Jump to content

Manta Mid 706 Duo Power HD 7"


laziokos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

όχι σε μένα δυστυχώς το πρόβλημα συνεχίζεται παρά την sd :mad:

 

Το εχω κανει σε 2 tablet manta MID706S και δουλευει

Μηπως δεν εχεις το μοντελο S αλλα το πρωτο ?

Επισης οταν εβαλα την sd καρτα τα συνδεσα στο pc και της εκανα format πρωτα

Δοκιμασε να το συνδεσεις στο pc και να κανεις format στην SD

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 214
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είχα καιρό να ασχοληθώ με το ταμπλετάκι μας στο forum και όπως διάβαζα σήμερα είδα νέο firmware? Είμαστε στο 4.2.2 και που θα πάμε? Και το ποιό σημαντικό πως γίνεται η εγκατάσταση υπάρχει κάποιος πλήρης οδηγός?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

γεια σας εχω το ταμπλετ MID714 με android 4.2.2.

δεν μπορω να το κανω root με κανεναν τροπο απο όσους εχω δοκιμασει εως τωρα.

θα μπορουσε καποιος να βοηθησει.η αν γινεται να αναβαθμισω το λογισμικο.

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Το προβλημα με την διαγραφη των εφαρμογων μετα απο επανεκκινηση διορθωθηκε κσι σε μενα βαζωντας μια καρτα SD και επιλεγοντας αυτη για αποθηκευση.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος φίλος να γράψει τι βλέπει στον διαθέσιμο χώρο? Διότι μου το αντικατέστησαν από το e-shop και με 3-4 εφαρμογές γεμίζει. Βλέπω στις ρυθμίσεις -> αποθηκευτικό χώρο:

Συνολικό χώρο εσωτερικό 504mb και nand flash 2,1gb. Είναι λογικά αυτά τα νούμερα???

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο δικό μου έχω 0,98GB εσωτερικό χώρο Και nand flash 5,64gb. Μήπως σου έδωσαν κανένα άλλο μοντέλο; με 4gb μνήμη; Αυτό έχει 8gb
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά παιδιά ξέρει κανείς πως φλασάρουμε rom. Με τον τρόπο που λένε στο φόρουμ (Πολωνία) δεν γίνεται (συνδέεις usb + H/Y και πατάς το reset έως γίνει πράσινο.
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Καλησπέρα.

Εγώ αντιμετωπίζω ένα περίεργο θέμα.

Δεν με αφήνει να κάνω ούτε εγκατάσταση ούτε ενημέρωση εφαρμογών από το playstore.

Το μόνο που κάνει είναι να ξεκινάει η λήψη, η μπάρα λήψης να δείχνει ότι και καλά γίνεται λήψη, αλλά ακόμη και μετά από μισή ώρα να μην έχει γίνει τίποτα. Ακόμη και σε εφαρμογές μικρότερες του ενός megabyte.

 

Το περίεργο είναι ότι αν περάσω το apk μέσω του υπολογιστή, το κάνει κανονικά εγκατάσταση

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
εκανα αναβαθμιση στη fimware και δεν μπορω να βρω

πως αλλαζει η γλωσσα απο πολωνικα μπορει να βοηθησει καποιος?

 

Αν έχεις κάποια άλλη συσκευή με android είναι πολύ εύκολο. Παρόμοια είναι.

Πας στις ρυθμίσεις (έχει ένα εικονίδιο με 3 μπλε γραμμές). Μετά βρίσκεις ένα εικονίδιο που έχει ένα μεγάλο "Α", και η γλώσσα είναι πάνω πάνω!

Μπαίνεις εκεί μέσα και πας κάτω κάτω να βρεις τα ελληνικά.

Edited by Digenis80
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 8 months later...

Γεια σας, επεσε τελευταια στα χερια μου το ταμπλετ manta mid706s το οποιο οταν το παταω να ανοιξει μενει στο λογοτυπο, εχω προσπαθησει να το κανω hard reset αλλα δεν μπορω να μπω στο android system recovery μιας και δεν εχει πληκτρα εντασης, προσπαθησα επισης να αλλαξω firmware αλλα δεν δουλευει το λινκ απο την σελιδα της μαντα, επισης δοκιμασα ολους τους τροπους που βρηκα και εδω μεσα, σε αλλα site και βιντεο στο youtube μα τιποτα, εχετε καμια ιδεα;;;

 

Υ.Γ. Προσπαθησα με την τρυπα του reset απο πισω με συνδιασμο το power button και το μονο που καταφερα ειναι να μου βγαλει το android ρομποτακι και να λεει brak polecenia απο κατω, η μεταφραση google το μεταφραζει ως ελλειψη εντολης...

 

:help::help::help:

Xiaomi Redmi Note 4 Snapdragon 4/64 (Black)
Link to comment
Share on other sites

Εδώ Είναι το link για το firmware

 

http://www.manta.info.pl/forum/index.php?topic=5165.0

 

Αλλά είναι στα πολωνικά. Με μια google μετάφραση θα το διαβάσεις. Δεν το έχω δοκιμάσει Αλλά Είναι επίσημο.

 

Στάλθηκε από το ZTE V967S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Εχω και γω το Manta Mid706s και τωρα δεν ανοιγει καν και μου βγαζει μετα το λογοτυπο της Manta, το μηνυμα καμια εντολη... τι κανω παιδια; μια βοηθεια...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εχω και γω το Manta Mid706s και τωρα δεν ανοιγει καν και μου βγαζει μετα το λογοτυπο της Manta, το μηνυμα καμια εντολη... τι κανω παιδια; μια βοηθεια...

 

Eχω το ιδιο θεμα με ενα τετοιο και δεν μπορω να το κανω κατι, θελει καποια στιγμη να ασχοληθω να το κανω

Xiaomi Redmi Note 4 Snapdragon 4/64 (Black)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Manta Mid 706 Duo Power HD 7"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...