Jump to content

Lenovo A760


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μα δεν συνδεεται. δλδ το βαζω και δεν βγαζει κατι. τωρα του περναω την αρχικη ελληνικh ρομ (και αυτο μετα απο μεγαλη τρομαρα διοτι δν αναγνωριζε καν το τηλεφωνo μου ελεγε wait for device και εμενε εκει. τωρα επανεγκατεστησα το ledrivers.msi και το αναγνωρισε και κανει διαφορα ("writting system..."

 

το τηλέφωνο ξαναγύρισε στην αρχικη του μορφη (οχι κινεζικα, με το τροπο που εξηγειται στη σελιδα 33) θα δοκιμασω να περασω τη lewa με τον cw να δω αυριο αν οχι σημερα. ευχαριστω για την απαντηση.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 948
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά έβαλα τη ρομ lewa με το twrp flash. Είχα κάνει όντως λάθος στο βήμα όπου έκανα factory reset.

Για κάποιον που ίσως αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα με μένα παραθέτω ακριβώς τα βήματα που ακολούθησα.

Εφόσον κατέβασα όλα τα αρχεία από τη σελίδα http://www.needrom.com/download/lewa-os-5-1-multilang-gaaps-enczskruch/

ακολούθησα τα βήματα που λέει ο τύπος.

Μόνο για την twrp είναι αυτά υπόψη.

Κάνω format την sd card.

Περνάω μέσα το twrp.img και το zip για τη ρομ.

Έχω κατεβάσει από το market το Rashr και το εκτελώ κάνοντας flash την twrp.img που έχω στην sd.

Το τηλέφωνο κάνει reboot και μας βγάζει στην recovery οθόνη.

1) Mount και επιλέγουμε τα πάντα. Το cache σε μένα δεν ήταν επιλέξιμο.

2)Wipe και μετά Advanced Wipe. Επιλέγουμε τα πάντα εκτός τις sd κάρτας. Εδώ σε μένα μου έκανε wipe failed.

ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ "WIPE TO FACTORY RESET" εμένα αυτό μου τα χάλασε όλα χτες.

3)Αν αποτύχει το wiping εδώ τότε πρέπει να αλλάξεις storage στο πάνω μέρος της οθόνης. Εκεί είναι το θέμα του.

Στην ουσία το mount->wipe->advanced wipe πρέπει να γίνεται με επιλεγμένη την μνήμη τηλεφώνου. (έχει ρύθμιση στο πάνω μέρος της οθόνης)

4)Μετά επιλέγουμε πάλι την sd card στο πάνω μέρος της οθόνης ώστε να πάμε install και να εγκαταστήσουμε το zip.

VOILA! νέα ρομ!

 

Την κοιτάζω τώρα, από πρώτη όψη ίσως έχω ένα θέμα με το market αλλά πιστεύω θα το βρω!

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε gapps από την σελίδα που γράφω στη 58 σελίδα 856 μήνυμα

Ποια rom κατέβασες; Την τελευταία που ανέβασε σήμερα;

Edited by giannnis12
Link to comment
Share on other sites

Όχι gapps είναι οι εφαρμογές της Google, απλά βάζεις το αρχείο στην κάρτα και κάνεις install from SD από recovery. Δεν επηρεάζει την rom. Tο link έχει δύο rom μέσα update και update 1 την έβαλε σημερα
Link to comment
Share on other sites

Όχι gapps είναι οι εφαρμογές της Google, απλά βάζεις το αρχείο στην κάρτα και κάνεις install from SD από recovery. Δεν επηρεάζει την rom. Tο link έχει δύο rom μέσα update και update 1 την έβαλε σημερα

στο λινκ τις σελίδας για needrom έχει αρχειο gapps????

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όχι στην σελίδα 58 στο μήνυμα μου έχω το λινκ

 

Επειδή είναι κάτι που έχω παρατηρήσεις σε πολλούς... βάλτε link, δεν είναι και ότι πιο βολικό να ψάχνει κάποιος ένα post από το νούμερό του!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι κάτι που έχω παρατηρήσεις σε πολλούς... βάλτε link, δεν είναι και ότι πιο βολικό να ψάχνει κάποιος ένα post από το νούμερό του!

Γράφω από κινητό γιαυτό σου είπα για το μήνυμα μου, δεν με βολεύει με το copy paste

Ωραία που έκανες δουλειά

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό άνοιξε επιτέλους...δείχνει οτι φόρτισε μέχρι 17% το κάνω ρεσταρτ και παει στο 6% το αφήνω λίγο και το ξανακανω ρεσταρτ ...και παει στο 10% ...το ξανακανω ρεσταρτ και παει παλι στο 6%...τώρα το άφησα να φοτισει όλη νύχτα να δω..
Link to comment
Share on other sites

Το restart καταναλώνει πολύ μπαταρία, ελπίζω να λυθει το πρόβλημα, ποτέ μην αφήνεις να σβήσει από μπαταρία
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
To restart δεν είναι σε θέση να καταναλώσει τέτοια ποσοστά μπαταρίας, προφανώς είναι λάθος οι ενδείξεις. Καλύτερα να γίνει ένα calibration στη μπαταρία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάτι παίζει είτε με τη μπαταρία, είτε με το φορτιστή σου, είτε με την υποδοχή του τηλεφώνου. Σου είπαν προηγούμενα να δοκιμάσεις με άλλο φορτιστή για αρχή. Έκανες τίποτα με αυτό να δούμε πως συμπεριφέρεται;
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να φταίει και το καλώδιο usb του φορτιστή. Τη έχω πάθει και νόμιζα ότι έφταιγε ο φορτιστής αλλά το κατάλαβα όταν το δοκίμασα στο pc που δεν μου διάβαζε το κινητό,ενώ έδειχνε ότι φορτίζει.
Link to comment
Share on other sites

