Jump to content

Sony Xperia Z1


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους και και συγχαριτίρια στο site και στον κοσμο που αφιερώνει χρόνο ώστε να δίνει λύσεις στα προβλήματα του κοσμάκι!! Σας παρακολουθώ χρόνια αλλα δεν έτυχε να ξανα γράψω γτ πάντα καλυβόμουνα με αυτα που δίαβαζα! Το λοιπόν αγόρασα πριν ενα 15 μέρες ενα Z1 honami ρουταρισμενο( μεταχειρισμένο) με την ρομ 4.4.4 του Criskrelo, το κινητό πάει σφέρα δεν κολλάει εχω περίπου 600mb free ραμ συνέχεια ειτε το ζορίζω είτε όχι φυσικά έχω βάλει και καποιες εφαρμογες μπαταρια αντιβαιρους παιχνιδια κλπ, απο εξτρά πράγματα σε σχέσει με στοκ ρομ δεν ξέρω τι έχω μιας και δεν εχω δει αλλο Z1 απο κοντα εκτος απο 4Κ video και timeshift video και κατι χαζορυθμίσεις για το led notif και διάφορα τέτοια..Να σας πώ πως δεν ξέρω τπτ για ρομς εκτος απο οτι έχω διαβάσει μιας και πάντα ήθελα να ασχοληθώ αλλα δεν είχα κινητό πειραματόζωο...θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω αν προτείνεται νατο αφήσω έτσι η να το γυρίσω σε στοκ ρομ αφου μάθω τον τρόπο πρώτα χαχαχα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους και και συγχαριτίρια στο site και στον κοσμο που αφιερώνει χρόνο ώστε να δίνει λύσεις στα προβλήματα του κοσμάκι!! Σας παρακολουθώ χρόνια αλλα δεν έτυχε να ξανα γράψω γτ πάντα καλυβόμουνα με αυτα που δίαβαζα! Το λοιπόν αγόρασα πριν ενα 15 μέρες ενα Z1 honami ρουταρισμενο( μεταχειρισμένο) με την ρομ 4.4.4 του Criskrelo, το κινητό πάει σφέρα δεν κολλάει εχω περίπου 600mb free ραμ συνέχεια ειτε το ζορίζω είτε όχι φυσικά έχω βάλει και καποιες εφαρμογες μπαταρια αντιβαιρους παιχνιδια κλπ, απο εξτρά πράγματα σε σχέσει με στοκ ρομ δεν ξέρω τι έχω μιας και δεν εχω δει αλλο Z1 απο κοντα εκτος απο 4Κ video και timeshift video και κατι χαζορυθμίσεις για το led notif και διάφορα τέτοια..Να σας πώ πως δεν ξέρω τπτ για ρομς εκτος απο οτι έχω διαβάσει μιας και πάντα ήθελα να ασχοληθώ αλλα δεν είχα κινητό πειραματόζωο...θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω αν προτείνεται νατο αφήσω έτσι η να το γυρίσω σε στοκ ρομ αφου μάθω τον τρόπο πρώτα χαχαχα

Αν δεν σου κολλάει η ρομ που έχεις κράτησε την, αλλά να ξέρεις η στοκ είναι απροβληματιστη, οπότε μπορείς να την δοκιμάσεις κάποια στιγμή. Με pc companion γίνεται η επαναφορά σε στοκ, απλά συνδέεις το κινητό και σου κατεβάζει την ρομ και την κάνει εγκατάσταση η εφαρμογή

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σου κολλάει η ρομ που έχεις κράτησε την, αλλά να ξέρεις η στοκ είναι απροβληματιστη, οπότε μπορείς να την δοκιμάσεις κάποια στιγμή. Με pc companion γίνεται η επαναφορά σε στοκ, απλά συνδέεις το κινητό και σου κατεβάζει την ρομ και την κάνει εγκατάσταση η εφαρμογή
Οταν συνδεσα το κινητό στο pc companio μου ειπε οτι υπάρχη νεότερη έκδοση και αν θέλω να την βάλω οποτες αν πατήσω οκ την βάζει και σταματάω να ειμαι ροοτ σωστα??

Ας αφήσω λοιπον αυτη και αν βγει η 5,0 οφισιαλ χωρις προβληματα ας βάλω αυτην ευχαριστώ φίλε μου να σαι καλα!

Link to comment
Share on other sites

Οταν συνδεσα το κινητό στο pc companio μου ειπε οτι υπάρχη νεότερη έκδοση και αν θέλω να την βάλω οποτες αν πατήσω οκ την βάζει και σταματάω να ειμαι ροοτ σωστα??

