Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δηλαδη εστειλαν κλωνο απο vickmall;

 

Δεν νομίζω.. απλά περιμένω να το επιβεβαιώσω 100%... Αλλά πάντως είναι πολύ συνεργάσιμοι από το Vickmall... Απαντάνε αμέσως.

 

Τελικά όλα καλά με το κινητό.... Το αυτοκόλητο αυθεντικότητας το είχαν βάλει στο κουτί (πίσω μέρος). Βάζοντας τον κωδικό κάτω από το "ξυστό" εδώ:

http://order.mi.com/service/scode

έβγαλε πως είναι αυθεντικό.

 

Τώρα απομένει να δω τι θα κάνω με την original ROM και με το ότι δεν αναβαθμίζει...

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω.. απλά περιμένω να το επιβεβαιώσω 100%... Αλλά πάντως είναι πολύ συνεργάσιμοι από το Vickmall... Απαντάνε αμέσως.

 

Τελικά όλα καλά με το κινητό.... Το αυτοκόλητο αυθεντικότητας το είχαν βάλει στο κουτί (πίσω μέρος). Βάζοντας τον κωδικό κάτω από το "ξυστό" εδώ:

http://order.mi.com/service/scode

έβγαλε πως είναι αυθεντικό.

 

Τώρα απομένει να δω τι θα κάνω με την original ROM και με το ότι δεν αναβαθμίζει...

με τι Ρομ σου έχει ερθει;

Link to comment
Share on other sites

με τι Ρομ σου έχει ερθει;

 

Λέει 4.3 JLS36C

MIUI 5.4.11

 

To μόνο θέμα που έχω είναι πως όταν πατάω "Ενημερώσεις συστήματος" λέει πως η εφαρμογή έχει σταματήσει... Επίσης όταν πάω πχ να κατεβάσω θέματα γράφει "Αδύνατη η σύνδεση στο δίκτυο" παρόλο που είμαι σε wifi... Και σκέφτομαι μήπως διορθωθούν με την original...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε !!! :D :D :D :D :D

Απλώς ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ !

Ήρθε με 4.4.2 android και MIUI 4.5.9. Mε το που το σύνδεσα στο δίκτυο μου κατεβάζει 439,6ΜΒ ΟΤΑ update MIUI 4.5.16 weekly build. Το κινητό ήρθε με 0% μπαταρία, άρα μάλλον δεν του έχουν περάσει τίποτα μέσα. Γράφει ότι είναι Mi3W, Quad Core 2.3GHz, 58.54GB ελεύθερο χώρο, build number KVT49L

 

Τελικά είναι multi γιατί έχει μέσα ελληνικά!

 

Τελικά έχει γίνει root (βλέπω στις ρυθμίσεις για κάποιο μενού για προγραμματιστές, στα ελληνικά!!!)

Όσο το δουλεύω τόσο εντυπωσιάζομαι!!!

Edited by maddoctor
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε !!! :D :D :D :D :D

Απλώς ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ !

Ήρθε με 4.4.2 android και MIUI 4.5.9. Mε το που το σύνδεσα στο δίκτυο μου κατεβάζει 439,6ΜΒ ΟΤΑ update MIUI 4.5.16 weekly build. Το κινητό ήρθε με 0% μπαταρία, άρα μάλλον δεν του έχουν περάσει τίποτα μέσα. Γράφει ότι είναι Mi3W, Quad Core 2.3GHz, 58.54GB ελεύθερο χώρο, build number KVT49L

 

Τελικά είναι multi γιατί έχει μέσα ελληνικά!

 

Τελικά έχει γίνει root (βλέπω στις ρυθμίσεις για κάποιο μενού για προγραμματιστές, στα ελληνικά!!!)

Όσο το δουλεύω τόσο εντυπωσιάζομαι!!!

 

Γιατρέ μου μας έφτιαξες. Εγώ περιμένω και ο κινέζος (coolicool) το δείχνει unshipped.

Βέβαια η παραγγελία μπήκε την Παρασκευή (βράδυ) οπότε μέχρι στιγμής δεν έχουμε σοβαρές καθυστερήσεις.

 

Φίλε gkouk74 βάσει αυτών που μας μεταφέρει ο maddoctor ίσως θα πρέπει να σκεφτείς να φορέσεις την ίδια rom και να ησυχάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Πάρτε και μερικά screenshots...

