Jump to content

Sony Xperia U


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασε soft reset. Είναι με συνδυασμό κουμπιών. Power button+ vol up ή vol down μέχρι να κάνει 3 δονήσεις.

 

δοκιμασα και το soft reset....20 φορες για την καθε περιπτωση με power button + vol up -power button +vol down...τζιφος η υποθεση... δεν αναψε ποτε...

 

το κακο ηταν οτι τελευταια φορα λειτουργουσε κανονικα!το τι μπορει να εγινε οσο δεν ηταν σε λειτουργεια μεσα στο συρταρι μονο η ψυχη του το ξερει!

 

παιζει να φταιει η μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 91
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δοκιμασα και το soft reset....20 φορες για την καθε περιπτωση με power button + vol up -power button +vol down...τζιφος η υποθεση... δεν αναψε ποτε...

 

το κακο ηταν οτι τελευταια φορα λειτουργουσε κανονικα!το τι μπορει να εγινε οσο δεν ηταν σε λειτουργεια μεσα στο συρταρι μονο η ψυχη του το ξερει!

 

παιζει να φταιει η μπαταρια?

Τότε, φίλε μου, είναι η μπαταρία. Με μικρό κόστος μπορείς να την αλλάξεις.

Συμβαίνει να "πεθάνει" αν έχει πολύ καιρό να χρησιμοποιηθεί.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τότε, φίλε μου, είναι η μπαταρία. Με μικρό κόστος μπορείς να την αλλάξεις.

Συμβαίνει να "πεθάνει" αν έχει πολύ καιρό να χρησιμοποιηθεί.

 

θα παραγγειλω μια απο τις φθηνες που βρηκα να δουμε αν δουλεψει...

 

ο τεχνικος που το χα παει μου χε πει οτι ειχε δοκιμασει και με αλλη και δεν αναψε...

 

αν δουλεψει θα χει γελιο η ιστορια παντως:lol:

Link to comment
Share on other sites

για μπατσες θα ειναι ο τεχνικος μαλλον :lol:

 

πιστευω και γω οτι φταιει η μπαταρια.

 

Μολις παραγγειλα αυτη

http://www.electronicparts.gr/%CE%BC%CF%80%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%81%CE%B9%CE%B5%CF%83-el/sony-ericsson-el/sony-ericsson-xperia-u-st25i-blue-star-premium-1500mah-1248.html

 

αν επιβαιβεωθουμε και οι 3 ας τρεξει να κρυφτει ο τεχνικος:lol:

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα φταίει η μπαταρία. Ελπίζω μόνο να μην έχει υποστεί διάβρωση κανένα κύκλωμα του κινητού (γιατί από ότι κατάλαβα το είχες αφήσει καιρό) οπότε "Τεχνικός" vs "Τρεις" σημειώσατε άσσο!!!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... :)Εχει ο αδελφός μου το ST25i. Έχει όμως ένα θέμα.. Μόλις πατήσει το Power για να ανοίξει το κινητό.. Δείχνει το γραφικό της Sony και μετά ξανακλείνει και ξανα ανοίγει μόνο του μέχρι το γραφικό πάλι.. αυτό επαναλαμβάνεται όσο το αφήσει..! Τι γίνεται ρε παιδιά; Ας βοηθήσει κάποιος.. :/
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... :)Εχει ο αδελφός μου το ST25i. Έχει όμως ένα θέμα.. Μόλις πατήσει το Power για να ανοίξει το κινητό.. Δείχνει το γραφικό της Sony και μετά ξανακλείνει και ξανα ανοίγει μόνο του μέχρι το γραφικό πάλι.. αυτό επαναλαμβάνεται όσο το αφήσει..! Τι γίνεται ρε παιδιά; Ας βοηθήσει κάποιος.. :/

Έχει πέσει σε bootloop. Να κάνει μία επιδιόρθωση με το PC Companion στο PC και λογικά θα φτιάξει. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν το διαβάζει ΚΑΝ το pc companion!! :(

 

Δοκίμασε με το Flashtool να περάσεις μία επίσημη ROM.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μου το πέρασε με το pc companion ;) Android 4.0.4! Χρειάζεται να κάνω κάτι παραπάνω γιατί δεν τρέχει τόσο γρήγορα... ??
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μου το πέρασε με το pc companion ;) Android 4.0.4! Χρειάζεται να κάνω κάτι παραπάνω γιατί δεν τρέχει τόσο γρήγορα... ??

