Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εύκολα αλλαζει εγω αλλαξα και το usb γιατι δεν φορτιζε και την motherboard! Πολυ καλες οδηγίες στο youtube...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όλη η ιστορία είναι να καταφέρεις να το ανοίξεις χωρίς να καταστρέψεις την οθόνη. Ήδη έχω βγάλει μία οθόνη off του Note 2014...
Link to comment
Share on other sites

Που δυσκολεύτηκες???

Μόνο μια αμυχη έκανα στο καπάκι γιατί προσπάθησα να το ανοίξω με κατσαβίδι.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στη δική μου περίπτωση είχε φουσκώσει η μπαταρία και είχε πεταχτεί σε κάποια σημεία προς τα έξω η οθόνη. Δοκίμασα σιγά-σιγά με μια πλαστική πένα να βγάλω προς τα έξω ολόκληρη την οθόνη αλλά χωρίς επιτυχία, με την οθόνη μετά να δείχνει μαύρες και χρωματιστές γραμμές στα άκρα.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εδώ έχει οδηγίες πώς αλλάζει η μπαταρία ποτέ να μην κάνετε τίποτα Αν δεν βλέπετε τα βιντεάκια στο youtube
Link to comment
Share on other sites

Είχα δει τα βιντεάκια πριν κάνω την επέμβαση. Αυτό που δεν είχα κατανοήσει είναι πως δεν εξασκούμε ποτέ πίεση στο digitizer, γιατί είναι κολλημένο επάνω στην lcd οθόνη και η παραμικρή πίεση μπορεί να έχει ολέθρια αποτελέσματα για την οθόνη.

 

Μετά από 3 χρόνια και επειδή και πάλι η μπαταρία είχε φτάσει σε οριακή κατάσταση κρίνοντας από το πόσο έξω είχε παταχτεί η οθόνη, έπρεπε να προβώ σε αντικατάστασή της για δεύτερη φορά. Αυτή την φορά χωρίς να έχω το άγχος της πρώτης φοράς, μιας που έχω και το S5e tablet, κατάφερα να το ανοίξω χωρίς απώλειες. Επί τι ευκαιρία βρήκα και γιατί δεν μου δούλευαν τα κουμπιά volume, αφού ο "επαγγελματίας" που μου είχε αλλάξει την οθόνη και την μπαταρία, είχε κόψει την καλωδιοταινία τους στην προσπάθεια να το ανοίξει.

 

Πάντως με τις πλαστικές πένες που υποτίθεται ότι είναι για αυτή την δουλεία, δεν είναι εύκολο να ανοίξει. Θέλει ποιο σοβαρό εργαλείο γιατί πρέπει να ξεκουμπώσει από τα κλιπς του πίσω καλύμματος.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Καλησπέρα. Είμαι κάτοχος του tablet και θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει βγει κάποια custom rom που να παίζει καλά στο μηχάνημα και με το όσο δυνατόν νεότερη έκδοση Android.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...