Jump to content

[Επίσημο] Nokia 515


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ολα καλα με το κινητο παιδια αλλα η μπαταρια με εχει απογοητευσει.δεν κραταει ουτε μερα.και τα smartphone εχουν καλυτερες αναμονες.ισως η μπαταρια να εχει προβλημα.θα το στειλω για αντικατασταση.

 

Βάλε το σε λειτουργία 2g. Ακόμα αν η sim σου είναι αρκετά παλιά αντικατέστησε την.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 266
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βάλε το σε λειτουργία 2g. Ακόμα αν η sim σου είναι αρκετά παλιά αντικατέστησε την.

φιλε το κινητο το δουλευα σε 2g,επισης η καρτα επειδη ηταν πολυ παλια χρειαστηκε αντικατασταση (δεν κοβοταν).να μην στα πολυλογω το κινητο σταλθηκε μεσα σε DOA για αντικατασταση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο αν το παρω απο καταστημα το οποιο ειναι στο skroutz θα εχει ελληνικα γραμματα στα πληκτρα?Μαλλον οχι απο μια μικρη ματια που εριξα.

Επισης γνωριζει κανεις αν θα το φερει κανενα καταστημα μεγαλο (για να το δουμε κι απο κοντα) ωστε να εχει σιγουρα τα ελληνικα στο μενου αλλα και στα πληκτρα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο αν το παρω απο καταστημα το οποιο ειναι στο skroutz θα εχει ελληνικα γραμματα στα πληκτρα?Μαλλον οχι απο μια μικρη ματια που εριξα.

Επισης γνωριζει κανεις αν θα το φερει κανενα καταστημα μεγαλο (για να το δουμε κι απο κοντα) ωστε να εχει σιγουρα τα ελληνικα στο μενου αλλα και στα πληκτρα?

ναι θα εχει.κι εγω απο skroutz το πηρα και συγκεκριμενα απο το birdphone που τελευταια αγοραζω συχνα.εχει ελληνικο μενου και στα μηνυματα και ελληνικες οδηγιες χρησης .καταστημα μεγαλο δεν νομιζω να το φερει.αλλα το κινητο ειναι σουπερ (εκτος απο την αυτονομια) βεβαια το ετσειλα πισω με σω DOA για αντικατασταση-αναβαθμιση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

RAVER δηλαδη θα εχει Ελληνικο μενου και τα πληκτρα στα Ελληνικα σιγουρα ε?

Ξαναρωταω για σιγουρια γιατι προοριζεται για ατομα που δεν ξερει καθολου Αγγλικα.

Ας μου απαντησει και κανενας ακομη που το εχει να μου πει αν ισχυουν αυτα τα 2 που αναφερω.

Link to comment
Share on other sites

RAVER δηλαδη θα εχει Ελληνικο μενου και τα πληκτρα στα Ελληνικα σιγουρα ε?

Ξαναρωταω για σιγουρια γιατι προοριζεται για ατομα που δεν ξερει καθολου Αγγλικα.

Ας μου απαντησει και κανενας ακομη που το εχει να μου πει αν ισχυουν αυτα τα 2 που αναφερω.

Η ερώτηση είναι σημαντική και επαναλαμβάνω και αυτή που έθεσα παραπάνω:

Ξέρει κανείς αν το single και το dual sim θα έρθουν τελικά στην Ελλάδα (με το ελληνικό μενού και ελληνικό πληκτρολόγιο) επίσημα

και όχι με εκτός Nokia αναβάθμιση;

Αυτό έχει σημασία γιατί αν σε κάποια στιγμή χρειαστεί επίσημη αναβάθμιση λογισμικού, θα υπάρχει πρόβλημα συμβατότητας

αν δεν θα κυκλοφορήσει τελικά σε ελληνική έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

RAVER δηλαδη θα εχει Ελληνικο μενου και τα πληκτρα στα Ελληνικα σιγουρα ε?

