Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας :D

Και γω δε νομίζω ότι θα επιχειρούσα αντικατάσταση γιατί παλιά θυμάμαι σε ανάλογη περίπτωση κατέληξα να αλλάξω 3 συσκευές και να έχουν η κάθε μια το ίδιο θέμα με διαφορετική ένταση σε άλλη θέση.

Η μόνη ανησυχία είναι αν πρόκειται για οιωνό προβλήματος στο μέλλον με το σκεπτικό ότι μπορεί κάτι να είναι "χαλαρό" στα μηχανικά μέρη της οθόνης, που με τη χρήση αρχίσει να γίνεται εντονότερο.

Σε κάθετη θέαση δε φαίνεται τίποτα πάντως και η οθόνη μάλιστα είναι τόσο πυκνή που στην αρχή νόμιζα ότι είναι σα φωτεινό τυπωμένο αυτοκόλλητο γιατί έχω συνηθίσει να "βλέπω" pixels στις οθόνες (το πολύ το photoshop ....:lol: )!

Το εφέ που φαίνεται υπο γωνία είναι σα το παλιό γνωστό backlight leakage αλλά από την ανάποδη. Δηλαδη εκεί που έχει μια ομοιογενή φωτεινότητα παντού σε μια πλευρά φαίνεται σα blacklight leakage σα να έχουν αδυνατήσει καποια led. Θα προσπαθήσω να το φωτογραφήσω αν και είναι δύσκολο γιατί θέλει super macro η υπόθεση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξανακάνω μια ερώτηση που είχε κάνει και άλλο μέλος στο παρελθόν αλλα δεν απαντηθηκε ποτέ . Πάνω στο κουτί γράφει το μοντέλο οτι είναι π.χ. το Α1457 ώστε να ελέγξουμε πριν αγοράσουμε ;
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα,αγορασα και εγω το 5s μετα απο πολλες συσκευες android και θελω να του αγορασω μια θηκη αλουμινιου απο το ebay http://www.ebay.com/itm/for-Genuine-Apple-iPhone-5S-5-Aluminium-Metal-Case-Bumper-Cover-Shell-Bag-PG0749-/251339343232?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=550281587260&hash=item3a84fe0580 και σκεφτομαι αν θα εχει προβλημα το κινητο με το σημα δικτυου,gps,wifi κτλ. μπορει να μου πει καποιος που ειναι τοποθετημενες οι κεραιες στο 5s και αν την εχει αγορασει κανεις.ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια καλημερα,αγορασα και εγω το 5s μετα απο πολλες συσκευες android και θελω να του αγορασω μια θηκη αλουμινιου απο το ebay http://www.ebay.com/itm/for-Genuine-Apple-iPhone-5S-5-Aluminium-Metal-Case-Bumper-Cover-Shell-Bag-PG0749-/251339343232?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=550281587260&hash=item3a84fe0580 και σκεφτομαι αν θα εχει προβλημα το κινητο με το σημα δικτυου,gps,wifi κτλ. μπορει να μου πει καποιος που ειναι τοποθετημενες οι κεραιες στο 5s και αν την εχει αγορασει κανεις.ευχαριστω πολυ

Επέτρεψε μου να κάνω ένα σχόλιο για τη συγκεκριμένη θήκη... είναι ότι πιο άσχημο έχω δει σε θήκη γενικότερα. Το πρόβλημα ωστόσο δεν είναι αυτό μιας και το γούστο είναι υποκειμενικό αλλά ούτε και το σήμα κτλ. Επειδή τα iphone από το 5 και μετά είναι ιδιαίτερα ευαίσθητα, αυτές οι θήκες δημιουργούν περισσότερα σημάδια από αυτά που υποτίθεται ότι προστατεύουν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καμία λύση για το πρόβλημα τoυ motion sensor; Υφίσταται ακόμα στην 7.0.4 .

Έχει διορθωθεί ήδη από την 7.0.1 7.0.3.

