Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχω σκεφτεί μια έξυπνη και χρήσιμη εφαρμογή....το πρόβλημα είναι πως δεν έχω developer account,αυτο στο app studio δεν κάνει για την ιδέα μου και φυσικά δεν έχω ιδέα για το πως να φτιάξω την εν λόγο εφαρμογή.....μπορει κάποιος να μ δοσει τα φώτα του?

 

Αν ξέρεις προγραμματισμό μπορείς απλα να ξεκινήσεις googleαροντας κάποιο tutorial.. Νομιζω σε c# είναι γραμμένες οι εφαρμογές.. Αν παλι δεν εχεις ιδέα απο προγραμματισμό, ποτε δεν είναι αργά.. Δεν ξέρω αν έχει δώσει η ms κάποιο tool για γράψιμο εφαρμογών απο μη γνωστές προγραμματισμού..

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Από όσους έχουν δοκιμάσει το cinemagraph, έχει κάνει κανείς export gif; Εγώ κάνω αλλά αποθηκεύει μια απλή στατική εικόνα. Ωραία εφαρμογή αλλά πρέπει να ανεβάζεις τις φωτο σου στους Νόκια σερβερς..;;

 

Ξέρω ότι πρώτο θέμα είναι τα 8.1 αλλά μέχρι να τα περάσω δε νομίζω να έχω καμιά απορία. Χαρούμενος με τα περισσότερα που ακούω, για κάμερα περιμένω από Νόκια, όσο για τη Cortana πολύ διαδικασία για ελάχιστη χρήση (αν βάλουμε και τις αλλαγές πχ. στις επαφές ώστε να μπορεί να καταλάβει). Οκ, και γω θα τις κάνω :) αλλά είμαι σίγουρος ότι οι περισσότεροι τη βλέπουμε λίγο σαν παιχνίδι, άρα μετά θα μείνει στην άκρη και θα περιμένουμε το 2034 μήπως βγει στα ελληνικά..

 

Θυμάμαι πως παραπονέθηκες για την μη διακοπή του ήχου SMS σε περίπτωση που πιεζεις κάποιο πλήκτρο (όπως στο Symbian). Ε λοιπόν η Ms σε άκουσε......;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με την μπαταρία δεν ισχύει. Ίδια κατανάλωση

 

Τελικά όντως έστρωσε η μπαταρία :)

 

Έχω ένα άλλο πρόβλημα όμως.....

κατέβασα το halo spartan assault, του εκανα εγκατάσταση

αλλά όταν προσπάθησα να κάνω log in μου βγάζει "sorry. we can't sign you in"

μήπως επειδή πρέπει να έχω Xbox λογαριασμο?

 

Τελικά μου το κάνει σε όλα τα παιχνίδια του Xbox....

Edited by Dimagic
Link to comment
Share on other sites

Πως δεν έχουμε γράψει; σε όλα τα wp forums υπάρχουν θέματα που συζητούν την πτώση της ποιότητας της κάμερας απο το Amber update και μετα...

 

Ελπιζαμε να φτιαξει με την 8.1 όμως απο οτι φαινεται κάτι τέτοιο δεν εγινε δυστυχώς.

Ίσως απλα δεν έχεις δει ποσο καλες φωτογραφιες εβγαζε το 920 μέχρι και την άνοιξη του 2013 (portico). Δεν εχεις μετρό σύγκρισης.

 

++

Μετά την Amber μας δώσαν ελάχιστο functionality και μας πήραν την κάμερα. (και δεν θα την φέρουν πίσω)

Και ο λόγος που θέλω να πετάξω το 920 στα σκουπίδια είναι επειδή έρχομαι απο το Ν8 (RIP)

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Το viber, δουλεύει κανονικά; Γιατί εμένα μου έρχονται οι ειδοποιήσεις από εχτές μετά από κανά 8ωρο...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Μου στέλνουν ηχητικό μήνυμα στο viber από iphone 4 κ δεν το ανοίγει. Από άλλη συσκευή windows ή android δεν έχω δοκιμάσει. Ξέρετε κάτι? Ευχαριστώ!
Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Μου στέλνουν ηχητικό μήνυμα στο viber από iphone 4 κ δεν το ανοίγει. Από άλλη συσκευή windows ή android δεν έχω δοκιμάσει. Ξέρετε κάτι? Ευχαριστώ!

