Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα στοrapdialer με το Τ9 έχεις σε κλάσματα δευτερολέπτου την επαφή που θέλεις. Λιγότερο χρόνο απο το να ψάχνεις στο ιστορικό....;)

 

 

Για την ώρα που θέλεις, αναφέρομαι στο ξεκλείδωτο μενού. Πάνω δεξιά έχει την ώρα. Ακομα κι όταν είσαι σε κάποια εφαρμογή. Μόνο στον ie δεν τη βλέπεις.

 

Δες παρακάτω δυο παραδείγματα. Η ώρα είναι επάνω δεξιά:

Μα αυτο ακριβως λεω για την ωρα, οτι ακομα και με γυαλια δεν μπορω να την δω :)

τωρα για το οτι βρισκω ευκολα επαφες στο ραπ ..., ναι, οταν ομως θελω να καλεσω καποιον που με πηρε? και που κατα 80% ΔΕΝ ειναι στις επαφες μου? αστο, μπερδεμα... αλλα θα ζησω με αυτο ;) αφου κατα τα αλλα μου αρεσε η υλοποιηση γενικα, απλα θα ελπιζω γρηγορα να φτιαξουν καποια πραγματα, οπως και καποιες εφαρμογες που ειχα στο android (11880, ελληνικο callerid κ.α...)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μα αυτο ακριβως λεω για την ωρα, οτι ακομα και με γυαλια δεν μπορω να την δω :)

τωρα για το οτι βρισκω ευκολα επαφες στο ραπ ..., ναι, οταν ομως θελω να καλεσω καποιον που με πηρε? και που κατα 80% ΔΕΝ ειναι στις επαφες μου? αστο, μπερδεμα... αλλα θα ζησω με αυτο ;) αφου κατα τα αλλα μου αρεσε η υλοποιηση γενικα, απλα θα ελπιζω γρηγορα να φτιαξουν καποια πραγματα, οπως και καποιες εφαρμογες που ειχα στο android (11880, ελληνικο callerid κ.α...)

 

Μα και αυτό είναι πολύ απλό. Βαζεις tile τηλεφωνου στην αρχική και με ένα κλικ έχεις ΟΛΟ το ιστορικό. Με κλικ στο εικονίδιο του τηλεφώνου που βρίσκεται μπροστά από τον αριθμό, τον καλείς σε dt.....

Υ.Γ. Η ώρα δεν θα μπορούσε να είναι μεγαλύτερη. Αλλα στο φινάλε μπορείς με ένα κλικ κλειδώνεις την οθόνη (βλέποντας έτσι την ώρα) και μετά πάλι με ένα κλικ να την ξεκλειδώνεις.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα!

 

Από χθες εγκατάστησα rapdialer και chronos calendar στο 920 και βλέπω battery drain. Έκανα reboot, απεγκατάσταση, reboot, επανεγκατάσταση, reboot αλλά και πάλι βλέπω την μπαταρία να κατεβαίνει....

Έχετε αντιμετωπίσει εσείς θέματα με αυτά τα δύο προγράμματα;

 

φοβερή εφαρμογή το chronos..!!!! δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα τέτοιου τύπου στη συσκευή μου.. Μήπως να δεις λίγο τις ρυθμίσεις συγχρονισμού σου όμως στο Chronos απενεργοποιόντας τον συγχρονισμό κάθε 30 λεπτά με google calendar (αν έχεις);;;;

Link to comment
Share on other sites

φοβερή εφαρμογή το chronos..!!!! δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα τέτοιου τύπου στη συσκευή μου.. Μήπως να δεις λίγο τις ρυθμίσεις συγχρονισμού σου όμως στο Chronos απενεργοποιόντας τον συγχρονισμό κάθε 30 λεπτά με google calendar (αν έχεις);;;;

 

Αυτό έφταιγε. Απενεργοποίησα την αυτόματη ανανέωση στο chronos και όλα έστρωσαν

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έφταιγε. Απενεργοποίησα την αυτόματη ανανέωση στο chronos και όλα έστρωσαν

 

 

καλημερα πως απενεργοποιησες την αυτοματη ανανεωση ??

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχει κάποιο θέμα η συσκευή, και βέβαια αξίζει...

 

ευχαριστώ το πήρα πολύ καλό κινητό και αυτοι οι χάρτες ότι καλύτερο !