Ας αφήσω λοιπον αυτη και αν βγει η 5,0 οφισιαλ χωρις προβληματα ας βάλω αυτην ευχαριστώ φίλε μου να σαι καλα!

Ναι σωστά τα λες, αλλά το ρουτ γίνεται και πάλι με ένα κλικ. Όπως θέλεις βέβαια εσύ, αν θες να περιμένεις μέχρι 5.0 καλώς

Link to comment
Share on other sites

εβαλα εδώ και καμια βδομαδα ένα tempered glass nilkin και είμαι ενθουσιασμένος από την ποιοτητα του και την τελεια ευκρινεια... ισως η καλυτερη αγορα που εκανα ως τωρα
Link to comment
Share on other sites

εβαλα εδώ και καμια βδομαδα ένα tempered glass nilkin και είμαι ενθουσιασμένος από την ποιοτητα του και την τελεια ευκρινεια... ισως η καλυτερη αγορα που εκανα ως τωρα

Κι εγώ που έχω είμαι φουλ ικανοποιημενος, η αίσθηση που σου προσφέρει είναι καλύτερη κι από σκέτη την οθόνη. Συν ότι δεν αφήνει δαχτυλιες

Link to comment
Share on other sites

εβαλα εδώ και καμια βδομαδα ένα tempered glass nilkin και είμαι ενθουσιασμένος από την ποιοτητα του και την τελεια ευκρινεια... ισως η καλυτερη αγορα που εκανα ως τωρα

 

υπαρχή κάνα link για αγορά

Χρήστος

Link to comment
Share on other sites

υπαρχή κάνα link για αγορά

Χρήστος

Εγώ φίλε αυτό έχω αγοράσει http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=400711265415&alt=web πρέπει να ναι και το πιο φθηνό nillkin τουλάχιστον όταν το πήρα εγώ έτσι ήταν

Link to comment
Share on other sites

παιδες υπαρχει εναλλακτικο προγραμμα για την καμερα του z1?καπου εδω σαν να ειχα διαβασει κατι αλλα δεν το βρισκω.
Link to comment
Share on other sites

παιδες υπαρχει εναλλακτικο προγραμμα για την καμερα του z1?καπου εδω σαν να ειχα διαβασει κατι αλλα δεν το βρισκω.

Έχει πάρα πολλές εφαρμογές, εγώ θα σου πρότεινα την snap camera, αλλά η στοκ εφαρμογή της σονυ αν κάνεις χειροκίνητα ρυθμίσεις είναι πολύ καλή να ξέρεις

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε αυτό έχω αγοράσει http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=400711265415&alt=web πρέπει να ναι και το πιο φθηνό nillkin τουλάχιστον όταν το πήρα εγώ έτσι ήταν

 

ευχαριστώ

Χρήστος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα !

διάβασα όλες τις σελίδες μια προς μια και μπορώ να πω πως με πείσατε ρε μπαγάσες !

1)το κινητό δίνεται μαζί με εξωτερική κάρτα μνήμης ή έχει τα 16gb της συσκευής μόνο ?

2)για πείτε κανένα φτηνό μαγαζί για αγορά !

στα skroutzoμάγαζα το είδα ότι ξεκινάει από 297€ ενώ το είδα σήμερα στο site της wind 279€ παρακαλώ !!!

παίζει καμια μούφα ή βγάλαμε λαυράκι ?

μήπως η τιμή που αναγράφει δηλαδή είναι με συμβόλαιο.....?

http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kinita-amp-suskeues/kinita-suskeues/view-device/?deviceid=565#page=1

Edited by neofitosgr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα !

διάβασα όλες τις σελίδες μια προς μια και μπορώ να πω πως με πείσατε ρε μπαγάσες !

1)το κινητό δίνεται μαζί με εξωτερική κάρτα μνήμης ή έχει τα 16gb της συσκευής μόνο ?

2)για πείτε κανένα φτηνό μαγαζί για αγορά !

στα skroutzoμάγαζα το είδα ότι ξεκινάει από 297€ ενώ το είδα σήμερα στο site της wind 279€ παρακαλώ !!!

παίζει καμια μούφα ή βγάλαμε λαυράκι ?

