Jump to content

Grand Theft Auto V


billmw
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 95
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επιτέλους η στιγμή που όλοι οι gamers περίμεναν εναγωνίως έφτασε: κυκλοφόρησε το χιλιοδιαφημισμένο και πολυαναμενόμενο Grand Theft Auto V. Η 17η Σεπτεμβρίου είναι η μέρα που θα πάρουν κυριολεκτικά φωτιά οι κονσόλες X Box 360 και PS3 αφού το νέο GTA υπόσχεται να σας καθηλώσει.

 

Πάει σχεδόν μία δεκαετία και μεγάλη τεχνολογική εξέλιξη από τον Carl Johnson με τα τετραγωνισμένα γραφικά και τον Σέρβο Νίκο Μπέλικ που σάρωνε την Liberty City. Πλέον πρωταγωνιστές είναι ο Μαικλ ντε Σάντα, ο Τρέβορ Φίλιπς και ο Φράνλκιν Κλίντον, οι οποίοι επιστρέφουν στο -επανασχεδιασμένο- Los Santos, (μία σατιρική ματιά στην Νότια Καλιφόρνια) την πόλη που στην οποία πριν μία δεκαετία έκανε κουμάντο ο CJ. Οπως αναφέρουν οι δημιουργοί του παιχνιδιού, οι 3 χαρακτήρες δε μοιάζουν με κανέναν από τους χαρακτήρες που έχουν παρουσιαστεί μέχρι τώρα στη σειρά.

 

Εντυπωσιακά γραφικά, μοναδικά οχήματα, νέες αποστολές και πολύπλοκο σενάριο, είναι μόλις μερικές από τις εκπλήξεις που επιφυλάσσει η καινούργια συνέχεια του GTA που τα τελευταία χρόνια έχει αναδειχθεί σε ένα από τα πιο δημοφιλή βιντεοπαιχνίδια στις ΗΠΑ.

 

[

] , [via]
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στο 26,8% και συνεχιζω!

Πραγματικα ειναι ενα απο τα καλυτερα,αν οχι το καλυτερο παιχνιδι για PS3/Xbox360.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στο 26,8% και συνεχιζω!

Πραγματικα ειναι ενα απο τα καλυτερα,αν οχι το καλυτερο παιχνιδι για PS3/Xbox360.

 

Περιμένουμε τις εντυπώσεις σου όταν το τελειώσεις ή όταν φτάσεις σ'ένα ικανό για κριτική σημείο ..

Δυστυχώς, δεν πρόκειται να το παίξω πριν τα Χριστούγεννα ..

Link to comment
Share on other sites

Εντυπωση μεχρι στιγμης ειναι οτι το παιχνιδι δειχνει να ειναι με το ζορι στης γενιας αυτης τις κονσολες αλλα τα παει πολυ καλα.

Σεναριο που σε κραταει και που ωρες ωρες θυμιζει ταινια,μουσικη που σε κραταει σε αγωνια,ο χαρτης ανοιχτος απο την αρχη,πολλες δραστηριοτητες οπως αλεξιπτωτο,γκολφ,τεννις,modification στα αυτοκινητα,αγορες ακινητων,τελεφερικ κτλ. Απο οχηματα εχει πραγματικα τα παντα!

Ακομα κι ο τροπος που εναλλασεις τους χαρακτηρες ειναι καταπληκτικος.

Μεγαλος χαρτης,τυχαιες μικροαποστολες(π.χ. προχωρας στον δρομο και γινεται ληστεια και σου δινει τη δυνατοτητα να πιασεις τον κλεφτη και μετα ή κρατας αυτο που κλαπηκε ή το επιστρεφεις),γραφικα απιστευτα για τοσα χρονια κονσολα(στο PS3 το παιζω).

Το μονο που με ξενερωσε ειναι ο ηχος των οχηματων που θυμιζει PS1 :p .

