Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας. Ηρθε σήμερα το MI 3 16GB από minideal και έχω τεράστιο πρόβλημα. Ενώ δούλευε άψογα και είχα εντυπωσιαστεί έπρεπε να βγάλω τη micro sim με τον αντάπτορα για να βάλω μία κανονική που πήρα από το Γερμανό. Τη στιγμή που την έβγαζα ήταν σα να μάγκωσε και δεν έβγαινε. Τη γύρισα μέσα και μετά βγήκε κανονικά. Από τη στιγμή όμως που έβαλα την καινούρια το τηλέφωνο λέει συνεχώς no sim. Έχω δοκιμάσει διάφορες φίλων μου αλλά τζίφος. Και άλλη micro με τον αντάπτορα πάλι τίποτα. Το τηλέφωνο πλέον δεν αναγνωρίζει καμία sim. Ποιά η γνώμη σας επί του θέματος? Να το πάω σε ηλεκτρονικό φίλο μου ή να το στείλω Κίνα. Τι πιθανολογείτε οτι μπορεί να έπαθε?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας. Ηρθε σήμερα το MI 3 16GB από minideal και έχω τεράστιο πρόβλημα. Ενώ δούλευε άψογα και είχα εντυπωσιαστεί έπρεπε να βγάλω τη micro sim με τον αντάπτορα για να βάλω μία κανονική που πήρα από το Γερμανό. Τη στιγμή που την έβγαζα ήταν σα να μάγκωσε και δεν έβγαινε. Τη γύρισα μέσα και μετά βγήκε κανονικά. Από τη στιγμή όμως που έβαλα την καινούρια το τηλέφωνο λέει συνεχώς no sim. Έχω δοκιμάσει διάφορες φίλων μου αλλά τζίφος. Και άλλη micro με τον αντάπτορα πάλι τίποτα. Το τηλέφωνο πλέον δεν αναγνωρίζει καμία sim. Ποιά η γνώμη σας επί του θέματος? Να το πάω σε ηλεκτρονικό φίλο μου ή να το στείλω Κίνα. Τι πιθανολογείτε οτι μπορεί να έπαθε?

 

καλησπερα strver

αμα βαλεις το σιδεράκι που ειναι στο κουτι βγαίνει κανονικά η καρτα sim, τωρα αν μαγκωσε και δεν δουλεύει δεν μου εχει τυχει να δω κατι ανάλογο σε ξενο forum..

 

εαν η επιλογη σου ειναι να το στείλεις πισω για repair σκέψου οτι θα περιμένεις πανω απο 2 μηνες.

πληροφοριακά εχω στειλει ενα κινητό για repair και μου το στέλνουνε πισω και ειμαι περίεργος κιολας αν το εχουνε φτιαξει η οχι. (ειναι απο minideal)

 

ελπιζω να μην ειναι τιποτα σοβαρά και απλα ετυχε να σου λει οτι δεν διαβάζει..

Edited by Nick84
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γεια σας. Ηρθε σήμερα το MI 3 16GB από minideal και έχω τεράστιο πρόβλημα. Ενώ δούλευε άψογα και είχα εντυπωσιαστεί έπρεπε να βγάλω τη micro sim με τον αντάπτορα για να βάλω μία κανονική που πήρα από το Γερμανό. Τη στιγμή που την έβγαζα ήταν σα να μάγκωσε και δεν έβγαινε. Τη γύρισα μέσα και μετά βγήκε κανονικά. Από τη στιγμή όμως που έβαλα την καινούρια το τηλέφωνο λέει συνεχώς no sim. Έχω δοκιμάσει διάφορες φίλων μου αλλά τζίφος. Και άλλη micro με τον αντάπτορα πάλι τίποτα. Το τηλέφωνο πλέον δεν αναγνωρίζει καμία sim. Ποιά η γνώμη σας επί του θέματος? Να το πάω σε ηλεκτρονικό φίλο μου ή να το στείλω Κίνα. Τι πιθανολογείτε οτι μπορεί να έπαθε?

 

Φοβάμαι ότι με το τράβηγμα έγινε ζημιά στα pin που διαβάζουν τη Sim.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι ότι με το τράβηγμα έγινε ζημιά στα pin που διαβάζουν τη Sim.