μήπως η τιμή που αναγράφει δηλαδή είναι με συμβόλαιο.....?

http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kinita-amp-suskeues/kinita-suskeues/view-device/?deviceid=565#page=1

 

Παντως για 50 ευρω διαφορα με το Ζ2 θεωρω οτι δεν αξιζει να πας σε Ζ1..η βελτιωση που εχει στην ποιοτητα το Ζ2 ειναι μεγαλη..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

...και μόνο που στο ίδιο και μικρότερο συνολικά μέγεθος παίρνει 0.2'' παραπάνω με ανώτερη συνολικά εικόνα αρκεί... ;) Ζ2 και από μένα!
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε τελικά το ikey. Με το πρόγραμμα klick δουλεύει άριστα
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω θέμα με τη δόνηση, κάνει έναν παράξενο ήχο όταν γίνεται παρατεταμένα και λίγο που έψαξα στο internet βλέπω ότι είναι γνωστό θέμα

 

υπάρχει αντιμετώπιση, ή πρέπει να μπλέξω με την arvato και να μου πουν ότι έχει πάρει νερά και έχει στραβώσει η πλακέτα;

 

YΓ και ένα σχετικό θέμα..

 

http://talk.sonymobile.com/t5/Xperia-Z1-Z1s/XperiaZ1-makes-weird-sound-while-vibrating/td-p/431429

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια γμτ!!

δοκιμασα να κανω update την C6903_14.4.A.0.157_BAL με flashtool.καποιο λαθος εκανα και με σταματησε με error σε ενα σημειο.τωρα παω να ανοιξω το κινητο και μου λεει στα αγγλικα πως το update δεν εγινε σωστα και να το ξανασυνδεσω στο pc.

πως θα το φτιαξω ???

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια γμτ!!

δοκιμασα να κανω update την C6903_14.4.A.0.157_BAL με flashtool.καποιο λαθος εκανα και με σταματησε με error σε ενα σημειο.τωρα παω να ανοιξω το κινητο και μου λεει στα αγγλικα πως το update δεν εγινε σωστα και να το ξανασυνδεσω στο pc.

πως θα το φτιαξω ???

Κατέβασε το pc companion και κάνε από εκεί εγκατάσταση του λογισμικού

Link to comment
Share on other sites

με πια σειρα το κανω?αρχιζω και τρεμο!!

edit δοκιμαζω αλλα το τηλεφωνο συνδεεταικαι αποσυνδεεται συνεχεια

Edited by mastorantza
Link to comment
Share on other sites

με πια σειρα το κανω?αρχιζω και τρεμο!!

Δεν θυμάμαι απ έξω την διαδικασία γιατί έχω καιρό που έκανα επαναφορά, αλλά αν κατεβάσεις το pc companion στον υπολογιστή σου και συνδέσεις το κινητό σου δείχνει βήμα βήμα τι κάνεις

Link to comment
Share on other sites

ελεος δοκιμασα σε αλλη θυρα usb και εγινε κανονικα απο flashtool!!

την Ελληνικη γνησια 4,4,4 που μπορω να την κατεβασω?τωρα περασα μια και λεει C6903_14.4.A.0.157_BAL

Link to comment
Share on other sites

παιδιά θα μου πει κάποιος αν μπορώ να κάνω κάτι για τη δόνηση, ή αν πρέπει να πάω σε service;;;

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδες, θελω να σας ρωτήσω, εχω παρατηρήσει ότι τώρα τελευταία όταν το βαζω στην αναμονη αρκετες φορες, η οθονη συνεχιζει να εκμπεμπει ενα ελαφρυ φως και δε γινεται τελειως μαύρη. Με ενα ρισταρτ φτιάχνει προς το παρον. Έχει τυχει σε καποιον αλλο αυτο; Edited by STK
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω θέμα με τη δόνηση, κάνει έναν παράξενο ήχο όταν γίνεται παρατεταμένα και λίγο που έψαξα στο internet βλέπω ότι είναι γνωστό θέμα

 

υπάρχει αντιμετώπιση, ή πρέπει να μπλέξω με την arvato και να μου πουν ότι έχει πάρει νερά και έχει στραβώσει η πλακέτα;

 

YΓ και ένα σχετικό θέμα..

 

http://talk.sonymobile.com/t5/Xperia-Z1-Z1s/XperiaZ1-makes-weird-sound-while-vibrating/td-p/431429

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ εδώ και καιρό. Δεν ασχολούμαι αν και μου είναι χρήσιμη.

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ προς τα κει τείνω, αλλά πάνω που είχα αρχίσει να αναπτύσσω ξανά εμπιστοσύνη προς την εταιρεία, πάω να τη χάσω ξανά...

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...