Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ιταλικό όλα οκ με την denim

 

Μου αρέσει το ποσοστό της μπαταρίας στο live tile

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Την κατέβασα χτες βράδυ στο κινητό της συζύγου. Ακόμη δεν πρόλαβα να την επεξεργαστώ..
Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Mέχρι να δημοσιεύσει η Microsoft το επίσημο changelog στη σελίδα του 920, μπορείτε να δείτε ήδη το changelog του 925 (τα οποία είναι ούτως ή άλλως σχεδόν πανομοιότυπες συσκευές σε τεχνικά χαρακτηριστικά)

 

http://s10.postimg.org/4nwrrd6hh/Screenshot_13.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία χάλασε με την denim ελπίζω να στρώσει μετά από μερικές μέρες

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία χάλασε με την denim ελπίζω να στρώσει μετά από μερικές μέρες

 

Μαλλον το αντίθετο. Έλεγξε πάλι τις εφαρμογές παρασκηνίου στην Οικονομία Μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Χάλασε και η κάμερα :(

 

Με την denim !!!!

 

Κολαει και δειχνη τα χρώματα παραμορφωμένα

 

 

 

Έκανα soft reset και κάπως έφτιαξε .

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και εγώ την Denim. Έδωσα πόδι στην εφαρμογή φακέλους τώρα με τα live folders.

Είδα επιτέλους και με χαρά ότι η ενεργοποίηση των data και η επιλογή για 3g ξαναγύρισε να είναι στο ίδιο επίπεδο μενού.

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Μου εξηγεί κάποιος τι σημαίνει live folders? Επίσης εκτός από την αλλαγή στο data το οποίο πλέον μπορεί να ενεργοποιείται υπάρχει καμια άλλη σοβαρή αλλαγή, γιατί εγω δεν βλέπω κάτι ιδιαίτερο..
Link to comment
Share on other sites

Μου εξηγεί κάποιος τι σημαίνει live folders? Επίσης εκτός από την αλλαγή στο data το οποίο πλέον μπορεί να ενεργοποιείται υπάρχει καμια άλλη σοβαρή αλλαγή, γιατί εγω δεν βλέπω κάτι ιδιαίτερο..

 

Ζωντανοί φάκελοι ή Live folders είναι οι φάκελοι που μέσα σε αυτούς είναι ορατά τα tiles και ανανεώνονται οι πληροφορίες τους, χωρίς να χρειάζεται να τα έχεις μόνα τους στην έναρξη για να δεις το περιεχόμενό τους. Σε κάποιες άλλες συσκευές βελτιώθηκαν οι φωτογραφικές τους ικανότητες με τη Denim, όχι όμως στο 920.

Link to comment
Share on other sites

Χάλασε και η κάμερα :(

 

Με την denim !!!!

 

Κολαει και δειχνη τα χρώματα παραμορφωμένα

 

 

 

Έκανα soft reset και κάπως έφτιαξε .

Μόλις το παρατήρησα και εγώ σήμερα που πήγα να βγάλω photo!

Απεγκατέστησα την εφαρμογή και την ξαναέβαλα αλλά τίποτα. Έχει βρει κανείς καμιά λύση. Googlαρα αλλά δε μπορώ να βρω κάτι relevant. Δεν θέλω να κάνω reset :(

 

UPDATE:

Έκανα soft reset και έφτιαξε η κάμερα αλλά χάλασε το notification center! Δεν μου αρέσουν αυτά.. :mad:

Και δεν φτιάχνει με τίποτα όσες φορές και αν τα ρυθμίσω!

 

UPDATE AGAIN:

Οκ τώρα έφτιαξε αλλά δεν γιατί και πως. Αλλά τώρα έχω πάρει με πολύ κακό μάτι την Denim. Ποιος ξέρει τι άλλο έχει στραβώσει που δεν έχω πάρει πρέφα.

Edited by Rey_619
http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα έφτιαξε με ένα soft reset ,

 

 

 

τώρα μόλις βρω χρόνο θα κάνω ένα back up και θα κάνω και ένα Hard reset να κάτσει καλά η denim ;)

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

με την denim και εγώ αν και η μπαταρία δεν μας τα λέει πλέον καλά. Εκεί που φορτίζαμε μια φορά την ημέρα, έγινε 3!!! :mad:
Link to comment
Share on other sites

με την denim και εγώ αν και η μπαταρία δεν μας τα λέει πλέον καλά. Εκεί που φορτίζαμε μια φορά την ημέρα, έγινε 3!!! :mad:

 

Δεν είναι φυσιολογικό να το φορτίζεις 3 φορές την ημέρα. Στο δικό μου δεν έχω παρατηρήσει τόσο μεγάλη αύξηση στην κατανάλωση. Πιθανόν να μην έκατσε καλά η αναβάθμιση. Κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για να είσαι σίγουρος.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Κλασσικά προβληματάκια σε κάθε update.. Εγώ με τη Cyan, λόγω μεγέθους προφανώς, είχα αρκετά θέματα. Είχα φτάσει μια μέρα να κάνω 5 soft reset συνεχώμενα για να επανέλθει το κινητό. Ίσως φταίει ότι δεν κλείνει ποτέ, ίσως θέλει ένα hard reset μετά από 2 πλέον χρόνια με εκατοντάδες εφαρμογές και χιλιάδες αρχεία να έχουν περάσει απ' αυτό..

