Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με τα χαρακτηριστικά που ζητάς και τα "ή" υπάρχει μεγάλο εύρος τιμών οπότε πρέπει να βάλεις κάποιο ανώτατο και κατώτατο όριο χρημάτων ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ή αυτό: http://www.minideal.net/tcl-idol-x-s950-smart-phone-mtk6589t-1-5ghz-2gb-ram-32gb-dual-sim-13-1mp-camera-with-5-0-inch-ips-fhd-1920x1080-wcdma.html

Με πολύ καλύτερα χαρακτηριστικά ... :)

 

Μέχρι 300 USD καλά θα ήταν αν μπορούμε να βρούμε κάτι.

Το TCL έχει 4g ? Και η μπαταρία του 2000 λίγο μικρή δεν Είναι?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με τα χαρακτηριστικά που ζητάς και τα "ή" υπάρχει μεγάλο εύρος τιμών οπότε πρέπει να βάλεις κάποιο ανώτατο και κατώτατο όριο χρημάτων ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ή αυτό: http://www.minideal.net/tcl-idol-x-s950-smart-phone-mtk6589t-1-5ghz-2gb-ram-32gb-dual-sim-13-1mp-camera-with-5-0-inch-ips-fhd-1920x1080-wcdma.html

Με πολύ καλύτερα χαρακτηριστικά ... :)

 

Μήπως έχω χάσει επεισόδια?

Το πρότεινες και πιο πάνω και το κινητό είναι με 6589t

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ παίδες............154,84€

TCL idol X S950 Το χτύπησα.....!!!

 

Παλιος επεξεργαστης,ξεχασμενη τιμολογηση,FHD οθονη και 2000mAh μπαταρια?Τρομερος συνδυασμος!Καλες φορτισεις φιλε μου.Παρε και ενα power bank γιατι θα σου χρειαστει.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !

 

Ψάχνω για κινητό για γυναίκα, μέχρι 4.7'' και μέχρι 150Ε.

 

Έχω βρει και δει για τα :

 

Xiaomi Hongmi 1S

&

JIAYU G4S

 

Υπάρχει καμία άλλη πρόταση ?

 

Αν όχι, ποιο προτείνεται και από που ? (αν παίζει και κανένα κουπόνι ή προσφορά...)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχω χάσει επεισόδια?

Το πρότεινες και πιο πάνω και το κινητό είναι με 6589t

Το πρότεινε και άλλος, και έχω προσωπικά δύο με αυτόν τον δοκιμασμένο και απροβλημάτιστο επεξεργαστή και "πετάνε". Εάν θέλετε να πειραματίζεσθε με καινούριους είναι δικαίωμά σας φυσικά. Άλλωστε το ζήτημα είναι γιά ποιόν σκοπό το χρησιμοποιείς. Εάν παίζεις παιγνίδια το καταλαβαίνω.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλούσα αν γνωρίζει κάποιος υπεύθυνα να γράψει αν αυτό "3G only works in China" είναι θέμα software ή hardware.

Μπορεί δηλαδή να διορθωθεί με αλλαγή root;

Αγόρασα πρόσφατα το S898T+ .....

Κινητάρα μεν αλλά δεν έχει 3G.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλούσα αν γνωρίζει κάποιος υπεύθυνα να γράψει αν αυτό "3G only works in China" είναι θέμα software ή hardware.

Μπορεί δηλαδή να διορθωθεί με αλλαγή root;

Αγόρασα πρόσφατα το S898T+ .....

Κινητάρα μεν αλλά δεν έχει 3G.

Ευχαριστώ.

 

Είναι θέμα hardware, μπορείς να δεις στη σελίδα με τα χαρακτηριστικά του τηλεφώνου ότι χρησιμοποιεί TD-SCDMA για το 3G, άρα δεν παίζει στα ελληνικά δίκτυα...

Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλούσα αν γνωρίζει κάποιος υπεύθυνα να γράψει αν αυτό "3G only works in China" είναι θέμα software ή hardware.

Μπορεί δηλαδή να διορθωθεί με αλλαγή root;

Αγόρασα πρόσφατα το S898T+ .....

Κινητάρα μεν αλλά δεν έχει 3G.

Ευχαριστώ.