Ξαναρωταω για σιγουρια γιατι προοριζεται για ατομα που δεν ξερει καθολου Αγγλικα.

Ας μου απαντησει και κανενας ακομη που το εχει να μου πει αν ισχυουν αυτα τα 2 που αναφερω.

απαντησες μονος σου.το κινητο εχει ελληνικο μενου.το χω ξαναπει.γραφεις μηνηματα ελληνικα.

τωρα για αναβαθμισεις και τα σχετικα δεν ξερω τι θα προκυψει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

απαντησες μονος σου.το κινητο εχει ελληνικο μενου.το χω ξαναπει.γραφεις μηνηματα ελληνικα.

τωρα για αναβαθμισεις και τα σχετικα δεν ξερω τι θα προκυψει.

Για το μενου οτι ειναι στα Ελληνικα το ξεκαθαρισαμε.

Απο εκει και περα δεν λεω αν θα γραφω μηνυματα στα Ελληνικα αλλα εαν στα πληκτρα του κινητου εχει τους Ελληνικους χαρακτηρες π.χ. αβγ κλπ. Αυτα τα εχει η οχι?

Link to comment
Share on other sites

Αυτος ακριβως ρωτησα τοσες φορες.

Κριμα παντως ενα τοσο ωραιο κινητο να μη το εχουν τα μεγαλα καταστηματα.Μακαρι να το φερουν.

Link to comment
Share on other sites

Αυτος ακριβως ρωτησα τοσες φορες.

Κριμα παντως ενα τοσο ωραιο κινητο να μη το εχουν τα μεγαλα καταστηματα.Μακαρι να το φερουν.

 

σε νοκια care υπαρχει .αν δεν κανω λαθος στα 150 αλλα δεν ξερω αν ειναι το δικαρτο η οχι

αυτο θα ειναι ελληνικο αρα θα εχει και ελληνικα στα κουμπια

https://www.facebook.com/NokiaCarePatision

Link to comment
Share on other sites

σε νοκια care υπαρχει .αν δεν κανω λαθος στα 150 αλλα δεν ξερω αν ειναι το δικαρτο η οχι

αυτο θα ειναι ελληνικο αρα θα εχει και ελληνικα στα κουμπια

https://www.facebook.com/NokiaCarePatision

 

Απαράδεκτη τιμή. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτη τιμή. :mad:

Αν το πιασεις στα χερια σου θα δεις τετοια ποιοτητα που θα δικαιολογει την τιμη του Επειδη το εχω παρει οντως ειναι καταπληκτικο

Καποτε πληρωναμε 1200€ για αντιστοιχη ποιοτητα ( 8800 arte κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Αν το πιασεις στα χερια σου θα δεις τετοια ποιοτητα που θα δικαιολογει την τιμη του Επειδη το εχω παρει οντως ειναι καταπληκτικο

Καποτε πληρωναμε 1200€ για αντιστοιχη ποιοτητα ( 8800 arte κλπ)

 

απο που το εχεις πάρει ;

Link to comment
Share on other sites

τελικα αξιζει το τηλεφωνο? Η μπαταρια ποσες μερες σας κραταει...

 

To τηλέφωνο οπωσδήποτε αξίζει ως όμορφη και κομψή συσκευή πολυτελείας για δεύτερη συσκευή. Αυτό που πληρώνεις 100 ευρώ επιπλέον είναι το premium design και τα υλικά κατασκευής. Μην έχεις απαιτήσεις και προσδοκίες ότι δεν μπορείς να κάνεις την ίδια δουλειά και με ένα Nokia των 15-20 ευρώ. Μόνο πρακτικό πλεονέκτημα είναι η πολύ αξιοπρεπής για feature phone κάμερα του -έχει και φλας- που την ημέρα (παρά την απουσία αυτόματης εστίασης) σε συνθήκες καλού φωτισμού τραβάει όμορφες φωτογραφίες (καλύτερες από το iphone 3gs, χειρότερες από το iphone 4 νομίζω). Επίσης η μπαταρία είναι λίγο μεγαλύτερη από το μέσο Nokia. O ήχος είναι επίσης καλύτερος (υποστηρίζει και HD audio αν χρειαστεί).

