Jump to content

blogging @ myphone: Blackberry, λάθη και συνέπειες


plankton69
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στα χαρτια υπαρχει.Για βαλτο να σε δω.:X

 

Σου απάντησαν παραπάνω πως έχει εγκατασταθεί.. Εγώ προσωπικά έχω αφήσει τα μούρα εδώ και μερικούς μήνες και τότε δεν μου χρειαζόταν το Viber. Εν πάση περιπτώση, έχει ειπωθεί και παραπάνω πως δεν μπορεί να συγκριθεί ο αριθμός των εφαρμογών του AppWorld με appstore/android market οπότε δεν οδηγεί πουθενά η συζήτηση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 60
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εβρις το ΒΒ είναι σαν το meego. Ούτε στο ένα ούτε στο άλλο υπάρχει back button. Εμένα μου άρεσε το ui του ΒΒ10 αλλά δεν χρειάζεται μόνο αυτό για να πετύχει κάτι.

 

Και πως πας πίσω?

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Και πως πας πίσω?

 

Κινήσεις πάνω-κάτω-δεξιά-αριστερά. Swipe ftw! ;)

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Σου απάντησαν παραπάνω πως έχει εγκατασταθεί.. Εγώ προσωπικά έχω αφήσει τα μούρα εδώ και μερικούς μήνες και τότε δεν μου χρειαζόταν το Viber. Εν πάση περιπτώση, έχει ειπωθεί και παραπάνω πως δεν μπορεί να συγκριθεί ο αριθμός των εφαρμογών του AppWorld με appstore/android market οπότε δεν οδηγεί πουθενά η συζήτηση.

Που απαντησες ρε φιλε πως θα το εγκαταστησω?

Ενα λινκ εστειλες με την εφαρμογη.Και σου λεω μπραβο το ειδα.Μολις πας να το κατεβεσεις και βλεπει οτι εχεις Ζ10 τρως πορτα.

Στειλε μου ενα screenshot απο ενα Ζ10 να το εχει και να λειτουργει.

:ninja:

www.viewmasterphotos.com

http://viewmasterphotos.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

Ένα ωραίο άρθρο με ατακες των υπεύθυνων της BB!

http://www.phonearena.com/news/They-said-what-Great-quotes-from-Jim-Balsillie-and-Mike-Lazaridis_id31751

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Που απαντησες ρε φιλε πως θα το εγκαταστησω?

Ενα λινκ εστειλες με την εφαρμογη.Και σου λεω μπραβο το ειδα.Μολις πας να το κατεβεσεις και βλεπει οτι εχεις Ζ10 τρως πορτα.

Στειλε μου ενα screenshot απο ενα Ζ10 να το εχει και να λειτουργει.

:ninja:

 

Το Z10 έχει το καινούργιο λειτουργικό και δεν έχει αναβαθμιστεί ακόμα το Viber για να τρέχει.. Δεν είναι θέμα της RIM αυτό.. Σε Blackberry πάντως Viber έχεις..!

Link to comment
Share on other sites

Φτωχο ειναι το μενου του.Δηλαδη ΔΕΝ υπαρχει μενου.Εχει οσες επιλογες εχει ενα ΝΟΚΙΑ 3310.Αραγε που ειναι το app kill,στατιστικα για το τι τρεχει ,ποση ενεργεια καταναλωνει.....

Aπο εφαρμογες που απορεις τι δεν εχει σε ρωταω αν εχει Viber.Ειναι μια εφαρμογη που την εχει ολος ο πλανητης στο κινητο του (εκτος την ΒΒ)

Η μπαταρια ειναι η χειροτερη που εχω δει σε smartphone(iphone,3,4,5,HTC One X).Με συγχονισμο μονο τα μειλ(2 λογαριασμους) και εξτρα whats up messenger και δεν βγαζεις μερα.

Α θελω και απαντηση για το γεγονος οτι δεν υπαρχει ενδειξη ποσοστου μπαταριας στην οθονη γαι ενα τηλεφωνο τοσο καλο και ακριβο.

