Jump to content

[iOS 7] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone - iPad


galanoss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Του πέρασα και εγώ χθες την 7.0.4 και μετά jailbreak. Όλα πήγαν μια χαρά. Μετά έκανα το λάθος να κάνω restore το aptbackup και ψιλομπλόκαρε το κινητό, οπότε restore και όλα από την αρχή. Bitesms δεν δουλεύει. Το callerid greece μάλλον δουλεύει. Ξέρουμε ποια cydia tweaks δουλεύουν στο 7!? αντί του bitesms παίζει κάποιο άλλο. Επίσης το 5 icons dock δουλεύει (το ξανατσέκαρα).

 

Βρήκα τρόπο για το Bitesms... προσθέστε το “http://test-cydia.bitesms.com” και μετά θα βρείτε το 8.0.8, όπου είναι beta έκδοση και δουλεύει!

Edited by maddoctor
Link to comment
Share on other sites

Μερικές ερωτησούλες για όσους έκαναν ήδη jb.

Έχω ένα ipad3 jailbroken με ios6.1

Για να πάω σε jb ios7 πρέπει πρώτα να βάλω το official ετσι;

Μετά το jb μπορώ να κάνω restore τα apps μου με κάποιο τρόπο (backup) ή φτου και απ΄την αρχή;

Link to comment
Share on other sites

Ειναι σταθερο, κατι ακουσα πως ειχε θεματα το jailbreak στις αρχες. Σκεφτομαι να αγορασω συσκευη τωρα που κυκλοφορησει, αλλα θελω να μαι σιγουρος για το jb status.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Ειναι σταθερο, κατι ακουσα πως ειχε θεματα το jailbreak στις αρχες. Σκεφτομαι να αγορασω συσκευη τωρα που κυκλοφορησει, αλλα θελω να μαι σιγουρος για το jb status.

Ειναι σταθερο

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησουλα ρε παιδια,ελπιζω να ρωταω καλα εδω , μετα το jailbreak δεν μπορω να συνχρονησω με τιποτα με itunes μου βγαζει οτι δεν ειναι authorised το laptop και καλα, τα εχω δοκιμασει ολα και τιποτα, σος :(:(:(:(:(
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησουλα ρε παιδια,ελπιζω να ρωταω καλα εδω , μετα το jailbreak δεν μπορω να συνχρονησω με τιποτα με itunes μου βγαζει οτι δεν ειναι authorised το laptop και καλα, τα εχω δοκιμασει ολα και τιποτα, σος :(:(:(:(:(

Όταν συνδέεις το κινητό με ένα υπολογιστή σε ρωτάει στο κινητό εάν είναι αξιόπιστος ο υπολογιστής. Μήπως πάτησες όχι κατά λάθος και για αυτό!?

Link to comment
Share on other sites

Όταν συνδέεις το κινητό με ένα υπολογιστή σε ρωτάει στο κινητό εάν είναι αξιόπιστος ο υπολογιστής. Μήπως πάτησες όχι κατά λάθος και για αυτό!?

 

 

Οχι ,βασικα εχω δοκιμασει τα παντα αξιοπιστο μη αξιοπιστο ,εχω παει στο σιτε της itunes εχω κανει ολα αυτα που λεει για το συγκεκριμενο προβλημα,login , logout και απο ipad και απο το pc ,lp κλπ κλπ αλλα τιποτα

I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
Καλησπέρα στην παρέα. Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής : Έχω ένα iphone 4s κλειδωμένο από Αμερική με ios 7.0.4. Πως μπορώ να το κάνω unlock για να δέχεται ελληνική sim; Αν το κάνω jailbreak θα μπορέσω μετά να το ξεκλειδώσω; Ευχαριστώ

 

Οχι το jailbreak δεν προσφέρει λύση στην περίπτωση σου. Έχεις δυο λύσεις και οι οποίες κοστίζουν. Ή πληρώνεις στα γνωστά site για επίσημο ξεκλειδωμα ένα διόλου ευκαταφρόνητο πόσο, ή παίρνεις μια r-sim η οποία ξεγελάει τη συσκευή σου ότι ειναι sim unlocked.

 

Καλησπέρα και από μένα!

Δηλαδή, σε περίπτωση unactivated iPhone με κλειδωμένη SIM χρειάζεται αποκλειστικά hardware λύση; R-SIM ή κάρτα του δικτύου στο οποίο είναι κλειδωμένο;

Ένας φίλος έχει κλειδωμένο σε ιρλανδικό δίκτυο iPhone 4, αν βρούμε οποιαδήποτε SIM του δικτύου αυτού, θα ενεργοποιηθεί;

Edited by tolman
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα!

Δηλαδή, σε περίπτωση unactivated iPhone με κλειδωμένη SIM χρειάζεται αποκλειστικά hardware λύση; R-SIM ή κάρτα του δικτύου στο οποίο είναι κλειδωμένο;

Ένας φίλος έχει κλειδωμένο σε ιρλανδικό δίκτυο iPhone 4, αν βρούμε οποιαδήποτε SIM του δικτύου αυτού, θα ενεργοποιηθεί;

 

Μπορείς να αναζητήσεις κάρτα του δικτύου που είναι κλεισωμένη η συσκευή στο ebay με λίγα δολάρια. Βέβαια η συσκευή θα λειτουργεί ως iPod, η λύσεις τύπου R-SIM ή Gevey SIM είναι προσωρινές και ανανεώνονται ανά έκδοση λειτουργικού. Στην αρχική σελίδα υπάρχει οδηγός jailbreak δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις να την ξεκλειδώσεις. :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση! Αν το ξεκλειδώσω με r-SIM, ώστε να μπω στο λειτουργικό και μετά κάνω jailbreak, Δεν θα είναι πιο μόνιμη η λύση;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση! Αν το ξεκλειδώσω με r-SIM, ώστε να μπω στο λειτουργικό και μετά κάνω jailbreak, Δεν θα είναι πιο μόνιμη η λύση;

 

Το ένα δεν συνδέεται με το άλλο, Η R-SIM θα ξεκλειδώσει τον πάροχο, (unlock), το jailbreak tool θα ξεκλειδώσει το λειτουργικό. :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι, το ίδιο έλεγα κι εγώ, μάλλον δε το έγραψα καλά. Τώρα δεν μπορώ να κάνω τίποτα, έχω κολλήσει στην αρχική οθόνη ενεργοποίηση. Αν πάρω r-sim, ξεκλείδωτο τον πάροχο και μπω επιτέλους στο λειτουργικό, μετά αν κάνω jailbreak, δεν θα λειτουργεί κανονικά το τηλέφωνο; Αυτό περί ipod με μπέρδεψε! :)
Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι, το ίδιο έλεγα κι εγώ, μάλλον δε το έγραψα καλά. Τώρα δεν μπορώ να κάνω τίποτα, έχω κολλήσει στην αρχική οθόνη ενεργοποίηση. Αν πάρω r-sim, ξεκλείδωτο τον πάροχο και μπω επιτέλους στο λειτουργικό, μετά αν κάνω jailbreak, δεν θα λειτουργεί κανονικά το τηλέφωνο; Αυτό περί ipod με μπέρδεψε! :)

 

Το jailbreak δεν επηρεάζει τη συσκευή για πραγματοποίηση κλήσεων από τη στιγμή που θα ενεργοποιηθούν μέσω r-sim. Το iPod αναφέρθηκε στην περίπτωση που η συσκευή γίνει jailbreak χωρίς r-sim. Δεν θα λειτουργεί ως τηλέφωνο παρά μόνο όπως κι ένα iPod touch.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...