Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι λετε για W450 MTK6582 Quad Core 4.5inch Capacitive Screen Smartphone 1G/4G 8.0MP Camera Android 4.2 OS 3G/GPS with Free Case - Black αξιζει?

 

10 στα 9 έχουν βγάλει minimum ένα πρόβλημα τουλάχιστον

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

το εχω παραγγειλει W450 MTK6582 Quad Core 4.5inch Capacitive Screen Smartphone 1G/4G 8.0MP Camera Android 4.2 OS 3G/GPS with Free Case - Black μπορω να το ακυρωσω απο geekbuying?
Link to comment
Share on other sites

το εχω παραγγειλει W450 MTK6582 Quad Core 4.5inch Capacitive Screen Smartphone 1G/4G 8.0MP Camera Android 4.2 OS 3G/GPS with Free Case - Black μπορω να το ακυρωσω απο geekbuying?

 

Το καλύτερο που θα μπορούσες να κάνεις αν δεν θες να χάσεις τον ύπνο σου

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=378887&page=15

Link to comment
Share on other sites

το εχω παραγγειλει W450 MTK6582 Quad Core 4.5inch Capacitive Screen Smartphone 1G/4G 8.0MP Camera Android 4.2 OS 3G/GPS with Free Case - Black μπορω να το ακυρωσω απο geekbuying?

 

το γοργόν και χάρην έχει !

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται για τη γυναίκα μου. Τα αντίστοιχα θέματα τα έχω διαβάσει όσο μπόρεσα για να δω τα τυχόν προβλήματα. Πιο πολύ με ενδιαφέρει η μπαταρία τους. Θα πήγαινα στο Jiayu, αλλά το Cubot GT99 και το Zopo ZP700 τα βρίσκω φθηνότερα. Το THL T5S δεν το βρίσκω από Amazon ή Ebay (θέλω να κάνω άμεση αγορά), όπως επίσης και τα Mlais MX28 ή Star HD5000. Ειδικά το τελευταίο φαίνεται super!

 

Οριστε.Αμεσα διαθεσιμο σε ενα απο τα πιο αξιοπιστα σαιτ

http://www.to2c.com/thl-t5s-with-leather-case.html

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Οριστε.Αμεσα διαθεσιμο σε ενα απο τα πιο αξιοπιστα σαιτ

http://www.to2c.com/thl-t5s-with-leather-case.html

Ναι, αλλά πόσο καιρό θα πρέπει να περιμένω μέχρι να το έχω στα χέρια μου;; 3 με 4 βδομάδες σωστά;;

There are 10 kinds of people: Those who can read binary and those who can't...
Link to comment
Share on other sites

10 στα 9 έχουν βγάλει minimum ένα πρόβλημα τουλάχιστον

Γιά μία ακόμη φορά, μην λέτε ότι θέλετε, εγώ πήρα 3 και δεν παρουσίασαν ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα !!!

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Γιά μία ακόμη φορά, μην λέτε ότι θέλετε, εγώ πήρα 3 και δεν παρουσίασαν ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα !!!

 

Για γράψε στο youtube w450 problem και δες τι θα δου βγάλει. Έχει γεμίσει ο τόπος προβληματικά. Το ότι δεν έτυχε σε σένα δεν λέει κάτι. Εγώ έχω 3 στα 4 με το ίδιο πρόβλημα που βλέπεις στο youtube, δεν δουλεύει σωστά το touch. Σήμερα ταχυδρόμησα πίσω το 3ο. Περιμένω όπου νάναι να μου σκάσει και το τέταρτο. Και φυσικά όλα είχαν και θέμα με το GPS, δεν κλείδωνε με καμία παναγία, όταν ακόμη και κινητά των 50€ κλείδωναν κανονικά. Και αυτό σημαίνει πολύ κακή ποιότητα κατασκευής. Και στις κεραίες και στο touch. Οπότε αν κάποιος νιώθει τυχερός, ας ψωνίσει, αν όχι, ας δώσει 10-20 δολλάρια να πάρει κάτι πιό ασφαλές...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά πόσο καιρό θα πρέπει να περιμένω μέχρι να το έχω στα χέρια μου;; 3 με 4 βδομάδες σωστά;;

