Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι δεν αξίζει αυτό. Το THL W8 πάρε, το καλύτερο στα λεφτά αυτά

 

Αυτό που λέω εγώ βλέπω ό,τι έχει καλύτερο επεξεργαστή. Δεν είναι σημαντικό πλεονέκτημα?

Επίσης βλέπω ό,τι φοράει 4.1. Κυκλοφορούν custom roms να του περάσω?

Κατά τα άλλα φαίνεται πολύ καλό!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα, ψάχνω σμαρτφοουν (μάλλον κινέζο) κατά προτίμηση με τα εξής χαρακτηριστικά:

* 5ιντσο (σίγουρα όχι κάτω απο 4,3" οθόνη)

* 4-πύρηνο

* χωρίς προβληματική μπαταρία (νομίζω τα περισσότερα κινέζικα σ΄ αυτό υστερούν)

* γενικά δοκιμασμένο κι αξιόπιστο

* με υποστήριξη από developers

* το πολύ έως 200 ευρώ

 

τι θα μου προτείνατε;

Lifestyle σε χάπια έχετε? Γιατί γεννήθηκα μίζερος και κακόμοιρος...
Link to comment
Share on other sites

όχι, δυστυχώς δεν υπάρχει ο κώδικας για το framework της mediatek, και δεν έχουμε δυνατότητα να πειράξουμε τάση και χρονισμό του chipset. fast charge τι εννοεις; παίρνεις έναν φορτιστή 1200mAh και φορτίζει σε λιγότερο από 2 ώρες πλήρως

 

Κριμα....Και εγω τι θα πειραζω τωρα? Το s3 ??

Τελος παντων.....Τι να κανουμε...

Παντως για φορτιση το βαζω στο φορτιστη του s3 (1A) και μου φαινεται πιο αργο στη φορτιση απο το s3....

Γιαυτο και ανεφερα custom kernel που να υποστηριζει fast charge....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ψάχνω σμαρτφοουν (μάλλον κινέζο) κατά προτίμηση με τα εξής χαρακτηριστικά:

* 5ιντσο (σίγουρα όχι κάτω απο 4,3" οθόνη)

* 4-πύρηνο

* χωρίς προβληματική μπαταρία (νομίζω τα περισσότερα κινέζικα σ΄ αυτό υστερούν)

* γενικά δοκιμασμένο κι αξιόπιστο

* με υποστήριξη από developers

* το πολύ έως 200 ευρώ

 

τι θα μου προτείνατε;

 

ΖΤΕ V987 THL W8 και αρκετα Lenovo με μεγαλες μπαταριες.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ψάχνω σμαρτφοουν (μάλλον κινέζο) κατά προτίμηση με τα εξής χαρακτηριστικά:

* 5ιντσο (σίγουρα όχι κάτω απο 4,3" οθόνη)

* 4-πύρηνο

* χωρίς προβληματική μπαταρία (νομίζω τα περισσότερα κινέζικα σ΄ αυτό υστερούν)

* γενικά δοκιμασμένο κι αξιόπιστο

* με υποστήριξη από developers

* το πολύ έως 200 ευρώ

 

τι θα μου προτείνατε;

 

Το φθηνότερο με αυτά που ζητάς είναι το ZTE V967S με τιμή πολύ κάτω από 200 ευρώ (περίπου 115-120 ευρώ).

Αν θέλεις HD οθόνη ή καλύτερη κάμερα πας πιο πάνω σε τιμή. Αν δεν είσαι "ψείρας" με την οθόνη και την κάμερα μια χαρά θα σου κάνει. Αξιόπιστο, πολύ καλή μπαταρία, υποστήριξη και άριστο VFM.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα την βοήθειά σας παρακαλώ ...

Η γυναίκα μου με την αδελφή της "σκάλιζαν" το τηλ. (HAIER W910) και το αποτέλεσμα ήταν να χάσει το wifi.

Δυστυχώς δεν το ξέρω και δεν μπορώ να μπώ εκεί όπου θα το κάνω να ψάξει γιά να βρεί το ρούτερ.

Μπορεί κάποιος να μου πεί τις ενέργειες; (Την "διαδρομή".)

Ευχαριστώ.

 

(Το έβαλα στο νήμα του HAIER W910 αλλά δεν το βλέπει κανένας ... :cry:)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα την βοήθειά σας παρακαλώ ...