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Εντυπωση μεχρι στιγμης ειναι οτι το παιχνιδι δειχνει να ειναι με το ζορι στης γενιας αυτης τις κονσολες αλλα τα παει πολυ καλα.

Σεναριο που σε κραταει και που ωρες ωρες θυμιζει ταινια,μουσικη που σε κραταει σε αγωνια,ο χαρτης ανοιχτος απο την αρχη,πολλες δραστηριοτητες οπως αλεξιπτωτο,γκολφ,τεννις,modification στα αυτοκινητα,αγορες ακινητων,τελεφερικ κτλ. Απο οχηματα εχει πραγματικα τα παντα!

Ακομα κι ο τροπος που εναλλασεις τους χαρακτηρες ειναι καταπληκτικος.

Μεγαλος χαρτης,τυχαιες μικροαποστολες(π.χ. προχωρας στον δρομο και γινεται ληστεια και σου δινει τη δυνατοτητα να πιασεις τον κλεφτη και μετα ή κρατας αυτο που κλαπηκε ή το επιστρεφεις),γραφικα απιστευτα για τοσα χρονια κονσολα(στο PS3 το παιζω).

Το μονο που με ξενερωσε ειναι ο ηχος των οχηματων που θυμιζει PS1 :p .

 

Λοιπόν ήρθε η ώρα να σου κάνω ανάκριση! :p Είναι αρκετά smooth το game ε?(μάλλον ναι αλλά έτσι για να σιγουρευτώ)

ο χάρτης όταν λες ανοιχτός απο την αρχή τι εννοείς,γιατί σε κάποια gameplay δεν έχει ολόκληρο τον χάρτη εμφανισμένο.Και τώρα το πιο σημαντικό για μένα,ο τρόπος που αλλάζεις τα όπλα είναι εύκολος ή σε πεδεύει?

Link to comment
Share on other sites

Ωραία μου χαλασατε το βράδυ. Μπράβο βρε.

Δεν εχω ούτε ps3 ουτε xbox και θα περιμένω το παιχνιδι να βγει για pc.

Ξέρετε πότε με το καλό;

 

Δεν ξέρω είναι απο τα λίγα παιχνίδια που πιστεύω πως θα παίζω οσο και να περάσουν τα χρόνια. Περα πο τα αθλητικά.

Εχω δει τα άπειρα βίντεο και gameplays και δεν αντέχω πραγματικά.

 

Ευτυχώς που βγαίνει το fifa 14 σε 8 μέρες και θα ηρεμήσω λιγάκι.

 

ΥΓ αντε μάγκες δώστε reviews

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ήρθε η ώρα να σου κάνω ανάκριση! :p Είναι αρκετά smooth το game ε?(μάλλον ναι αλλά έτσι για να σιγουρευτώ)

ο χάρτης όταν λες ανοιχτός απο την αρχή τι εννοείς,γιατί σε κάποια gameplay δεν έχει ολόκληρο τον χάρτη εμφανισμένο.Και τώρα το πιο σημαντικό για μένα,ο τρόπος που αλλάζεις τα όπλα είναι εύκολος ή σε πεδεύει?

 

Φυσικα και ειναι smooth.Δεν εχει προβλημα,τα σηκωνει τα γραφικα το θηριο.

Ο χαρτης οταν ξεκινας ειναι θολος.Οπου τριγυρνας ομως εμφανιζει το κομματι που ησουν.Δεν σε εμποδιζει να πας σε καποιο μερος οπως γινοταν στα προηγουμενα GTA.

Αλλαζει οπλα με το L1 πατημενο οπου σου ανοιγει τις επιλογες οπλων και με το R3 επιλεγεις.Δεν θεωρω πως σε παιδευει.

 

Υπαρχουν αποστολες οπου συμμετεχουν 2 ή και οι 3 χαρακτηρες μαζι.Στους εναλλασει ή σου ζηταει να τους αλλαξεις εσυ κατα τη διαρκεια της αποστολης.

