Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οκ καταλαβα....σχεδον!

οι αναβαθμισεις καθε παρασκευη ειναι ΟΤΑ?

 

η διαφορα global dev /international rom οποια ειναι?

η inrenational rom παιρνει αναβαθμισεις,ΟΤΑ?

 

ΟΤΑ updates περιπου σε 7-8 λεπτα την περναει. Ειναι τελεια πλεον μεταφρασμενη η dev rom που εχω. Μπερδευεσαι με την international version η οποια εχω την αισθηση οτι εχει την 800αρα band και νομιζω ειναι ενα κλικ μεγαλυτερο σε διαστασεις. Ψαξε λιγο τα χαρακτηριστικα τους.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τα κινητά της xiaomi υποστηρίζουν double tap to wake screen?

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μονο το mi4c, mi4s και δεν ξερω για mi5

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

ΟΤΑ updates περιπου σε 7-8 λεπτα την περναει. Ειναι τελεια πλεον μεταφρασμενη η dev rom που εχω. Μπερδευεσαι με την international version η οποια εχω την αισθηση οτι εχει την 800αρα band και νομιζω ειναι ενα κλικ μεγαλυτερο σε διαστασεις. Ψαξε λιγο τα χαρακτηριστικα τους.
οχι λεω πχ για το vickmall που σε ρωταει να το στειλει με την blobal dev rom η την international rom(που λεει δεν εχει ελληνικα ομως)
Link to comment
Share on other sites

Όχι φυσικά. Όμως το ότι υπάρχει υποστήριξη software (ή λογισμικού αν θες) από ελληνική κοινότητα είναι πολύ καλό επιχείρημα. Αν δεν το διάβασες ή αν το αγνόησες είναι το ασχολίαστο.

Ας έλεγε αυτό μόνο τότε.

Αυτό που έγραψε ήταν κάτι άλλο και για αυτό πήρε την ανάλογη απάντηση.

Οπότε να συνεχίσουμε να μιλάμε για αυτό που έγραψε ή για αυτό που πιστεύεις ότι θα έπρεπε να γράψει;

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η γνώμη σας για αυτο

 

Μου έστειλε email προσφοράς και το πήρα για ενα φίλο που του άρεσε -60$ στα 130$.

Το κακό είναι οτι δεν το βρίσκω πουθενά εδω μέσα και ανησυχώ...Προλαβαίνω να ακυρώσω για πείτε και εσείς.

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η γνώμη σας για αυτο

 

Μου έστειλε email προσφοράς και το πήρα για ενα φίλο που του άρεσε -60$ στα 130$.

Το κακό είναι οτι δεν το βρίσκω πουθενά εδω μέσα και ανησυχώ...Προλαβαίνω να ακυρώσω για πείτε και εσείς.

δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=441050 και την παραμπομπή στο 4pda

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό το είδα αλλα δεν μπορώ να πω οτι με πείραξε.

Πόσα κινητά και απο μεγάλες εταιρίες έχουν μείνει στην ιδια έκδοση android χωρίς κανένα update;

Ε και αυτό θα μείνει στην 5.1.

Απο κει και πέρα τι αλλο σημαίνει οτι η εταιρία τα παράτησε;

Η σελιδα ειναι στα ρωσικα και η μεταφραση του γουγλι τραγικη......Ξερει κανεις αν εχει προβληματα γενικα το κινητο;

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό το είδα αλλα δεν μπορώ να πω οτι με πείραξε.

Πόσα κινητά και απο μεγάλες εταιρίες έχουν μείνει στην ιδια έκδοση android χωρίς κανένα update;

Ε και αυτό θα μείνει στην 5.1.

