Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[..]οπως τα επισημα(nokia,htc,samsung κλπ)...

 

"επώνυμα" εννοεις.

 

"επισημα" ειναι ολα :)

We live for the beats

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα κινέζικα γράφουν ελληνικά; Ή έχουν μόνο αγγλικό μενού;

 

Καλέ κουκλί δεν είναι αυτό εδώ ---> Winnie the Pooh

 

Αν είχε 30 ευρώ θα το βούταγα :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

παιδια εχω ενα κινέζικο τυπου ε71 , με dual sim ke tv,

Εχω θεμα με την αναγνώριση κλήσης

Οταν τις επαφες τις έχω στη μορφή +30699ΧΧΧΧΧΧΧ με όνομα πχ αντρέας βλέπω οτι με καλέι ο αντρέας αλλα αμα μου ερθει σμς θα μου λέει το νούμερο!αν πάλι το χω αποθηκευμένο έτσι 699ΧΧΧΧΧΧΧ δε θα βλεπω ονομα οταν με καλέι αλλα θα βλέπω ονομα στο σμς!καμια ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα...το ποστάρω κι εδώ μπας και ξέρει κανείς πιο έμπειρος :

 

Καλησπέρα σε όλους.

Πρόσφατα αποφάσισα να αποκτήσω ένα κινητό με 2 sim cards. Τελικά με τα πολλά (και μη έχοντας μεγάλο budget) κατέληξα στην φτηνή κινέζικη αγορά. Πήρα λοιπόν ένα κινητάκι iphone clone με λειτουργικό android και 2 sim. Το πρόβλημα ποιό είναι τώρα... Προσπαθώντας να εγκαταστήσω εφαρμογές μου εμφανίζεται το μνμ "incompatible with the system". Παρόλα αυτά η εγκατάσταση γίνεται κανονικά..όμως όταν ανοίγω τις εφαρμογές, απλά δεν λειτουργούν. Το έπαθα και με το viber και με το skype όχι όμως με το whatsapp. Το παράδοξο στην όλη υπόθεση (και μάλλον η πηγή του κακού) είναι το γεγονός ότι σύμφωνα με το κινητό (settings/about phone) "φοράει" android 2.3.6 ενώ το android system info που εγκατέστησε λέει ότι φοράει την 2.2.1.

Τι κάνω λοιπόν; Αν χρειάζονται κι άλλα στοιχεία της συσκευής θα σας δώσω ευχαρίστως.

Ευχαριστώ"

 

Επίσης "λοιπόν...σύμφωνα με τα στοιχεία έχω σαν CPU info τα ακόλουθα : Hardware: MT6516 E1K, Processor : ARM926EJ-S rev 5 (v5l).

Ελπίζω να βοηθάει. Παρεπιπτόντως τις εφαρμογές τις εγκαθιστώ από το market...

edit..και το tango μου βγάζει το ίδιο μνμ (incompatible with the system)..wtf"

 

Ρώτησα και τους κινέζους κάτι ανάλογο αλλά ακόμα περιμένω απάντηση.. Ευχαριστώ εκ των προταίρων

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τι παιζει με τα κινεζικα κινητά σημερα? Τι πρέπει να προσέξω για να αγοράσω?

Παλιότερα ειχαν πέσει στα χερια μου καποια κινεζικα αντιγραφα των Nokia ή των iphone και ηταν αθλια. Άλλα δεν έχω δοκιμάζσει κάποιο καινούριο με android και 4" οθόνη? Έναι και αυτά τόσο άθλια?

Και με την ακτινοβολία τι γίνεται? Θεωρούντε ασφαλή για χρήση? Αν χρησιμοποιείς bluetooth για να μιλάς είναι εντάξει ή πάλι δεν ξερεις τι ακτινοβολία τρως?

