Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανεις install τα gapps λογικα και περνανε ολα..Εγω το περιμενω με multilanguage rom.Λογικα θα εχει και το google play.

 

Δηλαδη τα κινητα που εχουν πολλες γλωσσες κ την ελληνικη,,θα εχουν το play store..

 

Με το καλο φιλενα το παρεις κ να το χαρεις..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μη στεναχωριεσε για playstore,γλωσσα κ.λ.π,γιατι με την υποστηριξη που εχει το miui ολλα αυτα ειναι 2-3 λεπτα υποθεση.

 

Εδω εχουμε και φρεσκο unboxing βιντεο απο το to2c

Edited by kss
Link to comment
Share on other sites

Εδω εχουμε και φρεσκο unboxing βιντεο απο το to2c

Ναι αλλα ειναι με τον Snapdragon 800 ΜSM8274ΑΒ και οχι με τον 8974AB που διαφημιζοταν

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο! http://en.wikipedia.org/wiki/Snapdragon_%28system_on_chip%29#Snapdragon_800

 

τελικα με αυτο το chip βγηκε/θα βγει;;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα ειναι με τον Snapdragon 800 ΜSM8274ΑΒ και οχι με τον 8974AB που διαφημιζοταν

 

Το παρατηρησα και γω αυτο που λες και εχεις δικιο,πιστευω λογο των ελλειψεων που ειχαν απο τη qualcomm βγαλαν το 16αρι με αυτο και λογικα θα δουμε το 8974ab στο 64αρι(θελω να πιστευω)η ισως και στις επομενες παρτιδες του,οπως συνηθιζει να κανει η xiaomi, αλλιως υπαρχει μεγαλο θεμα εδω.

 

Και μετα απο λιγο ψαξιμο:

http://www.gizmochina.com/2014/01/01/xiaomi-mi3-china-unicom-version-is-using-different-chipset-and-has-different-performance/

 

Με λιγα λογια αλλο διαφημιζαν αλλο μας πουλαν,μεγαλη απογοητευση απο τη xiaomi,οχι λογο επιδοσεων γιατι τα soc ειναι σχεδον τα ιδια,αλλα με την τακτικη που ακολουθησαν,δηλαδη της 'ησυχης' αντικαταστασης.

Edited by kss
Link to comment
Share on other sites

Πάντως η Xiaomi αποζημιώνει όποιον θέλει http://www.gizchina.com/2014/01/04/xiaomi-apologize-offer-refunds-snapdragon-800-msm8x74ab-fiasco/

Επίσης πουθενά δεν έλεγαν ότι θα έχει 4G υποστήριξη το MI3 (το είχα ρωτήσει και εδώ στο φόρουμ πριν λίγες μέρες επειδή μου έκανε εντύπωση που έλεγαν για το MSM8974 χωρίς 4G). Όπως λέει και το άρθρο πάντως πέρα από το 4G δεν υπάρχει διαφορά ανάμεσα στα 2 SoC και άρα δεν έχει νόημα η λάθος διαφήμιση.

My History:

Nokia 3330, Panasonic GD67, Nokia 7650, Sony Ericsson Z800i, Sony Ericsson W850i, Alcatel OT-E101A, HTC Magic, Sony Ericsson T650i, Sony XPERIA S, LG G3, Chuwi Hi8

Now:

Samsung Galaxy S8

Link to comment
Share on other sites

Κι εδω βλεπουμε οτι δεν υπαρχει καμια διαφορα.

http://gsminsider.com/2014/01/xiaomi-mi3-wcdma-snapdragon-800-msm8274ab-issue/#sthash.J5uDdix4.dpuf

Αλλα το ιδιο ειχε συμβει και με την HTC.

A few years before, HTC was found to be involved in the same issue as HTC One S was found to have a different processor from the advertisement.

The Taiwanese company had suffered reputation damage due to this issue.

Edited by golinari
Link to comment
Share on other sites

πριν δεκα λεπτα μιλησα με to2c και με minideal..