 

Ως κύρια συσκευή είναι άριστη για κάποιον (προφανώς μεγαλύτερης ηλικίας) που δεν ενδιαφέρεται για ίντερνετ και άλλες λειτουργίες των smartphones.

 

Εμένα με λίγη ομιλία κρατάει μια βδομάδα πλέον. Θεωρώ σχεδόν μαζοχιστικό να χρησιμοποιείς το 2014 ίντερνετ σε αυτή τη συσκευή εκτός από λύση ανάγκης.

Link to comment
Share on other sites

το σκεφτομαι για αντικαταστατη του 920 .:)

Εχω το νοκια 112 αλλα το τηλεφωνο ειναι πολυ κακης ποιοτητας, ωστοσο η μπαταρια του βγαζει ανετα μια βδομαδα

Για facebook που το θελω νομιζω κανει το 515 οπως εκανε και το 112

Edited by mixlis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα κάποιες διευκρινήσεις σχετικά με τη Dual Sim εκδοχή του τηλεφώνου. Συγκεκριμένα δέχεται κλήσεις ταυτόχρονα κι από τις 2 Sim, έστω με προώθηση?
Link to comment
Share on other sites

ειμαι κατοχος ενος nokia 515 black single sim αγορασμενο απο e-shop. χθες το παρελαβα και δουλευοντας το ειδα πως το πανω δεξια πληκτρο θελει περισσοτερη δυναμη απ τα υπολοιπα να λειτουργησει και οταν χρειαστει να το χρησιμοποιησω το παταω 2 φορες γιατι εχοντας συνηθισει τη μικρη πιεση των υπολοιπων πληκτρων ξεχναω να το πατησω δυνατοτερα και ειναι εκνευριστικο. ηθελα να ρωτησω αν αυτο ειναι λογος να το δεχτουν πισω για αντικατασταση. ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

ειμαι κατοχος ενος nokia 515 black single sim αγορασμενο απο e-shop. χθες το παρελαβα και δουλευοντας το ειδα πως το πανω δεξια πληκτρο θελει περισσοτερη δυναμη απ τα υπολοιπα να λειτουργησει και οταν χρειαστει να το χρησιμοποιησω το παταω 2 φορες γιατι εχοντας συνηθισει τη μικρη πιεση των υπολοιπων πληκτρων ξεχναω να το πατησω δυνατοτερα και ειναι εκνευριστικο. ηθελα να ρωτησω αν αυτο ειναι λογος να το δεχτουν πισω για αντικατασταση. ευχαριστω.

 

Καλό είναι να πας σε ένα τοπικό κατάστημα e-shop και να συνεννοηθείς για επιστροφή (θα το δουν και οι ίδιοι).

Ενημέρωσε σε παρακαλώ για το εξής:

Αυτό έχει αγγλικό μενού, μηνύματα και ονόματα επαφών πως τα περνάς; με greeklish?

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωσε σε παρακαλώ για το εξής:

 

Αυτό έχει αγγλικό μενού, μηνύματα και ονόματα επαφών πως τα περνάς; με greeklish?

 

 

Το δικό μου απο eshop εχει κανονικά ελληνικό μενού και ελληνικό πληκτρολόγιο

Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται αυτο να εχει Ελληνικο μενου και τα πληκτρα να ειναι στα Ελληνικα απο τη στιγμη που ειναι παραεισαγωγη?

Μπορεις ν'ανεβασεις μια photo γιατι αν δεν το δω δεν προκειται να το πιστεψω.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς εννοεί ότι γράφει κανονικά μηνύματα στα ελληνικά. Στο e-shop αναφέρουν πάντως πως η συσκευή διατίθεται με αγγλική γλώσσα μενού.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...