Link to comment
Share on other sites

κατα τη γνωμη μου τα κινεζικα ειναι μονοδρομος αν θελουμε 2 σιμ και αντροιντ. εχουν κανει πολυ καλη δουλεια

 

αλλιως υπαρχουν φτηνα και ποιοτικοτερα κινητα με 2 σιμ στηνε γχωρια αγορα.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Καλησπερα σας!!Πριν λιγες μερες αγορασα και παρελαβα ενα κινεζικο κινητο απο ebay(java λειτουργικο)..Λειτουργει αψογα και γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος αλλα εχω ενα προβληματακι...Οταν παω να συνδεθω στο ιντερνετ ειτε με δεδομενα ειτε με wi-fi μου βγαζει το μηνυμα "insufficient memory"...Διαβασα απο αλλα ποστ οτι επειδη η μνημη της συσκευης ειναι μικρη (συγκεκριμενα σε αυτο 45 kb) δεν μπορει να ανοιξει σελιδες τυπου sport24,facebook κτλπ...Υπαρχει καποιος τροπος να διορθωθει αυτο???Γνωριζεται αν μπορω να του κανω root και να αφαιρεσω καποιες εφαρμογες που εχει μεσα και δεν τις χρειαζομαι ???
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι android το κινητο οποτε δεν παιζει ροοτ κλπ...

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται με τπτ να αφαιρεθουν με καποιο προγραμμα αυτες οι εφαρμογες που εχει μεσα προεγκατεστημενες???Διαβασα σε καποια post που το googlara το προβλημα μου οτι αν κατεβασω καποιον αλλο broswer θα χρησιμοποιει για μνημη αυτην της καρτας μνημης οποτε δεν θα υπαρχει και προβλημα μετα...Κατεβασα το Opera Mini αλλα αυτο μου βγαζει να κοιταξω τις ρυθμισεις δικτυου....
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα παιδια και απο εμενα..

Παιδια σας εζω μια ερωτηση βρηκα αυτο το κλωνο του samsung galaxy s3 http://www.chinaecarts.com/samsung-galaxy-s3-12ghz-dual-core-48inch-mtk6577-android-41-16gb-phone-p-3095.html και μου αρεσε πολυ οπως και αλλους κλωνους του S3 που εχουν χαμηλοτερα στατιστικα και ειναι εξισου καλα στα χαρακτηριστικα.Οπως επισης βρηκα και αυτα τα 2 site που μου αρεσαν πολυ τα κινητα που προσφερουν αυτο http://www.chinavasion.com/ και αυτο http://www.focalprice.com/ .Εχεις κανενας κλωνο του galaxy s3 η γνωριζει κατα ποσο ειναι καλα αυτα τα κινητα για να με βοηθησει γιατι ενδιαφερωμαι πολυ να παρω.

 

Περιμενω αποψεις σας:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπερα παιδια και απο εμενα..

Παιδια σας εζω μια ερωτηση βρηκα αυτο το κλωνο του samsung galaxy s3 http://www.chinaecarts.com/samsung-galaxy-s3-12ghz-dual-core-48inch-mtk6577-android-41-16gb-phone-p-3095.html και μου αρεσε πολυ οπως και αλλους κλωνους του S3 που εχουν χαμηλοτερα στατιστικα και ειναι εξισου καλα στα χαρακτηριστικα.Οπως επισης βρηκα και αυτα τα 2 site που μου αρεσαν πολυ τα κινητα που προσφερουν αυτο http://www.chinavasion.com/ και αυτο http://www.focalprice.com/ .Εχεις κανενας κλωνο του galaxy s3 η γνωριζει κατα ποσο ειναι καλα αυτα τα κινητα για να με βοηθησει γιατι ενδιαφερωμαι πολυ να παρω.

 

Περιμενω αποψεις σας:)

 

http://www.geekbuying.com/item/ThL-W8-5-0-Inch-HD-Screen-MTK6589-Quad-core-Smart-Phone-1G-RAM-8-0MP-Camera-3G-GPS-White-314295.html

 

Ολοφρεσκο, πολυ αξιοπιστη εταιρεια, και με τρομερα χαρακτηριστικα!

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
καλησπέρα παιδιά έχω το εξής πρόβλημα, έφέρα δυο κλόνους iphone 5 απο Κόσοβο στο ένα έχω πρόβλημα με την κάρτα σίμ,(WIND) μου την αναγνωρίζει αλλα δέν μπορώ να κάνω κλήση ουτε και να με καλέσουν δοκίμασα και αλλες κάρτες απο άλλες εταιρείες αλλα τίποτα στο κόσοβο παντος λειτουργούσε κανονικά με κοσοβαρικη κάρτα .Καμιά λύση????? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις το πρακατω site αν ειναι καλο???

σκεφτομαι για το meizu mx2

chinapadmall.com

 

με κλειστα ματια παρτο το meizu mx2...Aπιστευτο ειναι φιλος..