και τα δυο με διαβεβαιωσαν οτι το κινητο ειναι διαθεσιμο,με το πρωτο να μου λεει οτι δεν εχει ελληνικα(και ουτε προβλεπεται να παρει)

ενω το δευτερο οτι δεν εχει ελληνικα,αλλα σε μια βδομαδα θα εχει παρει...αντε βγαλτε ακρη τωρα..

Link to comment
Share on other sites

Που σου φαίνεται το περίεργο; όλες οι επίσημες miui αγγλοκινεζικες είναι χωρίς ελληνικά.

Το minideal θα σου περάσει multilanguage. Θα ρουταρει δηλαδή κλπ

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Που σου φαίνεται το περίεργο; όλες οι επίσημες miui αγγλοκινεζικες είναι χωρίς ελληνικά.

Το minideal θα σου περάσει multilanguage. Θα ρουταρει δηλαδή κλπ

 

που μου φαινεται το περιεργο??οτι η miui βασιζεται στο android 4.2..και η 4.2 εχει ελληνικα...

Link to comment
Share on other sites

Το android έχει η miui όχι. Μη μπερδευεσαι. Οι developer της miui έτσι τη βγάζουν και τις μεταφράσεις τις κανει η κοινοτητα με τις multilanguage miui roms

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

πριν δεκα λεπτα μιλησα με to2c και με minideal..

και τα δυο με διαβεβαιωσαν οτι το κινητο ειναι διαθεσιμο,με το πρωτο να μου λεει οτι δεν εχει ελληνικα(και ουτε προβλεπεται να παρει)

ενω το δευτερο οτι δεν εχει ελληνικα,αλλα σε μια βδομαδα θα εχει παρει...αντε βγαλτε ακρη τωρα..

 

Ρωτας το δευτερο αν θα εχει κ play store....

Link to comment
Share on other sites

Ρωτας το δευτερο αν θα εχει κ play store....

 

δεν εχει google play πρεπει να το περασουμε εμεις...

αυτες οι multilanguage rom ειναι ομως official?

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει google play πρεπει να το περασουμε εμεις...

αυτες οι multilanguage rom ειναι ομως official?

 

Οκ φιλε μου..

Link to comment
Share on other sites

Στις multi δεν υπάρχουν ota updates. Στις official αγγλικές το playstore μπαίνει εύκολα μέσα από το mi market δε χρειαζεται Ρουτ δηλαδή..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Στις multi δεν υπάρχουν ota updates. Στις official αγγλικές το playstore μπαίνει εύκολα μέσα από το mi market δε χρειαζεται Ρουτ δηλαδή..

 

Ααα πολυ ωραια...

και που βρισκουμαι το mi market, εχεις καποιο λινκ ??

Ειμαι καινουργιος στο φορουμ παιδια,,καταβαλω τεραστιες προσπαθειες να σας καταλαβω..

Τα αγγλικα μου μετρια..

Ξεκινησα με τα Νοκια με το φιδακι,,,και τα 10 τελευταια χρονια ειμαι με τα σονυ ερικσον γουωκμαν ,και το τελευταιο μου xperia neo v.

ποτε δεν ειχα βλαβη σε κανενα κινητο,τα προσεχα ,τα εβαζα σε θηκη,,ποτε δε με πουλησαν.

 

Πριν μερικους μηνες ειπα να παρω ενα ταμπλετ με τηλεοραση απο τη κινα.

Πηρα αυτο

http://lightake.com/detail.do/sku.JXD_P1000_7_inch_HD_Screen_Android_4.1_Tablet_PC_MTK8377_GPS_3G_1GB_8GB-61886

 

Και ενω εγραφε οτι θα εχει play store,,δεν εχει.

Προσπαθησα να του το βαλω,,το εικονιδιο το επαιρνε,,αλλα δεν το ανοιγει ομως.

Ειχα ρωτησει εδω μεσα τα παιδια,,μου ειπαν οτι τελικα πρεπει να γινει ροοτ..

