Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγω με V6 απο χθες το βραδυ αλλα δεν με βλεπω για πολυ παρα το οτι ειναι πολυ ομορφη-σβελτη:)

Χαμος στο XDA απο σημερα φτασαν τις 6 custom roms και τα προβληματακια σιγα σιγα λυνονται με την σειρα τους.....

http://forum.xda-developers.com/xiaomi-mi-3/#romList

Συντομα δεν θα ξερουμε ποια να πρωτο βαλουμε:lol:

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Tο ξαναλέω για όσους δεν το είδαν...

Oτι για να δουλέψει άψογα (όσα δουλεύουν άψογα) στην miui v6 πρέπει να κάνετε wipe cache και σε πολλές περιπτώσεις και wipe data απο recovery.

Η να βάλετε καθαρά την rom από την αρχή παλι κανοντας κανα wipe

Ναι κρατήστε backup τον αρχείων/παιχνιδιών σας γιατι με wipe data χάνονται ολα.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως τα λέει ο akatamakata το έκανα κι εγώ κι έστρωσε η ν6...

 

δηλαδη; ποια απο τα λαθη διορθώθηκαν; δωσε ενα-δυο παραδειγματα για να ξερουμε αν αξιζει να κανουμε wipe cache.

Link to comment
Share on other sites

μετα απο wipes τα widget εξακολοθουν να μην δουλευουν. επιστροφη στην 5 (αν και εχω προβληματα και εκει). ισως να δοκιμασω την stable εκδοση...

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οποιος εχει κρασαρισματα με την v6 μηπως εχετε κανα αλλο θεμα βαλει στο κινητο; επιλεξτε το default απο τα θεματα και θα στρωσει, προς το παρον τα θεματα δεν ειναι συμβατα με v6
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή; ποια από τα λάθη διορθώθηκαν; δώσε ένα-δυο παραδείγματα για να ξέρουμε αν αξίζει να κάνουμε wipe cache.

 

Από όσα έχω δουλέψει... (π.χ. δεν έχω δουλέψει την εφαρμογή gmail δουλεύω το cloudmagic)

δεν έχει φάει ούτε ένα κόλλημα - κρασάρισμα ενδεικτικά :

κάμερα δουλεύει άψογα και νομίζω ότι έχει βελτιωθεί αρκετά η ποιότητα στις φώτο και στο βίντεο έχει στρώσει κάπως ο ήχος στις υψηλές στάθμες!

Το playstore απροβλημάτιστο

Τα wigets όσα έχω βάλει μια χαρά

Κανένα πρόβλημα με τις πολλές ενδεικτικές μπαταρίες πάνω...

το ρολόι εμφανίζεται κανονικά χωρίς να κόβεται λίγο στην άκρη δεξιά

Αυτά επαναλαμβάνω με full wipe και με το default θέμα...

DF
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια...ενος φιλου το Mi3 εβγαλε κιτρινιλα πανω αριστερα...η οποια ειναι εντονη...φαινεται συνεχομενα...γνωριζετε τι μπορει να ειναι και αν μπορει να διορθωθει ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια...ενος φιλου το Mi3 εβγαλε κιτρινιλα πανω αριστερα...η οποια ειναι εντονη...φαινεται συνεχομενα...γνωριζετε τι μπορει να ειναι και αν μπορει να διορθωθει ?

 

Πάει για αλλαγή οθόνης στο service, δηλαδή....στον κινεζο, ΑΝ το δεχθεί & δεν κάνει τον Κινεζο:lol:....!!! Εδώ έχω να πω πως πριν 15 μέρες ήμουν μεταξύ Xiaomi Mi3 & LG G2. Για των παραπάνω λόγο (service) κατέληξα στο LG G2....!!! Διαβάζοντας στο τοπικ του LG G2 δυο παιδιά έπαθαν ακριβός το ίδιο, ο ένας είχε κιτρινίλα με στίγμα, και ο άλλος κιτρινίλα με γραμμή, απλά επικοινώνησαν με την LG HELLAS και την επόμενη μέρα έστειλε η LG Courier το παρέλαβε, & μετά απο 4-5 μέρες το παρέλαβε με καινούργια οθόνη και δωρεάν μεταφορικά...!!!;) γιαυτό το after-sales service πρέπει να είναι στης προτεραιοτητες μας στην αγορά ηλεκτρονικών συσκευών....!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

τελικα το εφτιαξα.εβαλα την καινουρια v6με πολλα bug δεν δουλευει play store google map kai πολλα αλλα

 

Πραγματικά δεν σας καταλαβαίνω !!!!