Να φανταστώ ήταν καθαρή η εγκατάσταση.. Δηλαδή τα έσβγσε όλα από μέσα.

Μάλλον θα πρέπει να αποδεχτείς το γεγονός ότι η συσκευή είναι παλιά και οι εφαρμογές όσο πάνε και γίνονται και πιο βαριές.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σβήστηκαν όλα για όλα... Δυστυχώς!! Βεβαια είναι αργή η συσκευή αλλά έχεις δίκιο... είναι βαριές οι εφαρμογές!
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα φταίει η μπαταρία. Ελπίζω μόνο να μην έχει υποστεί διάβρωση κανένα κύκλωμα του κινητού (γιατί από ότι κατάλαβα το είχες αφήσει καιρό) οπότε "Τεχνικός" vs "Τρεις" σημειώσατε άσσο!!!

 

την μπαταρια την περιμενω ακομα...το πορισμα θα δειξει!

 

η μπαταρια ηρθε...μαλλον ο τεχνικος μας πηρε απο ημιχρονο!!!δεν αναβει παλι με τιποτα!!

λογικα θα υπαρχει θεμα με την πλακετα και δεν ξερω αν συμφερει να ασχοληθω για την αντικατασταση της...

ειναι το πρωτο κινητο που μου βγαζει τοσα θεματα,κολληματα ακομα και με επισημες αναβαθμισεις θυμαμαι στο παρελθον...

Edited by ane1989
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Προσπαθω να φλασαρω rom αλλα ματαια.

 

στην αρχη μου εβγαζε error status 7, διεγραψα τροποποιησα καποιο αρχειο συμφωνα με μια συμβουλη ενος ξενου σαιτ αλλα τιποτα.

 

τωρα απλα σταματει τη διαδικασια του φλασαρισματος.

 

ξερετε τι μπορω να κανω;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να φλασαρω rom αλλα ματαια.

 

στην αρχη μου εβγαζε error status 7, διεγραψα τροποποιησα καποιο αρχειο συμφωνα με μια συμβουλη ενος ξενου σαιτ αλλα τιποτα.

 

τωρα απλα σταματει τη διαδικασια του φλασαρισματος.

 

ξερετε τι μπορω να κανω;

 

Έχω το Sony Xperia U εδώ και 3,5 χρόνια. Το είχα πάθει και εγώ αυτό. Δυστυχώς είμαι νέο μέλος και δεν μπόρεσα να σε ενημερώσω από την αρχή ότι δε φταίει η μπαταρία. Αυτό που είχε συμβεί σε μένα είναι ότι κατέβασε ιό. Γνωστό, τότε, ιό, αλλά δυστυχώς δε θυμάμαι το όνομά του. Ο συγκεκριμένος ιός απλά σου τα καταστρέφει όλα. Αρχικά έκλειναν μία μία οι εφαρμογές μου, μετά έκλεισε το κινητό και απλά δεν ξανάνοιξε ποτέ. Δεν αναγνώριζε καν το φορτιστή ούτε μπορούσα να το συνδέσω με τον υπολογιστή και το "κολπάκι" με το πάτημα power button+vol δεν δούλευε. Χρειάστηκε να το στείλω στη Sony για επισκευή, αλλά εσένα δε νομίζω να σε συμφέρει , γιατί πλέον είναι εκτός εγγύησης και θα σου κοστίσει. Ο τρόπος αντιμετώπισης τότε αυτού του ιού ήταν η μεταφορά ενός προγράμματος που κατέβαζες από τον υπολογιστή στην κάρτα μνήμης του κινητού και η εφαρμογή της κάρτας μνήμης στη συνέχεια έκανε τη δουλειά. Εκεί φάνηκε το μειονέκτημα του να μην εχει κάρτα μνήμης το U. ΒΕΒΑΙΑ, το παραπάνω είναι τρόπος αντιμετώπισης που βρήκα από ξένο σαιτ για το συγκεκριμένο ιό, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει ο τρόπος επιδιόρθωσής του, μιας και δε μπόρεσα να το δοκιμάσω, αφού όπως είπα, απαιτούσε τη χρήση κάρτας μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Ποία η καλύτερη ρομ;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia U

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...