Εκτος οτι δεν ξερω να το κανω,τα φοβαμαι αυτα τα πραγματα.

Απο το mi market μπορει να μπει ??

 

Εχω τωρα μια βδομαδα που σας διαβαζω και εχω απογοητευτει..

Αν καποιος δε γνωριζει δε μπορει να καταλαβει τα εξιδικευμενα που γραφετε,,ρουτ ρομ και αλλα..

Διαβαζα για καποια κινεζικα,,μετα απο καποιους μηνες εχασε το σημα ο ενας,,δε δουλευει η οθονη ο αλλος..

Γιατι χαλασαν αυτα τωρα,,επειδη τα πειραξαν,ρουτ ρομ......η οχι????

Μπηκα να διαβασω για το sony xperia sp...δεν εχει καλο wifi γραφουν

Διαβαζω για τα htc,,,αλλα προβληματα εκει..

 

Να μην ξερω τι να κανω,,,τι να φταιει για τα προβληματα,,,οτι τα πειραζουν..??

Να παρω αλλο κινητο,,η θα το μετανοιωσω...???

 

Εγω αυτο που θελω ειναι να εχει το play store απο τη μανα του να βαλω 5-6 παιχνιδακια και να τρεχει καλα στο ιντερνετ.

Ουτε ρουτ ουτε ρομ ουτε κατι αλλο....

Σαν εμενα,,πιστευω πως ειναι πολυς κοσμος...

Μηπως πρεπει να ξεχωριστει το φορουμ ,τα κινητα,,σε αυτους που τα πειραζουν και σε αυτους που τα θελουν μαμα ??

Για να καταλαβαινει ο κοσμος που διαβαζει ,,αν το κινητο που βγαζει προβλημα ειναι πειραγμενο η οχι.

 

Συγνωμη για το μακροσκελες κειμενο...

Link to comment
Share on other sites

το mi market ειναι το playstore της miui. απλα οι κινεζικες συσκευες δεν μπορουν να παρουν επισημη αδεια απο τη google και για αυτο δεν ενσωματωνει καμια το playstore. το mi market υπαρχει σε καθε miui rom. το ανοιγεις γραφεις google στην αναζητηση στο βρισκει και εγκαθιστας το playstore. τοσο απλα. επισης μεσα στο mi market υπαρχουν παρα πολλες εφαρμογες του playstore και να μη βαλεις playstore δεν νομιζω οτι τρεχει και τιποτα..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

το mi market ειναι το playstore της miui. απλα οι κινεζικες συσκευες δεν μπορουν να παρουν επισημη αδεια απο τη google και για αυτο δεν ενσωματωνει καμια το playstore. το mi market υπαρχει σε καθε miui rom. το ανοιγεις γραφεις google στην αναζητηση στο βρισκει και εγκαθιστας το playstore. τοσο απλα. επισης μεσα στο mi market υπαρχουν παρα πολλες εφαρμογες του playstore και να μη βαλεις playstore δεν νομιζω οτι τρεχει και τιποτα..

 

και ποια η που ειναι η miui rom φιλε μου ??

 

Παιδια καποιος που δεν γνωριζει,,δεν σας καταλαβαινει..

και πιστεψτε με ,,ειναι πολλοι εδω μεσα...

Link to comment
Share on other sites

rom καλειται το λογισμικο του κινητου σου. αυτο που βλεπεις δηλαδη οταν το ανοιγεις..τα xiaomi φορανε miui(που ειναι στην ουσια τροποποιημενο android). επομενως δεν χρειαζεται να κατεβασεις τιποτα. ανοιγεις το τηλεφωνο σου βρισκεις την εφαρμογη mi market και τελος

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Ααα πολυ ωραια...

και που βρισκουμαι το mi market, εχεις καποιο λινκ ??

Ειμαι καινουργιος στο φορουμ παιδια,,καταβαλω τεραστιες προσπαθειες να σας καταλαβω..

Τα αγγλικα μου μετρια..

