Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπαρχει κάποιος που το εχει παρει απο ΗΠΑ να μου πει αν το κινητο χρειαζεται καποιο ξεκλειδωμα για να λειτουργησει σε ελληνικο δικτυο?

Επισης υποστηριζει κανονικα την ελληνικη γλωσσα?Οσον αφορα την εγγυηση θα μπορεσω να εξυπηρετηθω απο Ελλαδα αν(χτυπηστε ξυλο) παθει κατι?Υπαρχει κατι αλλο που πρεπει να προσεξω?

 

Υ.Γ το βρηκα γυρω στα 570€ και πιστευω αξιζει να το παρω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Εξαρτάται από που θα το πάρεις. Υπάρχουν συσκευές sim locked και όχι, αυτό θα σου το πουν από εκεί που θα το αγοράσεις. Ελληνικά έχει κανονικά και κάτοχοι τέτοιων συσκευών ισχυρίζονται ότι τους καλύπτει κανονικά η infoquest σε θέματα εγγύησης. Τέλος σιγουρέψου ότι η συγκεκριμένη συσκευή υποστηρίζει το εδώ 4G.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάνε επαναφορά ρυθμίσεων, δεν χάνεις κάτι

 

Το έκανα επαναφορά ρυθμίσεων και πάλι δεν γίνεται κάτι, πάλι ανάβει μόνο του... :confused:

Twisting your mind and smashing your dreams...:kill:
Link to comment
Share on other sites

γεαι σας παιδες.. το περιμενω απο μερα σε μερα

απο iphone 5 σε iphone 5S πώς μπορω να κανω backup μονο τα μυνηματα μου και το whatsapp?

(και οτιδηποτε αλλο setup as new)

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να πάρεις επιλεκτικά μόνο τα μηνύματα.

Είτε θα κάνεις back up στο iTunes είτε στο iCloud.

Αμφότερα όμως θα συμπεριλάβουν όλα τα περιεχόμενα που έχει τώρα το 5 σου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να πάρεις επιλεκτικά μόνο τα μηνύματα.

Είτε θα κάνεις back up στο iTunes είτε στο iCloud.

Αμφότερα όμως θα συμπεριλάβουν όλα τα περιεχόμενα που έχει τώρα το 5 σου.

 

σε αυχαριστω για την απαντηση

ισως τοτε η λυση ειναι να αρχισω να τα ξηλωνω ολα! χεχε

ειχα παντως την εντυπωση οτι ειχα δει παλιοτερα να μπορεις να επιλεξεις (τικαρεις) ποιες εφαρμογες να γινουν backed up και ποιες οχι..

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα ,

 

πήγαινε στις ρυθμίσεις, icloud, αποθήκευση και αντίγραφα, διαχείρηση χώρου αποθήκευσης.

Εκεί σου βγάζει λίστα με τις εφαρμογές που παίρνουν backup καθώς και να κρατήσεις ή να σβήσεις backup από τυχόν παλιές σου συσκευές.

 

Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!

τις επαφες πως τις περναμε απο το icloud στο τηλεφωνο??

Θα περάσεις τον λογαριασμό σου που έχεις στο icloud όταν θα κάνεις setup το κινητό σου και θα εμφανιστούν αυτόματα. Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι άλλο.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

WiFi ανοικτό, Bluetooth ανοικτό, 4G περίπου 4 ώρες, χρήση του Siri πάρα πολύ, τηλέφωνα μηνύματα mail internet games youtube.

[ATTACH]37421[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!

εχω gmail αν κανω συνδεση μεσω exchange ερχονται πιο γρηγορα τα email?

κ αν γνωριζεται τι βαζουμε στο πεδιο διακομιστης?? :O

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!

εχω gmail αν κανω συνδεση μεσω exchange ερχονται πιο γρηγορα τα email?

κ αν γνωριζεται τι βαζουμε στο πεδιο διακομιστης?? :O

Δεν δουλεύει πια ο exchange server της google για το iOS. Αν θες να βλέπεις άμεσα τα emails σου θα πρέπει να χρησιμοποιήσεις την επίσημη εφαρμογή gmail ή κάποιες εναλλακτικές όπως το boxer, seed, evomail, mailbox, κτλ.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!

εχω gmail αν κανω συνδεση μεσω exchange ερχονται πιο γρηγορα τα email?

