Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδεία κάποιο καλό κινητό με μεγάλη μπαταρία και μέχρι 100€?

 

Ελπιζω να έχεις χιουμορ !!! :lol:

 

2820668.jpg

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδεία κάποιο καλό κινητό με μεγάλη μπαταρία και μέχρι 100€?

 

to oukitel k 10000 pro με την 10 χιλιαρη μπαταρια !! το εχω και ειναι θηριο αλλα ειναι γυρω στα 160

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ελπιζω να έχεις χιουμορ !!! :lol:

 

2820668.jpg

 

εχω και το ulefone με 13 000 mah ...atyxhses :) :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδεία κάποιο καλό κινητό με μεγάλη μπαταρία και μέχρι 100€?

Δεν υπάρχει φίλε, πέραν αυτών που προτάθηκαν ήδη.

Σε αυτά τα λεφτά αν έχεις μπαταρία ίσως θα χάνεις σε εμπειρία χρήσης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα,έχω εδώ και παραπάνω από μήνα τό GOME U7 (προηγούμενο τηλέφωνο Xiaomi 6A) και αυτό που έχω νά πω είναι ότι αξίζει με χίλια τά λεφτά του, βέβαια εγώ το πήρα 67 ευρώ αλλά καί στα 80 που έχει τώρα πάλι θα το αγόραζα.Περιττο να σάς πω πως το xiaomi έχει ήδη μπει στο κουτί του για πουλημα και παρόλο που ήταν πιο ακριβό σέ σχέση με το GOME U7 υστερεί, όχι βέβαια σέ updates αλλά σε εμπειρία χρήσης.Πολυ πιο γρήγορο το U7 , καλό λογισμικό χωρίς ιούς καί κινεζικές εφαρμογές κτλ, μπαταρία αξιοπρεπέστατη με αρκετή χρήση βγάζει 1.5 μέρα και πάνω από 6ωρες sot ,4 GB ram,8core καί nfc τί άλλο να ζητήσεις με λιγότερα από 70 ευρώ? Βέβαια θά πω καί τά αρνητικά του,στο δικό μου τηλέφωνο όταν το βάζω σέ ανοιχτή ακρόαση δεν με ακούνε, λογικά έχει κάποιο θέμα το μικρόφωνο όταν μπαίνει σε mode ανοιχτής ακρόασης.Βεβαια δεν με ενοχλεί γιατί δεν την χρησιμοποιώ καθόλου.Δεν θέλω νά σέ επηρεάσω ώστε νά αγοράσεις το U7 απλά ήθελα να μοιραστώ μαζί σας την εμπειρία μου με το συγκεκριμένο τηλέφωνο καί νά επιβεβαιωθεί ακόμα μία φορά πως μπορείς νά αγοράσεις no name κινεζικό τηλέφωνο φθηνό και καλό με όλη την σημασία της λέξεως.
Link to comment
Share on other sites

αν θελεις κοιταξε και αυτο εδω ,εχει πολυ καλη φημη σαν μαρκα και εγω στο παρελθον ειχα και ειμουν ευχαριστημενος , νομιζω με τα ανωνυ,μα πιθανονο να μην εχουν αντοχη στο χρονο
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα,έχω εδώ και παραπάνω από μήνα τό GOME U7 (προηγούμενο τηλέφωνο Xiaomi 6A) και αυτό που έχω νά πω είναι ότι αξίζει με χίλια τά λεφτά του, βέβαια εγώ το πήρα 67 ευρώ αλλά καί στα 80 που έχει τώρα πάλι θα το αγόραζα.Περιττο να σάς πω πως το xiaomi έχει ήδη μπει στο κουτί του για πουλημα και παρόλο που ήταν πιο ακριβό σέ σχέση με το GOME U7 υστερεί, όχι βέβαια σέ updates αλλά σε εμπειρία χρήσης.Πολυ πιο γρήγορο το U7 , καλό λογισμικό χωρίς ιούς καί κινεζικές εφαρμογές κτλ, μπαταρία αξιοπρεπέστατη με αρκετή χρήση βγάζει 1.5 μέρα και πάνω από 6ωρες sot ,4 GB ram,8core καί nfc τί άλλο να ζητήσεις με λιγότερα από 70 ευρώ? Βέβαια θά πω καί τά αρνητικά του,στο δικό μου τηλέφωνο όταν το βάζω σέ ανοιχτή ακρόαση δεν με ακούνε, λογικά έχει κάποιο θέμα το μικρόφωνο όταν μπαίνει σε mode ανοιχτής ακρόασης.Βεβαια δεν με ενοχλεί γιατί δεν την χρησιμοποιώ καθόλου.Δεν θέλω νά σέ επηρεάσω ώστε νά αγοράσεις το U7 απλά ήθελα να μοιραστώ μαζί σας την εμπειρία μου με το συγκεκριμένο τηλέφωνο καί νά επιβεβαιωθεί ακόμα μία φορά πως μπορείς νά αγοράσεις no name κινεζικό τηλέφωνο φθηνό και καλό με όλη την σημασία της λέξεως.

 

Ήμουν μεταξύ gome u7 και cubot x19.

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αν θελεις κοιταξε και αυτο εδω ,εχει πολυ καλη φημη σαν μαρκα και εγω στο παρελθον ειχα και ειμουν ευχαριστημενος , νομιζω με τα ανωνυ,μα πιθανονο να μην εχουν αντοχη στο χρονο

 

Χαχα. Αυτό έχω τώρα και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Απλώς μετά από 7+ μήνες που το έχω μου κρατάη 4 ώρες sot και δύσκολα θα βγάλω την ημέρα.