Σε αυτες ειδικα τις αποστολες η μουσικη και οι σκηνες ειναι ολα τα λεφτα.

Και κατι ακομα που δεν ειχαν τα προηγουμενα GTA ειναι η προσθηκη ζωων.Ειδικα στους επαρχιακους δρομους εχει μπολικα.

Edited by panosfx

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και ειναι smooth.Δεν εχει προβλημα,τα σηκωνει τα γραφικα το θηριο.

Ο χαρτης οταν ξεκινας ειναι θολος.Οπου τριγυρνας ομως εμφανιζει το κομματι που ησουν.Δεν σε εμποδιζει να πας σε καποιο μερος οπως γινοταν στα προηγουμενα GTA.

Αλλαζει οπλα με το L1 πατημενο οπου σου ανοιγει τις επιλογες οπλων και με το R3 επιλεγεις.Δεν θεωρω πως σε παιδευει.

 

Υπαρχουν αποστολες οπου συμμετεχουν 2 ή και οι 3 χαρακτηρες μαζι.Στους εναλλασει ή σου ζηταει να τους αλλαξεις εσυ κατα τη διαρκεια της αποστολης.

Σε αυτες ειδικα τις αποστολες η μουσικη και οι σκηνες ειναι ολα τα λεφτα.

Και κατι ακομα που δεν ειχαν τα προηγουμενα GTA ειναι η προσθηκη ζωων.Ειδικα στους επαρχιακους δρομους εχει μπολικα.

 

 

Α και ξέχασα διάβασα πως τα αμάξια που είναι τρακαρισμένα δεν δείχνουν ρεαλιστικά και όπως πρέπει το τρακάρισμα,έιναι αλήθεια?

 

 

EDIT:Μόλις διάβασα στο http://www.eshop.gr αυτό:Το Grand Theft Auto V έρχεται σε ένα δίσκο και θα εγκαταστήσει περιεχόμενο κατευθείαν, μόλις εισάγετε το παιχνίδι. Η εγκατάσταση είναι περίπου 8GB, και οι παίκτες θα είναι σε θέση να παίξουν μόλις ολοκληρωθεί η εγκατάσταση.Είναι αλήθεια?Αν ναι πόση ώρα πήρες και σε ποιο ps3 το έκανες?(fat,slim,superslim+χωρητικώτητα). Μετά από αυτήν την εγκατάσταση μπορείς να παίζεις χωρίς να βάζεις το cd?

Edited by Nero55
Link to comment
Share on other sites

Νταξει GTA παιζεις κι οχι καποιον εξομιωτη με αμαξια.

Μια χαρα τα παει στα τρακαρισματα,διαλυεται το αμαξι,φευγουν κομματια,στραβωνουν οι ροδες κτλ/

Επισης μπορει και να σε σκοτωσει ενα καλο τρακαρισμα.Καλο το εχουν κανει.Επισης προσοχη στους πυροβολισμους γιατι αν σε πετυχουν σε σκοτωνουν.Γενικα το εχουν κανει πολυ πιο ρεαλιστικο σε σχεση με τα παλια GTA.

 

Οσο για το αλλο που με ρωτας δεν εχω ιδεα,εχω τσιπαρισμενο PS3 κι η εκδοση ειναι απο τον "θειο".

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα PS3 αποκλειστικά για το GTA. Το install είναι 8+ GB και χωράει ίσα ίσα στο 12άρι PS3 superslim μου. Παίζω με το cd μέσα αλλά δεν ξέρω αν γίνεται και χωρίς cd. :O 'Εκανε να εγκασταθεί γύρω στο 20λεπτο.

