Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα είτε έχουν tv είτε όχι η διαφορά στην τιμή δεν είναι πάνω από 10 ευρώ.Άσε που το ψηφιακό σήμα μέχρι να γίνει υποχρεωτικό στην Ελλάδα θα έχουμε αλλάξει όλοι από 5 κινητά.Μια χαρά γκατζετάκια είναι τα κινέζικα κινητά

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μα είτε έχουν tv είτε όχι η διαφορά στην τιμή δεν είναι πάνω από 10 ευρώ.Άσε που το ψηφιακό σήμα μέχρι να γίνει υποχρεωτικό στην Ελλάδα θα έχουμε αλλάξει όλοι από 5 κινητά.Μια χαρά γκατζετάκια είναι τα κινέζικα κινητά

συμφωνω μαζι σου και για αυτο αρχισα να τα τιμω.

αλλωστε αν προσεξατε καθε μερα ξεφυτρωνουν καινουργια shops.gr,μυριστηκαν οτι η υποθεση εχει κονομα.

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω μαζι σου και για αυτο αρχισα να τα τιμω.

αλλωστε αν προσεξατε καθε μερα ξεφυτρωνουν καινουργια shops.gr,μυριστηκαν οτι η υποθεση εχει κονομα.

 

Η μετάβαση από αναλογική σε ψηφιακή πλατφόρμα θα γίνει το 2012 απ'οσο γνωρίζω.

Για τα shops.gr που λες συμφωνώ, αλλά κι εσύ που πήρες το CECT P168c δεν πιστεύω να είσαι σε διαφορετική μοίρα από κάποιον που προτίμησε κινητό με tv, όπως εγώ πχ.

Το πρόβλημα είναι στον δέκτη tv που έχουν μερικά κινητά; Κινέζικα τα μεν, κινέζικα και τα δε :)

Αυτό το έργο το έχω ξαναδεί...
Link to comment
Share on other sites

δικιο εχειs,αλλα το ανεφερα επειδη κατι ακουσα οτι απο τον Νοεμβριο θα αρχισουν να εκπεμπουν καποια καναλια δοκιμαστικα,αν και δεν εχουν δωθει ακομα οι αδειεs.
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά διαβάζω για κινέζικα κινητά!!!Μα καλά που ζω???:lol:

 

Εγώ πάντως ψήνομαι! Μου φαίνεται αρκετά ενδιαφέρον!!Απλά έχω έναν προβληματισμό!Κατά πόσο είναι έμπιστα αυτά τα site για να παραγγείλω κινητό!

 

Για φαντάσου να παραγγείλω ένα, να το πληρώσω και να περιμένω....να περιμένω...να περιμένω.... και κινητό να μην παίρνω...!!!!:cry:

 

ΨΗΝΟΜΑΙ ΠΑΝΤΩΣ!!!!

:p

Link to comment
Share on other sites

καλα τυφλοs εισαι;

δεν ειδεs που παραθετω τα ελληνικα sites που μπορειs να το παρειs αντικαταβολη;

Link to comment
Share on other sites

Καιρός είναι πάντως να βγάλουν κι άλλα μοντέλα με ελληνικό μενού οι κινέζοι.Έχουμε κολλήσει στα 4-5 όλα κι όλα που έχουν ελληνικό μενού.Άν κάποιος γνωρίζει και έχει την όρεξη άς γράψει συγκεντρωτικά όλα τα κινέζικα με ελληνικό μενού για να μπορούμε να έχουμε μια καλύτερη εικόνα του τι έχουμε διαθέσιμο για αγορά

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

επειδη αυτο που λεs το ρωτησα στο site που αγορασα το cect,μου ειπαν οτι δεν βαζουν Ελληνικο μενου στιs επιλογεs τουs οι Κινεζοι ,γιατι ακομα δεν εχει κινηση η αγορα των κινητων τουs απο την Ελληνικη αγορα.

πιστευω σιγα-σιγα οσο υπαρχει μεγαλυτερη κινηση ,θα συμπεριλαβουν και την Ελληνικη γλωσσα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Paides phra to hiphone ths cect kai einai sxetika kalo gia ta lefta tou alla kalhtera na eperna ths apple exei polla meion
:tease: Just wasting my time with the wrong people all the time...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει αγοράσει κανείς κινέζικο Phoenix?? Αν ναι πείτε τις εντυπώσεις σας........

Mac Book Pro 13.3 2017

Ipad 2017 32 gb

Xiaomi Mi Max 2 64gb --- 7.1.1 Nougat

Link to comment
Share on other sites

εκανα την ιδια ερωτηση και σε αλλο φορουμ και θελω να δω αν γνωριζει κανεις τα pocket pc made in china!

σε αγγλικα sites δεν αναφερονται ασχημα λογια

εχει αγορασει κανεις τιποτα παρομοιο?

