Jump to content

[iOS 7] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone - iPad


galanoss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 1 month later...

Μια ερωτησούλα:

Προκειμένου να κάνω, όταν βγει, jailbrake στη συσκευή μου (έχω 4s με ios 7.0) να περάσω την αναβάθμιση που βγήκε τώρα (7.0.2) ή να περιμένω γιατί πιθανόν δεν θα μπορώ να γυρίσω πίσω;

Ευχαριστώ.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι σε κάποιο άρθρο εδώ ή κάπου αλλού διάβασα ότι η Apple έχει ήδη στα σκαριά τις αναβαθμίσεις από 7.0 μέχρι και 7.1.

Πιστεύω ότι JB δεν θα βγει πριν "σταθεροποιηθεί" το λειτουργικό...

Αν βγει πάντως το 7.1 και μείνει για καιρό θα βγει και το JB αλλά αν για κάποιο λόγο βγάλουν μετά και το 7.1.1 ή 7.1.2 κλπ αν δεν είναι κάποιο σημαντικό update τα παιδιά της JB κοινότητας δεν υπάρχει περίπτωση να κάτσουν να ασχοληθούν με μικροαναβαθμίσεις...

 

Όπως ακριβώς έγινε και με το iOS 6. Έφτασαν μέχρι το 6.1.2 και μετά τέλος... τις άλλες 2 τις παράτησαν!

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Οποιαδηποτε επισημη εξελιξη θα την ενημερωθουμε μεσω του παρακατω site! Μεχρι να βγει καποια ανακοινωση εκει τα υπολοιπα ειναι απλα φημες! :!:

 

http://evasi0n.com/

make it a topless afternoon
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ΗΡΘΕΕΕΕΕ!!!!

 

[ATTACH]38844[/ATTACH]

 

http://evasi0n.com/

 

Ας ξεκινήσουν τα Χριστούγεννα!!!

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Αυτα ειναι χριστουγεννα !!!!!!!!!!!!!

 

καλο ειναι να μην πεσουμε με τα μουτρα να κανουμε κατι, πρωτα απο ολα οι server μπορει να εχουν πεσει, τα twinks δεν θα ειναι ετοιμα, και οπως και καθε φορα εχουμε κολληματα, μεχρι το βραδυ μπορει να το κανω,

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ακόμα υπάρχουν προβλήματα μιας και δεν είχε υπάρξει επικοινωνία μεταξύ των developers evasion και cydia. Προτείνω να μη βιαστείτε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει iPAD να ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ!!!!

Υπάρχουν πολλά προβλήματα με τα iPad ανεξαρτήτως μοντέλου...

 

Σε μένα με iPad 2 WiFi δεν παίζει και έχω κάνει ό,τι αλχημείες υπάρχουν ΜΗΠΩΣ και βρω καμιά άκρη ή βρω κανένα bug..

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

Σε iPhone 4 απο 6.1.3 > 7.0.4

 

Του εκανα το Jailbreak, για καποιο λογο σε iMac OS X 10.6.8 δεν ετρεχε το προγραμμα, αρα ηρθε η σταθερη δυναμη των Win XP

 

Για αρχη ολα καλα χωρις κανενα προβλημα, ειναι αρκετα ποιο γρηγορο (?) και δεν εχω βαλει ακομα πακετα στο Cydia, ειναι με τα αρχικα,

 

Πρεπει να κανουν οσοι το κανουν BACK UP , και μετα restore !!! Προσοχη να μην τρεχει μαζι το itunes, καλο ειναι να μην βιαστει κανεις, το κινητο το εχω σαν 2ο και δεν με καει !

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,επειδη σημερα πηρα ενα ipad mini στον πιτσιρικα μου και δεν εχω ξανασχοληθει με apple,μπορειτε να μου πειτε με δυο λογια τι μπορουμε να κανουμε με το jailbrake?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,επειδη σημερα πηρα ενα ipad mini στον πιτσιρικα μου και δεν εχω ξανασχοληθει με apple,μπορειτε να μου πειτε με δυο λογια τι μπορουμε να κανουμε με το jailbrake?