Ναι περιπου 20 μερες.Υπαρχει η επιλογη EMS που πληρωνεις κοντα στα 20$ και ερχεται σε κανα 10ημερο συνηθως (αλλα σε πολλες περιπτωσεις με καθυστερηση που πλησιαζει το απλο ταχυδρομειο).Και φυσικα υπαρχει η επιλογη κουριερ που σημαινει 99% τελωνειο ,συν 50% της αξιας του κινητου δηλαδη για εκτελωνισμο.Μονο με αγορα απο Ευρωπη θα ρθει στα χερια σου σε 2-3 μερες χωρις αλλα θα πληρωσεις το αναλογο κοστος.Συν ενα 50% το λιγοτερο πιστευω απο την τιμη του Κινεζικου καταστηματος

Γιά μία ακόμη φορά, μην λέτε ότι θέλετε, εγώ πήρα 3 και δεν παρουσίασαν ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα !!!

Οταν μιλαμε για ενα κινητο τοσο μα τοσο μαπα και προβληματικο,οπου πραγματικα 11 στα 10 βγαλαν προβλημα ,αν σε εμας δεν προεκυψε (ακομα,και πραγματικα σου ευχομαι να μην προκυψει ποτε) κανουμε το σταυρο μας και δεν γραφουμε θετικες γνωμες με κινδυνο να ''παρασυρθει'' καποιος να το αγορασει.Κατι που ισοδυναμει με το να πιασει το λαχειο.Τοσες ειναι οι πιθανοτητες να ερθει ενα σωστο W450.Αν υπαρχει κανενα...

Για γράψε στο youtube w450 problem και δες τι θα δου βγάλει. Έχει γεμίσει ο τόπος προβληματικά. Το ότι δεν έτυχε σε σένα δεν λέει κάτι. Εγώ έχω 3 στα 4 με το ίδιο πρόβλημα που βλέπεις στο youtube, δεν δουλεύει σωστά το touch. Σήμερα ταχυδρόμησα πίσω το 3ο. Περιμένω όπου νάναι να μου σκάσει και το τέταρτο. Και φυσικά όλα είχαν και θέμα με το GPS, δεν κλείδωνε με καμία παναγία, όταν ακόμη και κινητά των 50€ κλείδωναν κανονικά. Και αυτό σημαίνει πολύ κακή ποιότητα κατασκευής. Και στις κεραίες και στο touch. Οπότε αν κάποιος νιώθει τυχερός, ας ψωνίσει, αν όχι, ας δώσει 10-20 δολλάρια να πάρει κάτι πιό ασφαλές...

 

Ετσι ακριβως.Δωστε 10-20 δολλαρια παραπανω και παρτε καλυτερο 4πυρηνο ή παρτε ενα ΜΤΚ6572

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά πόσο καιρό θα πρέπει να περιμένω μέχρι να το έχω στα χέρια μου;; 3 με 4 βδομάδες σωστά;;
Πάνω κάτω ναι

Γιά μία ακόμη φορά, μην λέτε ότι θέλετε, εγώ πήρα 3 και δεν παρουσίασαν ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα !!!

Δεν υπήρξε πιο προβληματικό μοντέλο απ' όσο θυμάμαι:lol:

Link to comment
Share on other sites

Είχα πάρει πριν 1+ χρόνο για την αδερφή μου το Newman N1. Όποιος το είδε αυτό το κινητό, έπαθε πλάκα. Πανέμορφο κινητό με τέλειες διαστάσεις για την οθόνη του, σου έβγαζε μια εμπιστοσύνη στο πιάσιμο. Κάποια άλλα που έχω δει, όπως Zoppo, δεν είχαν αυτή την ωραία αίσθηση στο χέρι ούτε σε ομορφιά.

 

Πριν λίγο της πήρα ένα Cubot One που τελικά μου κακοφάνηκε. Καμία σχέση η ποιότητα κατασκευής και από feel και από ομορφιά. Πάλι καλά βγήκε προβληματικό και θα ζητήσω refund.

 

Τώρα θέλω να πάρω καινούριο και βασικά κριτήρια είναι να είναι όμορφα αλλά και σταθερά (όσον αφορά το hardware).

 

Lenovo S820

JIAYU G4

Xiaomi Hongmi

iNew V3

Nekken N6

Iocean X7S

 

Προσπάθησα να μην ανέβω πολύ σε διαστάσεις, γιατί είναι κινητό για γυναίκα, αλλά δυστυχώς όλα πλέον τα καλά βγαίνουν σε 4.7" και πάνω...

 

...εφόσον είσαι ευχαριστημένος από Newman, σου βάζω στην εξίσωση και το K1W που προσφέρεται στο etotalk περί τα 85 ευρώ + μεταφορικά (τώρα αν αξίζει ή αφορά ξεστοκάρισμα εσύ θα το κρίνεις).

