Jump to content

Manta Mid 706 Duo Power HD 7"


laziokos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ποια ειναι η εκδοση? μόλις γίνει η συνδεση κάτω υπάρχει ένα κουμπάκι που ενεργοποιεί το μεγάφωνο. Πάτησέ το. Το ταμπλετάκι δεν είναι κινητό και δεν έχει ακουστικό.

 

Τι εννοείς ποια είναι η έκδοση; εννοω ακουστικά εξωτερικά, το έβαλα και σε ανοικτή ακρόαση πάντως, αλλά και πάλι τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 214
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι εννοείς ποια είναι η έκδοση; εννοω ακουστικά εξωτερικά, το έβαλα και σε ανοικτή ακρόαση πάντως, αλλά και πάλι τίποτα.

 

Εννοώ να δοκιμάσεις με μια άλλη έκδοση του Skype.

Το κάνει και σε μένα αλλά μόλις πατήσω ανοικτή ακρόαση, ο ήχος πηγαίνει στο ηχείο και κατ επέκταση στα ακουστικά.

Επειδή έχει αντροιντ κινητού, μάλλον ξεκινά με προεπιλογή το ακουστικό και πρέπει χειροκίνητα να επιλεγεί το μεγάφωνο.

Ψάξε διάφορες εκδόσεις του Skype και δοκίμασε με το sound test service του Skype. Η επιλογή εμφανίζεται μόλις αρχίσει η συνομιλία.

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ να δοκιμάσεις με μια άλλη έκδοση του Skype.

Το κάνει και σε μένα αλλά μόλις πατήσω ανοικτή ακρόαση, ο ήχος πηγαίνει στο ηχείο και κατ επέκταση στα ακουστικά.

Επειδή έχει αντροιντ κινητού, μάλλον ξεκινά με προεπιλογή το ακουστικό και πρέπει χειροκίνητα να επιλεγεί το μεγάφωνο.

Ψάξε διάφορες εκδόσεις του Skype και δοκίμασε με το sound test service του Skype. Η επιλογή εμφανίζεται μόλις αρχίσει η συνομιλία.

 

Δοκιμασα το sound test service και δε μου βγαζει καν κουμπι για ανοιχτη ακροαση. Δεν ξερω ποια εκδοση ειναι, αυτη που μου κατεβασε απο μονο του απο το play store. Εσυ ποια εκδοση χρησιμοποιεις; Να ξερω αν ειναι να βαλω την ιδια;

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα το sound test service και δε μου βγαζει καν κουμπι για ανοιχτη ακροαση. Δεν ξερω ποια εκδοση ειναι, αυτη που μου κατεβασε απο μονο του απο το play store. Εσυ ποια εκδοση χρησιμοποιεις; Να ξερω αν ειναι να βαλω την ιδια;

 

Εχω την 3.2.0.6673

Βάλε αυτήν την έκδοση και όλα θα δουλεύουν ρολόι. Και πρόσεχε να μην κάνεις αυτόματη ενημέρωση.

Η έκδοση αυτή είναι ειδική για ταμπλετ.

Στο ένα από αυτά που έχω δουλεύει άψογα.

Κάνε όμως ρουταρισμα, γιατί το μηχανάκι έχει πολλά άχρηστα.

Βάλε και το σωστό play με το Lucky Patcher, κόψε τις διαφημίσεις και το μηχανάκι θα πετάει.

Όσο για εγγύηση....... Δύο μου αντικατεστησε το e-shop αν και ρουταρισμενα.

Πρέπει να κάνεις "απεγκατάσταση" το παλιό σκαιπ

Link to comment
Share on other sites

Εχω την 3.2.0.6673

Βάλε αυτήν την έκδοση και όλα θα δουλεύουν ρολόι. Και πρόσεχε να μην κάνεις αυτόματη ενημέρωση.

Η έκδοση αυτή είναι ειδική για ταμπλετ.

Στο ένα από αυτά που έχω δουλεύει άψογα.

Κάνε όμως ρουταρισμα, γιατί το μηχανάκι έχει πολλά άχρηστα.

Βάλε και το σωστό play με το Lucky Patcher, κόψε τις διαφημίσεις και το μηχανάκι θα πετάει.

Όσο για εγγύηση....... Δύο μου αντικατεστησε το e-shop αν και ρουταρισμενα.