To θέμα είναι αν κατι τέτοιο μπορεί να επισκευαστεί εδώ χωρίς να χρειαστεί να το στείλω. Στο minideal μου είπαν να το επιστρέψω να το επισκευάσουν. Ξέρει κανείς πόσο κοστιζει tracked γράμμα με το κουτι του κινητου προς την Κινα?

Edited by strver
Link to comment
Share on other sites

To θέμα είναι αν κατι τέτοιο μπορεί να επισκευαστεί εδώ χωρίς να χρειαστεί να το στείλω. Στο minideal μου είπαν να το επιστρέψω να το επισκευάσουν. Ξέρει κανείς πόσο κοστιζει tracked γράμμα με το κουτι του κινητου προς την Κινα?

 

7 με 8 ευρω νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

7 με 8 ευρω νομιζω.

 

Είσαι σίγουρος? Μακάρι να είναι έτσι...

Ρωτάω γιατί μια φορά που είχα ρωτήσει στα γρήγορα (δεν το είχα σκαλίσει γιατί τελικά δεν χρειάστηκε) μου έλεγαν κάτι εξωφρενικά ποσά!

Nokia 5110 ---> Nokia 7110 ---> SonyEricsson T68i ---> Nokia 7650 ---> Motorola v300 ---> Nokia 6260 ---> Nokia n70 ---> nokia 5030 ---> Samsung s8300 ---> Samsung Galaxy Ace ---> Lenovo a660 ---> Xiaomi mi2s ---> LG G2
Link to comment
Share on other sites

Τις ευαίσθητες ηλεκτρονικές συσκευές τις στέλνουμε πίσω πάντα με απλό συστημένο (ή αλλιώς β' προτεραιότητας)

με το καλύτερο δυνατό πακετάρισμα. ΑΝ δεν ξεπεράσεις το κιλό τότε θα είσαι κάπου στο 15άρι.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΧΡΗΣΤΕΣ XIAOMI- mi3.

 

Είμαι έτοιμος να τσιμπήσω τα xiaomi pistons για χρήση ως hands free στο xperia S

To xperia S δέχεται handsfree που ακολουθούν το πρότυπο CTIA.

Το ίδιο δηλαδή που έχουν και τα iPhone 4/5

 

Μπορεί κάποιο παλικάρι από εδώ μέσα να μου πει αν το xiaomi mi3 ακολουθεί το πρότυπο CTIA ή το OMTP????????

Pleeeeeeasssssssseeeeeeeeeeeeeeee:(:(:(:(:(:(:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια,

είμαι ετοιμος να χτυπησω το mi3 από το ibyugou που το δινει 386 δολλαρια (και μια θηκη δωρο).να προτιμησω DHL ή απλο ταχυδρομειο??με το DHL παιζει να με πιασει τελωνειο κ να τραβάω τα μαλλια της κεφαλης μου?????:worry:

Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε, δεν παίζει. Είναι σα να λέμε ότι παίζει Ο Ολυμπιακός να χάσει από την κάτω Κωλοπετινίτσα στην κρισιμότερη φάση του πρωταθλήματος, χωρίς καμία απουσία και με την κλασική διαιτησία...

 

Δεν παίζει, έχει ήδη περάσει...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Τις ευαίσθητες ηλεκτρονικές συσκευές τις στέλνουμε πίσω πάντα με απλό συστημένο (ή αλλιώς β' προτεραιότητας)

με το καλύτερο δυνατό πακετάρισμα. ΑΝ δεν ξεπεράσεις το κιλό τότε θα είσαι κάπου στο 15άρι.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΧΡΗΣΤΕΣ XIAOMI- mi3.

 

Είμαι έτοιμος να τσιμπήσω τα xiaomi pistons για χρήση ως hands free στο xperia S

To xperia S δέχεται handsfree που ακολουθούν το πρότυπο CTIA.

Το ίδιο δηλαδή που έχουν και τα iPhone 4/5

 

Μπορεί κάποιο παλικάρι από εδώ μέσα να μου πει αν το xiaomi mi3 ακολουθεί το πρότυπο CTIA ή το OMTP????????