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάνεις για το vivo xplay? Το ανέφερε κάποιος φίλος και μου άρεσε πολύ!'

 

Ακουγεται φιλε μου οτι θα ειναι στην τιμη καπως τσιμπημενο δλ. 450$ - 600$ . Απο χαρακτηριστικα ομως ειναι τουμπανο κ αυτο και επισης για Απριλιο ειπαν launch!!

Edited by fraris
Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια , σημερα μου χαρισαν ενα κινιτο το οποιο ειναι ιμιτασιον iphone 5 μοντελο mc6062p .

ολα καλα αλλα το μονο προβλημα ειναι οτι το wifi του παρ ολου που ψαχνει επι ωρες δεν ανιχνευει δικτυα για να συνδεθει .

Μηπως τυχαινει καποιος να εχει καμια ιδεα ? ευχαριστω για τον χρονο σας. Παρακατω ειναι 2 εικονες απο τη συσκευη

 

http://pho7.scar.gr/3496/3496434_8_b.jpg

 

http://pho7.scar.gr/3496/3496434_1_b.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπορει και να μην πιασει ποτε δικτυο, για τον λογο οτι δεν εχει wifi η συσκευη η απλα δε υποστηριζεται απο το software

 

Βασικα μηπως να εκανες κανα hard reset(αν σε δινετε αυτη η δυνατοτητα) μπας και στρωσει?

Link to comment
Share on other sites

Ακουγεται φιλε μου οτι θα ειναι στην τιμη καπως τσιμπημενο δλ. 450$ - 600$ . Απο χαρακτηριστικα ομως ειναι τουμπανο κ αυτο και επισης για Απριλιο ειπαν launch!!

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου φίλε μου!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια , σημερα μου χαρισαν ενα κινιτο το οποιο ειναι ιμιτασιον iphone 5 μοντελο mc6062p .

ολα καλα αλλα το μονο προβλημα ειναι οτι το wifi του παρ ολου που ψαχνει επι ωρες δεν ανιχνευει δικτυα για να συνδεθει .

Μηπως τυχαινει καποιος να εχει καμια ιδεα ? ευχαριστω για τον χρονο σας. Παρακατω ειναι 2 εικονες απο τη συσκευη

 

http://pho7.scar.gr/3496/3496434_8_b.jpg

 

http://pho7.scar.gr/3496/3496434_1_b.jpg

 

Καλησπέρα φίλε. Έχω την ίδια συσκευή, μου την έκανε δώρο χθες φίλος που τον έπιασαν κορόιδο στο δρόμο. :ninja:

Το WiFi δε νομίζω να πιάσει ποτέ, μάλλον δεν έχει καν δέκτη. O music player δεν παίζει τραγούδια. Τουλάχιστον έχει ράδιο. :p Μέχρι και η γραμματοσειρά είναι χάλια. Προσπάθησα να την ανοίξω να δω τι γίνεται μέσα αλλά δεν μπορώ (οι βίδες στο κάτω μέρος είναι απλά part του καλουπιού και όχι πραγματικές).

Πόση μνήμη έχει το δικό σου; Εμένα είναι στα 479MB! :lol:

Έψαξα στο νετ περαιτέρω πληροφορίες αλλά δε βρίσκω τίποτε.

 

Update:

Σήμερα το άνοιξα. Έχει τέσσερις βίδες κάτω από τα δύο μαύρα περιβλήματα στο πίσω μέρος.

Λοιπόν:

- Ξεχνάμε το WiFi

- Η μπαταρία του είναι 750MAh

- Έχει slot για microSD, σε μένα υπάρχει μια 512MB

- Σε αυτό που έχω την κάρτα sim δεν την παίρνει σωστά (έπρεπε να το ανοίξω για να δω επιτέλους την εισαγωγή PIN)

- Δεν πιάνει σήμα με τίποτε, λες να μην έχει κεραία; Μόνο No service λέει ή Emergency.

 

Μάπα ολκής το τηλέφωνο, ειδικά από την ώρα που ούτε να κάνεις ένα τηλεφώνημα μπορείς.