Απο κει και πέρα τι αλλο σημαίνει οτι η εταιρία τα παράτησε;

Η σελιδα ειναι στα ρωσικα και η μεταφραση του γουγλι τραγικη......Ξερει κανεις αν εχει προβληματα γενικα το κινητο;

 

αν έχεις λίγο υπομονή διάβασε έστω και με το translate, αναφέρουν διάφορα οι ρώσοι, το είχα ψάξει εκείνη την εποχή γιατί με ενδιέφερε αλλά είδα ότι αναφέρουν ότι έκλεισε η εταιρία και άλλα θεματάκια και σταμάτησα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η γνώμη σας για αυτο

 

Μου έστειλε email προσφοράς και το πήρα για ενα φίλο που του άρεσε -60$ στα 130$.

Το κακό είναι οτι δεν το βρίσκω πουθενά εδω μέσα και ανησυχώ...Προλαβαίνω να ακυρώσω για πείτε και εσείς.

 

Εγω για τετοια εταιρια πανω απο 70-80 ευρω σε θα εδινα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω για τετοια εταιρια πανω απο 70-80 ευρω σε θα εδινα.

Tα 3 από τα 4 reviews, είναι την ίδια ώρα με διαφορά λεπτού.... Οποίο κατάλαβε, κατάλαβε....!!!

10€ για αυτό θα έδινα... Αλλά προτιμώ να με πληρώσουν να κανω review :cool:

 

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η γνώμη σας για αυτο

 

Μου έστειλε email προσφοράς και το πήρα για ενα φίλο που του άρεσε -60$ στα 130$.

Το κακό είναι οτι δεν το βρίσκω πουθενά εδω μέσα και ανησυχώ...Προλαβαίνω να ακυρώσω για πείτε και εσείς.

 

Tα 3 από τα 4 reviews, είναι την ίδια ώρα με διαφορά λεπτού.... Οποίο κατάλαβε, κατάλαβε....!!!

10€ για αυτό θα έδινα... Αλλά προτιμώ να με πληρώσουν να κανω review :cool:

 

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κι εγώ το έχω παραγγείλει από το Banggood στα $130, εδώ και περίπου 1 εβδομάδα. Οι κριτικές είναι σίγουρα ψεύτικες, μιας και το Banggood άρχισε να το πουλάει, μόνο 1 εβδομάδα πριν γραφτούν... Το κινητό φαίνεται ό,τι καλύτερο σε αυτά τα λεφτά. Θα δω τώρα τι θα μου βγει... Κι εμένα με παραξένεψαν όλα αυτά, αλλά χρειαζόμουν επειγόντως νέο κινητό, οπότε δε γινόταν να περιμένω άλλο...

 

Ένα review με την

. Τα βασικά αρνητικά που του βρήκε, είναι τα ίδια που λένε όλοι. Μέτριος ήχος και αδύναμο ακουστικό. Ωστόσο, υπάρχουν και άλλα παλιότερα reviews, που λένε ότι δεν έχει τέτοια προβλήματα.

 

Το ότι πιθανόν θα παραμείνει σε Android 5.1, πραγματικά δε με νοιάζει καθόλου... Αρκεί να δουλεύει σωστά. Είδαμε και οι άλλες εταιρίες τι updates βγάζουν... Ούτε καν τα bugs δε φτιάχνουν, ακόμα και οι επώνυμες, όπως η Samsung... Σίγουρα το Gigaset είναι πολύ καλύτερο από τα ακριβότερα κουβαδάκια που βγάζουν οι Elephone, Ulefone, UMi, Blackview, Doogee, HomTom, Leagoo κλπ κλπ... :p

Link to comment
Share on other sites

......................................................................Σίγουρα το Gigaset είναι πολύ καλύτερο από τα ακριβότερα κουβαδάκια που βγάζουν οι Elephone, Ulefone, UMi, Blackview, Doogee, HomTom, Leagoo κλπ κλπ... :p

 

Μην είσαι και τόσο σίγουρος για το σύνολο των εταιριών που αναφέρεις,καθόλου.......

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η γνώμη σας για αυτο

 

 

 

Μου έστειλε email προσφοράς και το πήρα για ενα φίλο που του άρεσε -60$ στα 130$.

 

Το κακό είναι οτι δεν το βρίσκω πουθενά εδω μέσα και ανησυχώ...Προλαβαίνω να ακυρώσω για πείτε και εσείς.