Νομίζεται ότι φταίει η καινούρια MIUI v.6 , αλλά μάλλον, έχετε μπερδέψει τις ρυθμίσεις που κάνετε.

Σε μένα δουλεύουν σχεδόν όλα μα όλα ΑΨΟΓΑ. !!!!

- Μου δουλεύουν καλά τα : Play store , Google map , Αυτόματη περιστροφή οθόνης --->(Θέλει ανάποδη ρύθμιση , με σβησμένο το εικονίδιο) κ,λ,π.

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάει για αλλαγή οθόνης στο service, δηλαδή....στον κινεζο, ΑΝ το δεχθεί & δεν κάνει τον Κινεζο:lol:....!!! Εδώ έχω να πω πως πριν 15 μέρες ήμουν μεταξύ Xiaomi Mi3 & LG G2. Για των παραπάνω λόγο (service) κατέληξα στο LG G2....!!! Διαβάζοντας στο τοπικ του LG G2 δυο παιδιά έπαθαν ακριβός το ίδιο, ο ένας είχε κιτρινίλα με στίγμα, και ο άλλος κιτρινίλα με γραμμή, απλά επικοινώνησαν με την LG HELLAS και την επόμενη μέρα έστειλε η LG Courier το παρέλαβε, & μετά απο 4-5 μέρες το παρέλαβε με καινούργια οθόνη και δωρεάν μεταφορικά...!!!;) γιαυτό το after-sales service πρέπει να είναι στης προτεραιοτητες μας στην αγορά ηλεκτρονικών συσκευών....!

 

Διαφωνώ φίλε μου, ως προς την αγορά οποιουδήποτε κινητού από την ντόπια αγορά, διότι δεν θέλω να πληρώνω τις πεντακοσάρες και επτακοσάρες ΤΙΜΕΣ τους (αισχροκέρδεια κανονική), για να έχω μόνο για ένα χρόνο το άψογο κατά τ΄ άλλα το after-sales service τους , και τις τυχόν αναβαθμίσεις τους , (που μετά από το πέρασμα του χρόνου, δεν σε ξέρουν , δεν σε γνωρίζουν)

π.χ. Όταν πριν ένα μήνα , μου έπεσε το κινητό κάτω (μετά δεν δούλευε το ακουστικό του, είχε ξεκουμπωθεί το βύσμα του, πλήρωσα δέκα € σε έναν τεχνικό και μου το έφτιαξε σε μία μέρα.

Γι αυτό λοιπόν Xiaomi και πάντα Xiaomi. Διότι δεν υπάρχει άλλη εταιρία παγκοσμίως που να κάνει αναβάθμιση κάθε εβδομάδα με την MIUI

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Tο ξαναλέω για όσους δεν το είδαν...

Oτι για να δουλέψει άψογα (όσα δουλεύουν άψογα) στην miui v6 πρέπει να κάνετε wipe cache και σε πολλές περιπτώσεις και wipe data απο recovery.

Η να βάλετε καθαρά την rom από την αρχή παλι κανοντας κανα wipe

Ναι κρατήστε backup τον αρχείων/παιχνιδιών σας γιατι με wipe data χάνονται ολα.