Φωτογραφικη μηχανη να σου πω? Μετριοτατη χωρις πολλες παραμετροποιησεις.Εδω δεν χρειαζεται να πω για το τι φωτογραφικες εφαρμογες υπαρχουν στα Apple+Google store.

Θα ηθελα να θαψω κι αλλο αλλα πρεπει να εχει κατι το τηλεφωνο για να μπορεις να θαψεις.Αυτο ειναι ενα κενο τηλεφωνο με μετρια ποιοτητα οθονης που πωλειται το ιδιο ακριβα με τηλεφωνα που σφυριζουν

 

Υ.Γ. αυτο δεν ειναι review ειναι η εμπειρια μου απο το συγκεκριμενο τηλεφωνο.

 

Μιλάς αόριστα... Τι μενού δεν υπάρχει, θα μας τρελάνεις όλους..? Τι θέλεις, μενού ασύρματου τηλεφώνου..? Δεν μας λες ούτε ποιες επιλογές ούτε ποιες είναι οι βασικές εφαρμογές που του λείπουν, εκτός από το Viber που έχεις φάει κόλλημα..που στην τελική μέχρι να βγει παίζει μια χαρά αν κάνεις sideload την Android έκδοση. Προφανώς έχεις ασχοληθεί πολύ επιφανειακά με το τηλεφωνάκι, app Kill δεν το χρειάζεσαι (δεν είναι iOS ή Android) αλλά υπάρχει και είναι μαζί με τα στατιστικά που τόσο θέλεις στο "φτωχό" μενού όπως λες του τηλεφώνου (Ρυθμίσεις --> Διαχείριση εφαρμογών --> Παρακολούθηση συσκευής). Επίσης η μπαταρία με την τελευταία leaked έκδοση μου βγάζει πάνω από μέρα με μέτρια χρήση, με 4 λογαριασμούς email και έναν εταιρικό, δηλαδή πολύ παραπάνω από iPhone 5 που αυτά ειδικά έχουν θέμα με τη μπαταρία. Απάντηση για το ποσοστό δεν έχω και δεν μου χρειάζεται, στην τελική με λιγότερο από 1€ μπορείς να το έχεις αφού σου είναι τόσο σημαντικό. Για φωτογραφικές εφαρμογές δεν έχω άποψη άλλα σίγουρα υπάρχουν, εμένα το Photo Studio με καλύπτει, κινητό έχω όχι φωτογραφικό studio και αν χρειάζομαι κάτι παραπάνω δουλειά σοβαρή θα κάνω στο pc. Επίσης να μου πεις ποια παραμετροποίηση δεν υπάρχει στη φωτογραφική...

 

Επίσης ποιο μενού και UI είναι πλούσιο και φρέσκο, το iOS του 2007 ή του Android που χάνεσαι στα εικονίδια..? Ίδια πράγματα εδώ και χρόνια, καμία ριζική και ουσιαστική καινοτομία. Προφανώς trollάρεις, νομίζω είναι φανερό από τον τρόπο που γράφεις, συγκρίνεις ένα νέο τηλέφωνο με φρέσκο λειτουργικό 7 μηνών που για εμένα δεν συγκρίνεται με κανένα. Από την άλλη είναι λογικό να έχεις κάποιες ελλείψεις και προβληματάκια. Για τις third party ελλείψεις, δεν ευθύνεται η BB αλλά οι εταιρίες software, πχ. δεν είναι της ΒΒ το Viber, κατάλαβε το!!!