ενα κλασικο παλιο ειναι το w800 cect

γνωριζει κανεις τιποτα γιατι ψηνομαι εφοσον βγαινουν λιγο παραπανω απο 200 ευρω

Link to comment
Share on other sites

και γιατί να πάρεις με 200 ευρώ το κινέζικο και όχι ένα eten x 600 2-3 μηνών σε άριστη κατάσταση με αυτά τα λεφτά.Όχι τίποτα άλλο αλλά η εμπειρία στην κατασκευή wm συσκευών από μια εταιρία είναι πολύ σημαντική.Πιστεύω ότι καλύτερο είναι να προτιμάμε τα κινέζικα για χαρακτηριστικά που δεν βρίσκουμε στις γνωστές μάρκες(μεγάλες μπαταρίες,dual sim,tv phones)

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

μηπως οι ιδιες εταιριες που κατασκευαζουν τα wm για μεγαλες εταιριες κινητων δεν θα ειναι προφανως οι ιδιες που τουσ στελνουν και αυτοι?

τις μπαταριες οι ιδιες εταιριες τις φτιαχνουν και λεγεται μαλιστα οτι ειναι πιο σκυλια οι κινεζικες κινεζικες!!!

ειδα το t32+ παντως τοσες μερες που κανω αναζητηση και δεν ειναι καθολου ασχημο κινητο!!!

το καλο ειναι οτι εχει και πλοηγηση και gps προφανως εξωτερικο ομως

δεν ξερω αν το εχει παρει κανενας ομως απο ελλαδα για να μου πει εντυπωσεις

Link to comment
Share on other sites

πάντως εγώ ψάχνω τις τελευταίες 2 εβδομάδες για κινητό μη τηλεόραση, και μόλις χτες παρατήρησα το waiver που έχει το ipmart στο κομμάτι των χαρακτηρστικών και εγγύησης, όπου λέει ξεκάθαρα οτι τα κινέζικα κινητά δεν έχουν CE!!! Οπότε φαντάζεστε τι μπορεί να ισχύει και για μετρήσεις sar.....
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΧΩ ΕΓΩ ΠΑΡΕΙ ΕΝΑ ΚΙΝΕΖΙΚΟ ΚΙΝΗΤΟ.ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΕΛΛΗΝΙΚΑ?
den mpainoun

prepei na paei se eidko kai an exei ta mixanimata-programata na sta balei

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω υπόψη μου εδώ και καιρό, μαϊμούδες τις περισσότερες φορές, κάποια έχουν ενδιαφέρον αλλά προσωπικά δεν ρισκάρω μαζί τους, για παράδειγμα τι SAR εκπέμπουν; Και αυτό που αναγράφεται είναι γνήσιο ή μαϊμού και οι μετρήσεις του; Είναι θέματα σοβαρά που θέλουν πολύ προσοχή διότι άπτονται της υγείας μας!

 

Ύστερα, ποίος μου λέει ότι την ώρα που μιλώ δεν θα σκάσει η μπαταρία τους; .. οι Κινέζοι ΔΕΝ έχουν τεχνογνωσία - απλά κάνουν φτηνές αντιγραφές - απομιμήσεις με περιορισμένο χρόνο ζωής και φυσικά χαμηλές τιμές.

 

Υ.Γ.

Το "Γιαπωνέζικο" ήταν συνώνυμο του ποιοτικού και τεχνολογικά εξελιγμένου εξαρτήματος προσιτού όμως κόστους, τουλάχιστον πριν 30-35 χρόνια -ρωτήστε παλιούς καπεταναίους που φέρνανε τρανζίστορ (παγκόσμιας λήψεως τότε), τηλεοράσεις (ή ακόμα και κάμερες) "τα παλιά χρόνια" ως δώρα για τους συγγενείς τους από Ιαπωνία (Sony, National-Panasonic, Hitachi και άλλες φίρμες εποχής) ;)

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εχω πάρει το hiphone με 114 € απ' ότι έχω καταλάβει δεν μπαίνουν άλλες εφαρμογές-ξέρετε κάτι σχετικά;κατα τ΄άλλα καλό το βρίσκω.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχω παρει παρα πολλα κινητα απο την Κινα και εχω ξεχασει ολες τις μουφες που μας πουλανε εδω. Τι τεχνολογια ειναι αυτη? Οι ανθρωποι ξερουν να φτιαχνουν κινητα υπερτεχνολογικα!

Απολυτως ευχαριστημενος!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Φίλε lakiss, έχω πάρει το jc678s και μου φαίνεται ίδιο εξωτερικά με το 777. Μήπως έχεις εντοπίσει κάποιες διαφορές; Νομίζω είναι της ίδιας εταιρείας.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Λοιπόν έχω πάρει εδώ και 3 εβδομάδες ένα κλώνο του IPHONE από το ebay (90 ευρώ με τα μεταφορικά) και μπορώ να πω ότι προς το παρόν είμαι απόλυτα ευχαριστημένος .

Φυσικά αυτό είναι υποκειμενικό για τον κάθε χρήστη αλλά για τα λεφτά του δεν το συζητάω καθόλου. Έχει ελληνικά , δύο κάρτες sim οι οποίες λειτουργούν ταυτόχρονα και 8 GB μνήμη δωρεάν(από εκεί που το πήρα εγώ).Πριν το πάρω το έψαξα αρκετά για ένα μήνα περίπου και ο χρόνος θα δείξει αν έκανα καλά η όχι . Πάντως άλλη φορά πολλά λεφτά για κινητό δεν πρόκειται να ξαναδώσω .

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...