 

Στα του παιχνιδιού, μιλάμε για ένα αριστούργημα. Μοιάζει με ταινία. Εκπληκτικό με απειροελάχιστα ψεγάδια. Προσωπικά, επειδή χρόοονια ολοκληρα σε διάφορες κονσόλες έπαιζα με το σταυρό κατεύθυνσης, αδυνατώ προς το παρόν να συνηθίσω τους μοχλούς εκεί όπου θέλει γρήγορη δράση. :O

Link to comment
Share on other sites

Νταξει GTA παιζεις κι οχι καποιον εξομιωτη με αμαξια.

Μια χαρα τα παει στα τρακαρισματα,διαλυεται το αμαξι,φευγουν κομματια,στραβωνουν οι ροδες κτλ/

Επισης μπορει και να σε σκοτωσει ενα καλο τρακαρισμα.Καλο το εχουν κανει.Επισης προσοχη στους πυροβολισμους γιατι αν σε πετυχουν σε σκοτωνουν.Γενικα το εχουν κανει πολυ πιο ρεαλιστικο σε σχεση με τα παλια GTA.

 

Οσο για το αλλο που με ρωτας δεν εχω ιδεα,εχω τσιπαρισμενο PS3 κι η εκδοση ειναι απο τον "θειο".

 

Δηλαδή δεν το πλήρωσες το gta?Αχ τυχερούλη!! :up:

 

''Εγώ πήρα PS3 αποκλειστικά για το GTA. Το install είναι 8+ GB και χωράει ίσα ίσα στο 12άρι PS3 superslim μου. Παίζω με το cd μέσα αλλά δεν ξέρω αν γίνεται και χωρίς cd. 'Εκανε να εγκασταθεί γύρω στο 20λεπτο.

 

Στα του παιχνιδιού, μιλάμε για ένα αριστούργημα. Μοιάζει με ταινία. Εκπληκτικό με απειροελάχιστα ψεγάδια. Προσωπικά, επειδή χρόοονια ολοκληρα σε διάφορες κονσόλες έπαιζα με το σταυρό κατεύθυνσης, αδυνατώ προς το παρόν να συνηθίσω τους μοχλούς εκεί όπου θέλει γρήγορη δράση. ''

 

Να η απάντηση που περίμενα και πήγα να ξενερώσω επειδή νόμιζα πως δεν χωράει...Και εγώ το superslim έχω(το 12αρι)!Μόλις μαζέψω λευτά θα το τσιμπήσω και εγώ(εκτώς αν μου το πάρουν δώρο) :) Μήπως ξέρεις αν έχει βγει κάποιο hardmod για το super slim?

 

Όσο για την γρήγορη δράση έχω δει σε κάτι videos στο youtube πως με ένα τρόπο(οχι cheat) μπορείς να παίζεις σε slow motion όση ώρα θες και μετά να ξαναγυρνάς στο κανονικό!

Edited by Nero55
Link to comment
Share on other sites

Έρχεται και για υπολογιστή ... :D

 

Έχουμε ακούσει αμέτρητες φήμες. Έχουμε δει σε διάφορα Amazon ανά τον κόσμο το GTA V να καταχωρείται και για PC, εκτός από PS3 και Xbox 360. Σου έχουμε λοιπόν ακόμη μια φήμη για να ενδυναμώσουμε τις ελπίδες σου!

 

Στο NeoGAF αναρτήθηκε ένα κομμάτι από τον κώδικα που υπάρχει μέσα στο παιχνίδι για το Xbox 360, στο οποίο αναφέρεται η λέξη «Orbis», το οποίο είναι το κωδικό όνομα του PS4, αλλά και το «PC». Το Xbox One δεν εμφανίζεται πουθενά, αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

 

Όπως και να ‘χει μπορεί αυτή η ανακάλυψη να μην σημαίνει και τίποτα στην τελική. Ευελπιστούμε πάντως να έχουμε νεότερα στο μέλλον. Τσέκαρε την εικόνα με τον κώδικα παρακάτω…

 

http://1.1.1.1/bmi/www.gameslife.gr/wp-content/uploads/2013/09/gtav-orbis-pc.jpg

 

[via]

Link to comment
Share on other sites

''Εγώ πήρα PS3 αποκλειστικά για το GTA. Το install είναι 8+ GB και χωράει ίσα ίσα στο 12άρι PS3 superslim μου. Παίζω με το cd μέσα αλλά δεν ξέρω αν γίνεται και χωρίς cd. 'Εκανε να εγκασταθεί γύρω στο 20λεπτο.