Edited by npatrin

BB 8900 -> BB 9700 -> BB 9800 -> ΒΒ 9900 -> ΒΒ Ζ10 STL100-2 -> BB Passport -> BB KeyOne

BB PlayBook 32GB

Link to comment
Share on other sites

Μιλάς αόριστα... Δεν μας λες ούτε ποιες επιλογές ούτε ποιες είναι οι βασικές εφαρμογές που του λείπουν, εκτός από το Viber που έχεις φάει κόλλημα..που στην τελική μέχρι να βγει παίζει μια χαρά αν κάνεις sideload την Android έκδοση. Προφανώς έχεις ασχοληθεί πολύ επιφανειακά με το τηλεφωνάκι, app Kill δεν το χρειάζεσαι (δεν είναι iOS ή Android) αλλά υπάρχει και είναι μαζί με τα στατιστικά που τόσο θέλεις στο "φτωχό" μενού όπως λες του τηλεφώνου (Ρυθμίσεις --> Διαχείριση εφαρμογών --> Παρακολούθηση συσκευής). Επίσης η μπαταρία με την τελευταία leaked έκδοση μου βγάζει πάνω από μέρα με μέτρια χρήση, με 4 λογαριασμούς email και έναν εταιρικό. Απάντηση για το ποσοστό δεν έχω και δεν μου χρειάζεται, στην τελική με λιγότερο από 1€ μπορείς να το έχεις αφού σου είναι τόσο σημαντικό. Για φωτογραφικές εφαρμογές δεν έχω άποψη άλλα σίγουρα υπάρχουν, εμένα το Photo Studio με καλύπτει, κινητό έχω όχι φωτογραφικό studio και αν χρειάζομαι κάτι παραπάνω δουλειά σοβαρή θα κάνω στο pc. Επίσης να μου πεις ποια παραμετροποίηση δεν υπάρχει στη φωτογραφική...

 

Επίσης ποιο μενού και UI είναι πλούσιο και φρέσκο, το iOS του 2007 ή του Android που χάνεσαι στα εικονίδια..? Ίδια πράγματα εδώ και χρόνια, καμία ριζική και ουσιαστική καινοτομία. Προφανώς trollάρεις, νομίζω είναι φανερό από τον τρόπο που γράφεις, συγκρίνεις ένα νέο τηλέφωνο με φρέσκο λειτουργικό 7 μηνών που για εμένα δεν συγκρίνεται με κανένα. Από την άλλη είναι λογικό να έχεις κάποιες ελλείψεις και προβληματάκια. Για τις third party ελλείψεις, δεν ευθύνεται η BB αλλά οι εταιρίες software, πχ. δεν είναι της ΒΒ το Viber, κατάλαβε το!!!

Kοιταξε φιλε.Θελεις να σου γραψω μια μια τις επιλογες που εχεις σε ενα BB Z10 και σε ενα iPhone?

Αν θελεις θα το κανω για να σου δειξω τις απειρες παραμετροποιησεις του ενος τηλεφωνου και του φτωχου Ζ10.

Viber το ξαναλεω τραγικο για ενα τηλεφωνο που η πραγματικη του αξια ειναι 150 ευρω αλλα πουλιεται 700.

Μπαταρια τραγικη.Με iphone τα ιδια πραγματα καθε 2 μερες(2χ24 ωρες) φορτιση και με Ζ10 δεν την βγαζεις πανω απο τις 23:00.

Και στη τελικη τι πας να αποδειξεις με το φρεσκο λειτουργικο? Μαρουλι θα φαω και το θελω φρεσκο?

Δεν με απασχολει αν το τηλεφωνο/λειτουργικο ειναι παλιο.Με απασχολει να κανω την δουλεια μου και με το Ζ10 δεν την κανω οσο φρεσκο κι αν ειναι.Λυπαμαι τα παιδια που δωσανε χρηματα για να το αγορασουν.Δεν τα αξιζει.

Τελος απο εμενα.

www.viewmasterphotos.com

http://viewmasterphotos.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

Kοιταξε φιλε.Θελεις να σου γραψω μια μια τις επιλογες που εχεις σε ενα BB Z10 και σε ενα iPhone?

Αν θελεις θα το κανω για να σου δειξω τις απειρες παραμετροποιησεις του ενος τηλεφωνου και του φτωχου Ζ10.