Πρέπει να κάνεις "απεγκατάσταση" το παλιό σκαιπ

 

Σε ευχαριστώ πολύ, το δοκίμασα και δουλεύει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο τα κατάφερα. Τωρα το αλλαξα και model το ταμπλετ να ειναι gt-i9505 για να μπορώ να αλλάζω τα γραφικά στα παιχνίδια :) Edited by Therion13
Link to comment
Share on other sites

Άκυρο τα κατάφερα. Τωρα το αλλαξα και model το ταμπλετ να ειναι gt-i9505 για να μπορώ να αλλάζω τα γραφικά στα παιχνίδια :)

 

Γράψε τι κατάφερες και πως και τι πρόβλημα είχες, γιατί δεν προλάβαμε να δούμε :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδιά, αγόρασα και εγώ αυτό το καταπληκτικό tablet, αλλά δεν ξέρω πως να μετατρέψω τη γλώσσα από πολωνικά σε ελληνικά. :(

Υπάρχει κάποιος να με <<φωτίσει>> ???

Link to comment
Share on other sites

Γράψε τι κατάφερες και πως και τι πρόβλημα είχες, γιατί δεν προλάβαμε να δούμε :lol:

 

Ναι έχεις δίκιο και συγνώμη για την τόσο καθυστερημένη απάντηση αλλα μετα το ροοτ μου σταματησα να παρακολουθώ το τόπικ. Λοιπόν, είχα πρόβλημα με to adb και δεν είχα ιδέα τη ήταν και έπρεπε να κάνω καθώς είναι και η πρώτη μου android συσκευή. το πρόβλημα ήταν που δεν ενεργοποίησα το "Εντοπισμός σφαλμάτων USB" μετα οταν πήγα να το κάνω εγκατάσταση διάλεξα το original adb kai οχι ένα άλλο. το πρόβλημα είναι οτι δεν έκανε το superSU εγκατάσταση μόνο του και κατέβασα αυτό απο το play store πείτε μου αν είναι το ίδιο η πρέπει να κάνω αυτο που είναι μέσα στο φάκελο.

Link to comment
Share on other sites

Ένα ακόμα να πω, θέλω να κάνω overclock τον cpu αλλά κανένα πρόγραμμα δε με αφήνει πάνω απο 1.2ghz τη μπορώ να κάνω; κάπου διάβασα οτι θέλει custom kernel. υπάρχει τιποτα για το mid706s ι καλύτερα να το αφήσω αλλά lagarei to tablet βρε παιδιά. κρίμα που έχασα το mid706 με καλύτερο cpu και gpu. ετσι λένε τα benchmark δηλαδή οτι ο mali 400 πάει καλύτερα απο τον power sgx 540
Link to comment
Share on other sites

Ο επεξεργαστής του είναι στο όριο από ψυξη. Αν θες να τον κάψεις............

Μάλλον δεν έχεις καταλάβει τι μηχανάκι έχεις στα χέρια σου. Το απλό ήταν χειρότερο από αυτό που έχω τώρα. Δεν ξέρω τι λένε τα χαρτιά, αλλά έχω ήδη δει 2 καμμένα από υπερθέρμανση, το ένα δικό μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Στα 53.99 τωρα στο e-shop απο φωτογραφιες τι λεει διοτι το χρειαζομαι για δειγματισμο ρουχων αξιζει να το αγορασω η να προτιμησω κατι αλλο?
Link to comment
Share on other sites

Στα 53.99 τωρα στο e-shop απο φωτογραφιες τι λεει διοτι το χρειαζομαι για δειγματισμο ρουχων αξιζει να το αγορασω η να προτιμησω κατι αλλο?

 

Κατα τη γμωνη μου το tablet αυτο ειναι για τα βασικα, κανα ελαφρη παιχνιδακι, σερφαρισμα και κανα videακι... Τιποτα παραπανω. Θα ελεγα να προτιμησεις κατι σε samsung...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

και ετσι ξαφνικα, μετα απο 6 μηνες χρησης, το ταμπλετ σταματησε να φορτιζει...:mad:

πισω στο eshop για αλλαγη εντος εγγυησης.ξενερωμα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, μερικες διευκρινησεις :

Το mid706 που εχει τιτλο το θεμα ειναι διαφορετικο απο το νεοτερο mid706s που υπαρχει προσφορα στο newsletter του eshop

το mid706 εχει το παλιοτερο chip rk3066 στα 40nm με 1.5 cpu k mali 400 gpu (quad core 250mhz -5 GFlops)

το mid706s εχει το νεοτερο rk3168 chip στα 28nm με 1.2 cpu k gpu PowerVR SGX 540 , η οποια ειναι αυτη που ειχε το galaxy S1 (single core 200mhz -3.2 GFlops) , αλλα τρεχει τωρα στα 400mhz αντι 200mhz του galaxy s , που σημαινει οτι οι επιδοσεις της ειναι διπλασιες του original PowerVR SGX 540 chip (3.2 x 2 =6.4 GFlops) .