Ξεκινησα με τα Νοκια με το φιδακι,,,και τα 10 τελευταια χρονια ειμαι με τα σονυ ερικσον γουωκμαν ,και το τελευταιο μου xperia neo v.

ποτε δεν ειχα βλαβη σε κανενα κινητο,τα προσεχα ,τα εβαζα σε θηκη,,ποτε δε με πουλησαν.

 

Πριν μερικους μηνες ειπα να παρω ενα ταμπλετ με τηλεοραση απο τη κινα.

Πηρα αυτο

http://lightake.com/detail.do/sku.JXD_P1000_7_inch_HD_Screen_Android_4.1_Tablet_PC_MTK8377_GPS_3G_1GB_8GB-61886

 

Και ενω εγραφε οτι θα εχει play store,,δεν εχει.

Προσπαθησα να του το βαλω,,το εικονιδιο το επαιρνε,,αλλα δεν το ανοιγει ομως.

Ειχα ρωτησει εδω μεσα τα παιδια,,μου ειπαν οτι τελικα πρεπει να γινει ροοτ..

Εκτος οτι δεν ξερω να το κανω,τα φοβαμαι αυτα τα πραγματα.

Απο το mi market μπορει να μπει ??

 

Εχω τωρα μια βδομαδα που σας διαβαζω και εχω απογοητευτει..

Αν καποιος δε γνωριζει δε μπορει να καταλαβει τα εξιδικευμενα που γραφετε,,ρουτ ρομ και αλλα..

Διαβαζα για καποια κινεζικα,,μετα απο καποιους μηνες εχασε το σημα ο ενας,,δε δουλευει η οθονη ο αλλος..

Γιατι χαλασαν αυτα τωρα,,επειδη τα πειραξαν,ρουτ ρομ......η οχι????

Μπηκα να διαβασω για το sony xperia sp...δεν εχει καλο wifi γραφουν

Διαβαζω για τα htc,,,αλλα προβληματα εκει..

 

Να μην ξερω τι να κανω,,,τι να φταιει για τα προβληματα,,,οτι τα πειραζουν..??

Να παρω αλλο κινητο,,η θα το μετανοιωσω...???

 

Εγω αυτο που θελω ειναι να εχει το play store απο τη μανα του να βαλω 5-6 παιχνιδακια και να τρεχει καλα στο ιντερνετ.

Ουτε ρουτ ουτε ρομ ουτε κατι αλλο....

Σαν εμενα,,πιστευω πως ειναι πολυς κοσμος...

Μηπως πρεπει να ξεχωριστει το φορουμ ,τα κινητα,,σε αυτους που τα πειραζουν και σε αυτους που τα θελουν μαμα ??

Για να καταλαβαινει ο κοσμος που διαβαζει ,,αν το κινητο που βγαζει προβλημα ειναι πειραγμενο η οχι.

 

Συγνωμη για το μακροσκελες κειμενο...

 

προσωπική μου άποψη είναι να αγοράσεις 1 κινητό από Ελλάδα με εγγύηση ελληνικής προελεύσεως και να μην κοιτάς τα κινέζικα. Και μία που δεν είσαι και απαιτητικός χρήστης θα σου πρότεινα κάτι σε windows.

Ελπίζω να βοήθησα. :)

 

Υ.Γ: Τα κινέζικα είναι γι αυτούς που δεν φοβούνται να πειραματιστούν.

Edited by bull2oo4

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

rom καλειται το λογισμικο του κινητου σου. αυτο που βλεπεις δηλαδη οταν το ανοιγεις..τα xiaomi φορανε miui(που ειναι στην ουσια τροποποιημενο android). επομενως δεν χρειαζεται να κατεβασεις τιποτα. ανοιγεις το τηλεφωνο σου βρισκεις την εφαρμογη mi market και τελος

 

Ααα,,μονο τα xiaomi εχουν miui..?