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=46043&stc=1&d=1402560832

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=46044&stc=1&d=1402560832

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=46045&stc=1&d=1402560884

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=46046&stc=1&d=1402560884

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=46047&stc=1&d=1402560922

Link to comment
Share on other sites

Γιατρέ μου μας έφτιαξες. Εγώ περιμένω και ο κινέζος (coolicool) το δείχνει unshipped.

Βέβαια η παραγγελία μπήκε την Παρασκευή (βράδυ) οπότε μέχρι στιγμής δεν έχουμε σοβαρές καθυστερήσεις.

 

Φίλε gkouk74 βάσει αυτών που μας μεταφέρει ο maddoctor ίσως θα πρέπει να σκεφτείς να φορέσεις την ίδια rom και να ησυχάσεις.

 

Αυτά ήθελα να αποφύγω... το να πρέπει να περνάω άλλες rom κλπ.. Για αυτό ήθελα να έχει την αυθεντική και να κάνει ΟΤΑ αναβαθμίσεις.. Αλλά έχει νόημα να βάλει κανείς παλαιότερη MIUI; Εμένα έχει την 5.4.11 και Jelly.. Του doctor ήρθε με παλαιότερη MIUI και KitKat... Νόμιζα πως σε rooted τηλέφωνο δεν δουλεύουν οι ΟΤΑ αναβαθμίσεις..

Link to comment
Share on other sites

Αυτά ήθελα να αποφύγω... το να πρέπει να περνάω άλλες rom κλπ.. Για αυτό ήθελα να έχει την αυθεντική και να κάνει ΟΤΑ αναβαθμίσεις.. Αλλά έχει νόημα να βάλει κανείς παλαιότερη MIUI; Εμένα έχει την 5.4.11 και Jelly.. Του doctor ήρθε με παλαιότερη MIUI και KitKat... Νόμιζα πως σε rooted τηλέφωνο δεν δουλεύουν οι ΟΤΑ αναβαθμίσεις..

μήπως έννοιες 4.5.11 γιατι απο όσο έχω δει η πιο πρόσφατη είναι η 4.6.6 και είναι κιτ κατ η jelly bean είναι μέχρι 4.4.27

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε !!! :D :D :D :D :D

Απλώς ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ !

Ήρθε με 4.4.2 android και MIUI 4.5.9. Mε το που το σύνδεσα στο δίκτυο μου κατεβάζει 439,6ΜΒ ΟΤΑ update MIUI 4.5.16 weekly build. Το κινητό ήρθε με 0% μπαταρία, άρα μάλλον δεν του έχουν περάσει τίποτα μέσα. Γράφει ότι είναι Mi3W, Quad Core 2.3GHz, 58.54GB ελεύθερο χώρο, build number KVT49L

 

Τελικά είναι multi γιατί έχει μέσα ελληνικά!

 

Τελικά έχει γίνει root (βλέπω στις ρυθμίσεις για κάποιο μενού για προγραμματιστές, στα ελληνικά!!!)

Όσο το δουλεύω τόσο εντυπωσιάζομαι!!!

Γιατρε καλώς παρελαβες, επιτέλους φιλέ, καλοριζικο

Link to comment
Share on other sites

Καλομίλητο γιατρέ μου!

Είσαι πηγή εμπνευσης γιά μάς! Συνέχισε την ενημέρωση όπως ξέρεις!

Πιές του το αίμα !!!:rolleyes::D:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Είναι και αθεντικό, μόλις το τσέκαρα. Αξίαζει τώρα να βάλω την 5 και πως την βάζω!?

Εγώ λέω να το δουλέψεις όπως είναι για λίγο να δεις οτι είναι κομπλε σε όλα και μετα αρχίζεις τα πειράγματα, εγώ παντα αυτό κανω

Link to comment
Share on other sites

Γιατρε καλώς παρελαβες, επιτέλους φιλέ, καλοριζικο

 

Καλοριζικο!απο που παραγγειλες;Εΐναι το 64gb;Τελικα ξερει κανεις ποτε βγαινει το mi3s που θα εχει 801 cpu και lte;

wifi planet
Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να το δουλέψεις όπως είναι για λίγο να δεις οτι είναι κομπλε σε όλα και μετα αρχίζεις τα πειράγματα, εγώ παντα αυτό κανω

Αυτό θα κάνω. Πρέπει να μάθω να δουλεύω από IOS σε android πρώτα

 

Καλοριζικο!απο που παραγγειλες;Εΐναι το 64gb;Τελικα ξερει κανεις ποτε βγαινει το mi3s που θα εχει 801 cpu και lte;

 

64άρι είναι. Δεν ξέρουμε ακόμα...