 

Εγώ δεν έκανα (wipe cache - wipe data) και δουλεύουν όλα σχεδόν καλά

Edited by geord211
Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ φίλε μου, ως προς την αγορά οποιουδήποτε κινητού από την ντόπια αγορά, διότι δεν θέλω να πληρώνω τις πεντακοσάρες και πεντακοσάρες ΤΙΜΕΣ τους (αισχροκέρδεια κανονική), για να έχω μόνο για ένα χρόνο το άψογο κατά τ΄ άλλα το after-sales service τους , και τις τυχόν αναβαθμίσεις τους , (που μετά από το πέρασμα του χρόνου, δεν σε ξέρουν , δεν σε γνωρίζουν)

π.χ. Όταν πριν ένα μήνα , μου έπεσε το κινητό κάτω (μετά δεν δούλευε το ακουστικό του, είχε ξεκουμπωθεί το βύσμα του, πλήρωσα δέκα € σε έναν τεχνικό και μου το έφτιαξε σε μία μέρα.

Γι αυτό λοιπόν Xiaomi και πάντα Xiaomi. Διότι δεν υπάρχει άλλη εταιρία παγκοσμίως που να κάνει αναβάθμιση κάθε εβδομάδα με την MIUI

 

Μιλώ για το LG G2 που έχει πλέων 285€ οσο περιπου και το Mi3. Ίσο αναφορά της αναβαθμίσεις που παίρνεις κάθε παρασκευή, ας μην το συζητήσουμε τι ρυθμίζει και τι ξερυθμίζει. Πήρατε την αναβάθμιση miui v6 με προβληματάκια (Εγώ δεν έκανα (wipe cache - wipe data) και δουλεύουν όλα σχεδόν καλά) το σχεδόν μου άρεσε....άρα αντί να διορθώσει, μάλλον προβληματιζει. Και επίσης να πάρω ένα κινητό και να κάνω της αλχημείες (ελληνική rom - δεν τρέχει το google play - και πολλά άλλα) και να κάνω των ντετέκτιβ για να τρέχει όπως ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ οχι φίλε μου δεν θα πάρω. Τώρα αν θες τα λεφτά σου να τα στέλνεις στο εξωτερικό βοηθώντας κάποια άλλη οικονομία......είναι δικό σου θέμα...!!! Και αν διάβασες το Mi3 το είχα έτοιμο να το παραγγείλω,πριν 15 μέρες, αλλά διαβάζοντας τα προβλήματα, έστριψα προς το LG G2,και με το πρωτεύον θέμα 2 χρόνια...... after-sales service...!!!

 

--- Αυτό με τα 10€ να το πεις στο φιλαράκι που θέλει αλλαγή οθόνης (120€) χωρείς να του πέσει κάτω....!

--- Και σε πληροφορώ οτι δεν υπάρχει (αισχροκέρδεια κανονική) αλλά 23% Φ.Π.Α, σε πολλά προϊόντα που αγοράζεις..!

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

φλασακι με ntfs με πχ paragon δουλευει σε καποιον και αν ναι με ποια εκδοση της MIUIq

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Μάριε φίλε μου ωραίο το g2 αλλά που κολλάει με το mi3?

Εσυ θέλεις εγγύηση και σωστά αλλά δεν είναι συγκρίσιμα τα δύο τηλέφωνα, και από σταθερότητα κρατάς μια stable έκδοση η οποία κάθε μήνα νομίζω αλλάζει και δεν έχεις ΚΑΝΈΝΑ πρόβλημα.

Αλήθεια αν σου πέσει το g2 κάτω ξέρεις πόσο κάνει οθόνη-digitizer?

Στο mi3 πάντως και τα δύο μέσα από την εταιρία 65€.

Και τέλος πάντων ένα πρόβλημα που σήμερα είναι εδώ αύριο με την επόμενη αναβάθμιση φτιάχνεται.

Είναι τρομερή η υποστήριξη που έχει η εταιρία στα Τηλέφωνα της, το τηλέφωνο μου είμαι σίγουρος ότι σε τρία χρόνια από τώρα θα πάρει τη miui 7η 8 κλπ.