Το viber έχει θέμα εγω έκανα απεγκατάσταση και πάλι εγκατάσταση και δουλεύει καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Μου στέλνουν ηχητικό μήνυμα στο viber από iphone 4 κ δεν το ανοίγει. Από άλλη συσκευή windows ή android δεν έχω δοκιμάσει. Ξέρετε κάτι? Ευχαριστώ!

 

Στα WP η εφαρμογή δεν υποστηρίζει ηχομηνυματα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί που ξύπνησα άρχισε να δουλεύει κανονικά το viber:confused::confused::confused:. Κάνει ότι θέλει και κάποιους τους πονάει :p:p:p
Link to comment
Share on other sites

++

Μετά την Amber μας δώσαν ελάχιστο functionality και μας πήραν την κάμερα. (και δεν θα την φέρουν πίσω)

Και ο λόγος που θέλω να πετάξω το 920 στα σκουπίδια είναι επειδή έρχομαι απο το Ν8 (RIP)

 

Αδερφέ, εγώ όταν πηρα το 920, πάσαρα το Ν8 στη κοπέλα μου και τουλάχιστον αμα τα βρίσκω σκουρα, παίρνω το δικό της και τραβάω.. ΑΛλά επειδή σπάστηκα άσχημα, πήγα και πήρα μια NIKON και ησύχασα.!!! :)

 

Καλησπέρα παιδιά. Το viber, δουλεύει κανονικά; Γιατί εμένα μου έρχονται οι ειδοποιήσεις από εχτές μετά από κανά 8ωρο...

 

Μια απο τα ίδια κι εδώ αδερφέ...:X

Link to comment
Share on other sites

παιδια με επιασε το μικροβιο παλι και αλλαξα συσκευη (lenovo s920) , σας χαιρετω και καποια στιγμη θα τα ξαναπουμε !
Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι πως παραπονέθηκες για την μη διακοπή του ήχου SMS σε περίπτωση που πιεζεις κάποιο πλήκτρο (όπως στο Symbian). Ε λοιπόν η Ms σε άκουσε......;)

Χριστός Ανέστη κ από εμένα!

Γίνεται στα 8.1.; Ωραία! Γιατί όταν έστελνα μήνυμα και μετά χτυπούσε το κινητό λόγω "αναφοράς", κάποιοι με κοιτούσαν περίεργα και έλεγα.."Θα σταματήσει, θα σταματήσει.." :P

 

Και μια ερωτησούλα. Έχω παρατηρήσει ότι όσοι φίλοι μου έχουν WP8, στο spype τους δείχνει συνέχεια Συνδεδεμένους ενώ δεν είναι! Το ίδιο και μένα.. Είναι bug; Τι παίζει μ αυτό;

Edited by Metaladis
Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ με τίποτα να βρω πόσες επαφές έχω αποθηκευμένες, έτσι απο περιέργεια, υποψιάζομαι ότι τα wp8 δεν παρέχουν τέτοια πληροφορία...
Link to comment
Share on other sites

παιδια με επιασε το μικροβιο παλι και αλλαξα συσκευη (lenovo s920) , σας χαιρετω και καποια στιγμη θα τα ξαναπουμε !

 

Πάντως πάλι σε 920 πήγες :p

 

Χριστός Ανέστη κ από εμένα!