Κανονικα η mali 400 ειναι πολυ πιο γρηγορη απο την PowerVR SGX 540, αλλα με την αυξημενη ταχυτητα της powervr (απο την original powervr) ειναι πιστευω εξισου σε επιδοσεις με την mali400 .Εννοειται και οι 2 υποστηριζουν τα τελευταια apis OpenGL ES 2.0 k OpenVG 1.1

Αγοραστης στο eshop ειπε οτι το mid 706s βγαζει antutu benchmark score 11866 που ειναι πολυ καλο

Τωρα τι κερδιζουμε απο τα μικροτερα nm τεχνολογια το ξερετε νομιζω, χαμηλοτερες θερμοκρασιες και μεγαλυτερη διαρκεια μπαταριας

Αρα στα 53,κατι η προσφορα του news letter ειναι απαιχτη στα χρηματα αυτα ,αφου εχει και hdmi και ips οθονη

Χρειαζομουνα 2 tablet και παραγγειλα mid706s .Θα σας πω εντυπωσεις οταν το εχω στα χερια μου

Edited by mik_tech
Link to comment
Share on other sites

Στα χαρτιά ίσως... Αλλά στην πράξη το 706 ήταν κατά πολύ καλύτερο σε όλα (υπήρξα κάτοχος και των 2 - το 706s ήρθε σε αντικατάσταση του 706 που μπρίκαρα). IPS οθόνη δεν έχει κανένα από τα δυο σίγουρα, αλλά εννοείται οτι η σχέση τιμής/απόδοσης είναι εξαιρετική.
Η ΤΥΧΗ ΧΤΥΠΑΕΙ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΣΟΥ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ, ΑΛΛΑ Η ΑΤΥΧΙΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΥΠΟΜΟΝΗ
Link to comment
Share on other sites

Στα χαρτιά ίσως... Αλλά στην πράξη το 706 ήταν κατά πολύ καλύτερο σε όλα (υπήρξα κάτοχος και των 2 - το 706s ήρθε σε αντικατάσταση του 706 που μπρίκαρα). IPS οθόνη δεν έχει κανένα από τα δυο σίγουρα, αλλά εννοείται οτι η σχέση τιμής/απόδοσης είναι εξαιρετική.

 

Δηλαδη που ηταν καλυτερο ? πιο γρηγορο ? καλυτερη μπαταρια ? οθονη?

Ips οθονη διαβασα οτι εχει στις κριτικες απο καποιο που που το πηρε

Edited by mik_tech
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη που ηταν καλυτερο ? πιο γρηγορο ? καλυτερη μπαταρια ? οθονη?

Ips οθονη διαβασα οτι εχει στις κριτικες απο καποιο που που το πηρε

Ήταν ποιο γρήγορο σαν απόκριση στο μενού και στα προγράμματα, αλλά και στο antutu είχα πιάσει 13χιλ και κάτι σαν σκορ. Η οθόνη το ξαναλέω, δεν είναι ips σε κανένα από τα 2. Αυτή του 706 κατά τη γνώμη μου ήταν πιο φωτεινή και με πιο ζωντανά χρώματα. Το μονο + για το 706s ειναι η τιμή του (πλέον) και τα 8gb εσωτερικής μνήμης. Στο θέμα της μπαταρίας τώρα, και τα δυο πάνω - κάτω στα ίδια. Βγάζουν δε βγάζουν τρίωρο εντατικής χρήσης (wifi ανοιχτό, browsing κτλ).

Η ΤΥΧΗ ΧΤΥΠΑΕΙ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΣΟΥ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ, ΑΛΛΑ Η ΑΤΥΧΙΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΥΠΟΜΟΝΗ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Είχα πάρει ένα ΜΑΝΤΑ πριν 6 μήνες άσπρο άλλα μου το κλέψανε.

Το πρόβλημα μου είναι ότι δεν θυμάμαι πιο μοντέλο ήταν άλλα η τιμή του ήταν 69 euro σε προσφορά. Ήμουν πολύ ευχαριστημένος.

Αυτό που είχα δεχόταν mobile internet.To MID706s είναι συμβατό η μόνο για wifi?

Το χειρίζομαι σε περιοχές που δεν έχει internet ασύρματο και θέλω να κουμπώνω το sticaki tis εταιρίας κινητής τηλ. που έχω.(δεν λέω όνομά μην κάνω και διαφήμιση) :)

 

Ευχαριστώ εκ τον προτερον

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Manta Mid 706 Duo Power HD 7"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...