Edited by Itchrist86

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Λαθος το φτιαξανε στην 7.0.3 κ το χαλασαν στην 7.0.4

 

Αυτο το διαβασες πουθενα; :wacko:

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΣΚΟΠΕΥΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΟ IPHONE 5S ΣΕ ΧΡΥΣΟ.ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΣΕ ΠΟΙΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΘΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ ΠΙΟ ΣΥΝΤΟΜΑ;

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας :D

Μετά από έλεγχο δύο iPhone 5 και ενός 5S, διαπίστωσα και εγώ αυτό που αναφέρεις. Υπάρχει ανομοιομορφία στη φωτεινότητα (σε στυλ κυματισμού) στο επάνω άκρο της οθόνης. Αυτό φυσικά υφίσταται μόνο όταν κοιτάει κανείς τη οθόνη υπό γωνία. Υπό κανονικές συνθήκες (κοιτώντας την οθόνη κάθετα), δεν υπάρχει εμφανής διαφορά.

Να αναφέρω εδώ πως στο 5S η εν λόγω ανομοιομορφία είναι πιο περιορισμένη σε σχέση με τα δύο iPhone 5.

Προσωπικά δε το θεωρώ πρόβλημα. Όλες οι οθόνες LCD εμφανίζουν ανομοιομορφίες όταν τις κοιτάς πλαγίως.

 

 

Λαθος το φτιαξανε στην 7.0.3 κ το χαλασαν στην 7.0.4

Εγώ σε ένα 5S με εγκατεστημένη τη 7.0.4, που δοκίμασα μόλις τώρα, δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα.

Η ένδειξη είναι 0° (η σωστή) όταν τοποθέτησα τη συσκευή σε ένα επίπεδο αντικείμενο (τραπέζι).

Edited by Itchrist86

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, εχω ενα θεμα με την μπαταρια. Εχω συνεχεια ανοιχτο το 4g, αλλα το κινητο δεν το ακουμπαω καθολου και μεσα σε 8 ωρες η μπαταρια πεφτει απο το 100 στο 30-40%.

Ειναι νορμαλ;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όχι δεν ειναι φυσιολογικό αυτό, έχεις τις εφαρμογές κλειστές; Ειδικά σε idle κατάσταση η συσκευή πρέπει να καταναλώνει ελάχιστα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ναι δεν εχω τιποτα ανοιχτο, τα μονα που εχω ανοιχτα ειναι το cellular data και το 4g...

Σημερα ειναι η τελευτεα μερα που μπορω να το παω στην αππλε και να μου το αλλαξουν, no questions asked.

Να το κανω;

Μου φαινοταν περιεργο αλλα και απο την αλλη νομιζα ηταν το 4g.

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν το εχω ανοιχτο, αλλα ακομη και αν το ειχα, ειναι λογικο; στο 4s μου με ανοιχτο σκαιπ και 3g μου κρατουσε πολυ περισσοτερο σε σταντ μπαι.
Link to comment
Share on other sites

Ειχε βγει μια ειδηση παλια που ελεγε οτι μερικες παρτιδες των 5S ειχαν προβλημα με την μπαταρια και οτι τα αντικαθιστουν. Δεν ξερω τι αλλο να πω...
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μετά από έλεγχο δύο iPhone 5 και ενός 5S, διαπίστωσα και εγώ αυτό που αναφέρεις. Υπάρχει ανομοιομορφία στη φωτεινότητα (σε στυλ κυματισμού) στο επάνω άκρο της οθόνης. Αυτό φυσικά υφίσταται μόνο όταν κοιτάει κανείς τη οθόνη υπό γωνία. Υπό κανονικές συνθήκες (κοιτώντας την οθόνη κάθετα), δεν υπάρχει εμφανής διαφορά.

Να αναφέρω εδώ πως στο 5S η εν λόγω ανομοιομορφία είναι πιο περιορισμένη σε σχέση με τα δύο iPhone 5.

Προσωπικά δε το θεωρώ πρόβλημα. Όλες οι οθόνες LCD εμφανίζουν ανομοιομορφίες όταν τις κοιτάς πλαγίως.

 

 

 

Εγώ σε ένα 5S με εγκατεστημένη τη 7.0.4, που δοκίμασα μόλις τώρα, δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα.

Η ένδειξη είναι 0° (η σωστή) όταν τοποθέτησα τη συσκευή σε ένα επίπεδο αντικείμενο (τραπέζι).

 

 

πως το βλέπουμε αυτό βρε παιδιά?

με εφαρμογή ή κάπου από τις ρυθμίσεις? την ένδειξη 0 εννοώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...