Ξέρεις όλοι περάσαμε από όλους Samsung Sony Apple κλπ. Γιατί νομίζεις ότι πήγαμε xiaomi μόνο για τη ram η τον επεξεργαστή;;;

Link to comment
Share on other sites

1ον τα λευτασου ησουν ετοιμος και εσυ να τα στηλεις σε αλλη οικονομια αλλα σε χαλασε τα προβληματα που λες [ Και αν διάβασες το Mi3 το είχα έτοιμο να το παραγγείλω,πριν 15 μέρες, αλλά διαβάζοντας τα προβλήματα, έστριψα προς το LG G2,και με το πρωτεύον θέμα 2 χρόνια...... after-sales service...!!! ]

2ον εχω το mi3 kai και δεν περναω τιποτα και το τηλ απλα πεταει

3ον με το LG G2 εχεις την δυνατοτητα να μπορεις ΑΝ ΘΕΣ να το παιξεις τοσο πολυ με αναβαθμησεις rom νεες rom? AN ΘΕΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΟΥ ΛΕΩ

4ον πας να συγκρινεις θηριο με γατα [δεν το λεω εγω το λενε ολα τα φορουμ] μονο για το after-sales service...!!!

5ον βρεσμου ενα τηλεφονο που να εχει τετοια ελληνικη υποστηριξη Xiaomi-Miui.gr [ νομιζω οτι και αυτο ειναι ενα after-sales service...!!! ]

6ον πηρα το τηλ, επειδη μου αρεσε και ειναι τοσο δυνατο και εσυ μαλον για αυτο το ηθελες [ Η ΔΙΑΦΟΡΑΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΜΟΥ ΧΑΛΑΣΕΙ ΕΓΩ ΘΑ ΤΟ ΔΩΣΟ ΣΤΟΝ ΓΙΟΜΟΥ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ Η ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΤΟ ΦΤΑΞΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΑΠΟ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΕΝΩ ΕΣΥ ΜΑΛΟΝ ΘΑ ΤΡΕΧΕΙς ΑΝΤΙΠΡΟΣΟΠΟΙΕς ΚΑΙ ΘΑ ΣΠΑΣ ΤΑ ΝΕΥΡΑΣΟΥ ] με λιγα λογια γουστα ειναι αυτα και στην τελικη τηλεφονο περνουμε οχι αμαξι o καθε ενας επιλεγει οτι θελει ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΣΕ ΟΛΕς ΤΙς ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕς ΓΝΩΜΕς

Link to comment
Share on other sites

φλασακι με ntfs με πχ paragon δουλευει σε καποιον και αν ναι με ποια εκδοση της MIUIq

 

ntfs δε νομίζω ... (δεν είμαι και 100% σίγουρος )

Μονο fat βλέπουν οι android συσκευές που έχουν περάσει από τα χέρια μου...

Τώρα αν με κάποια εφαρμογή τρίτου γίνεται αυτό...

DF
Link to comment
Share on other sites

Φίλε, mariodj.

Δεν είναι κακό να έχει ο καθένας τις απόψεις του.

Εγώ ξέρω ότι εδώ και τρεις μήνες έχω (με 280 € κ΄ 64 MB εσωτερική μνήμη) , του έχω βάλει περίπου 30 (εφαρμογές - παιχνίδια) και δεν κολλάει πουθενά, με μια λέξη είναι άψογο.

Όσο για κάποιους (μαζί και εγώ) που παραπονούμαστε για τυχαία λάθη , δεν είναι τίποτα το σοβαρό, διότι διορθώνονται τα λάθη είτε στην επόμενη εβδομάδα είτε την μεθεπόμενη , διότι απλά είναι Beta εκδόσεις.

Τώρα, αν κάποιος κάτοχος Xiaomi, δεν θέλει Beta αναβαθμίσεις κάθε εβδομάδα, μπορεί να διαλέξει στις stable αναβαθμίσεις (χωρίς τα λαθάκια των Beta αναβαθμίσεων).

Σε παρακαλώ φιλικά διάβασε όλα τα κείμενά μου, που εξηγώ ότι σε μένα με την MIUI-6 δουλεύουν όλα καλά.

Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

Μάριε φίλε μου ωραίο το g2 αλλά που κολλάει με το mi3?