 

Το K1W είναι πολύ μεγάλο σε σχέση με τα άλλα.. ευχαριστώ πάντως για την πρόταση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπήρξε πιο προβληματικό μοντέλο απ' όσο θυμάμαι:lol:

Σταύρο γιά κοίταξε καλύτερα, και θα δείς ότι υπαρχει ένα που βγήκαν όλα στο 100% προβληματικά ... η Justin πρέπει να αγανάκτησε από τα μηνύματα !!!:)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Σταύρο γιά κοίταξε καλύτερα, και θα δείς ότι υπαρχει ένα που βγήκαν όλα στο 100% προβληματικά ... η Justin πρέπει να αγανάκτησε από τα μηνύματα !!!:)

Ποιο ;

Link to comment
Share on other sites

Ναι περιπου 20 μερες.Υπαρχει η επιλογη EMS που πληρωνεις κοντα στα 20$ και ερχεται σε κανα 10ημερο συνηθως (αλλα σε πολλες περιπτωσεις με καθυστερηση που πλησιαζει το απλο ταχυδρομειο).Και φυσικα υπαρχει η επιλογη κουριερ που σημαινει 99% τελωνειο ,συν 50% της αξιας του κινητου δηλαδη για εκτελωνισμο.Μονο με αγορα απο Ευρωπη θα ρθει στα χερια σου σε 2-3 μερες χωρις αλλα θα πληρωσεις το αναλογο κοστος.Συν ενα 50% το λιγοτερο πιστευω απο την τιμη του Κινεζικου καταστηματος

Γνωρίζω. Έπρεπε να αναφέρω ότι μένω Αγγλία, γι' αυτό και κοιτάω από τα Βρετανικά ebay και Amazon. Για τα κινητά που ανέφερα η διαφορά στην τιμή δεν είναι τόσο μεγάλη ώστε η παραγγελία από Κίνα να είναι κατά κάποιο τρόπο «μονόδρομος». Τεσπά, τελικά καταλήγω μεταξύ Cubot GT99 και Zopo ZP700. Εσείς τί λέτε;;

There are 10 kinds of people: Those who can read binary and those who can't...
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζω. Έπρεπε να αναφέρω ότι μένω Αγγλία, γι' αυτό και κοιτάω από τα Βρετανικά ebay και Amazon. Για τα κινητά που ανέφερα η διαφορά στην τιμή δεν είναι τόσο μεγάλη ώστε η παραγγελία από Κίνα να είναι κατά κάποιο τρόπο «μονόδρομος». Τεσπά, τελικά καταλήγω μεταξύ Cubot GT99 και Zopo ZP700. Εσείς τί λέτε;;

Πολύ καλύτερες και πιο αξιόπιστες και ποιοτικές επιλογές τα THL W100s και THL T5s

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά....για αυτό τι λέτε? inew i6000 8 core MTK6592Turbo 1.7GHz 2G/16G 6.5 Inch

http://www.to2c.com/inew-i6000-8-core-mtk6592turbo-1-7ghz-2g-16g-6-5-inch-1920-x-1080-pixels-android4-2-fhd-screen-13-0m-camera.html

Edited by moviehunter2009
Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

zte nubia z5s http://www.aliexpress.com/item/ZTE-Nubia-Z5S-3G-Quad-Core-Snapdragon-MSM8974-2-3GHz-Android-4-2-5-IPS-443PPI/1615462358.html

 

H'

 

TCL IDOL X+ S960 http://www.aliexpress.com/item/In-Stock-TCL-idol-X-S960-Octa-Core-Smart-phone-MTK6592-2GHz-5-inch-IPS-FHD/1111377174.html

 

το ZTE πιστεύω πως είναι καλύτερο αλλά η τιμή του συνέχεια ανεβενει k οι περισοτεροι πωλητές το πουλάνε τώρα το 16αρι 280...

εσείς τη λέτε? αξίζει να δώσω 50 παραπάνω από το TCL για το ZTE?

