Jump to content

Πρόβλημα με επανεκκινηση ΣΟΣ


tsiamarios
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω ενα Λαπτοπ toshiba satellite l500d και έχει το εξής πρόβλημα: Λειτουργει απόλυτα φυσιολογικά εκτός απο το ότι οταν κανω επανεκκίνηση δεν κλεινει και παραμενει σε μαύρη οθόνη!! εχω κάνει format και παλι τα ίδια!! Κλείνει μονο με το power . To shutdown το κανει απόλυτα φυσιολογικά!! Τί μπορώ να κάνω εχω σκάσει
Link to comment
Share on other sites

Έχω ενα Λαπτοπ toshiba satellite l500d και έχει το εξής πρόβλημα: Λειτουργει απόλυτα φυσιολογικά εκτός απο το ότι οταν κανω επανεκκίνηση δεν κλεινει και παραμενει σε μαύρη οθόνη!! εχω κάνει format και παλι τα ίδια!! Κλείνει μονο με το power . To shutdown το κανει απόλυτα φυσιολογικά!! Τί μπορώ να κάνω εχω σκάσει

 

σε εμένα έκανε το ακριβώς αντίθετο : στο shutdown έμενε η οθόνη αναμμένη και στο restart ήταν μια χαρά . Το πρόβλημά μου είχε λυθεί με format (full) αλλά μετά τα κακάρωσε ο δίσκος.Μακάρι να μην είναι και σε εσένα ο δίσκος σου.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Tί εννωεις full format γιατι full format του εκανα αλλά τπτ παρέμεινε το προβλημα! εν τω μεταξυ εχς φάει όλο το ιντερνετ και δεν βρισκω ακρη τί μπορει να φταει... :(
Link to comment
Share on other sites

Tί εννωεις full format γιατι full format του εκανα αλλά τπτ παρέμεινε το προβλημα! εν τω μεταξυ εχς φάει όλο το ιντερνετ και δεν βρισκω ακρη τί μπορει να φταει... :(

 

Δοκιμασες να κρατησεις πατημενο το power εως οτου κλεισει;

Δοκιμασες αδρανοποιηση;

Τι win του βαζεις; καποια αλλη διανομη;

Μην πανικοβαλλεσαι. Ειναι απλη η λυση.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη σε βλεπω λιγο αγχωμενο θα σου προτεινα....

Αφου ολα δουλευουν σωστα εκτος απ την επανεκκινηση.......

Να κλεινεις απλως και μ.α κανεις εκκινηση χειροκινητα. Φαινεται να εχει ενα μικρο προβλημα στην καθυστερηση εγγραφης στο δισκο κατα το κλεισιμο. Μπορει να διορθωθει αλλα πρεπει να επεμβεις στη registry.

Γι αυτο καλυτερα αστο. Δεν ειναι σοβαρο το ζητημα.

Link to comment
Share on other sites

Αν υπαρχει τροπος να λυθεί εστω και αν επεμβω στη registry πες μου... Δεν είμαι άσχετος εχω φτιάξει αρκετα λαπτοπ και εχς οικιοτητα με τετοιου ειδους απρεμβασεις. Δεν εχω ξανασυναντησει κατι τετοιο και το χειροτερο ειναι οτι δεν μπορώ να βρω κατι που να μου δωσει ενα στοιχειο το τί μπορει να φταιει...Ότι μπορει να με βοηθησει στην επιλυση θα με χαροποιουσε ιδιαίτερα!! :)

Υ.Γ Το ζητημα είναι δυστυχως σοβαρο γιατί ετσι δεν μπορει να γινουν σωστά καποια updates

Edited by tsiamarios
Link to comment
Share on other sites

Αν υπαρχει τροπος να λυθεί εστω και αν επεμβω στη registry πες μου... Δεν είμαι άσχετος εχω φτιάξει αρκετα λαπτοπ και εχς οικιοτητα με τετοιου ειδους απρεμβασεις. Δεν εχω ξανασυναντησει κατι τετοιο και το χειροτερο ειναι οτι δεν μπορώ να βρω κατι που να μου δωσει ενα στοιχειο το τί μπορει να φταιει...Ότι μπορει να με βοηθησει στην επιλυση θα με χαροποιουσε ιδιαίτερα!! :)

Υ.Γ Το ζητημα είναι δυστυχως σοβαρο γιατί ετσι δεν μπορει να γινουν σωστά καποια updates

Δεν είναι σοβαρό γιατί τα Updates τα παίρνει κατά το κλεισιμο. Επανεκκίνηση σημαίνει κλείσιμο και εκκίνηση. Δεν έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα στη λειτουργία.

Με οποιοδήποτε τρόπο κι αν κλείσεις, όταν ανοίξει οι αναβαθμίσεις είναι εκεί.

Πολλοί ΗΥ παρουσιάζουν κάτι τέτοια μικροπροβλήματα με 7αρια.

Αυτό το λειτουργικό είχε όταν τον πήρες? Δοκίμασες κάποια άλλη κόπια?

Αν όμως έχεις φάει κόλλημα....επειδή είμαι στο κινητο και εκτός ΗΥ.....

Βαλε στο γκουγκλ "Hard disk delay win7" η κάτι παρόμοιο και ψάχτο λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ενα Λαπτοπ toshiba satellite l500d και έχει το εξής πρόβλημα: Λειτουργει απόλυτα φυσιολογικά εκτός απο το ότι οταν κανω επανεκκίνηση δεν κλεινει και παραμενει σε μαύρη οθόνη!! εχω κάνει format και παλι τα ίδια!! Κλείνει μονο με το power . To shutdown το κανει απόλυτα φυσιολογικά!! Τί μπορώ να κάνω εχω σκάσει

 

Μήπως το έχεις ρυθμίσει αντί για τερματισμό να κάνει αδρανοποίηση?

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...