Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα!Εγώ παρήγγειλα προχθές το x5 από merimobiles.Το έχει κάποιος άλλος?Επίσης θα ήθελα και γνώμες για το site!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πολλές φορές αδυνατώ να καταλάβω όταν κάποιος ζητάει γνώμη για κάτι που έχει ήδη γίνει
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι αδυνατώ να καταλάβω γιατί το search box του forum τρομάζει τόσα μέλη. Χρησιμοποιήστε το παιδιά, δεν δαγκώνει! :lol:
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχαχαχα είναι και αυτό λογικό.Απλά είμαι νέος στο forum και δεν το ήξερα.My apologies!
Link to comment
Share on other sites

Το φάουλ είναι στο ότι δεν θα υποστηρίξει τον 6752, ενώ αντίθετα θα το κάνει για τον 6753 (από ότι φαίνεται). Τα κινητά με 6752 δηλαδή δεν θα πάνε σε Marshmallow και θα πάνε αυτά με 6753.

Καλά έκανε και σάρωσε και καλά έκανε και έβγαλε μία υπο-χρονισμένη έκδοση, το θέμα είναι ότι πρέπει να υποστηριχθούν και το δύο SoC, θα είναι μεγάλη ανοησία από πλευράς MediaTek να παρατήσει ένα SoC σαν τον 6752 που πήγε τόσο καλά εμπορικά.

Σε αυτό έχεις δίκιο.Και ουσιαστικά λέμε το ίδιο πράγμα.Τώρα έχει να υποστηρίξει 4 soc σχεδόν παρόμοιας αρχιτεκτονικής συν το νεότερο helio,ενώ θα είχε μόνο 2 και το helio.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είσαι,προχωρά άφοβα εκτος και εαν εχεις Wind που παιζει και στην Β20 την οποια δεν την εχει.Εμείς ειμαστε Β1,Β3,Β7,Β20.

Θέλω και εγω να αγορασω πρώτη φορά από vickmall και συγκεκριμένα το Redmi note 2 prime.

1. Όλες αυτές οι διαφορετικές εκδόσεις πχ fdd κλπ τι σημαίνουν;

2. αυτο που λες Β1 και οτι εάν έχεις wind β20 δεν την έχει τι εννοείς;

3. Επίσης για 4g εάν αναγράφεται στην έκδοση θα παίζει σίγουρα Ελλάδα;

4. Ποια έκδοση πρέπει να κοιτάξω απο vickmall;

5. Sar γιατι δεν αναφέρεται σε κανένα κινητο; Τι τιμή sar εχει το Redmi note 2 prime;

Link to comment
Share on other sites

Σε φίλο με το iOcean M6752 Rock, του έσπασε η οθόνη και ψάχνουμε ανταλλακτικό, έχει κάποιος υπόψιν του κάτι ;
Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Θέλω και εγω να αγορασω πρώτη φορά από vickmall και συγκεκριμένα το Redmi note 2 prime.

1. Όλες αυτές οι διαφορετικές εκδόσεις πχ fdd κλπ τι σημαίνουν;

2. αυτο που λες Β1 και οτι εάν έχεις wind β20 δεν την έχει τι εννοείς;

3. Επίσης για 4g εάν αναγράφεται στην έκδοση θα παίζει σίγουρα Ελλάδα;

4. Ποια έκδοση πρέπει να κοιτάξω απο vickmall;

5. Sar γιατι δεν αναφέρεται σε κανένα κινητο; Τι τιμή sar εχει το Redmi note 2 prime;

 

1. Eiναι τι τυπος δικτιου υποστηριζει το κινητο fdd. Lte ειναι στην ουσια 4g

2. Eiναι οι συχνοτητες που υποστηριζει καθε δικτυο. Στην Wind μπορει πχ να εκπεμπει Β1, αλλα οχι Β20.

3. Εννοειτε οτι θα παιζει

4. Αυτην την στιγμη υπαρχει μονο μια

5. Ισως βρεις καπου, αλλα πληροφοριακα δεν εχουν μεγαλο sar οπως αποδειχτηκει απο την μελετη των Γερμανων για τα Jiayu, οποτε θεωρω ειναι στα χαμηλα επιπεδα.