 

Δες τι πολιτικη επιστροφων εχει το καταστημα (π.χ. το merimobiles νομιζω δινει ενα περιθωριο λιγων ημερων σε περιπτωση μη ικανοποιησης απο το προιον ή αλλαγης γνωμης) και αν υπαρχει δυνατοτητα και υπομονη αλλαξε το με το a806 που δουλευει εδω...και την επομενη φορα καλου κακου κανε μια ερωτηση εδω πρωτα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !

 

Ψάχνω για κινητό για γυναίκα, μέχρι 4.7'' και μέχρι 150Ε.

 

Έχω βρει και δει για τα :

 

Xiaomi Hongmi 1S

&

JIAYU G4S

 

Υπάρχει καμία άλλη πρόταση ?

 

Αν όχι, ποιο προτείνεται και από που ? (αν παίζει και κανένα κουπόνι ή προσφορά...)

Εγω θα σου πρότεινα το xiaomi hongmi 1s απο vickmall.com η απο coolicool.com.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !

 

Ψάχνω για κινητό για γυναίκα, μέχρι 4.7'' και μέχρι 150Ε.

 

Έχω βρει και δει για τα :

 

Xiaomi Hongmi 1S

&

JIAYU G4S

 

Υπάρχει καμία άλλη πρόταση ?

 

Αν όχι, ποιο προτείνεται και από που ? (αν παίζει και κανένα κουπόνι ή προσφορά...)

 

έχεις κάνει όλο το δύσκολο και έχεις καταλήξει σε δύο κινητά μονάχα -αποκλείοντας εκατοντάδες άλλα-

και έχεις κολλήσει ανάμεσα σε xiaomi και jiayu ; :)

Xiaomi με κλειστά μάτια.

Link to comment
Share on other sites

έχεις κάνει όλο το δύσκολο και έχεις καταλήξει σε δύο κινητά μονάχα -αποκλείοντας εκατοντάδες άλλα-

και έχεις κολλήσει ανάμεσα σε xiaomi και jiayu ; :)

Xiaomi με κλειστά μάτια.

 

Δεν βρήκα πολλά σε 4.7'' (<5'') αλλά το πολύ καμία 10αρια...

 

Αξιόλογα βρήκα αυτά τα δύο με τον περιορισμό της τιμής. Για αυτό ρωτάω μήπως κάτι μου έχει ξεφύγει ...(σε 4.7'' πάντα)

 

Το μεν Xiaomi όντως διάβασα τα καλύτερα λόγια - και από καλή, κινέζικη εταιρεία- αλλά έχει ένα μείον την μπαταρία (2000ma δηλ. 1 μέρα) και έχει την χαμηλότερη τιμή, ενώ το Jiayu είναι καλύτερο σε χαρακτηριστικά (8cores, 2GB, μείον το GPS αλλά 3000mA μπαταρία δηλ. σχεδόν 2 μέρες) αλλά υψηλότερη τιμή - απο πιο άγνωστη κινέζικη εταιρεία (σχετικά)-.

 

Επειδή προορίζεται για γυναίκα που δεν έχει συνηθίσει να φορτίζει κάθε μέρα το κινητό (πρώτο της smartphone) για αυτό και το σκέφτομαι για το Xiaomi.

Link to comment
Share on other sites

το Jiayu είναι καλύτερο σε χαρακτηριστικά (8cores, 2GB, μείον το GPS αλλά 3000mA μπαταρία δηλ. σχεδόν 2 μέρες) αλλά υψηλότερη τιμή - απο πιο άγνωστη κινέζικη εταιρεία (σχετικά)-.

Οκ, δεν είναι κολοσσός όπως η Xiaomi, αλλά δύσκολα θα διαβάσεις για χαλασμένα JiaYu. Ακόμη και το JiaYu F1 που είναι το μικρότερό τους, με μόλις 55€ είναι πολύ καλοφτιαγμένο και στιβαρό. Το είχα ως την Κυριακή (φίλος ζήτησε να το αγοράσει) και παρήγγειλα πάλι JiaYu (το G2F) λόγω ποιότητας και αναβαθμίσεων λογισμικού.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι θα κουβαλάς για να μην φτάσουν τα 16 αλλά αν είναι τόσο σημαντικό για εσένα προφανώς δεν σου κάνει .

Η σημερινή σου χρήση τι μέγεθος καταλαμβάνει ?

