Jump to content

Οδηγός επιβίωσης για Flashing


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 856
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια εμενα με σβηστο το τηλ. μολις το συνδεω με το usb μου βγαζει για λιγο στο υλικο τη συσκευη και μετα εξαφανιζεται πριν προλαβω να βαλω drivers
Link to comment
Share on other sites

τελικα το φλασαρα και δεν κανει τιποτα. δεν αναβει καν. μονο οταν παταω το κουμπι δονειται και αυτο ειναι. βρηκα κατι official παλι ρομ αλλα δεν εχουν αρχειο σκατσερ?

 

στο φλασ τουλ το βλεπει κανονικα. το φλασαρει αλλα δεν λεει να ανοιξει με τιποτα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

να ρωτησω κατι , για να κανω downgrade απο 4.4.2 σε 4.2.2 θελει τιποτα αλλες ρυθμισεις? ή καποιο αλλο προγραμμα;

επειδη μου βγαζει συνεχεια σφαλμα

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθωντας να φλασαρω νεα ρομ σε κινητο που εχει κολλησει στo startup logo με την τελευταια εκδοση flash tools,μου βγαζει BROM ERROR S_DA_SDMMC_WRITE_FAILED (3149).Τι να κανω?
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Τωρα μου βγαζει αυτα.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

drivers για win8.1 64bit που βρίσκουμε ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

drivers για win8.1 64bit που βρίσκουμε ?

Βαλε χειροκινητα αυτους που χω στον οδηγό, απενεργοποιώντας τον έλεγχο υπογραφής driver στα windows 8. Απ όσο ξέρω όμως δε λειτουργεί σωστά το flash tool στα 8

Link to comment
Share on other sites

Βαλε χειροκινητα αυτους που χω στον οδηγό, απενεργοποιώντας τον έλεγχο υπογραφής driver στα windows 8. Απ όσο ξέρω όμως δε λειτουργεί σωστά το flash tool στα 8

 

σταυρο σε ευχαριστώ,

μία ακόμα ερώτηση, προσπαθώ να φλασάρω recovery σε ένα thl 5000 (6592T) , κατέβασα το image από το needrom αλλά scatter αρχείο δεν βρήκα, πρέπει να φτιάξω μόνος μου ένα ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

σταυρο σε ευχαριστώ,

μία ακόμα ερώτηση, προσπαθώ να φλασάρω recovery σε ένα thl 5000 (6592T) , κατέβασα το image από το needrom αλλά scatter αρχείο δεν βρήκα, πρέπει να φτιάξω μόνος μου ένα ?

Μπορείς να φτιάξεις scatter αλλά δε χρειάζεται, rootαρε το κινητό με το vroot κι εγκατέστησε το recovery με το mobileuncletool

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να φτιάξεις scatter αλλά δε χρειάζεται, rootαρε το κινητό με το vroot κι εγκατέστησε το recovery με το mobileuncletool

 

επειδή αναφέρουν ότι μέ το vroot γίνεται διαμοιρασμός στοιχείων, για αυτό έλεγα να το ρουτάρω μέσω recovery

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω προβλημα με την συνδεση του κινητου μεσω usb δεν το βλεπει ενω εχω βαλει τους drivers μου λεει οτι δεν ειναι υπογεγραμενα εκανα επενεργοποιηση αλλα παλι βγαζει το ιδιο μηνυμα την ωρα που παω να ξαναπερασω τους driners τα windows ειναι 8.1 32bit καμια ιδεα ρε παιδια γιατι εχω τρελαθει..

ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

αν μπορείς να βρείς υπολογιστή με windows 7 καλό θα ήτανε, έχουν θέμα με τα 8.1 αυτά τα προγραμματα
Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

τελικα δεν μπορεσα να κανω τιποτα και δεν φτανει αυτο τωρα το κινητο δεν ανοιγει καθολου και το κακο ειναι οτι αμελησα να παρω μπακαπ....καμια ιδεα ρε παιδια μπας και το σωσο?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθωντας να φλασαρω νεα ρομ σε κινητο που εχει κολλησει στo startup logo με την τελευταια εκδοση flash tools,μου βγαζει BROM ERROR S_DA_SDMMC_WRITE_FAILED (3149).Τι να κανω?

 

Τωρα μου βγαζει αυτα.

 

Καμια βοηθεια εδω?Δεν μου το διαβαζει καν το κινητο πλεον.Μπορω να κανω τιποτα?

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους καταφερα να περασω νεα rom στο κινητο και δουλευει μια χαρα το προβλημα ειναι οτι βλεπει μονο την μια καμερα και οχι την rear...εχουμε καμια λυση για το προβλημα?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους καταφερα να περασω νεα rom στο κινητο και δουλευει μια χαρα το προβλημα ειναι οτι βλεπει μονο την μια καμερα και οχι την rear...εχουμε καμια λυση για το προβλημα?

ευχαριστω

Υποθέτω έχεις κάποιο oem τηλέφωνο, πχ star κλπ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS!!!! κάτι έκανα.. :D

έχω ένα bedove i5 ( http://bedove.com/productshow_58.html )

το πρωί βρήκα αυτό το guide (http://hexamob.com/how-to-root/android-rooting-method-root-genius/ ) και το έκανα root...

Όλα ήταν τέλεια.. έγινε μια χαρά..

Μετά έβαλα το application "Font Installer ★ Root ★" και κατέβασα 2 γραμματοσειρές που παίζανε μια χαρά... μετά πήγα να κατεβάσω ακόμα μία και όταν έκανε restart για να την βάλει κόλλησε στο startup που φορτώνει τα android.. μπήκα και σε recovery mode έκανα reset to factory settings αλλά τίποτα.. πάλι κολλάει στο ίδιο σημείο...

Το έψαξα λίγο και είδα ότι μερικοί λένε ότι θέλει flasharisma με την official ROM του... την οποία την βρήκα και την κατέβασα απο αυτό το site: http://www.needrom.com/download/bedove-i5-dual-core/

επίσης βρήκα και αυτό το site που την έχει: http://androidxda.com/download-bedove-stock-rom

Έχω κατεβάσει και το SP Flash Tool..

 

Και πριν αρχίσω να το κάνω για να μην κάνω καμιά μα.....α και το μετανιώσω επειδή δεν γνωρίζω καλά τι παίζει.. είπα να σας ρωτήσω...

να το συνεχίσω? η πάω σε γκρεμό?

 

Επίσης να σας ενημερώσω ότι έχω ενα ακριβός ίδιο κινητό (της αρραβωνιαστικιάς μου) μπορώ να πάρω από εκεί backup και να το κάνω restore στο δικό μου? Η μια χαρά είναι με αυτή την rom που κατέβασα...?

 

Και μία τελευταία ερώτηση.. απ ότι κατάλαβα η version του android σχετίζετε με την rom... μπορώ να βρώ κάποια άλλη rom που να κάνει στο δικό μου και να έχει πιο καινούρια έκδοση του android? επειδή αυτή που έχω είναι 4.0.9....

 

Ευχαριστώ πολύ παιδιά!! ελπίζω να μην αργήσετε να μου απαντήσετε γιατί το χρειάζομαι και πρέπει να το φτιάξω όσο το δυνατόν γρηγορότερα...

 

Σας ευχαριστώ πάαααααααααρα πολύ να έχετε ένα τέλειο απόγευμα...

(και εύχομαι να είναι καλό και για μένα :P )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...