Εσυ θέλεις εγγύηση και σωστά αλλά δεν είναι συγκρίσιμα τα δύο τηλέφωνα, και από σταθερότητα κρατάς μια stable έκδοση η οποία κάθε μήνα νομίζω αλλάζει και δεν έχεις ΚΑΝΈΝΑ πρόβλημα.

Αλήθεια αν σου πέσει το g2 κάτω ξέρεις πόσο κάνει οθόνη-digitizer?

Στο mi3 πάντως και τα δύο μέσα από την εταιρία 65€.

Και τέλος πάντων ένα πρόβλημα που σήμερα είναι εδώ αύριο με την επόμενη αναβάθμιση φτιάχνεται.

Είναι τρομερή η υποστήριξη που έχει η εταιρία στα Τηλέφωνα της, το τηλέφωνο μου είμαι σίγουρος ότι σε τρία χρόνια από τώρα θα πάρει τη miui 7η 8 κλπ.

Ξέρεις όλοι περάσαμε από όλους Samsung Sony Apple κλπ. Γιατί νομίζεις ότι πήγαμε xiaomi μόνο για τη ram η τον επεξεργαστή;;;

 

1ον τα λευτασου ησουν ετοιμος και εσυ να τα στηλεις σε αλλη οικονομια αλλα σε χαλασε τα προβληματα που λες [ Και αν διάβασες το Mi3 το είχα έτοιμο να το παραγγείλω,πριν 15 μέρες, αλλά διαβάζοντας τα προβλήματα, έστριψα προς το LG G2,και με το πρωτεύον θέμα 2 χρόνια...... after-sales service...!!! ]

2ον εχω το mi3 kai και δεν περναω τιποτα και το τηλ απλα πεταει

3ον με το LG G2 εχεις την δυνατοτητα να μπορεις ΑΝ ΘΕΣ να το παιξεις τοσο πολυ με αναβαθμησεις rom νεες rom? AN ΘΕΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΟΥ ΛΕΩ

4ον πας να συγκρινεις θηριο με γατα [δεν το λεω εγω το λενε ολα τα φορουμ] μονο για το after-sales service...!!!

5ον βρεσμου ενα τηλεφονο που να εχει τετοια ελληνικη υποστηριξη Xiaomi-Miui.gr [ νομιζω οτι και αυτο ειναι ενα after-sales service...!!! ]

6ον πηρα το τηλ, επειδη μου αρεσε και ειναι τοσο δυνατο και εσυ μαλον για αυτο το ηθελες [ Η ΔΙΑΦΟΡΑΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΜΟΥ ΧΑΛΑΣΕΙ ΕΓΩ ΘΑ ΤΟ ΔΩΣΟ ΣΤΟΝ ΓΙΟΜΟΥ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ Η ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΤΟ ΦΤΑΞΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΑΠΟ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΕΝΩ ΕΣΥ ΜΑΛΟΝ ΘΑ ΤΡΕΧΕΙς ΑΝΤΙΠΡΟΣΟΠΟΙΕς ΚΑΙ ΘΑ ΣΠΑΣ ΤΑ ΝΕΥΡΑΣΟΥ ] με λιγα λογια γουστα ειναι αυτα και στην τελικη τηλεφονο περνουμε οχι αμαξι o καθε ενας επιλεγει οτι θελει ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΣΕ ΟΛΕς ΤΙς ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕς ΓΝΩΜΕς

 

ntfs δε νομίζω ... (δεν είμαι και 100% σίγουρος )

Μονο fat βλέπουν οι android συσκευές που έχουν περάσει από τα χέρια μου...

Τώρα αν με κάποια εφαρμογή τρίτου γίνεται αυτό...

 

Σεβαστές οι γνώμες σας.......αλλά για την ιστορία, αν μου πέσει κάτω η κολλήσει η Rom δεν θα πληρώσω ούτε ένα ευρό για τα επόμενα δυο χρόνια, και δεν παίρνω ενα τηλέφωνο για να το δώσω να παίζει ο γιος μου, για μένα είναι εργαλείο δουλειάς. Και μακάρι να κάνει τεράστια βήματα το Mi3 και να το πάρω, με την προϋπόθεση να φέρει SERVICE ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.