 

Δηλαδή έτρεξες να το αγοράσεις, χωρίς να το ψάξεις καθόλου πριν;

 

Ούτε καν το είχες ακούσει πριν;

 

Τα κάνεις συχνά αυτά;;

 

Sent from mTalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγω για τετοια εταιρια πανω απο 70-80 ευρω σε θα εδινα.

Την ξέρεις την εταιρεία και το λες αυτό;; :blink:

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Την ξέρεις την εταιρεία και το λες αυτό;; :blink:

 

Εμπιστεύονται 300 Ευρά σε Xiaomi και μετά παίζουν με τις ROMs... Αλλά στη Γερμανική εταιρεία, δεν εμπιστεύονται ούτε 10€. :p

Link to comment
Share on other sites

Σιγά παιδιά ολόκληρη φασαρία κάναμε για το gigaset.

OK ναι ρισκαραμε κάποιοι αλλά στα 130$ με αυτά τα specs λίγα υπάρχουν.

Κάτσε να δούμε αν το κινητό δεν έχει προβλήματα και στην 5.1 να μείνει εμένα δεν με νοιάζει και θα πω ότι ήταν μια καλή αγορά.

 

Άσε που το κινητό που έχω τώρα είναι ένα Vernee thor και αυτό άγνωστο όταν το πήρα ρισκαρα και εκεί.

 

Κάποιοι θυσιαζομασται για το σύνολο και γινόμαστε Beta tester. :)

Edited by billerr
Link to comment
Share on other sites

Η gigaset είναι πολύ γνωστή για τα ασύρματα τηλέφωνα της .Με παρουσία και στην ελληνική αγορά . Τώρα… smartphone της, πρώτη φορά βλέπω. Αλλά δεν φαίνεται κακο…
Link to comment
Share on other sites

Η gigaset είναι πολύ γνωστή για τα ασύρματα τηλέφωνα της .Με παρουσία και στην ελληνική αγορά . Τώρα… smartphone της, πρώτη φορά βλέπω. Αλλά δεν φαίνεται κακο…

 

Καμμία σχέση. Τα ασύρματα Gigaset είναι σειρά της Siemens ,δεν έχει καμμιά σχέση με τα κινητά που συζητάμε.

Link to comment
Share on other sites

Καμμία σχέση. Τα ασύρματα Gigaset είναι σειρά της Siemens ,δεν έχει καμμιά σχέση με τα κινητά που συζητάμε.

 

https://www.angroid.gr/android/smartphones/gigaset-pure-ke-pro-tris-poli-endiaferouses-siskeves-sto-ntempouto-tis-gnostis-eterias-sto-android

Link to comment
Share on other sites

Λέτε να κλέβει στα νούμερα του SAR? Όπως κάποια vw :p

προσωπικο μου: LeEco pro3 x722

εργασιας : Bluboo Picasso

Alfa Romeo 156 - Gibson Thunderbird

Link to comment
Share on other sites

Λέτε να κλέβει στα νούμερα του SAR? Όπως κάποια vw :p

 

Έχει και UV sensor...Το καλοκαιράκι θα σας ενημερώνω για τι δείκτη αντηλιακού να βάζετε.

 

Στη Γερμανία το πουλάνε ακόμα όποιος ενδιαφέρεται θα έχει και εγγύηση...... :lol: :lol: :lol: :lol:

 

http://www.gigaset.com/de_de/smartphones/

Edited by billerr
Link to comment
Share on other sites

Gigaset ME Firmware

http://forum.appook.de/gigaset-me/3566-gigaset-me-firmware-update-download.html?