Viber το ξαναλεω τραγικο για ενα τηλεφωνο που η πραγματικη του αξια ειναι 150 ευρω αλλα πουλιεται 700.

Μπαταρια τραγικη.Με iphone τα ιδια πραγματα καθε 2 μερες(2χ24 ωρες) φορτιση και με Ζ10 δεν την βγαζεις πανω απο τις 23:00.

Και στη τελικη τι πας να αποδειξεις με το φρεσκο λειτουργικο? Μαρουλι θα φαω και το θελω φρεσκο?

Δεν με απασχολει αν το τηλεφωνο/λειτουργικο ειναι παλιο.Με απασχολει να κανω την δουλεια μου και με το Ζ10 δεν την κανω οσο φρεσκο κι αν ειναι.Λυπαμαι τα παιδια που δωσανε χρηματα για να το αγορασουν.Δεν τα αξιζει.

Τελος απο εμενα.

 

Πάλι για το Viber μας λες και για μαρούλια... Τίποτα, καμία τεκμηρίωση...!!! Τι να μου γράψεις αφού το κατηγορείς και με ύφος για app killer που δεν έχει, ενώ απλά δεν έχεις ασχοληθεί καθόλου με το τηλέφωνο. Πλάκα μου κάνεις..?

 

Η μπαταρία τίνος iPhone κρατάει 2 μέρες..? Πλάκα μου κάνεις ξανά...

 

Δες κανένα spec στο συγκριτικό και μετά έλα να μας πεις πάλι για το Viber... Έλεος...!!!

 

http://www.phonearena.com/phones/compare/BlackBerry-Z10,Apple-iPhone-5/phones/6599,7378

BB 8900 -> BB 9700 -> BB 9800 -> ΒΒ 9900 -> ΒΒ Ζ10 STL100-2 -> BB Passport -> BB KeyOne

BB PlayBook 32GB

Link to comment
Share on other sites

Το UI του νέου ΒΒ10 είναι εκπληκτικό με τα gestures. Θυμίζει meego σε πολλά...

 

Αν είχε το όνομα και την υποστήριξη μιας ms που προωθεί με χίλιους τρόπους τα wp τώρα τα πράγματα θα ήταν διαφορετικά. Αλλά πλέον το λειτουργικό δεν αρκεί να είναι καλό. Θέλει και αλλά πράγματα.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Kοιταξε φιλε.Θελεις να σου γραψω μια μια τις επιλογες που εχεις σε ενα BB Z10 και σε ενα iPhone?

Αν θελεις θα το κανω για να σου δειξω τις απειρες παραμετροποιησεις του ενος τηλεφωνου και του φτωχου Ζ10.

Viber το ξαναλεω τραγικο για ενα τηλεφωνο που η πραγματικη του αξια ειναι 150 ευρω αλλα πουλιεται 700.

Μπαταρια τραγικη.Με iphone τα ιδια πραγματα καθε 2 μερες(2χ24 ωρες) φορτιση και με Ζ10 δεν την βγαζεις πανω απο τις 23:00.

Και στη τελικη τι πας να αποδειξεις με το φρεσκο λειτουργικο? Μαρουλι θα φαω και το θελω φρεσκο?

Δεν με απασχολει αν το τηλεφωνο/λειτουργικο ειναι παλιο.Με απασχολει να κανω την δουλεια μου και με το Ζ10 δεν την κανω οσο φρεσκο κι αν ειναι.Λυπαμαι τα παιδια που δωσανε χρηματα για να το αγορασουν.Δεν τα αξιζει.

Τελος απο εμενα.

 

2 μέρες άι φον? Σε ποιο πλανήτη? Ούτε stand-by να είναι δεν κρατάει τόσο. Δεκτό να μην μπορείς να κάνεις τη δουλειά σου με το Ζ10, απλά τουλάχιστον να υπάρχουν επιχειρήματα. Και το Viber για εμένα δεν είναι..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...