Σιγουρα δεν ειναι φουρνος οπως τα iphone :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

1. Eiναι τι τυπος δικτιου υποστηριζει το κινητο fdd. Lte ειναι στην ουσια 4g

2. Eiναι οι συχνοτητες που υποστηριζει καθε δικτυο. Στην Wind μπορει πχ να εκπεμπει Β1, αλλα οχι Β20.

3. Εννοειτε οτι θα παιζει

4. Αυτην την στιγμη υπαρχει μονο μια

5. Ισως βρεις καπου, αλλα πληροφοριακα δεν εχουν μεγαλο sar οπως αποδειχτηκει απο την μελετη των Γερμανων για τα Jiayu, οποτε θεωρω ειναι στα χαμηλα επιπεδα.

Σιγουρα δεν ειναι φουρνος οπως τα iphone :lol::lol::lol:

 

δηλαδή τα iphone ειναι φουρνός. Ομολογώ οτι δεν το ήξερα. Αν ξέρεις πιο είναι το επιτρεπτο όριο στην EU?

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή τα iphone ειναι φουρνός. Ομολογώ οτι δεν το ήξερα. Αν ξέρεις πιο είναι το επιτρεπτο όριο στην EU?

 

SAR (ειδικός ρυθμός απορρόφησης) το Αι φονι, παραπανω απο 1,2 με οριο το 1,6

Link to comment
Share on other sites

Παίδες θέλω τα φώτα σας.

5" με 5,5" Dual sim με σχετικά καλό επεξεργαστή (όχι για τρελές απαιτήσεις), καλή αυτονομία τουλάχιστον 2500mAh μπαταρία, κάμερα ικανοποιητική (>8mp) και απροβλημάτιστο λειτουργικό σύστημα σε τιμή έως max 150€

Είδα μερικά όπως Lenovo K3 note, MEIZU M2 (ή ΝΟΤΕ), XIAOMI Redmi 2 Pro αλλά όλα έχουν τα προβληματάκια τους και επειδή είναι για την γυναίκα όπου έχω ρητή και σαφή εντολή να μην πειραματίζομαι στο κινητό της, οχι όπως το δικό μου F1 που του έχω αλλάξει τον αδόξαστο:D. Αρα θέλω ένα που να μην θέλει πολλά "πειράγματα"

 

Όποια πρόταση έχετε είναι ευπρόσδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες θέλω τα φώτα σας.

5" με 5,5" Dual sim με σχετικά καλό επεξεργαστή (όχι για τρελές απαιτήσεις), καλή αυτονομία τουλάχιστον 2500mAh μπαταρία, κάμερα ικανοποιητική (>8mp) και απροβλημάτιστο λειτουργικό σύστημα σε τιμή έως max 150€

Είδα μερικά όπως Lenovo K3 note, MEIZU M2 (ή ΝΟΤΕ), XIAOMI Redmi 2 Pro αλλά όλα έχουν τα προβληματάκια τους και επειδή είναι για την γυναίκα όπου έχω ρητή και σαφή εντολή να μην πειραματίζομαι στο κινητό της, οχι όπως το δικό μου F1 που του έχω αλλάξει τον αδόξαστο:D. Αρα θέλω ένα που να μην θέλει πολλά "πειράγματα"

 

Όποια πρόταση έχετε είναι ευπρόσδεκτη.

 

Leagoo elite 5

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Leagoo elite 5

 

Έχεις δίκαιο ωραίο και χωρίς πολλά προβλήματα λένε τα παιδιά που έχουν, αύριο ρίχνω παραγγελία

Link to comment
Share on other sites

Παίδες θέλω τα φώτα σας.