 

Στα του παιχνιδιού, μιλάμε για ένα αριστούργημα. Μοιάζει με ταινία. Εκπληκτικό με απειροελάχιστα ψεγάδια. Προσωπικά, επειδή χρόοονια ολοκληρα σε διάφορες κονσόλες έπαιζα με το σταυρό κατεύθυνσης, αδυνατώ προς το παρόν να συνηθίσω τους μοχλούς εκεί όπου θέλει γρήγορη δράση. ''

 

Να η απάντηση που περίμενα και πήγα να ξενερώσω επειδή νόμιζα πως δεν χωράει...Και εγώ το superslim έχω(το 12αρι)!Μόλις μαζέψω λευτά θα το τσιμπήσω και εγώ(εκτώς αν μου το πάρουν δώρο) :) Μήπως ξέρεις αν έχει βγει κάποιο hardmod για το super slim?

 

Όσο για την γρήγορη δράση έχω δει σε κάτι videos στο youtube πως με ένα τρόπο(οχι cheat) μπορείς να παίζεις σε slow motion όση ώρα θες και μετά να ξαναγυρνάς στο κανονικό!

 

Έρχεται και για υπολογιστή ... :D

 

Μπορεί να αργήσει όμως οπότε μην χέρεσαι ακόμα....:down:

 

Κάποιος mod να αλλάξει τον τίλτο σε [Επίσημο]Grand Theft Auto V ή κάπως έτσι...:p

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι και εγω να παρω ps3 μονο και μόνο για το gta. Δεν ξέρω τι να κάνω και αν αξίζει. Ολα τα παιχνίδια τα παιζω στο pc μόνο. Δηλαδη φιφα και 2k13
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι και εγω να παρω ps3 μονο και μόνο για το gta. Δεν ξέρω τι να κάνω και αν αξίζει. Ολα τα παιχνίδια τα παιζω στο pc μόνο. Δηλαδη φιφα και 2k13

 

Μόνο αυτά τα παιχνίδια παίζεις ;; Δεν ξέρω κατά πόσο σε συμφέρει να πάρεις PS3 τώρα ή να περιμένεις το PS4 (σύμφωνα με τις φήμες θα βγει και για τη νέα κονσόλα της Sony) ή να περιμένεις την έκδοση για τον υπολογιστή .. :worry:

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αυτά τα παιχνίδια παίζεις ;; Δεν ξέρω κατά πόσο σε συμφέρει να πάρεις PS3 τώρα ή να περιμένεις το PS4 (σύμφωνα με τις φήμες θα βγει και για τη νέα κονσόλα της Sony) ή να περιμένεις την έκδοση για τον υπολογιστή .. :worry:

 

Πολλα τα λεφτα για αυτα τα δυο παιχνιδια. Γιαυτο να παω σε ps3 για να εχω το gta. Για pc το κοβετε μετα τα Χριστουγεννα?

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Όσο για την γρήγορη δράση έχω δει σε κάτι videos στο youtube πως με ένα τρόπο(οχι cheat) μπορείς να παίζεις σε slow motion όση ώρα θες και μετά να ξαναγυρνάς στο κανονικό!