Pleeeeeeasssssssseeeeeeeeeeeeeeee:(:(:(:(:(:(:

 

Φίλε μου δεν ξέρω αν βοηθάω, αλλά από ότι διάβαζα τα piston δεν υποστηρίζονταν πλήρως (είχαν ένα θέμα με το κουμπί) σε κινητά iphone. Δεν ξέρω αν σχετίζεται με αυτό που ρωτάς, ελπίζω να μην σε μπερδεύω χειρότερα.

Πάντως εγώ που τα αγόρασα, από ήχο είναι άπαιχτα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια σημερα παρελαβα το τουμπανο απο to2c σε 3 εβδομαδες και ειναι τρελα :D . απλα θελω να με βοηθησετε...μαλλον μου εχουν αποθηκευσει τιποτα εφαρμογες μουφα και μου τρωει μνημη και μου λεει οτι ειναι καλλημενη 40% το λιγοτερο συνηθως. απλα φοβαμαι μην σβησω καμια χρησιμη. μηπως μπορειτε να μου δωσετε τα φωτα σας ? επισης ειναι πολυ ευαισθητο το πληκτρολογιο και παταει λιγο αλλανταλον. τι μπορω να κανω για αυτο. και την ημερομηνια δεν μπορω να βρω τροπο να την κανω ελληνικη. μου την βγαζει πρωτα μηνα και μετα μερα. παροτι πηγα στις ρυθμισεις και το αλλαξα τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

To θέμα είναι αν κατι τέτοιο μπορεί να επισκευαστεί εδώ χωρίς να χρειαστεί να το στείλω. Στο minideal μου είπαν να το επιστρέψω να το επισκευάσουν. Ξέρει κανείς πόσο κοστιζει tracked γράμμα με το κουτι του κινητου προς την Κινα?

 

7 με 8 ευρω νομιζω.

 

Είσαι σίγουρος? Μακάρι να είναι έτσι...

Ρωτάω γιατί μια φορά που είχα ρωτήσει στα γρήγορα (δεν το είχα σκαλίσει γιατί τελικά δεν χρειάστηκε) μου έλεγαν κάτι εξωφρενικά ποσά!

 

 

σημερα εστειλα κινα ενα κινητο που μου ηρθε προβληματικο,συστημενο 15 ευρω με tracking number...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν ξέρω αν βοηθάω, αλλά από ότι διάβαζα τα piston δεν υποστηρίζονταν πλήρως (είχαν ένα θέμα με το κουμπί) σε κινητά iphone. Δεν ξέρω αν σχετίζεται με αυτό που ρωτάς, ελπίζω να μην σε μπερδεύω χειρότερα.

Πάντως εγώ που τα αγόρασα, από ήχο είναι άπαιχτα

 

 

Από τη μία διαβάζω ότι η ΧΙΑΟΜΙ έχει ακολουθήσει το πρότυπο CTIA το οποίο είναι θετικό για τη δική μου περίπτωση

Και από την άλλη επικοινωνώ με πωλητή και μου λέει ότι δεν παίζει καλά σε νεότερα iphone.....

Link to comment
Share on other sites

black weekend

xiaomi m3 only 379.99$, hurry up,

Your Great Satisfaction is our Endless Motivity!

our offical skype: minideal17

For Complaints: salesminideal@gmail.com

welcome to http://www.minideal.net

http://cs627226.vk.me/v627226995/3debe/QeMl4Jpzx84.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια. Έχω το κινητο εδω και 2 μέρες. Είμαι πρώην κάτοχος Mi2s και θυμάμαι ότι κάθε Παρασκευή εκανε update η miui στο xiaomi mi3 δεν βρίσκω εκείνο το βέλακι για να κάνω το update. Παρακαλώ βοηθήστε.
Link to comment
Share on other sites

Επωνυμία της επιχείρησης : MeriMobiles

 

Διεύθυνσή της επιχείρησης (URL) : merimobiles.com

 

Tι ακριβώς αγοράσατε : Xiaomi Mi3 64GB

 

Ημερομηνία αγοράς : 4/3/2014

 

Την αξιολόγηση σας για την παραλαβή (1-10) : 10

 

Τον χρόνο που κάνατε να παραλάβετε : 10 ημέρες με EMS :ninja:

(μου αναβάθμισαν την αποστολή σε ΕΜS με δικό τους κοστος ενω εγω τους είχα πει να το στειλουν με Sing.Post :D )

 

Την αξιολόγησή σας για το After Sales (Υποστήριξη μετά την αγορά) (1-10) : -

 

Τα σχόλιά σας (Θετικά ή Αρνητικά) : Πολύ καλές πρώτες εντυπώσεις από το κατάστημα και από το live support τους. Είναι πολύ εξυπηρετικοί γενικά και πολύ καλοί επαγγελματιες. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα , οπως βλεπετε σπανια ποσταρω η και σχεδον καθολου.