Εγώ για παράδειγμα είναι κάπου μεταξύ 6-8 GB ακούγοντας πολύ μουσική και με αποθηκευμένα 2-3 επεισόδια αγαπημένης σειράς ... τα οποία όταν τα δω τα σβήνω και ανεβάζω καινούργια ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω διαβασει χιλιες δυο αποψεις εδω μεσα οποτε θα ρωτησω και εγω με την σειρα μου...θελω ενα κινητο μεχρι 150 ευρω. 2 σιμ φυσικα 3g που να πιανει ελλαδα 5.5 ιντσων οθονη και μετα οσο το δυνατον να κραταει περισσοτερο η μπαταρια.την μπαταρια εγω τη μετραω σε 3g και wifi.θελω να πω οτι κλησεις δεν κανω πολλες...το πολυ 5 την ημερα του λεπτου.καποιος κατι;;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω διαβασει χιλιες δυο αποψεις εδω μεσα οποτε θα ρωτησω και εγω με την σειρα μου...θελω ενα κινητο μεχρι 150 ευρω. 2 σιμ φυσικα 3g που να πιανει ελλαδα 5.5 ιντσων οθονη και μετα οσο το δυνατον να κραταει περισσοτερο η μπαταρια.την μπαταρια εγω τη μετραω σε 3g και wifi.θελω να πω οτι κλησεις δεν κανω πολλες...το πολυ 5 την ημερα του λεπτου.καποιος κατι;;;;

http://www.vickmall.com/thl-4400-smartphone-ultrathin-mtk6582-quad-core-1-3ghz-android-4-2-5-0-inch-hd-gorilla-glass-screen-with-4400mah-battery-otg.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οκ, δεν είναι κολοσσός όπως η Xiaomi, αλλά δύσκολα θα διαβάσεις για χαλασμένα JiaYu. Ακόμη και το JiaYu F1 που είναι το μικρότερό τους, με μόλις 55€ είναι πολύ καλοφτιαγμένο και στιβαρό. Το είχα ως την Κυριακή (φίλος ζήτησε να το αγοράσει) και παρήγγειλα πάλι JiaYu (το G2F) λόγω ποιότητας και αναβαθμίσεων λογισμικού.

Exωντας το f1, G2f, δυσκολα θα κοιταξω αλλη εταιρια. Δεν περιμενα τοσο καλο συνολο, σε τοσο καλη τιμη. Στιβαρα, ομαλη λειτουργια. Οσο για το Χιαομι, ειναι μεσα στα σχεδια μου στο μελλον, αλλα μετα το Jiayu δυσκολα θα κοιτξω αλλη εταιρια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω διαβασει χιλιες δυο αποψεις εδω μεσα οποτε θα ρωτησω και εγω με την σειρα μου...θελω ενα κινητο μεχρι 150 ευρω. 2 σιμ φυσικα 3g που να πιανει ελλαδα 5.5 ιντσων οθονη και μετα οσο το δυνατον να κραταει περισσοτερο η μπαταρια.την μπαταρια εγω τη μετραω σε 3g και wifi.θελω να πω οτι κλησεις δεν κανω πολλες...το πολυ 5 την ημερα του λεπτου.καποιος κατι;;;;

 

Να πω ακομα οτι εχω το galaxy note 1 οποτε θελω κατι καλυτερο και σιγουρα μεγαλυτερη οθονη

Link to comment
Share on other sites

Να πω ακομα οτι εχω το galaxy note 1 οποτε θελω κατι καλυτερο και σιγουρα μεγαλυτερη οθονη

 

http://www.geekbuying.com/item/Star-N9800-N9800C-5-7Inch-IPS-HD-Screen-MTK6592-Octa-Core-SmartPhone-1GB-16GB-13-0MP-Camera-Android4-2-3G-GPS-Air-Gesture-White-325886.html

Link to comment
Share on other sites

Exωντας το f1, G2f, δυσκολα θα κοιταξω αλλη εταιρια. Δεν περιμενα τοσο καλο συνολο, σε τοσο καλη τιμη. Στιβαρα, ομαλη λειτουργια. Οσο για το Χιαομι, ειναι μεσα στα σχεδια μου στο μελλον, αλλα μετα το Jiayu δυσκολα θα κοιτξω αλλη εταιρια.

 

...είσαι τυχερός που δεν έμπλεξες με μοντέλα όπως το G3S...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...