Το πήγα σε ενα μαγαζί κ λέει με καινούρια μπαταρία δουλεύει(τώρα π βρήκε αυτός ίδια μπαταρία δεν ξέρω) αλλά είπε και οτι το πρόβλημα είναι στην υποδοχή του usb ...δεν πολυκαταλαβα γτ δεν το πήγα εγώ αλλά ο αδερφός μου..με τα λιγα μετα πολλά 20€ θα πάρει...

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής έχει καταργηθεί και απαγορεύεται από τους κανονισμούς του forum.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, και λυπαμαι για το "σπαστικο μηνυμα " που θα ακολουθησειο, και εμενα με ενοχλουσαν πολλες φορες οταν διαβαζω στο νημα για το κινητο που πηρα προσφατα (α806)απλα επειδη δεν εχω καθολου χρονο να διαβασω και τις 50 κατι σελιδες, *(στην 3η εμεινα)

 

ηθελα κλαποιος που θελει να μου κανει μια συνοψη για αυτο το τηλεφωνο, οχι τιποτα σημαντικο ,μην φανταστειτε, για τυχον προβληματα που εχει, σημα κινητης, gps ,wifi, ακουστικο, αν ειναι οκ με γραμματοσειρα ,μπαταρια κλπ

 

το θελω για τον πατερα μου, για ελαφρυα χρηση , δηλαδη διαβασμα εφημεριδων, λιγο σερφαρισμα, κανα gps ,λιγο μουσικη ,και τηλεφωνα :P

 

αν εχετε καποιο αλλο να μου προτεινεται μικροτερο/ισο των 4,5 ιντσες ,ειμαι ολος αφτια

ευχαριστω

nokia 3310 ,w710i,w750i,w995,zylo, zopo c2 platinum , lenovo a806

 

 

You can't sink a Rainbow

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, και λυπαμαι για το "σπαστικο μηνυμα " που θα ακολουθησειο, και εμενα με ενοχλουσαν πολλες φορες οταν διαβαζω στο νημα για το κινητο που πηρα προσφατα (α806)απλα επειδη δεν εχω καθολου χρονο να διαβασω και τις 50 κατι σελιδες, *(στην 3η εμεινα)

 

ηθελα κλαποιος που θελει να μου κανει μια συνοψη για αυτο το τηλεφωνο, οχι τιποτα σημαντικο ,μην φανταστειτε, για τυχον προβληματα που εχει, σημα κινητης, gps ,wifi, ακουστικο, αν ειναι οκ με γραμματοσειρα ,μπαταρια κλπ

 

το θελω για τον πατερα μου, για ελαφρυα χρηση , δηλαδη διαβασμα εφημεριδων, λιγο σερφαρισμα, κανα gps ,λιγο μουσικη ,και τηλεφωνα :P

 

αν εχετε καποιο αλλο να μου προτεινεται μικροτερο/ισο των 4,5 ιντσες ,ειμαι ολος αφτια

ευχαριστω

Ένα χρόνο περίπου που το έχω δεν μου έχει βγάλει τίποτα παρόλο που το έχω λιώσει. Το μόνο σπαστικό είναι η αφή του αλλά με την lewa rom έχει βελτιωθεί κατά πολύ.

Το wifi του Πάρα πολύ καλό και το gps του, καλή κάμερα αλλά χωρίς φλας. Η μπαταρία κάθε μέρα φόρτιση αλλά χωρίς ίντερνετ κρατάει 2-3 ημέρες. Ακουστικό καλό (δυνατό).Ποιότητα υλικών πάρα πολύ καλά

Αυτά από μένα:):)

Link to comment
Share on other sites

Ένα χρόνο περίπου που το έχω δεν μου έχει βγάλει τίποτα παρόλο που το έχω λιώσει. Το μόνο σπαστικό είναι η αφή του αλλά με την lewa rom έχει βελτιωθεί κατά πολύ.

Το wifi του Πάρα πολύ καλό και το gps του, καλή κάμερα αλλά χωρίς φλας. Η μπαταρία κάθε μέρα φόρτιση αλλά χωρίς ίντερνετ κρατάει 2-3 ημέρες. Ακουστικό καλό (δυνατό).Ποιότητα υλικών πάρα πολύ καλά

Αυτά από μένα:):)

 

τελεια σε ευχαριστω πολυ φιλε, υπαρχει ευκολος οδηγος για ρομ?

nokia 3310 ,w710i,w750i,w995,zylo, zopo c2 platinum , lenovo a806

 

 

You can't sink a Rainbow

Link to comment
Share on other sites

τελεια σε ευχαριστω πολυ φιλε, υπαρχει ευκολος οδηγος για ρομ?

Και εδώ μέσα υπάρχει αλλά και στο needrom στο lenovo a760 σε κάθε rom υπάρχουν και οδηγίες

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
τελεια σε ευχαριστω πολυ φιλε, υπαρχει ευκολος οδηγος για ρομ?

 

Ρίξε μια ματιά και στο πρώτο post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...