 

Εύχομαι να μην σας χρειαστεί να πληρώσετε ούτε 10€ για το ηχείο ούτε 65€ για οθόνη, γιατί τότε ανεβαίνει κατά πολύ απο την αρχική τιμή..!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν σου πέσει κάτω δεν θα πληρώσεις ευρώ;; Χαχαχ

τι λες ρε φίλε;

Οποιαδήποτε ζημιά που προκαλείς εσύ, την πληρώνεις από την τσέπη σου σε οποιαδήποτε εταιρία

 

Επίσης , αν το κινητό είναι παραεισαγωγης (σκρουτζ) κατά πάσα πιθανότητα δεν θα σε καλύψει η LG hellas νομίζω

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μάριε φίλε μου ωραίο το g2 αλλά που κολλάει με το mi3?

Εσυ θέλεις εγγύηση και σωστά αλλά δεν είναι συγκρίσιμα τα δύο τηλέφωνα, και από σταθερότητα κρατάς μια stable έκδοση η οποία κάθε μήνα νομίζω αλλάζει και δεν έχεις ΚΑΝΈΝΑ πρόβλημα.

Αλήθεια αν σου πέσει το g2 κάτω ξέρεις πόσο κάνει οθόνη-digitizer?

Στο mi3 πάντως και τα δύο μέσα από την εταιρία 65€.

Και τέλος πάντων ένα πρόβλημα που σήμερα είναι εδώ αύριο με την επόμενη αναβάθμιση φτιάχνεται.

Είναι τρομερή η υποστήριξη που έχει η εταιρία στα Τηλέφωνα της, το τηλέφωνο μου είμαι σίγουρος ότι σε τρία χρόνια από τώρα θα πάρει τη miui 7η 8 κλπ.

Ξέρεις όλοι περάσαμε από όλους Samsung Sony Apple κλπ. Γιατί νομίζεις ότι πήγαμε xiaomi μόνο για τη ram η τον επεξεργαστή;;;

 

χααχαχα κλαίω, εγώ γουστάρω άπειρα την xiaomi και το mi3 (αν είχα και τα λεφτά θα το έπαιρνα ) αλλά μην περιμένεις και πολλές αναβαθμίσεις μέχρι την V6 και πολύ είναι ... δες τι έγινε με το mi2 !!!

Άσε που αυτό με τις εβδομαδιαίες αναβαθμίσεις το θεωρώ κοροϊδία ...

Link to comment
Share on other sites

Σεβαστές οι γνώμες σας.......αλλά για την ιστορία, αν μου πέσει κάτω η κολλήσει η Rom δεν θα πληρώσω ούτε ένα ευρό για τα επόμενα δυο χρόνια, και δεν παίρνω ενα τηλέφωνο για να το δώσω να παίζει ο γιος μου, για μένα είναι εργαλείο δουλειάς. Και μακάρι να κάνει τεράστια βήματα το Mi3 και να το πάρω, με την προϋπόθεση να φέρει SERVICE ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.

 

Εύχομαι να μην σας χρειαστεί να πληρώσετε ούτε 10€ για το ηχείο ούτε 65€ για οθόνη, γιατί τότε ανεβαίνει κατά πολύ απο την αρχική τιμή..!!!

Εάν κολλήσει η ρομ και το στείλεις για service καλά έκανες και πήρες το G2.

Νομίζω όμως ότι το παρών θέμα δεν είναι για σύγκριση κινητών.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Και οσοι λετε για την v6, ειναι beta..

Δεν ειπε κανεις οτι ειναι stable, ειχε βγει το πινακακι για το ποτε θα την παρουμε κανονικα, και ελεγε οκτωμβριο

Καλο ειναι που συμμετεχουν ατομα και βοηθανε στην επιλυση των bugs, και πρεπει να λεμε και ενα ευχαριστω για αυτο.

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η κατάσταση με το να προσπαθούμε να επιβάλλουμε στους υπόλοιπους την άποψή μας στις περισσότερες εκφάνσεις της ζωής μας είναι κατ'ελάχιστον τραγική.