5" με 5,5" Dual sim με σχετικά καλό επεξεργαστή (όχι για τρελές απαιτήσεις), καλή αυτονομία τουλάχιστον 2500mAh μπαταρία, κάμερα ικανοποιητική (>8mp) και απροβλημάτιστο λειτουργικό σύστημα σε τιμή έως max 150€

Είδα μερικά όπως Lenovo K3 note, MEIZU M2 (ή ΝΟΤΕ), XIAOMI Redmi 2 Pro αλλά όλα έχουν τα προβληματάκια τους και επειδή είναι για την γυναίκα όπου έχω ρητή και σαφή εντολή να μην πειραματίζομαι στο κινητό της, οχι όπως το δικό μου F1 που του έχω αλλάξει τον αδόξαστο:D. Αρα θέλω ένα που να μην θέλει πολλά "πειράγματα"

 

Όποια πρόταση έχετε είναι ευπρόσδεκτη.

Δηλαδη τι προβλήματα έχει το Μ2 ;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκαιο ωραίο και χωρίς πολλά προβλήματα λένε τα παιδιά που έχουν, αύριο ρίχνω παραγγελία

θα ησυχασεις και συ και η γυναίκα σου!Το πηρα πρωτα εγώ για να μαι σιγουρος,και αφού με βγαλε ασπροπροσωπο, παρηγγειλα και στη γυναικα ένα.Δε θελω να σκεφτω βέβαια να κατσει καμια στραβή στο δικό της :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ειχα κανει ενα ποστ πριν λιγες μερες οτι δεν λειτουργουσε καλα η οθονη απο το κινητο μου(doogee 550) πριν λιγες μερες επεσε και εσπασε η οθονη.Με την εταιρεια που μιλησα μου ειπε θελουν 85 ευρω για να το φτιαξουν και νομιζω οτι δεν συμφερει να το φτιαξω!Θα ηθελα να φερω απο εξω καποιο αλλο,ομως με ολη την κατασταση στην Ελλαδα γινεται?Μπορω να παραγγηλω και να φερω συσκευη?

Αν ναι θα μπορουσατε να μου προτεινετε καποια site εμπιστα να μην χασω τα χρηματα μου και να το παραλαβω σιγουρα?

Κατι ακομη....τι μου προτεινετε?Θα ηθελα να εχει 5,5 οθονη,12 mp καμερα,8πυρινο.dual sim και τελος καλη μπαταρια πανω απο 2600mAh (δεν θελω και πολλα ε?χαχα)για πειτε βρε παιδια.....please!!! :worry:

 

Elephone P8000 4G phablet - CHAMPAGNE ?

 

Ειχα κανει ενα ποστ πριν λιγες μερες οτι δεν λειτουργουσε καλα η οθονη απο το κινητο μου(doogee 550) πριν λιγες μερες επεσε και εσπασε η οθονη.Με την εταιρεια που μιλησα μου ειπε θελουν 85 ευρω για να το φτιαξουν και νομιζω οτι δεν συμφερει να το φτιαξω!Θα ηθελα να φερω απο εξω καποιο αλλο,ομως με ολη την κατασταση στην Ελλαδα γινεται?Μπορω να παραγγηλω και να φερω συσκευη?

Αν ναι θα μπορουσατε να μου προτεινετε καποια site εμπιστα να μην χασω τα χρηματα μου και να το παραλαβω σιγουρα?

Κατι ακομη....τι μου προτεινετε?Θα ηθελα να εχει 5,5 οθονη,12 mp καμερα,8πυρινο.dual sim και τελος καλη μπαταρια πανω απο 2600mAh (δεν θελω και πολλα ε?χαχα)για πειτε βρε παιδια.....please!!! :worry:

 

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_211803.html?gclid=CNOOgaj--8gCFUafGwodAVAF7A

Ειδα και αυτο.....γνωμη?