κ αν γνωριζεται τι βαζουμε στο πεδιο διακομιστης?? :O

 

Αν θέλεις άμεσα θα βάλεις το gmail app από το App Store. Αν και έχει κάτι θέματα τελευταία με τις ειδοποιήσεις αλλα είναι πιο καλή λύση για να παίρνεις push notifications

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, μπορω να απενεργοποιησω το password και να εχω μονο το fingerprint? (για το ξεκλειδωμα της συσκευης)

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν γίνεται για τον απλούστατο λόγο, τι θα κανείς όταν ειναι βρεγμένο το δάχτυλο που έχεις θέσει για τον fingerprint ή ακομη καλύτερα αν φοράς γάντια, πως θα το ξεκλειδωσεις ?! Μπορεί να σου φαίνεται παράλογο που το έχουν βάλει ετσι αλλα θα δεις με τον καιρό οτι εχει λογική .
Link to comment
Share on other sites

τερμα για μοστρα ειναι τοτε το fingerprint...κανενα νοημα, εφοσον ο αλλος μπορει ακομη να παρει το κινητο μου και να βαλει τον κωδικο..
Link to comment
Share on other sites

τερμα για μοστρα ειναι τοτε το fingerprint...κανενα νοημα, εφοσον ο αλλος μπορει ακομη να παρει το κινητο μου και να βαλει τον κωδικο..

 

Και που θα βρει τον κωδικο σου δηλαδη; :wacko::wacko:

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Και που θα βρει τον κωδικο σου δηλαδη; :wacko::wacko:

 

+1000000

 

ε 10000 προσπαθειες ειναι αυτες.. σιγα το πραμα (για να τρολαρουμε και λιγο)

Link to comment
Share on other sites

δεν εννοουσα ο κλεφτης...τι να τον κανει τον κωδικο μου ο κλεφτης...

δεν νομιζω πως εχει καμμια σημασια αν εχεις κωδικο στο κινητο σου ή fingerprint.

τα δεδομενα σου ειναι ενα συν, αν μπορεσει να τα παρει οκ,αλλα το κινητο θελει.

το θεμα ειναι να μπορεις να τα προστατεψεις απο τους γυρω σου, που σε ξερουν καλυτερα και εχουν πιθανοτητες να ξερουν τον κωδικο...

τουλαχιστον αυτο θα μπορουσε να το καταφερει το fingerprint.

Link to comment
Share on other sites

δεν εννοουσα ο κλεφτης...τι να τον κανει τον κωδικο μου ο κλεφτης...

δεν νομιζω πως εχει καμμια σημασια αν εχεις κωδικο στο κινητο σου ή fingerprint.

τα δεδομενα σου ειναι ενα συν, αν μπορεσει να τα παρει οκ,αλλα το κινητο θελει.

το θεμα ειναι να μπορεις να τα προστατεψεις απο τους γυρω σου, που σε ξερουν καλυτερα και εχουν πιθανοτητες να ξερουν τον κωδικο...

τουλαχιστον αυτο θα μπορουσε να το καταφερει το fingerprint.

 

Το κινητο και να το παρει ο κλεφτης η οποιοςδηποτε ειναι αχρηστο γιατι χωρις τον κωδικο σου στο app store δεν μπορει να το λειτουργησει σαν νεο τηλεφωνο. Επισης δεν ειναι προβλημα της Apple πως συμπεριφερεσαι με τους γυρω σου και εαν δεν προσεχεις ωστε να μην μαθουν τον κωδικο σου.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

φυσικα και μπορει να το λειτουργησει...hard reset και ολα τελειωσαν.

και φυσικα ειναι θεμα την αππλ η προστασια των δεδομενων μου, ειτε απο κλεφτες, ειτε απο τα δεδομενα που στελνει το κινητο, ειτε απο παραβιαση του.

Προστασια δεδομενων ειναι ολα. Εφοσον εχουν την λειτουργεια του fingerprint, επρεπε να δουλευει, δεν ζητησα κατι που δεν εχουν ηδη βαλει στο κινητο.

Και αν ειναι ετσι οπως τα λες, τοτε τι εξτρα προστασια μου δινει το fingerprint απο το να ειχα μονο τον κωδικο μου οπως στο ιφον 5;

Η απαραιτητη παρουσια του κωδικου για την λειτουργια του fingerprint αναιρει τον λογο υπαρξης του fingerprint.