Link to comment
Share on other sites

Σε φθηνότερο από xiaomi, το zte v18 αξίζει σωστά;

4 ραμ, μεγάλη μπαταρία ,β20, sd

Από κάμερα δεν ξέρω τι λεει

Link to comment
Share on other sites

Σε φθηνότερο από xiaomi, το zte v18 αξίζει σωστά;

4 ραμ, μεγάλη μπαταρία ,β20, sd

Από κάμερα δεν ξέρω τι λεει[/QUOT

 

exei εδω κρτικες απο κατοχους

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά. Έχω ένα oukitel k6000 pro δύο χρόνια περίπου. Τις τελευταίες μέρες αργεί υπερβολικά να φορτίσει. Μπορεί να κάνει και μια ώρα για 1-2%.Δοκιμασα επαναφορά και hard reset χωρίς αποτέλεσμα. Επίσης δοκίμασα και διαφορετικό φορτιστή αλλά και πάλι μία από τα ίδια. Τι λέτε; Τα έφτυσε η μπαταρία;
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από φορτιστή να υποθέσω ότι άλλαξες και καλώδιο?
Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από φορτιστή να υποθέσω ότι άλλαξες και καλώδιο?

Ναι. Μου έκανε εντύπωση γιατί ξεκίνησε πολύ απότομα το πρόβλημα. Παίζει να φταίει και η υποδοχή;

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εκτός από φορτιστή να υποθέσω ότι άλλαξες και καλώδιο?

Ναι. Μου έκανε εντύπωση γιατί ξεκίνησε πολύ απότομα το πρόβλημα. Παίζει να φταίει και η υποδοχή του κινητού;

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια και παίζει, ίσως είναι και το πιο πιθανό

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα. Σήμερα πήρα ένα κινητό από Banggood, το Nubia v18 και έχω πρόβλημα με τη φόρτιση. Για την ακρίβεια δεν φορτίζει καθόλου. Δείχνει την ένδειξη ( τον κεραυνό) ότι φορτίζει αλλά δεν ανεβαίνει το ποσοστό. Έλεγξα με την εφαρμογή AccuBattery και εκεί ενώ φαίνεται συνδεδεμένος ο φορτιστής δε δίνει ρεύμα. Δοκίμασα με διάφορους φορτιστές και καλώδια με το ίδιο αποτέλεσμα. Τί μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα πήρα ένα κινητό από Banggood, το Nubia v18 και έχω πρόβλημα με τη φόρτιση. Για την ακρίβεια δεν φορτίζει καθόλου. Δείχνει την ένδειξη ( τον κεραυνό) ότι φορτίζει αλλά δεν ανεβαίνει το ποσοστό. Έλεγξα με την εφαρμογή AccuBattery και εκεί ενώ φαίνεται συνδεδεμένος ο φορτιστής δε δίνει ρεύμα. Δοκίμασα με διάφορους φορτιστές και καλώδια με το ίδιο αποτέλεσμα. Τί μπορεί να φταίει;

 

Eiχα το ιδιο προβλημα με το κινητο μου, ενω υποτιθεται οτι φορτιζε δεν φορτιζε καθολου. Τελικα ηταν το καλωδιο που κατα καποιο τροπο φθαρθηκε. Και το αστειο ηταν οτι ολα τα καλωδια που ειχα δεν εκαναν. Μονο ενα που το ειχα πεταμενο, με εκεινο καναμε δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα πήρα ένα κινητό από Banggood, το Nubia v18 και έχω πρόβλημα με τη φόρτιση. Για την ακρίβεια δεν φορτίζει καθόλου. Δείχνει την ένδειξη ( τον κεραυνό) ότι φορτίζει αλλά δεν ανεβαίνει το ποσοστό. Έλεγξα με την εφαρμογή AccuBattery και εκεί ενώ φαίνεται συνδεδεμένος ο φορτιστής δε δίνει ρεύμα. Δοκίμασα με διάφορους φορτιστές και καλώδια με το ίδιο αποτέλεσμα. Τί μπορεί να φταίει;

 

Μικρή πιθανότητα επειδή είναι καινούργιο, αλλά μπορεί να είναι το USB που φορτίζει.

 

Εγώ σε παλιό τηλέφωνο, άλλαξα την USB θύρα φόρτισης και τώρα φορτίζει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι μπορεί να είναι η θύρα μπορεί να είναι η μπαταρία. Δεν ξέρω. Δοκίμασα διαφορετικά καλώδια και φορτιστές και κανενα δε φόρτιζε. Έδειχνε τον κεραυνό στην μπαταρία αλλά το ποσοστό δεν ανέβαινε καθόλου, ούτε μετά από ώρα. Οπότε πάει για επιστροφή.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Καλησπέρα παιδεία. Μπορείτε να μου προτείνετε κανένα καλό κινητό από εδώ η απέξω μέχρι 150€. Απαιτήσεις μεγαληηηηη μπαταρία. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Απλά: https://www.skroutz.gr/s/14037867/Xiaomi-Redmi-Note-5-64GB.html

 

Κινητάρα λέμε! 1380 άτομα του έχουν δώσει 4.7 στα 5 αστέρια... Απο εκεί και μόνο καταλαβαίνεις!

Link to comment
Share on other sites

Απλά: https://www.skroutz.gr/s/14037867/Xiaomi-Redmi-Note-5-64GB.html

 

Κινητάρα λέμε! 1380 άτομα του έχουν δώσει 4.7 στα 5 αστέρια... Απο εκεί και μόνο καταλαβαίνεις!

 

Πολύ καλή πρόταση. Ευχαριστώ. Από μπαταρία τι λεη; Κάποιο ίσως με μεγαλύτερη μπαταρία; Θέλω αρκετό sot.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...