Ο λογος του ποστ ειναι οτι και εγω πλεον ειμαι ενα περηφανος ιδιοκτητης του mi-3w

μεχρι τωρα ειχα επαφη με ενα android της γυναικας μου και με το tablet του μικρου,

εγω ειχα τα τελευταια 4 χρονια μονο iphone 4 5 .

Λοιπον η παραγελια εγινε μεσω to2c me dhl εκανε 6 ημερες να ερθει και το τηλεφωνο

απλα εξωπραγματικο , δεν νιωθει τιποτα .Καμια σχεση με οτι εχω δοκιμασει εως τωρα.

Καμερα πικασο και βιντεο τελειο , πραγματικα ψαχνω για ψεγαδι και δεν βρισκω , βεβαιως

σε σχεση με τα iphone που ειχα μεχρι τωρα.

Περισσοτερα σε λιγο

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κατι τελευταιο υπαρχει καποιος manager για συνχρονισμο που να αξιζει και εννοειτε να βλεπει το xiaomi

giati o γνησιος της εταιρειας ειναι στα κινεζικα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα , οπως βλεπετε σπανια ποσταρω η και σχεδον καθολου.

Ο λογος του ποστ ειναι οτι και εγω πλεον ειμαι ενα περηφανος ιδιοκτητης του mi-3w

μεχρι τωρα ειχα επαφη με ενα android της γυναικας μου και με το tablet του μικρου,

εγω ειχα τα τελευταια 4 χρονια μονο iphone 4 5 .

Λοιπον η παραγελια εγινε μεσω to2c me dhl εκανε 6 ημερες να ερθει και το τηλεφωνο

απλα εξωπραγματικο , δεν νιωθει τιποτα .Καμια σχεση με οτι εχω δοκιμασει εως τωρα.

Καμερα πικασο και βιντεο τελειο , πραγματικα ψαχνω για ψεγαδι και δεν βρισκω , βεβαιως

σε σχεση με τα iphone που ειχα μεχρι τωρα.

Περισσοτερα σε λιγο

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κατι τελευταιο υπαρχει καποιος manager για συνχρονισμο που να αξιζει και εννοειτε να βλεπει το xiaomi

giati o γνησιος της εταιρειας ειναι στα κινεζικα

οτι και εαν εχω προσπαθησει να βαλω δεν δουλευει λογω drivers τους οποιους με τιποτα δεν μπορω να βαλω.

Το κινητο το βλεπει μονο σαν σκληρο .

Οποιαδηποτε βοηθεια δεκτη

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα , οπως βλεπετε σπανια ποσταρω η και σχεδον καθολου.

Ο λογος του ποστ ειναι οτι και εγω πλεον ειμαι ενα περηφανος ιδιοκτητης του mi-3w

μεχρι τωρα ειχα επαφη με ενα android της γυναικας μου και με το tablet του μικρου,

εγω ειχα τα τελευταια 4 χρονια μονο iphone 4 5 .

Λοιπον η παραγελια εγινε μεσω to2c me dhl εκανε 6 ημερες να ερθει και το τηλεφωνο

απλα εξωπραγματικο , δεν νιωθει τιποτα .Καμια σχεση με οτι εχω δοκιμασει εως τωρα.

Καμερα πικασο και βιντεο τελειο , πραγματικα ψαχνω για ψεγαδι και δεν βρισκω , βεβαιως

σε σχεση με τα iphone που ειχα μεχρι τωρα.

Περισσοτερα σε λιγο

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κατι τελευταιο υπαρχει καποιος manager για συνχρονισμο που να αξιζει και εννοειτε να βλεπει το xiaomi

giati o γνησιος της εταιρειας ειναι στα κινεζικα

 

DHL και δεν σου έκατσε τελωνείο? Σου το έστειλαν χωρίς κουτί?

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...