Link to comment
Share on other sites

καλημερα πως απενεργοποιησες την αυτοματη ανανεωση ??

 

ρυθμίσεις -> ΓΕΝΙΚΑ ->Ενεργό πλακίδιο -> Αυτόματες ενημερώσεις... ;)

Link to comment
Share on other sites

ρυθμίσεις -> ΓΕΝΙΚΑ ->Ενεργό πλακίδιο -> Αυτόματες ενημερώσεις... ;)

 

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

 

Γεια σας παιδια,

 

ως νεος κατοχος lumia 920 μετα απο iphone 5 και note 3 μπορω να πω οτι εχω αναμεικτα συναισθηματα.

 

οι εξης αποριες μου εχοντας διαβασει τα παντα απο αυτο το topic ειναι οι εξης:

 

1. εχω το wptorrent που κατεβαζω και τα βαζει σε ενα φακελο downloads του προγραμματος αυτου, δεν μπορω με το pocket file manager να τα αντιγραψω καπου αλλου. οπως επισης δεν βρισκω και file manager για να τα βλεπει ο υπολογιστης μου. υπαρχει λυση να αντιγραφουμε αρχεια απο το κινητο στο pc ?

 

2. εχω κατεβασει το rap dialer αλλα ακομη δεν εχω καταλαβει αρκετα το πως δουλευει, υποτιθεται πιο γρηγορο απο το κανοινικο αλλα ακομα δεν εχω βρει που ειναι πιο γρηγορο !!! ισως φταιω εγω για να δω γενικα το περιβαλλον πως δουλευει.

 

3. εχω πολλα reminders σε ipad kai macbook pro υπαρχει εφραμογη να συγρονιζει τα reminders στο ios που εχω με το κινητο μου ??

 

4. φωτο τραβαω απο την εφαρμογη καμερας που εχει για το 1020 και οχι την native. ειναι καλυτερη τελικα ?

 

ευχαριστω και συγνωμη αν κουρασα.

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Πιαδιά εγώ είχα περάσει την GDR3 for developers αλλά πλέον φαίνεται να έχει γίνει ανενεργός ο dev λογαριασμός μου και δεν μου κάνει το update.. προσπαθώντας να τον επανενεργοποιήσω μου ζητάει χρήματα η Microsoft (14 ευρώ). Το έχει αντιμετωπίσει κανείς?

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

 

Γεια σας παιδια,

 

ως νεος κατοχος lumia 920 μετα απο iphone 5 και note 3 μπορω να πω οτι εχω αναμεικτα συναισθηματα.

 

οι εξης αποριες μου εχοντας διαβασει τα παντα απο αυτο το topic ειναι οι εξης:

 

1. εχω το wptorrent που κατεβαζω και τα βαζει σε ενα φακελο downloads του προγραμματος αυτου, δεν μπορω με το pocket file manager να τα αντιγραψω καπου αλλου. οπως επισης δεν βρισκω και file manager για να τα βλεπει ο υπολογιστης μου. υπαρχει λυση να αντιγραφουμε αρχεια απο το κινητο στο pc ?

 

2. εχω κατεβασει το rap dialer αλλα ακομη δεν εχω καταλαβει αρκετα το πως δουλευει, υποτιθεται πιο γρηγορο απο το κανοινικο αλλα ακομα δεν εχω βρει που ειναι πιο γρηγορο !!! ισως φταιω εγω για να δω γενικα το περιβαλλον πως δουλευει.

 

3. εχω πολλα reminders σε ipad kai macbook pro υπαρχει εφραμογη να συγρονιζει τα reminders στο ios που εχω με το κινητο μου ??

 

4. φωτο τραβαω απο την εφαρμογη καμερας που εχει για το 1020 και οχι την native. ειναι καλυτερη τελικα ?

 

ευχαριστω και συγνωμη αν κουρασα.

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

 

1. Δεν έχω ασχοληθεί με torrent στη συσκευή μου. Όταν το συνδέεις με το pc βλέπεις σίγουρα φωτογραφίες, μουσική κλπ Για torrent δεν γνωριζω

2. Σαφώς γρηγορότερος ο rap dialer μιας και κανείς αναζήτηση με Τ9. Εντοπίζει αμέσως επαφές βασει ονόματος, επίθετου και αριθμού. Πολύ βολικό. Εσένα τι σε χαλάει? Που τον βρίσκεις αργό?