Edited by kotetsi
:shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ..ΑΚΟΥΩ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΧΑΖΟΜΑΡΕΣ ΓΙΑ ΚΙΝΕΖΙΚΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ..ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΣΕΒΑΣΜΟ ΣΤΗΝ ΚΙΝΑ..ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΣΑΣ ΚΑΤΕΒΕΙ ΟΙ ΟΤΙ ΣΑΣ ΛΕΝΕ ΤΑ ΕΠΙΣΗΜΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΤΟ ΟΦΕΛΟΣ ΤΟΥΣ.ΝΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΟΥΜΕ ΚΑΤΙ.ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΚΑ ΚΙΝΕΖΙΚΑ..ΤΑ ΠΟΛΥ ΦΤΗΝΑ ΚΙΝΕΖΙΚΑ ΝΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ..ΤΑ ΚΙΝΕΖΙΚΑ ΑΠΟ 100 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΑΡΙΣΤΑ..ΒΕΒΕΟΣ..ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΤΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ ΔΗΛΑΔΗ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ.ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΕΛΕΓΜΕΝΑ ΜΕ SAR ΑΡΚΕΤΑ ΧΑΜΗΛΟ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΛΟΙ ΚΑΛΕΣ ΤΙΜΕΣ..ΠΟΥΛΑΝΕ ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΚΑΙ ΖΗΤΑΝΕ ΤΡΕΛΑ ΠΟΣΑ ΚΑΙ ΠΑΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΡΝΕΤΕ..ΕΧΕΤΕ ΛΕΦΤΑ?ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΧΑΛΑΣΕΤΕ ΛΕΦΤΑ?ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΑΣ.ΕΓΩ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΚΙΝΕΖΙΚΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ..ΚΑΙ ΓΛΥΤΩΝΟ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ..ΒΕΒΕΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΣΩΣΤΕΣ ΑΚΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΣΩΣΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ..ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΜΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ..ΑΞΙΖΕΙ ΤΟ ΚΟΠΟ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΕΝΑ ΚΙΝΕΖΙΚΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ.ΟΧΙ ΦΤΗΝΟ ΑΠΟ 100 ΚΑΙ ΠΑΝΩ..ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΙ ΚΙΝΕΖΟΙ ΠΕΡΝΟΥΝ ΕΝΑ ΣΕΒΑΣΤΟ ΚΑΙ ΣΩΣΤΟ ΠΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΣΚΕΥΗ ΠΟΥ ΣΟΥ ΠΟΥΛΑΝΕ..ΜΕΓΑΛΕΣ ΕΠΙΣΗΜΕΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΤΙ ΖΗΤΑΝΕ?ΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ ΜΕ ΤΑΣΤΡΑ..ΚΑΙ ΠΑΕΙ Ο ΕΞΥΠΝΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΚΑΙ ΑΓΟΡΑΖΕΙ..ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ..Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΩΜΑ ΤΟΥ ΝΑ ΑΓΟΡΑΖΕ ΟΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ..ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΛΕΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΙΣΧΥΟΥΝ ΕΠΕΙΔΗ ΕΤΣΙ ΤΟΝ ΣΥΜΦΕΡΕΙ..ΚΑΙ ΠΑΩ ΚΟΝΤΡΑ ΟΠΟΙΟΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ..ΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ..ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΛΟΓΙΑ..ΑΝΤΕ ΜΠΡΑΒΟ.

 

ΤΩΡΑ ΑΝ ΠΕΡΝΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΜΕ 50 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΠΙΠΙΛΑΤΕ ΤΗΝ ΚΑΡΑΜΕΛΑ ΠΗΡΑ ΚΙΝΕΖΙΚΟ!!Ε ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΤΕ ΡΕ ΠΑΙΔΕΣ..ΚΑΠΟΙΑ ΣΙΓΜΗ ΤΣΑΚΩΘΗΚΑ ΜΕ ΕΝΑΝ ΤΥΠΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ SITE ΓΙΑΤΙ ΕΛΕΓΕ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΚΙΝΕΖΙΚΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ..ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ ΛΕΩ ΤΙ ΛΕΕΙ Ο ΤΥΠΟΣ.ΑΚΥΡΑ..ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΚΟΝΤΡΑΡΑ ΚΑΙ ΕΒΛΕΠΑΝ ΑΤΟΜΑ ΣΤΟ FACEBOOK ΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ..ΤΟΥ ΛΕΩ ΛΕΣ ΨΕΜΑΤΑ ΓΙΑ ΟΦΕΛΟΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ..ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΕΙΝΑΙ?ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΝ ΕΓΓΥΗΣΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ SAR?ΤΙ ΛΕΣ ΡΕ ΤΟΥ ΛΕΩ ΕΙΣΑΙ ΣΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ?ΕΧΕΙΣ SITE ΕΠΙΣΗΜΟ ΚΑΙ ΛΕΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ..ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΓΙΑ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΤΟ ΕΠΕΞΕ ΚΟΤΑ ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΙ ΛΕΕΙ..ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΙΤΕ ΜΕ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΑΛΛΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΕΣ ΑΚΡΕΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΜΙΛΑΩ ΚΑΙ ΒΕΒΕΩΣ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΩ.

