναζήτησή κάπου στις 8 και κάτι ψιλά.

Με έβαλε σε queue προφανώς και γύρω στις 8.30 ξεκίνησε να κατεβαίνει.

Έκανε καμία ώρα download και γύρω στην άλλη μια ώρα "προετοιμασία ενημέρωσης" και εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ζήτησε 1.1 GB μόνο για OTA αναβάθμιση.

Κι εγώ χειροκίνητα έκανα αναζήτησή κάπου στις 8 και κάτι ψιλά.

Με έβαλε σε queue προφανώς και γύρω στις 8.30 ξεκίνησε να κατεβαίνει.

Έκανε καμία ώρα download και γύρω στην άλλη μια ώρα "προετοιμασία ενημέρωσης" και εγκατάσταση.

 

Εγω από iTunes έκανα κατα τις 8:30 και κατευθείαν άρχισε να κατεβαίνει. Σε 20 λεπτά κατέβηκε και την πέρασε.

iMac εχω. Ίσως όσοι έχουν Windows είναι σε άλλη μοίρα γιατί και η κοπέλα μου ακόμα παλεύει να κατεβάσει.

Το συνηθίζει η Apple βλέπε live event να μην έχει στα Windows τόσο προτεραιότητα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Για πείτε εντυπώσεις. Εγώ θα την περάσω αύριο με την ησυχία μου.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Εγω ακομα δεν μπορεσα να βαλω το swiftkey και να δουλεψει (δεν εχει κ ελληνικα..)
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Για πείτε εντυπώσεις. Εγώ θα την περάσω αύριο με την ησυχία μου.

 

Το βραδυ θα την κανω στο iphone.

Εχω αναβαθμισει μονο το mini retina.

Γενικά τα αποτελέσματα είναι καλά, υπάρχουν κάποια τραχιά σημεία , οχι κατι ανησυχητικο, και πιστεύω θα διορθωθούν στο μέλλον. Τα ipads ηταν ενα κλικ απο τα iphones σε smooth απο την 7.0 και μετα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εγω ακομα δεν μπορεσα να βαλω το swiftkey και να δουλεψει (δεν εχει κ ελληνικα..)

 

Kανένα πληκτρολόγιο δεν είναι συμβατό με ελληνικά, εγώ εγκατέστησα το swype και δουλεύει άψογα θα το βρείτε σαν εφαρμογή αφου την κατεβάσετε Ρυθμίσεις >Γενικά >Πληκτρολόγιο >Προσθήκη πληκτρολογίου, πάνω πάνω.

Περιμένουμε υποστήριξη σε περισσότερες γλώσσες σύντομα :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω από iTunes έκανα κατα τις 8:30 και κατευθείαν άρχισε να κατεβαίνει. Σε 20 λεπτά κατέβηκε και την πέρασε.

iMac εχω. Ίσως όσοι έχουν Windows είναι σε άλλη μοίρα γιατί και η κοπέλα μου ακόμα παλεύει να κατεβάσει.

Το συνηθίζει η Apple βλέπε live event να μην έχει στα Windows τόσο προτεραιότητα

 

Πόσο ελεεινό είναι αν το κάνει αυτό!!!!!

 

Λες και αν χρησιμοποιώ Windows PC για να κατεβάσω iOS στο ipad μου δεν είμαι πελάτης τους…..

 

Φρίκη….

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε κανει αναβάθμιση, μπορείτε να γράψετε πόσο ελεύθερο χώρο είχατε πριν το ios 8 και πόσο χώρο μετά?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...