Η γυναίκα μου με την αδελφή της "σκάλιζαν" το τηλ. (HAIER W910) και το αποτέλεσμα ήταν να χάσει το wifi.

Δυστυχώς δεν το ξέρω και δεν μπορώ να μπώ εκεί όπου θα το κάνω να ψάξει γιά να βρεί το ρούτερ.

Μπορεί κάποιος να μου πεί τις ενέργειες; (Την "διαδρομή".)

Ευχαριστώ.

 

(Το έβαλα στο νήμα του HAIER W910 αλλά δεν το βλέπει κανένας ... :cry:)

 

Λογικα..ρυθμισεις-ασυρματο και δικτυα θα δεις το WiFi...

Αν εχει διακοπτη on off δεν πατας πανω εκει...αλλα πανω στη λεξη WiFi....ισως αυτο να σε μπερδευει...

Μετα κανει σαρωσει και βρισκει ολα τα κοντινα WiFi....

Link to comment
Share on other sites

Λογικα..ρυθμισεις-ασυρματο και δικτυα θα δεις το WiFi...

Αν εχει διακοπτη on off δεν πατας πανω εκει...αλλα πανω στη λεξη WiFi....ισως αυτο να σε μπερδευει...

Μετα κανει σαρωσει και βρισκει ολα τα κοντινα WiFi....

Να είσαι καλά, ούτε την λέξη δεν είχε, μόνο το εικονίδιο, το ενεργοποίησα.

Ευχαριστώ πολύ !! :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

το εχει δοκιμασει καποιος απο εσας αυτο το κινητο?

απο gps, wi-fi, camera φωτογραφιες και βιντεο πως τα παει?

Edited by MOISIS
Link to comment
Share on other sites

το εχει δοκιμασει καποιος απο εσας αυτο το κινητο?

απο gps, wi-fi, camera φωτογραφιες και βιντεο πως τα παει?

 

Εγω θα ελεγα να ρωτησεις (ή να διαβασεις) εδω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Δύο ερωτήσεις. Σκέφτομαι να πάρω το THL W8 και αναρωτιέμαι αν το Beyond αξίζει τα παραπάνω λεφτά.

Η άλλη ερώτηση είναι για το Huawei W700. Θέλει να το αγοράσει ο αδερφός μου. Είναι καλή επιλογή για τα 200 ευρώ που κάνει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Αναζήτηση κινητού και πάλι ζητάω τη βοηθειά σας

 

Ποιά η γνώμη σας για αυτό το κινητό http://www.fastcardtech.com/HDC-S4-GT-i9500-Pro

 

Το έχει αγοράσει κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Δύο ερωτήσεις. Σκέφτομαι να πάρω το THL W8 και αναρωτιέμαι αν το Beyond αξίζει τα παραπάνω λεφτά.

Η άλλη ερώτηση είναι για το Huawei W700. Θέλει να το αγοράσει ο αδερφός μου. Είναι καλή επιλογή για τα 200 ευρώ που κάνει?

 

Παρε το απλο το w8 ειναι κορυφαιο..αστο το beyond.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Αναζήτηση κινητού και πάλι ζητάω τη βοηθειά σας

 

Ποιά η γνώμη σας για αυτό το κινητό http://www.fastcardtech.com/HDC-S4-GT-i9500-Pro

 

Το έχει αγοράσει κάποιος?

Δεν το ξέρει η μάνα του, και τα χαρακτηριστικά είναι πειραγμένα στο firmware του εργοστασίου και δεν πρόκειται να μάθεις τα πραγματικά του αν δεν το πιάσεις. Μην μπλέξεις, εκτός αν θες να πειραματιστείς

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ξέρει η μάνα του, και τα χαρακτηριστικά είναι πειραγμένα στο firmware του εργοστασίου και δεν πρόκειται να μάθεις τα πραγματικά του αν δεν το πιάσεις. Μην μπλέξεις, εκτός αν θες να πειραματιστείς

 

Ευχαριστώ

 

Αν και τo υποπτευθηκα ,,,,,πολυ καλο για να ειναι αληθινό,...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ

 

Αν και τo υποπτευθηκα ,,,,,πολυ καλο για να ειναι αληθινό,...

 

@gerstavros2

με αφορμή το παραπάνω ερώτημα . να ρωτήσω κατι άλλο?

 

Τα "παραπαποημένα" κινητά διακινούνται απο ολα τα καταστηματα η μόνο απο μερικά οπως αυτο που ανέφερα ?