 

Aν για παραδειγμα επιλεξω αυτο,,

 

http://www.chinavasion.com/china/wholesale/Android_Phones/Large_Screen_Android_Phones/Octa-Core_Android_4.2_Phone_thl_T100_-_5_Inch_1080p_HD_Screen_1.66GHz_CPU_NFC_13MP_Camera_2GB_RAM_32GB_Memory/

 

http://www.minideal.net/thl-t100-smartphone-mtk6592-octa-core-8-core-android-4-2-with-5-3-inch-fhd-screen-nfc-otg.html

 

και μαλλον φαινεται οτι εχει play store,,,

με μικρη χρηση παιχνιδιων και αρκετο σερφαρισμα,,,

η ακομη και αν επιλεξω το mi3 και κατεβασω 5-6 παιχνιδια απο εκει που λες,,και αρκετο σερφαρισμα στο ιντερνετ

δε θα κρατησoυν τα κινητα 1-2 χρονια οπως εχω xperia neo v ???

Τον adobe reader για τα pdf βρισκεται στο μαρκετ του xiaomi ?

Link to comment
Share on other sites

μονο τα xiaomi εχουν miui. οποιοδηποτε αλλο κινεζικο εχει playstore μεσα σημαινει οτι ο πωλητης το ρουταρε και το περασε αυτος..σου πα δεν θα χεις θεμα. το ανοιγεις μπαινεις στο mi market και βαζεις οτι θες απο κει οπως κανεις και στο playstore. αν δεν βρεις κατι απο εκει τοτε μεσα στο mi market κανεις αναζητηση πληκτρολογωντας google σου βρισκει το playstore και απλα το κανεις εγκατασταση σαν οποιαδηποτε αλλη εφαρμογη..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

προσωπική μου άποψη είναι να αγοράσεις 1 κινητό από Ελλάδα με εγγύηση ελληνικής προελεύσεως και να μην κοιτάς τα κινέζικα. Και μία που δεν είσαι και απαιτητικός χρήστης θα σου πρότεινα κάτι σε windows.

Ελπίζω να βοήθησα. :)

 

Υ.Γ: Τα κινέζικα είναι γι αυτούς που δεν φοβούνται να πειραματιστούν.

 

Ειπα να παω να παρω το σονυ sp φιλε μου...

Μπαινω να διαβασω για το κινητο αυτο,,και δεν εχω βγαλει ακρη αν το προβμημα στο wifi ειναι μανησιο προβλημα,η ειναι στα πειραγμενα ??

Και υπαρχουν και ατομα που δουλευει σωστα το wifi..

Link to comment
Share on other sites

μονο τα xiaomi εχουν miui. οποιοδηποτε αλλο κινεζικο εχει playstore μεσα σημαινει οτι ο πωλητης το ρουταρε και το περασε αυτος..σου πα δεν θα χεις θεμα. το ανοιγεις μπαινεις στο mi market και βαζεις οτι θες απο κει οπως κανεις και στο playstore. αν δεν βρεις κατι απο εκει τοτε μεσα στο mi market κανεις αναζητηση πληκτρολογωντας google σου βρισκει το playstore και απλα το κανεις εγκατασταση σαν οποιαδηποτε αλλη εφαρμογη..

 

Σε ευχαριστω φιλε μου,,κατι καταλαβα...

Παντως εσυ, δε βλεπω να εχεις παρει ακομη κινεζικο κινητο...

 

Τωρα απο αξιοπιστια στο μελλον δε ξερω τι παιζει με τα κινεζικα..

απλως καταλαβα οτι καποιες κινεζικες μαρκες xiaomi,thl ,zte ,hauwei ειναι καλες.

κανω λαθος ?

Link to comment
Share on other sites

εχω παραγγειλει το xiaomi hongmi. οι μαρκες που αναφερεις ναι ειναι ενταξει...σε βλεπω να ζοριζεσαι ομως και η αληθεια ειναι οτι η miui δεν ειναι και τοσο noob friendly δηλαδη για αρχαριους..αφου εισαι διατεθιμενος να δωσεις 300 γιατι δε βλέπεις nexus 4, huawei ascend p6 κλπ απο ελλαδα. ανοιξε ενα θεμα στο επιλογη συσκευης..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...