 

Το παρόν νήμα είναι για να συζητάμε τα θέματα (προβλήματα, λύσεις, καλά, κακά κτλ) της συσκευής xiaomi mi3. Η συνεχής ανάγκη επιβεβαίωσης της αγοράς κάποιων (του γούστου τους δηλαδή) είναι τελείως άσχετη με το ζήτημά μας.

 

Αν θέλετε να συγκρίνετε κινητά, χαρακτηριστικά, after sales services ή οτιδήποτε άλλο ανοίγετε ένα vs θέμα και να δούμε πόσοι θα έχουν την υπομονή να σας ακούσουν.

 

Τέλος αν κάποιος έχει πάθει οποιαδήποτε ζημιά (σε οποιαδήποτε συσκευή) προφανώς γνωρίζει εκ των προτέρων πως λόγω της επιλογής του έχει ή δεν έχει after sales service, το στέλνει ή δεν το στέλνει στην Κίνα (Ταϋλάνδη Μπαγκλαντές κτλ). Οπότε τοποθετήσεις τύπου "τώρα λούσου την επιλογή σου" δεν είναι εποικοδομητικές και το μόνο που δημιουργούν είναι πρόβλημα.

 

Συγνώμη για την έκταση.

 

Επί του θέματος μας τώρα:

Εγώ με αυτά που βλέπω στην v6 (που τα θεωρώ λογικά και αναμενόμενα σε beta εκδόσεις) θα μείνει με την 3.21 την gtv καθώς για την χρήση που του κάνω πετάει και δεν έχει κανένα πρόβλημα. Οπότε λέω να περιμένω να ομαλοποιηθεί λίγο η νέα miui (και ευχαριστώ τους φίλους που δουλεύουν να την στρώσουν) και μετά βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Και οσοι λετε για την v6, ειναι beta..

Δεν ειπε κανεις οτι ειναι stable, ειχε βγει το πινακακι για το ποτε θα την παρουμε κανονικα, και ελεγε οκτωμβριο

Καλο ειναι που συμμετεχουν ατομα και βοηθανε στην επιλυση των bugs, και πρεπει να λεμε και ενα ευχαριστω για αυτο.

 

Σωστός ο φίλος PAPAKITOU.

Πρέπει να βοηθάμε όλοι , επισημαίνοντας τα λάθη της beta έκδοσης, ώστε να έχουμε γρήγορα την stable έκδοση

Κάνε μας γνωστή τη διεύθυνση του site για τα bugs, που να τα στέλνουμε. !!!!!

Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

φιλε μαριε εκτιμητεα η προθεση σου να μας διαφημισεις το LGG2.:lol:

να σε ενημερωσω ότι πριν λιγους μηνες ημουν κ εγω αναμεσα στο G2 και στο mi3 και ΕΥΤΥΧΩΣ που προτιμησα το mi3,ένα κινητο αρκετα καλυτερο (το εχω κοντραρει με G2 κ δεν χρειαζεται να σου πω τι πηρε το G2 :X ),ασε που η LG εχει αμαρτωλο παρελθον με τα τηλεφωνα της!;)

οσον αφορα την v6 δεν είναι stable ακομα αν κ εγω προσωπικα δεν εχω καποιο ιδιαιτερο πρόβλημα από την πρωτη στιγμη που την εβαλα!

θα ηθελα να μην μπουμε σε στειρα αντιπαραθεση το νημα αυτό είναι ΜΟΝΟ για το mi3,εσυ αν θες μπορεις να συνεχισεις να γραφεις στο αντιστοιχο νημα του G2 (στο οποιο ειχα διαβασει ένα σωρο προβλήματα για την φοβερη εταιρειαρα LG :p)

καλη συνεχεια...:)

Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

Εγώ διάβασα το παρακάτω και προσπάθησα να βοηθήσω με αυτά που ξέρω. Άλλοι πήγαν την συζήτηση αλλού...!:lol:

 

http://s10.postimg.org/drmcwax15/Picture0001.png

free photo hosting

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...