3. Με κάποιον συγχρονισμό μέσω mail φαντάζομαι πως θα γινει η δουλειά σου.

4. Ίδια αποτελέσματα, περισσότερες επιλογές του Nokia camera (αυτη δεν εννοείς?)

Υ.Γ. Καλορίζικο

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδες σημερα το πηρα και γω. Πρεπει να προσεξω κατι στην πρωτη φορτιση;

Επισεις ειναι Ιταλικο της tre.it θα χω καποιο θεμα με ενημερωσεις ; ειναι ευκολο να του βαλω ελληνικη ρομ;

Link to comment
Share on other sites

παιδες σημερα το πηρα και γω. Πρεπει να προσεξω κατι στην πρωτη φορτιση;

Επισεις ειναι Ιταλικο της tre.it θα χω καποιο θεμα με ενημερωσεις ; ειναι ευκολο να του βαλω ελληνικη ρομ;

 

κανένα απολύτως πρόβλημα ούτε με την rom ούτε με την μπαταρία

φόρτωσέ το με εφαρμογές και σκίσε το....

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

1. Δεν έχω ασχοληθεί με torrent στη συσκευή μου. Όταν το συνδέεις με το pc βλέπεις σίγουρα φωτογραφίες, μουσική κλπ Για torrent δεν γνωριζω

2. Σαφώς γρηγορότερος ο rap dialer μιας και κανείς αναζήτηση με Τ9. Εντοπίζει αμέσως επαφές βασει ονόματος, επίθετου και αριθμού. Πολύ βολικό. Εσένα τι σε χαλάει? Που τον βρίσκεις αργό?

3. Με κάποιον συγχρονισμό μέσω mail φαντάζομαι πως θα γινει η δουλειά σου.

4. Ίδια αποτελέσματα, περισσότερες επιλογές του Nokia camera (αυτη δεν εννοείς?)

Υ.Γ. Καλορίζικο

 

 

σε ευχαριστω. το dialer μου φανηκε πολυπλοκο.

 

οσο για τα reminders του ios με το λουμια 920 δεν εχω βρει τιποτα δυστυχως :cry:

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω. το dialer μου φανηκε πολυπλοκο.

 

οσο για τα reminders του ios με το λουμια 920 δεν εχω βρει τιποτα δυστυχως :cry:

 

Τι είναι αυτό που σε παιδεύει με το rapdialer???

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

 

Γεια σας παιδια,

 

ως νεος κατοχος lumia 920 μετα απο iphone 5 και note 3 μπορω να πω οτι εχω αναμεικτα συναισθηματα.

 

οι εξης αποριες μου εχοντας διαβασει τα παντα απο αυτο το topic ειναι οι εξης:

 

1. εχω το wptorrent που κατεβαζω και τα βαζει σε ενα φακελο downloads του προγραμματος αυτου, δεν μπορω με το pocket file manager να τα αντιγραψω καπου αλλου. οπως επισης δεν βρισκω και file manager για να τα βλεπει ο υπολογιστης μου. υπαρχει λυση να αντιγραφουμε αρχεια απο το κινητο στο pc ?

 

2. εχω κατεβασει το rap dialer αλλα ακομη δεν εχω καταλαβει αρκετα το πως δουλευει, υποτιθεται πιο γρηγορο απο το κανοινικο αλλα ακομα δεν εχω βρει που ειναι πιο γρηγορο !!! ισως φταιω εγω για να δω γενικα το περιβαλλον πως δουλευει.

 

3. εχω πολλα reminders σε ipad kai macbook pro υπαρχει εφραμογη να συγρονιζει τα reminders στο ios που εχω με το κινητο μου ??

 

4. φωτο τραβαω απο την εφαρμογη καμερας που εχει για το 1020 και οχι την native. ειναι καλυτερη τελικα ?

 

ευχαριστω και συγνωμη αν κουρασα.

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

 

 

 

Για την μεταφορά των τορρεντ δες εδώ http://forums.wpcentral.com/windows-phone-apps/234560-tutorial-using-wptorrent-wp8.html έχει πολλούς τρόπους για να το κάνεις

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα κι εγώ το 920 καινούριο και περιμένω να το παραλάβω εντός της εβδομάδας.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα σχετικά με τα updates.