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλώς ήρθες στο myphone.

 

Καταρχήν να σε ενημερώσω ότι απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων, γιατί είναι σαν να φωνάζεις. Επίσης μην κάνεις συνεχόμενα posts.

 

Σχετικά με αυτά που γράφεις, αναφέρεις κάποια συγκεκριμένα γεγονότα που έχεις δει. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι όλοι έχουν τις ίδιες απόψεις, ειδικά στο myphone. Αν δεις υπάρχουν πολλά θέματα και συζητήσεις για κινέζικα κινητά όπου οι περισσότεροι είναι ευχαριστημένοι. Ρίξε μια ματιά για να πάρεις μία ιδέα για τα κινέζικα κινητά και την γνώμη των χρηστών.

Link to comment
Share on other sites

Ανουσιο ποστ φιλαρακι..

Οταν καποιος δινει κατω απο 100 ευρω, δεν νομιζω να περιμενει να του φτιαχνει και φραπε. Value for money ειναι ολες οι επιλογες κινεζικων τηλεφωνων. Απλα εχουν και ενα + ποσοστο να σου βγαλουν κατι ελλατωματικο σε σχεση με τα επωνυμα. Βαλε και το after sale support.

 

Γνωμη μου πως αν εχεις Money, Πηγαινεις σε κατι επωνυμο για να εισαι καλυμμενος. Αν διαθετεις Low budget, πηγαινεις προς τη κινεζικη αγορα αλλα να ξερεις πως αν παθει κατι, δεν θα εισαι τοσο καλυμμενος.

 

Τωρα για τα σαρ και μαρ και καρ, οπως αυτος δεν ηξερε την ακριβη τιμη του, ετσι και εσυ δεν μπορεις να ξερεις απο την στιγμη που δεν εχεις δει μετρησεις. Και εννοειται πως δεν μπορεις να εμπιστευθεις τις μετρησεις τους. Εδω μερικες φορες δεν ξερουν την μνημη των κινητων τους!

 

Για αποφυγη παρεξηγησεων, το επομενο μου κινητο κατα πασα πιθανοτητα θα ειναι κινεζικο ;)

 

Υ.γ. Χωρις παρεξηγηση, περνα το απο τον ορθογραφικο ελεγχο του word Πριν το στειλεις. Καλο ειναι να γραφουμε στα ελληνικα αλλα στο παραπανω ποστ μιλαμε για "βι@σμο" της ελληνικης γλωσσας.

Edited by christ0ssss
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Αν πάρουμε κινεζικα μιας επώνυμης για την Κίνα μάρκας τότε θα μας βγει καλό λογικά. Εγώ στις 15 Μαΐου πήρα το Zopo zp980 χτυπαει στα αυτια κινητα των 600++++ ευρω και κοστος 268 είμαι πολυ ευχαριστημένος και δεν έχω κανένα προβλημα. Βεβαια τα no name imitation άλλων πιθανως να έχουν δεν είχα και δεν ξέρω. Γιαυτο ο φιλος παραπάνω σε μερικά ειχει δίκιο όντως τα καλά πανε πάνω απο 100 ευρώ. Επίσης όταν αγοράζουμε απο καταστήματα στο νετ καλά οχι eBay και οχι απο καταστήματα οτι νανε, εχουμε κανονικά εγγύηση πχ chinavasion δοκιμασμενη η εγγύηση 2 φορές απο εμένα, geekbuying, κτλ. Απο ιδιωτη στο eBay πως να έχει; θεωρω τεραστια κοροιδια να πληρώνω κινητό 700 ευρώ made in china και ενα κινέζικης επώνυμης μαρκας κατω απο 300 ευρώ να είναι με καλύτερα τεχνικά χαρακτηριστικά κατά πολύ!!!! Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...