 

Gigaset ME Firmware

Versionsnr.:

GS55-6_EU00_V1.0.20151214R

 

Veröffentlichungszeit:

2015-12-15

 

Update:

 

Kamera

- Manueller Fokus optimiert

- Bildqualität bei ungünstigen Lichtverhältnissen verbessert

 

Musik

- Titelsteuerung mittels Headset Tasten verbessert

- Musikwiedergabe wird nach Beendigung eines Telefonanrufes fortgeführt

 

Anruf und Kontakte

- Anzeige der Gesprächsdauer

 

Fingerabdrucksensor

- Funktion des Fingerabdrucksensors verbessert

 

Weiter Verbesserungen

- Verschiedene Bugfixes und Optimierungen

 

---------------------------------------------------

* Nach diesem Update ist die Sprachqualität ebenfalls deutlich besser geworden.

Link to comment
Share on other sites

...η εταιρεία είναι η γνωστή γερμανική με τα ασύρματα DECT...σοβαρή εταιρεία είναι, απλά πρόκειται για την πρώτη της προσπάθεια σε smartphones...δεν τα πήγε και άσχημα αν δείτε εκτενή review, αλλά σε κάποια σημεία έχει αδυναμίες σύμφωνα με αυτά...στα μοντέλα με τον SD810 ανεβάζει θερμοκρασίες (πιθανό throttling), η κάμερα είναι μέτρια (κυρίως στη λήψη βίντεο), η ποϊότητα υποδοχής καρτών SIM/SD Card κακή, το Wifi αδύναμο, η ποϊότητα κλήσης επίσης προβληματίζει...πιθανόν κάποια από αυτά τα προβλήματα να επιλυθούν με updates...σε επίπεδο εξοπλισμού πάντως και ποϊότητα κατασκευής πάει σχετικά καλά... Edited by emxa2k
Link to comment
Share on other sites

Καμμία σχέση. Τα ασύρματα Gigaset είναι σειρά της Siemens ,δεν έχει καμμιά σχέση με τα κινητά που συζητάμε.

 

Η Gigaset είναι άλλη γερμανική εταιρεία, που απλά έχει αγοράσει εδώ και χρόνια το τμήμα τηλεφώνων της Siemens και τώρα τα ασύρματα βγαίνουν με το δικό της όνομα. Δεν ξέρω αν όλα είναι σχεδιασμένα από τη Siemens.

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει και UV sensor...Το καλοκαιράκι θα σας ενημερώνω για τι δείκτη αντηλιακού να βάζετε.

 

Στη Γερμανία το πουλάνε ακόμα όποιος ενδιαφέρεται θα έχει και εγγύηση...... :lol: :lol: :lol: :lol:

 

http://www.gigaset.com/de_de/smartphones/

 

Έχει και Heart Rate sensor. Πολύ χρήσιμο... :p Γενικά έχει 39 sensors, όπως είδα και άλλα κινητά σε αυτά τα λεφτά, με το ζόρι έχουν πάνω από 3! Όχι, είναι σκουπίδι σου λέω, πάρε ένα Xiaomi και παίξε με τις ROMs. :p

Link to comment
Share on other sites

Η Gigaset είναι άλλη γερμανική εταιρεία, που απλά έχει αγοράσει εδώ και χρόνια το τμήμα τηλεφώνων της Siemens και τώρα τα ασύρματα βγαίνουν με το δικό της όνομα. Δεν ξέρω αν όλα είναι σχεδιασμένα από τη Siemens.

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Έχει και Heart Rate sensor. Πολύ χρήσιμο... :p Γενικά έχει 39 sensors, όπως είδα και άλλα κινητά σε αυτά τα λεφτά, με το ζόρι έχουν πάνω από 3! Όχι, είναι σκουπίδι σου λέω, πάρε ένα Xiaomi και παίξε με τις ROMs. :p

Καλυτερα να παιζω με την ρομ, παρα να εχω θεματα στην ληψη, και στην υπερθερμανση. Οπως πολυ σωστα υποθηκε, και οπως αρκετοι αναφερουν διαφορα κατα τοπους

Επισης σαν πρωην τεχνικος του ΟΤΕ οτι gigaset συσκευες βαλαμε σαν διαμοιραστες, ειχαμε θορυβους, ενω με Hyuawei ουτε γιa δειγμα ( ξερω αλλο ΧΙαομι, και αλλο hyuawei )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...