Και αντιστρέφω το ερωτημα . Στά "αξιοπιστα" που αναφερονται εδω μέσα υπάρχει περιπτωση να διακινούνται "παραποημέμα" κινητα

Link to comment
Share on other sites

@gerstavros2

με αφορμή το παραπάνω ερώτημα . να ρωτήσω κατι άλλο?

 

Τα "παραπαποημένα" κινητά διακινούνται απο ολα τα καταστηματα η μόνο απο μερικά οπως αυτο που ανέφερα ?

Και αντιστρέφω το ερωτημα . Στά "αξιοπιστα" που αναφερονται εδω μέσα υπάρχει περιπτωση να διακινούνται "παραποημέμα" κινητα

Τα περισσότερα καταστήματα δεν πουλάνε αντίγραφα (που απ τα εργοστάσια έχουν firmware με παραποιημένα τα χαρακτηριστικά). Το fastcardtech δεν κωλώνει και πουλάει οτιδήποτε, μάλιστα κάνει και μια «προσπάθεια» (παρόλο που το μαγαζί το χουν επιοικώς χαζοί κινέζοι και δεν ξερουν που τους πάν τα τέσσερα) και γράφουν και τα αληθινα χαρακτηριστικά που νομίζουν πως έχει το κινητό. Τώρα αυτό, λενε έχει MTK6575, απ το τσιπ γραφικών που φαίνεται στο antutu στις εικονες, μπορεί να χει MTK6575 ή MTK6577 (πιο πιθανο το δεύτερο, που ναι και διπύρηνο αντί μονοπύρηνο), Τα υπόλοιπα τα χουν κάνει κυριολεκτικά μαντάρα και δεν βγάζουν νόημα. Για τα λεφτά του πάντως μια χαρά είναι
Link to comment
Share on other sites

To W8s? Αξίζει τα 200 ευρώ?

 

Αυτη την ερωτηση κανω και εγω στον εαυτο μου αξιζει? η ειναι καλυτερα να βαλω αλλα 80 € και να παρω γνησιο το s3,ας μας απαντησουν οι ποιο ψαγμενοι γνώστες πανω σε αυτο το θεμα

Edited by MOISIS
Link to comment
Share on other sites

ΖΤΕ V987 THL W8 και αρκετα Lenovo με μεγαλες μπαταριες.

 

Το φθηνότερο με αυτά που ζητάς είναι το ZTE V967S με τιμή πολύ κάτω από 200 ευρώ (περίπου 115-120 ευρώ).

Αν θέλεις HD οθόνη ή καλύτερη κάμερα πας πιο πάνω σε τιμή. Αν δεν είσαι "ψείρας" με την οθόνη και την κάμερα μια χαρά θα σου κάνει. Αξιόπιστο, πολύ καλή μπαταρία, υποστήριξη και άριστο VFM.

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις :)

Ποιo από τα παραπάνω κινητά έχει την καλύτερη υποστήριξη απο developers;

Lifestyle σε χάπια έχετε? Γιατί γεννήθηκα μίζερος και κακόμοιρος...
Link to comment
Share on other sites

θέλω να ψωνίσω κινητό 4,7 ή 4,5 (όχι παραπάνω) κάτω από 200€,

τι μου προτείνετε...???

Αν σήμερα, είχα να επιλέξω ξανά, ένα τηλέφωνο "συμμαζέμένο", ως 4.7", στα $220 περίπου, θα κοιτούσα:

 

  • Jiayu G4
  • Xiaomi Red Rice (Hongmi)
  • Lenovo S650
  • Lenovo S820

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα θα παρακαλουσα για μια βοηθεια. Αγορασα ενα dexio 9500 και δεν καταφερνω να συγχρονισω τις επαφες του με το gmail. Αν ξερει κανεις θα ηταν μεγαλη βοηθεια
ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

Εκτός απο το Α820 της Lenovo ποιο είναι το καλύτερο σε 4,5" (άντε και 5") μια και τα περισσότερα έχουν τα ίδια χαρακτηριστικά; Μιλάω τώρα για θέματα ποιότητας οθόνης, κατασκευής και γρήγορης απόδοσης. Εχω διαβάσει τα αντίστοιχα φόρουμ αλλά περισσότερο μπερδεύτικα :P

Προηγουμένως είχα ρωτήσει μόνο για τα Lenovo αλλά τώρα βλέπω πως υπάρχουν και άλλες αξιόλογες προτάσεις. Ευχαριστώ

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...