Πάντως η Denim για εμάς θεωρώ πλέον ότι δεν έφερε σχεδόν τίποτα. Φακέλους είχαμε, οι επιλογές στο snooze time μου φαίνονται αστείες (θα προτιμούσα να διάλεγα ακριβώς πόσο θέλω και όχι να έχει έτοιμες επιλογές) και αναβάθμιση στην κάμερα δεν πήραμε..Μου χει λείψει η κάμερα με Amber update. Θεωρώ πως τότε ήταν καλύτερη από κάθε άλλη περίοδο..

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχασα την δυνατότητα να σβήνω το αρχείο των κλίσεων που έχει κάνει το τηλ

 

Αρε MS για το π##$ είσαι !!!!

 

Μια αναβάθμιση έδωσε (και σιγά της αλλαγές :( ) και μου χάλασε κάτι που ήταν οκ !!! Τι στο λύκο τους πηραξε αυτό ποσο ποιο εύκολο να σβήσεις το ιστορικό των κλήσεων σου !!!τώρα πρέπει να διαλέξεις ένα ένα τα 100 τηλέφωνα ελεος !!!

Edited by lokigr

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχασα την δυνατότητα να σβήνω το αρχείο των κλίσεων που έχει κάνει το τηλ

 

Αρε MS για το π##$ είσαι !!!!

 

Μια αναβάθμιση έδωσε (και σιγά της αλλαγές :( ) και μου χάλασε κάτι που ήταν οκ !!! Τι στο λύκο τους πηραξε αυτό ποσο ποιο εύκολο να σβήσεις το ιστορικό των κλήσεων σου !!!τώρα πρέπει να διαλέξεις ένα ένα τα 100 τηλέφωνα ελεος !!!

 

Πας στο ιστορικό πατάς τις 3 τελίτσες κάτω δεξιά και επιλέγεις ιστορικό κλήσεων πάλι πατάς τις 3 τελίτσες και τις επιλέγεις όλες

Link to comment
Share on other sites

Πας στο ιστορικό πατάς τις 3 τελίτσες κάτω δεξιά και επιλέγεις ιστορικό κλήσεων πάλι πατάς τις 3 τελίτσες και τις επιλέγεις όλες

 

 

 

Ευχαριστώ

 

Αλλα και πάλι δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να κάνω 5 κλικ για κάτι που ήταν τόσο εύκολο πριν !!!!

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Χτες γύρισα στα αγγλικά την συσκευή μου και έπαιξα με την Cortana :P Το ξέρω άργησα, αλλά τόσο καιρό δεν είχα χρόνο. Εντυπωσιακή πολύ, κρίμα που δεν μιλάει ελληνικά. Καταλάβαινε σχεδόν πάντα την ότι να ναι προφορά μου. Κάνει πολλά και χρήσιμα, άλλα οκ είναι φιγουρατζίδικη αρκετά. Σαν χρησιμότητα δεν πιστεύω ότι λέει πολλά.. (για Ελλάδα)
Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα πως πλεον μπορείς να κανεις internet share και μέσω Bluetooth πέραν του wifi.
http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα πως πλεον μπορείς να κανεις internet share και μέσω Bluetooth πέραν του wifi.

Το διαπίστωσα κι εγώ.Υπαρχει άραγε λίστα συμβατών συσκευών που το υποστηρίζουν; με ρο LG l9 II της γυναίκας μου δεν μπόρεσα να πάρω ιντερνετ μέσω Bluetooth

Link to comment
Share on other sites

Το διαπίστωσα κι εγώ.Υπαρχει άραγε λίστα συμβατών συσκευών που το υποστηρίζουν; με ρο LG l9 II της γυναίκας μου δεν μπόρεσα να πάρω ιντερνετ μέσω Bluetooth

 

Αυτό δεν ξέρω. Δεν ήξερα καν ότι είναι εφικτό το bluetooth να μοιράσει internet. Ίσως το δοκιμάσω με τα το 920 και 635 στο σπίτι να δω αν όντως γίνεται μεταξύ lumia.

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω το μοίρασμα του Internet με Bluetooth γίνεται από κινητή συσκευή σε H/Y και μόνο όταν ο Bluetooth adaptor υποστηρίζει Bluetooth Network Adapter Driver.
billaros.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...