 

elephone p8000? και αυτο το site:gearbest? ειναι εμπιστο?

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Ειχα κανει ενα ποστ πριν λιγες μερες οτι δεν λειτουργουσε καλα η οθονη απο το κινητο μου(doogee 550) πριν λιγες μερες επεσε και εσπασε η οθονη.Με την εταιρεια που μιλησα μου ειπε θελουν 85 ευρω για να το φτιαξουν και νομιζω οτι δεν συμφερει να το φτιαξω!Θα ηθελα να φερω απο εξω καποιο αλλο,ομως με ολη την κατασταση στην Ελλαδα γινεται?Μπορω να παραγγηλω και να φερω συσκευη?

Αν ναι θα μπορουσατε να μου προτεινετε καποια site εμπιστα να μην χασω τα χρηματα μου και να το παραλαβω σιγουρα?

Κατι ακομη....τι μου προτεινετε?Θα ηθελα να εχει 5,5 οθονη,12 mp καμερα,8πυρινο.dual sim και τελος καλη μπαταρια πανω απο 2600mAh (δεν θελω και πολλα ε?χαχα)για πειτε βρε παιδια.....please!!! :worry:

 

Elephone P8000 4G phablet - CHAMPAGNE ?

 

 

 

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_211803.html?gclid=CNOOgaj--8gCFUafGwodAVAF7A

Ειδα και αυτο.....γνωμη?

Παρτο απο εδω...

Λιγο ακριβοτερο, αλλα ποιο σιγουρο

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη τι προβλήματα έχει το Μ2 ;

 

- Διάβασες την διαδικασία να περάσεις ελληνικά στο τηλέφωνο;

- Σε μερικούς η μπαταρία μόλις φτάσει 18 - 20% κλείνει το κινητό.

- Notifications και άλλα push κάνουν κουλά

Αυτά διάβασα στο νήμα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,εχω κολλησει με δυο συσκευες....ποια η γνωμη σας?

1)Leagoo Elite 5

2)Letv x600

και βοηθηστε με πως να παραγγηλω χωρις προβλημα και με ποιον τροπο πληρωμης λογω της καταστασης στη χωρα....????ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,εχω κολλησει με δυο συσκευες....ποια η γνωμη σας?

1)Leagoo Elite 5

2)Letv x600

και βοηθηστε με πως να παραγγηλω χωρις προβλημα και με ποιον τροπο πληρωμης λογω της καταστασης στη χωρα....????ευχαριστω

 

Θα πήγαινα σίγουρα στο LETV. Η εταιρία έχει γίνει γνωστή τον τελευταίο καιρό για τις εξαιρετικές της, και vfm, συσκευές. Για υπόλοιπα τώρα, δεν γνωρίζω, θα πρέπει να σε βοηθήσει κάποιος άλλος. Και πριν το παραγγείλεις, ρίξε μια ματιά και στο θέμα του, για να πάρεις μια καλύτερη ιδέα.

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Θα πήγαινα σίγουρα στο LETV. Η εταιρία έχει γίνει γνωστή τον τελευταίο καιρό για τις εξαιρετικές της, και vfm, συσκευές. Για υπόλοιπα τώρα, δεν γνωρίζω, θα πρέπει να σε βοηθήσει κάποιος άλλος. Και πριν το παραγγείλεις, ρίξε μια ματιά και στο θέμα του, για να πάρεις μια καλύτερη ιδέα.

Καλύτερη ή letv aλλα...

Θέλει twrp+rom flash....

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,εχω κολλησει με δυο συσκευες....ποια η γνωμη σας?

1)Leagoo Elite 5

2)Letv x600

και βοηθηστε με πως να παραγγηλω χωρις προβλημα και με ποιον τροπο πληρωμης λογω της καταστασης στη χωρα....????ευχαριστω

5 εβδομαδες με το Elite 5 ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.για περισσότερα ριξε μια ματια και εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=417087

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...