 

Αααα, ξέρει κανείς γιατί είναι κλειδωμένο το θέμα του merimobiles. Ήθελα να τους ενημερώσω ότι με το EMS που πλήρωσα, ήρθε το κινητό σε μόλις 20 ημέρες :mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο doctor ! Ποσο ελευθερο χώρο σου δίνει για apps στην εσωτερικη?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα κάνω. Πρέπει να μάθω να δουλεύω από IOS σε android πρώτα

 

Πως κρίνεις τις διαφορές ios και android?ποιο θεωρείς υπέρτερο των δύο?το iphone ή το xiaomi mi3

Link to comment
Share on other sites

μήπως έννοιες 4.5.11 γιατι απο όσο έχω δει η πιο πρόσφατη είναι η 4.6.6 και είναι κιτ κατ η jelly bean είναι μέχρι 4.4.27

 

To 5.4.11 πήγαινε στο MIUI και όχι στην έκδοση Android

Link to comment
Share on other sites

παιδια η εξοδος για ακουστικα εχει δυναμη;σε σχεση με το s3;

Επειδή και εγώ s3 είχα πριν το mi3 είναι ανώτερο σε ολους τους τομεις , έχω πάρει και τα xiaomi pistons ακουστικα, πολύ ποιοτικός ηχος

Link to comment
Share on other sites

Απάντηση από το Vickmall για το για ποιον λογο δεν δουλεύει η αναβάθμιση:

 

"Dear customer,

lenovo,zte,huawei,coolpad,xiaomi ,such phones which install multi-language ,need root first,so they all can not update online.

and if you update the phone by other way,it will come back to offical original rom again,and you will lost root,google play,and multi-languege. a more important thing after you update again,you can not install multi-language by our rom,we can not help you,because it is update So the best don't do it,thanks!"

 

Οπότε τι πρέπει να κάνω; Να το αφήσω ως έχει ή να βάλω κάποια αναβάθμιση (αν μπορέσω να διαβάσω όλους τους οδηγούς για το πως)....

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε !!! :D :D :D :D :D

Απλώς ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ !

Ήρθε με 4.4.2 android και MIUI 4.5.9. Mε το που το σύνδεσα στο δίκτυο μου κατεβάζει 439,6ΜΒ ΟΤΑ update MIUI 4.5.16 weekly build.

Από που το πήρες και είχε έτοιμη 4.4?

Link to comment
Share on other sites

Απάντηση από το Vickmall για το για ποιον λογο δεν δουλεύει η αναβάθμιση:

 

"Dear customer,

lenovo,zte,huawei,coolpad,xiaomi ,such phones which install multi-language ,need root first,so they all can not update online.

and if you update the phone by other way,it will come back to offical original rom again,and you will lost root,google play,and multi-languege. a more important thing after you update again,you can not install multi-language by our rom,we can not help you,because it is update So the best don't do it,thanks!"

 

Οπότε τι πρέπει να κάνω; Να το αφήσω ως έχει ή να βάλω κάποια αναβάθμιση (αν μπορέσω να διαβάσω όλους τους οδηγούς για το πως)....

 

Περνα τη ρομ απο την ελληνικη κοινοτητα και ασε αυτες τις περιεργες που βαζει το καθε καταστημα.

Link to comment
Share on other sites

Περνα τη ρομ απο την ελληνικη κοινοτητα και ασε αυτες τις περιεργες που βαζει το καθε καταστημα.

 

+1

Μάλιστα εξ'όσων διάβασα είναι και σταθερή παίρνει και updates δουλεύει και το root.

Εγώ αν και έχω δύο εβδομάδες να ενημερωθώ καλύτερα μέχρι να έρθει, μάλλον με την ελληνική unofficial με βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...