Eπειδή το τηλέφωνο είναι καινούριο, θα πρέπει πρώτα να εγκαταστήσω το GDR1 και μετά το GDR2 (ή το 1 περιέχεται στο 2)?

Eπίσης τί γίνεται με τα Amber Updates της Nokia; Πόσα είναι; Ή μήπως ακολουθούν την ίδια λογική με αυτά της Μicrosoft;

 

Θα ήθελα τη βοήθειά σας.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το που το άνοιξα (αγορασμένο πριν από δύο σχεδόν μήνες) πήρε αυτόματα δύο updates. Ιταλικό, χωρίς sim μέσα.

Συνολικά δεν πρέπει να μου πήρε πάνω από 15 λεπτα.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το που το άνοιξα (αγορασμένο πριν από δύο σχεδόν μήνες) πήρε αυτόματα δύο updates. Ιταλικό, χωρίς sim μέσα.

Συνολικά δεν πρέπει να μου πήρε πάνω από 15 λεπτα.

 

Καλησπέρα δώστε μου τα φώτα σας παρακαλώ γιατί ενώ στέλνω με bluetooth mp3 τραγούδια στο 920 δεν τα βλέπω (αναπαραγωγή) στο player του 920 ; υπάρχει τρόπος ? ευχαριστώ όλους

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα δώστε μου τα φώτα σας παρακαλώ γιατί ενώ στέλνω με bluetooth mp3 τραγούδια στο 920 δεν τα βλέπω (αναπαραγωγή) στο player του 920 ; υπάρχει τρόπος ? ευχαριστώ όλους

 

Έπρεπε να τα βλέπεις. Κάνε ένα restart

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδες τι πρεπει να προσεχω στις πρωτες φορτισεις;

επειδη το κιν ειναι ιταλικο δεν παιρνει το data sense, υπαρχει παρομοια εφαρμογή;

και τέλος θελω καμια προταση για θηκη απο ελλαδα και εξωτερικο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,το πρωί φόρτισα το κινητό.Ενω το είχα βγάλει απ την πρίζα μετά απο κανένα 3ωρο βλέπω είναι ζεστό πολυ κ οτι έχει χάσει 35% μπαταρία χωρίς να έχω κάνει απολύτως τίποτα.Τσεκαρα αν τρέχει κάτι στο παρασκήνιο αλλα όλα κλειστά όπως κ wifi ,gps κτλ.

Είναι η 4η φορα-τον τελευταίο μήνα-που μου του κάνει.Οταν του κάνω ένα restart επανέρχεται κανονικά δλδ πχ εδω κ ένα 3ωρο έχει χάσει μόνο 5%-χωρίς χρήση εννοείται.

Πιστεύετε οτι είναι κάτι τυχαίο ή έχει κανένα θεμα το δικό μου?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είχε και την νεα έκδοση του drive+ μαζί έχει και νέους χάρτες.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά, έχω ένα καινουργιο lumia 920 και έχω ενα πρόβλημα. Δεν μπορώ να χρησιμοποιησω το here drive. Ειτε θα μου λεει οτι ψαχνει δορυφορο για παρα πολυ ωρα, ειτε θα φαινεται οτι εχει βρει αλλα το βελακι που δειχνει εμενα ειναι ακινητο σαν να εχει χασει το σημα.

Εχει κανεις αλλος κατι παρομοιο? χρειαζεται να το παω σε nokia care?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά, έχω ένα καινουργιο lumia 920 και έχω ενα πρόβλημα. Δεν μπορώ να χρησιμοποιησω το here drive. Ειτε θα μου λεει οτι ψαχνει δορυφορο για παρα πολυ ωρα, ειτε θα φαινεται οτι εχει βρει αλλα το βελακι που δειχνει εμενα ειναι ακινητο σαν να εχει χασει το σημα.

Εχει κανεις αλλος κατι παρομοιο? χρειαζεται να το παω σε nokia care?

 

Φίλε τα location services τα έχεις ενεργοποιήσει?

Και μιλάμε για το Here Drive + ,όχι το Here Drive σκέτο το οποίο δεν το υποστηρίζει η συσκευή μας..

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...