εκτός κ αν έχετε να μου προτίνετε κάτι καλύτερο

Edited by billys89
Link to comment
Share on other sites

zte nubia z5s http://www.aliexpress.com/item/ZTE-Nubia-Z5S-3G-Quad-Core-Snapdragon-MSM8974-2-3GHz-Android-4-2-5-IPS-443PPI/1615462358.html

 

H'

 

TCL IDOL X+ S960 http://www.aliexpress.com/item/In-Stock-TCL-idol-X-S960-Octa-Core-Smart-phone-MTK6592-2GHz-5-inch-IPS-FHD/1111377174.html

 

το ZTE πιστεύω πως είναι καλύτερο αλλά η τιμή του συνέχεια ανεβενει k οι περισοτεροι πωλητές το πουλάνε τώρα το 16αρι 280...

εσείς τη λέτε? αξίζει να δώσω 50 παραπάνω από το TCL για το ZTE?

εκτός κ αν έχετε να μου προτίνετε κάτι καλύτερο

Σίγουρα καλύτερα το TCL αλλά μακριά από ETERNAL TEAM εδώ παίζει προσφορά

http://www.aliexpress.com/item/TCL-IDOL-X-S960-Octa-core-MTK6592-2-0GHz-RAM2G-ROM16G-5inch-IPS-1920x1080-13-1MP/1652580924.html

Link to comment
Share on other sites

γιατί μακριά από ετερναλ??? τους είχα για καλούς εγώ... την άλλη βδομάδα θα το παραγγιλω λογικά οπότε την χάνω την προσφορά
Link to comment
Share on other sites

γιατί μακριά από ετερναλ??? τους είχα για καλούς εγώ... την άλλη βδομάδα θα το παραγγιλω λογικά οπότε την χάνω την προσφορά

 

Τώρα τελευταία έχει αρχίσει τις μ@@κιες δες και εδώ στο φόρουμ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=385264

και εγώ τράβηξα της αρκούδας το θάνατο που πήρα το πρώτο tcl από εκεί τώρα το πήρα από εκεί που σου έστειλα

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία έχει αρχίσει τις μ@@κιες δες και εδώ στο φόρουμ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=385264

και εγώ τράβηξα της αρκούδας το θάνατο που πήρα το πρώτο tcl από εκεί τώρα το πήρα από εκεί που σου έστειλα

 

οκ. ευχαριστώ ! θα το ψάξω περισσότερο τώρα. εσένα σου ήρθε το κινητό από τον πωλητή που μου είπες? κ αν ξέρεις πόσες μέρες περίπου κάνει ...

Link to comment
Share on other sites

οκ. ευχαριστώ ! θα το ψάξω περισσότερο τώρα. εσένα σου ήρθε το κινητό από τον πωλητή που μου είπες? κ αν ξέρεις πόσες μέρες περίπου κάνει ...

Από τον δεύτερο το περιμένω χθες το πήρα από ET έκανα το λάθος και το παρήγγειλα με dhl και ενώ είχαμε συμφωνήσει να βάλει χαμηλή τιμή στο πακέτο μου έβαλε 85€ οπότε καταλαβαίνεις τη τράβηξα με την dhl και το τελωνείο άσε που μου είχε δώσει και λάθος traking έκανε να έρθει όπως και το απλό ταχυδρομείο

Link to comment
Share on other sites

Από τον δεύτερο το περιμένω χθες το πήρα από ET έκανα το λάθος και το παρήγγειλα με dhl και ενώ είχαμε συμφωνήσει να βάλει χαμηλή τιμή στο πακέτο μου έβαλε 85€ οπότε καταλαβαίνεις τη τράβηξα με την dhl και το τελωνείο άσε που μου είχε δώσει και λάθος traking έκανε να έρθει όπως και το απλό ταχυδρομείο

 

κρίμα για την ταλεπορία. ελπίζω με το άλλο να μην έχεις κάποιο πρόβλημα. auto που το πήρες χθες μέχρι τώρα είσαι ευχαριστημένος? εγώ είμαι ανάμεσα στα 2 που σου είπα , λογικά το tcl θα πάρω κ εγώ λόγο τιμής

Link to comment
Share on other sites

κρίμα για την ταλεπορία. ελπίζω με το άλλο να μην έχεις κάποιο πρόβλημα. auto που το πήρες χθες μέχρι τώρα είσαι ευχαριστημένος? εγώ είμαι ανάμεσα στα 2 που σου είπα , λογικά το tcl θα πάρω κ εγώ λόγο τιμής

 

Κοίτα τι κινητό δεν υπάρχει δεν νομίζω στα χρήματά του να υπάρχει άλλο τηλέφωνο σε αυτά τα χαρακτηριστικά και με τέτοια ταχύτητα και χωρίς κανένα πρόβλημα ......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...