Τουλαχιστον πρακτικα...γιατι απο θεμα μοστρας, ευκολιας μου αρεσει. Αλλα η αππλ το λανσαρε ως εξτρα προστασια, εκτος απο ευκολια..Την εξτρα προστασια δεν βλεπω, ολα τα αλλα τα βλεπω.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, πως επαναφέρω backup που έχω στο iCloud?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

φυσικα και μπορει να το λειτουργησει...hard reset και ολα τελειωσαν.

και φυσικα ειναι θεμα την αππλ η προστασια των δεδομενων μου, ειτε απο κλεφτες, ειτε απο τα δεδομενα που στελνει το κινητο, ειτε απο παραβιαση του.

Προστασια δεδομενων ειναι ολα. Εφοσον εχουν την λειτουργεια του fingerprint, επρεπε να δουλευει, δεν ζητησα κατι που δεν εχουν ηδη βαλει στο κινητο.

Και αν ειναι ετσι οπως τα λες, τοτε τι εξτρα προστασια μου δινει το fingerprint απο το να ειχα μονο τον κωδικο μου οπως στο ιφον 5;

Η απαραιτητη παρουσια του κωδικου για την λειτουργια του fingerprint αναιρει τον λογο υπαρξης του fingerprint.

Τουλαχιστον πρακτικα...γιατι απο θεμα μοστρας, ευκολιας μου αρεσει. Αλλα η αππλ το λανσαρε ως εξτρα προστασια, εκτος απο ευκολια..Την εξτρα προστασια δεν βλεπω, ολα τα αλλα τα βλεπω.

 

Φυσικά και ΔΕΝ μπορει να λειτουργησει με Hard reset. Ψαξτο και θα δεις. Ακομα και σε περιπτωση που θελεις να πουλησεις την συσκευη σου πρωτα κανεις disable το find my iphone γιατι αλλιως και hard reset να το κανεις θα σου ζητησει κωδικο παλι. Οποτε δεν γινεται τιποτα.. ;) Ετσι με αυτον τον τροπο, ενα κλεμενο iphone πλεον ειναι μια συσκευη χωρις να μπορει να παρει τηλεφωνο

 

Δηλαδη ειναι θεμα της apple η προστασια των δεδομενων σου απο την δική σου πλευρα που θα επρεπε να σαι πιο προσεκτικος (να μην δει κανεις πχ τον κωδικο σου)... μαλιστα...

 

Εμενα μου αρκει στο οτι δεν πρεπει να βαζω καθε τρεις και λιγο τον κωδικο για να κατεβασω κατι στην συσκευη. Με ενα απλο αγγιγμα και ολα τελειωνουν.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και ΔΕΝ μπορει να λειτουργησει με Hard reset. Ψαξτο και θα δεις. Ακομα και σε περιπτωση που θελεις να πουλησεις την συσκευη σου πρωτα κανεις disable το find my iphone γιατι αλλιως και hard reset να το κανεις θα σου ζητησει κωδικο παλι. Οποτε δεν γινεται τιποτα.. ;) Ετσι με αυτον τον τροπο, ενα κλεμενο iphone πλεον ειναι μια συσκευη χωρις να μπορει να παρει τηλεφωνο

 

Δηλαδη ειναι θεμα της apple η προστασια των δεδομενων σου απο την δική σου πλευρα που θα επρεπε να σαι πιο προσεκτικος (να μην δει κανεις πχ τον κωδικο σου)... μαλιστα...

 

Εμενα μου αρκει στο οτι δεν πρεπει να βαζω καθε τρεις και λιγο τον κωδικο για να κατεβασω κατι στην συσκευη. Με ενα απλο αγγιγμα και ολα τελειωνουν.

 

Αυτο μπορεις να το κάνεις να ζητά κωδικό μετα απο 5-10-15 λεπτα. παιδια ειμαι θύμα κλοπής του 5 και με το 7,0,3 έκανε πολύ καλή δουλεια, θα μου πεις πηρες πίσω το τηλ οχι αλλα ξερεις οτι ειναι αχρηστο πια στο ...πακιστανο... Γιαυτο μην προσπερνατε τοσο ευκολα τα κλειδώματα καλα εκανε και τα έβαλε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!

Οταν στέλνω iMessage δεν έχει επιλογή να δείχνει τον τηλεφωνικό μου αριθμό στον αποστολέα αλλά μόνο το email κ ενώ στις ρυθμίσεις μου δείχνει τον αριθμό δεν μπορώ να τον επιλέξω .. Τι φταίει ;;

Το ίδιο ακριβώς συμβαίνει κ στο face time ..

Edited by mmaria_82
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...