 

Έχεις καμιά παραπάνω πληροφορία;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις καμιά παραπάνω πληροφορία;

 

Δυστυχώς όχι αλλιώς θα στο είχα πει ήδη....:( Πφφφ ούτε να κοιτάξω πως γίνεται δεν μπορώ γιατι δεν μπορω να το αγοράσω ακόμα....Για Χριστούγεννα με κόβω!! :cry::cry::cry:

 

EDIT:Για να καταλάβεις για τι πράγμα μιλάω δες αυτό το βίντεο που καθώς στρίβει βάζει slow motion http://www.youtube.com/watch?v=O-FELUZhi-Y

 

EDIT 2:Μια ερώτηση τώρα :p το GTA Online θα βγεί ξεχωριστά από το gta v?Γιατί κάτι τέτοιο είχα ακούσει

Edited by Nero55
Link to comment
Share on other sites

Δεν βαζει slow motion.Η εγγραφη του ειναι χαλια γι'αυτο και φαινεται ετσι απο οτι λεει και στα σχολια.

Νομιζω δηλαδη μιλαει και για τις στροφες που λες.Παντως κουμπι που να κανει κατι τετοιο δεν υπαρχει.Ουτε στα cheats που εχουν διαρρευσει υπαρχει αυτο.

 

tpal εγω αν δεν ειχα θα το επαιρνα και μετα θα το πουλαγα αν δεν το ηθελα.Κονσολα και παιχνιδι.Δε νομιζω να χασεις πολλα λεφτα απο αυτο,και θα εχεις ευχαριστηθει παιχνιδι.Για PC απο το 2014 να το περιμενετε.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Δεν βαζει slow motion.Η εγγραφη του ειναι χαλια γι'αυτο και φαινεται ετσι απο οτι λεει και στα σχολια.

Νομιζω δηλαδη μιλαει και για τις στροφες που λες.Παντως κουμπι που να κανει κατι τετοιο δεν υπαρχει.Ουτε στα cheats που εχουν διαρρευσει υπαρχει αυτο.

 

tpal εγω αν δεν ειχα θα το επαιρνα και μετα θα το πουλαγα αν δεν το ηθελα.Κονσολα και παιχνιδι.Δε νομιζω να χασεις πολλα λεφτα απο αυτο,και θα εχεις ευχαριστηθει παιχνιδι.Για PC απο το 2014 να το περιμενετε.

 

 

Charlie Blanton Πριν από 3 ημέρες

is it just the video that has the shitty frame rate? Or is it the actual game?

Απάντηση ·

 

klevisoketchup

klevisoketchup Πριν από 3 ημέρες

Its the recording

 

Εδώ απλά λέει πως για το low fps φταίει ο τρόπος με τον οποίο το κατέγραψε δεν έχει καμία σχέση με το ότι για το διάστημα που στρίβει πάει με slow motion και τα χρώματα αλλάζουν και γίνονται πιο κορεσμένα,άρα το κάνει πατώντας κάποιο κουμπί ή κάποιο συνδιασμό κουμπιών(δεν μιλάω για κωδικό-cheat).......Υπάρχει και κωδικός για slow motion αλλά είναι για πάντα σε slow motion(μέχρι να ξαναβάλεις τον κωδικό 4-5 φορές νομίζω) και δεν αλλάζει το χρώμα,μην τα μπερδέψετε αυτα :p

 

EDIT:Όσο για το cheat:Slow motion mode - Press Y, Left, Right(2), X, RT, RB (code can be entered four times to increase its effect)

 

EDIT 2:Τον ρώτησα πως το κάνει αυτό με το slow motion ελπίζω να απαντήσει σύντομα...

 

EDIT 3:Μου απάντησαν:its franklins special ability, he can slow time to make accurate adjustments to the turn.

Edited by Nero55
Link to comment
Share on other sites

Κάποιες αποστολές είναι απλά εκπληκτικές. Έργο τέχνης.

 

Πολύ θα ήθελα να ακούσω καμία από τις καταπληκτικές...:p

 

Παιδιά θέλετε να σταματήσετε να γράφετε μέχρι να βγει για pc? Δεν μας λυπάστε:p

 

Δυστυχώς όχι.....:p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...