Γίνεται στα 8.1.; Ωραία! Γιατί όταν έστελνα μήνυμα και μετά χτυπούσε το κινητό λόγω "αναφοράς", κάποιοι με κοιτούσαν περίεργα και έλεγα.."Θα σταματήσει, θα σταματήσει.." :P

 

Και μια ερωτησούλα. Έχω παρατηρήσει ότι όσοι φίλοι μου έχουν WP8, στο spype τους δείχνει συνέχεια Συνδεδεμένους ενώ δεν είναι! Το ίδιο και μένα.. Είναι bug; Τι παίζει μ αυτό;

 

Ναι έτσι λειτουργεί. Και στις υπόλοιπες πλατφόρμες νομίζω (Σίγουρα εκτός από την desktop έκδοση)

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας ηρθα και εγω στην παρεα σας μετα απο χρονια :p αντιμετωπιζω ενα προβλημα με τον συγχρονισμο των επαφων απο το google acc. μου βγαζει σφαλμα οτι δεν εχει αρκετη μνημη το κινητο. δεν ξερω αν εχει απαντηθει κατι παρομοιο γιατι με ενα γρηγορο search βρηκα για το 620 αλλα και παλι δεν αναφεροταν στο ιδιο προβλημα. ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Εχω στειλει το κινητο για service σε ένα nokia care στην Αθηνα αλλα επειδή μου ειπαν ότι εφυγε για εξωτερικο λογο προβλήματος αλλα δεν ακουστήκαν πολύ σιγουροι ξερει κανεις την σελιδα της NOKIA για να βρίσκεις σε τι κατασταση είναι η επισκευη του κινητου?

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

παιδια με επιασε το μικροβιο παλι και αλλαξα συσκευη (lenovo s920) , σας χαιρετω και καποια στιγμη θα τα ξαναπουμε !

 

Δεν θα αργήσεις να επιστρέψεις..... Τουλάχιστον πρόλαβες την 8.1?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα αργήσεις να επιστρέψεις..... Τουλάχιστον πρόλαβες την 8.1?

 

Ναι την ημερα της κυκλοφοριας την περασα.Ειναι γεγογος πως σε αρκετα θεματα εχει κανει πολυ καλη δουλεια η ms οπως στην διαχειριση των επαφων που δεν εχει καμια σχεση με το android , οπως ειπε και ο αλλος φιλος απο 920 σε 920 πηγα και σιγουρα θα ξαναγυρισω καποια στιγμη...:)

Link to comment
Share on other sites

Εχω στειλει το κινητο για service σε ένα nokia care στην Αθηνα αλλα επειδή μου ειπαν ότι εφυγε για εξωτερικο λογο προβλήματος αλλα δεν ακουστήκαν πολύ σιγουροι ξερει κανεις την σελιδα της NOKIA για να βρίσκεις σε τι κατασταση είναι η επισκευη του κινητου?

 

Νομίζω η Nokia Care είναι η καλύτερη επιλογή σου σε αυτή την περίπτωση. Μπορείς να τους ρωτάς καθημερινά να σε ενημερώνουν, δουλειά τους είναι.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να τραβήξω μια φωτο και ανοιγωντας την κάμερα μετά απο δυο-τρεις λήψεις αυτη μου έβγαλε μια μαύρη οθόνη....τραβηξα δυο φωτο αλλα το ίδιο,άνοιξα έκλεισα την εφαρμογή αλλα πάλι μου έβγαλε μαθρη οθόνη,άνοιξα και την Nokia camera και πάλι το ίδιο .. Τελικά έφτιαξε με ένα κλείσιμο και άνοιγμα της συσκευής....

Έχει τύχει σε κάποιον αλλο αυτο???

Ελπίζω να ειναι τυχαίο γεγονός και όχι προαγγελος κάποιας μελοντικης δυσλειτουργίας....

Link to comment
Share on other sites

ερωτησούλα.τα emotions γιά πόσα γράμματα μετράνε όταν στέλνεις sms?

Γιατί ενω έχω γράψει πολύ λιγότερα απο 140 μόλις βάλω ένα μοτιον μου βγάζει ότι πλέον στέλνω 2 μηνύματα. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...