Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καθάρισα την οθόνη με ένα πανάκι σαν αυτά που έρχονται με τα καθαριστικά σετ τηλεόρασης και τώρα το δάχτυλο δε "γλιστράει" πάνω στην οθόνη όπως πριν. Παίζει να έκανα καμιά βλακεία;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ισως το σκεφτηκα αυτο αλλα αν θυμαμαι καλα γιατι εχω κανει πολλες δοκιμες.

Καποια στιγμη το δουλεψα και χωρις εφαρμογες αλλα δεν ειμαι σιγουρος.

Θα το δοκιμασω.Το θεμα ειναι οτι δεν το κανει συνεχεια.

Σε iphone ξερει κανεις υπαρχει DOA; γιατι νομιζω πως οχι και περνεις επισκευασμενο στην αντικατασταση του.

Link to comment
Share on other sites

Σε iphone ξερει κανεις υπαρχει DOA; γιατι νομιζω πως οχι και περνεις επισκευασμενο στην αντικατασταση του.

Υπάρχει κανονικά μόνο που δεν γίνεται άμεσα από το κατάστημα. Στέλνεται για έλεγχο και εάν διαπιστωθεί τότε αντικαθίσταται με καινούργιο.

Edited by eleco
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι.

Μετά το πέρας των τριών ημερών, η αντικατάσταση γίνεται με μια ανακατασκευασμένη -από την Apple- συσκευή. Φυσικά αυτές οι συσκευές δεν έχουν να ζηλέψουν τίποτα απολύτως από αυτές του κουτιού. Πρόκειται για συσκευές οι οποίες έχουν καινούρια εξωτερικά καλύμματα, μπαταρία και έχουν περάσει από έλεγχο καλής λειτουργίας.

Έχω ένα τέτοιο 3GS από το 2009 και ακόμη και τώρα, λειτουργεί υποδειγματικά.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανονικά μόνο που δεν γίνεται άμεσα από το κατάστημα. Στέλνεται για έλεγχο και εάν διαπιστωθεί τότε αντικαθίσταται με καινούργιο.

 

Σε ολες τις συσκευες γινεται αυτο. Και η samsung ας πουμε πρωτα δινει το οκ το σερβις της και μετα προχωραει το καταστημα σε DOA.

 

Καθάρισα την οθόνη με ένα πανάκι σαν αυτά που έρχονται με τα καθαριστικά σετ τηλεόρασης και τώρα το δάχτυλο δε "γλιστράει" πάνω στην οθόνη όπως πριν. Παίζει να έκανα καμιά βλακεία;

 

Υγρο πανακι εννοεις?

Αν ηταν πολυ επιθετικο το χημικο που ειχε μπορει να ''ξηλωσε'' την ολεοφοβικη επιστρωση.

Αν αρχισεις και βλεπεις να γινονται πιο ευκολα δαχτυλιες τοτε κατι τετοιο εγινε.

Αν οχι τοτε το καθαριστικο που ειχες μπορει να αφηνει καποια αντιστατικη επιστρωση (συνηθισμενο στα καθαριστικα τηλεορασεων) η οποια προσωρινα θα σου δινει αυτη τη ''σαγρε-κολλωδη-οπως θες πες το'' αισθηση.

Link to comment
Share on other sites

Υγρο πανακι εννοεις?

Αν ηταν πολυ επιθετικο το χημικο που ειχε μπορει να ''ξηλωσε'' την ολεοφοβικη επιστρωση.

Αν αρχισεις και βλεπεις να γινονται πιο ευκολα δαχτυλιες τοτε κατι τετοιο εγινε.

Αν οχι τοτε το καθαριστικο που ειχες μπορει να αφηνει καποια αντιστατικη επιστρωση (συνηθισμενο στα καθαριστικα τηλεορασεων) η οποια προσωρινα θα σου δινει αυτη τη ''σαγρε-κολλωδη-οπως θες πες το'' αισθηση.

 

με τι ειναι καλυτερα να καθαριζουμε την οθονη;

Link to comment
Share on other sites

με τι ειναι καλυτερα να καθαριζουμε την οθονη;

 

Νωπο (με νερο εννοειται) πανι μικροΐνας θα ελεγα... Εγω που και που περναω και με λιγο οινοπνευμα αραιωμενο για ευνοητους λογους.. Με φοβο ψυχης φυσικα παλι γιατι στο s3 μου ειχε βγαλει την ολεοφοβικη επιστρωση με τη μια (φυσικα εκει δεν το περασα αραιωμενο οποτε ισως παιζει ρολο). Στο iphone 4 που το περναγα με οινοπνευμα ομως δεν ειχε θεμα οποτε και παρασυρθηκα και εκανα βλακεια με το s3.

Tωρα τελευταια εχω βρει καποια μαντηλακια γυαλιων EyeLead λεγονται και χρησιμοποιω αυτα και ειμαι ευχαριστημενος.

Link to comment
Share on other sites

Σε ολες τις συσκευες γινεται αυτο. Και η samsung ας πουμε πρωτα δινει το οκ το σερβις της και μετα προχωραει το καταστημα σε DOA.

 

 

 

Υγρο πανακι εννοεις?

Αν ηταν πολυ επιθετικο το χημικο που ειχε μπορει να ''ξηλωσε'' την ολεοφοβικη επιστρωση.

Αν αρχισεις και βλεπεις να γινονται πιο ευκολα δαχτυλιες τοτε κατι τετοιο εγινε.

Αν οχι τοτε το καθαριστικο που ειχες μπορει να αφηνει καποια αντιστατικη επιστρωση (συνηθισμενο στα καθαριστικα τηλεορασεων) η οποια προσωρινα θα σου δινει αυτη τη ''σαγρε-κολλωδη-οπως θες πες το'' αισθηση.

 

Το 2ο. Και αυτή η αντιστατική επίστρωση πότε και πως φεύγει; Με έχει τρελάνει :p

Link to comment
Share on other sites

Το 2ο. Και αυτή η αντιστατική επίστρωση πότε και πως φεύγει; Με έχει τρελάνει :p

 

Eξαρταται. Συνηθως κραταει 1 εβδομαδα. Αστο και θα στρωσει μονο του.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Έχει παρατηρήσει κανείς από τους κατόχους αν τις φωτογραφίες που βγάζει, τις παραμορφώνει λίγο στα πλάγια σαν να είναι ο φακός… ευρυγώνιος?

Τραβάει λίγο προς τα έξω και προς επάνω στις άκρες... φαίνεται κυρίως αν είναι κοντινή λήψη ή υπάρχει πρόσωπο στην άκρη της φωτογραφίας!

 

Είναι έτσι ή το κάνει μόνο το δικό μου???

 

στο 5 δεν θυμάμαι να γινόταν αυτό... η φώτο ήταν σαν πιο... τετράγωνη!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω, παντως απο το 5αρι τραβαει περισσοτερο "πεδιο" ας πω... δεν ξερω εαν με καταλαβαινεις...

 

για το αλλο θα δοκιμασω και θα σου πω

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Σωστός!

 

και εγώ αυτό βλέπω, ότι τραβάει περισσότερο πεδίο αλλά το πετυχαίνει με ένα τρόπο σαν ευρυγώνιου φακού.

δες το και πες μου,

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση, παιζει σε κανεναν σας το κουμπι on-off ή ειναι σταθερο? Πατιεται κανονικα δεν εχω θεμα αλλα με προβληματιζει το οτι παιζει και δεν θυμαμαι αν το εκανε απο την αρχη (το εχω απο τις 26/10 απο wind)
GATE 13...TILL THE END OF THE WORLD...
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα παίζει ελάχιστα και ακούγεται και ένα ελαφρό τσικ τσικ να το πω???

σταθερότητα και πάτημα, τέλειο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως κανει και σε εμενα. Στο 4 και στο 4s ομως δεν το κανει. Να δουμε τι θα μας πουνε και τα αλλα τα παιδια για να δουμε τι θα κανουμε.
GATE 13...TILL THE END OF THE WORLD...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση, παιζει σε κανεναν σας το κουμπι on-off ή ειναι σταθερο? Πατιεται κανονικα δεν εχω θεμα αλλα με προβληματιζει το οτι παιζει και δεν θυμαμαι αν το εκανε απο την αρχη (το εχω απο τις 26/10 απο wind)

Τι εννοείς 'παίζει';

Έχει ξαναειπωθεί ότι ένας μικρός θόρυβος που γίνεται όταν κουνάς το τηλέφωνο οφείλεται ακριβώς σε αυτόν το μικρό τζόγο που έχει το μεταλλικό πλήκτρο το οποίο κινείται σε μεταλλικό πλαίσιο.

Τώρα αν στο δικό σου τηλέφωνο το 'παίξιμο' είναι μεγάλο τότε αλλάζει το θέμα.

Έχω όμως την αίσθηση ότι είναι φυσιολογικό.

Edited by eleco
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατεβαστε εαν μπορειτε το Nike+ Move. Χρησιμοποιει τον Μ7 και βλεπεις ποσο εχεις περπατησει την ημερα, τι ωρες με γραφηματα κτλ ;) Καλη φαση
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Guest maklovinsam
Τι εννοείς 'παίζει';

Έχει ξαναειπωθεί ότι ένας μικρός θόρυβος που γίνεται όταν κουνάς το τηλέφωνο οφείλεται ακριβώς σε αυτόν το μικρό τζόγο που έχει το μεταλλικό πλήκτρο το οποίο κινείται σε μεταλλικό πλαίσιο.

Τώρα αν στο δικό σου τηλέφωνο το 'παίξιμο' είναι μεγάλο τότε αλλάζει το θέμα.

Έχω όμως την αίσθηση ότι είναι φυσιολογικό.

 

φιλε κ σε εμενα παιζει κ ακουγεται οταν το κουνας,δεν ειναι κατι.

Link to comment
Share on other sites

και σε εμένα παίζει λίγο και ακούγεται όταν το κουνάς, συνηθισμένο, δεν είναι τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχει συζητηθεί εκτενώς σε όλα τα θέματα, ας μην επαναλαμβανόμαστε και αναμασάμε συνεχώς την ίδια πληροφορία. Μετά εσείς οι ίδιοι είστε που κάνετε παράπονα για ξεχειλωμένο θέματα με ανούσια πληροφορία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχει συζητηθεί εκτενώς σε όλα τα θέματα, ας μην επαναλαμβανόμαστε και αναμασάμε συνεχώς την ίδια πληροφορία. Μετά εσείς οι ίδιοι είστε που κάνετε παράπονα για ξεχειλωμένο θέματα με ανούσια πληροφορία.

+1000 :up:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

H εντυπώσεις μου από τη μπαταρία είναι άριστες μέχρι στιγμής. Παραθέτω photo με διάρκεια αναμονής και χρήσης με 4g συνεχώς ενεργοποιημένο, αρκετές κλήσεις και μηνύματα+whatsapp, 2 push email accounts ενεργά, φωτεινότητα στη μέση και airplane mode για 7 ώρες το βράδυ. Είναι μετά τη 2η φόρτιση.

 

http://img62.imageshack.us/img62/7526/xdpg.png

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...