 

Μπορείς να εγκαθιστάς εφαρμογές από τρίτους κατασκευαστές, developers, να έχεις πρόσβαση στα αρχεία της συσκευής και αν θες να ψαχτείς πιο πολύ να βάζεις «σπασμένες» εφαρμογές, αν και δε συμφωνώ προσωπικά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,επειδη σημερα πηρα ενα ipad mini στον πιτσιρικα μου και δεν εχω ξανασχοληθει με apple,μπορειτε να μου πειτε με δυο λογια τι μπορουμε να κανουμε με το jailbrake?

 

Ακομα tα iPad να περιμενουν, εχουν αρκετα προβληματακια οπως διαβαζω,

 

Μεχρι τωρα σε iphone 4 κανενα προβλημα,

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να εγκαθιστάς εφαρμογές από τρίτους κατασκευαστές, developers, να έχεις πρόσβαση στα αρχεία της συσκευής και αν θες να ψαχτείς πιο πολύ να βάζεις «σπασμένες» εφαρμογές, αν και δε συμφωνώ προσωπικά.

 

 

 

 

 

 

 

Ακομα tα iPad να περιμενουν, εχουν αρκετα προβληματακια οπως διαβαζω,

 

Μεχρι τωρα σε iphone 4 κανενα προβλημα,

Να'στε καλά παιδιά,σας ευχαριστώ :)

Χρόνια πολλά και καλές γιορτές.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Ακομα tα iPad να περιμενουν, εχουν αρκετα προβληματακια οπως διαβαζω,

 

Μεχρι τωρα σε iphone 4 κανενα προβλημα,

 

 

Cydiα,Activator vshare δουλευουν?

Link to comment
Share on other sites

Missed it: Update: Evasi0n 7.x Untether Package Brings Evasi0n 1.0.1 To all Users

http://absinthejailbreak.com/update-evasi0n-7-x-untether-package-brings-evasi0n-1-0-1-to-all-users/

 

Δυνατότητα αναβάθμισης μέσα από το Cydia

Link to comment
Share on other sites

Missed it: Update: Evasi0n 7.x Untether Package Brings Evasi0n 1.0.1 To all Users

http://absinthejailbreak.com/update-evasi0n-7-x-untether-package-brings-evasi0n-1-0-1-to-all-users/

 

Δυνατότητα αναβάθμισης μέσα από το Cydia

 

Μπορούμε να την βάλουμε αυτη την εκδοση στο ipad?

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά ναι.

 

Ωραια :) Μια ερωτηση για να μη σε ζαλιζω, σε περιπτωση που κατι στραβωσει, μπορω να το γυρισω στην αρχικη κατασταση?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ωραια :) Μια ερωτηση για να μη σε ζαλιζω, σε περιπτωση που κατι στραβωσει, μπορω να το γυρισω στην αρχικη κατασταση?

 

Ρίξε μια ματιά εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά εδώ.

 

Το πήρα ήδη εχθές το βράδυ το βαφτισμα του πυρός στην apple, όταν μου έμεινε στα χέρια μετά το jailbreak :lol: :lol: Ευτυχώς με λίγο ψάξιμο βρήκα τα περί DFU και restore και το επανέφερα (ένα ψιλό εγκεφαλικό το πέρασα όμως μέχρι να βρω την άκρη :lol: ).

 

 

Edit: να ρωτήσω κάτι: έχω δοκιμάσει να εγκαταστήσω μέσω cydia 2-3 θέματα, τα οποία ενώ εγκαθίσταται κανονικά, δεν μου κάνει κάποια αλλαγή.Θέλει κάποια άλλη εφαρμογή να περάσω πρώτα η να δω κάποια ρύθμιση?

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής : Έχω ένα iphone 4s κλειδωμένο από Αμερική με ios 7.0.4. Πως μπορώ να το κάνω unlock για να δέχεται ελληνική sim; Αν το κάνω jailbreak θα μπορέσω μετά να το ξεκλειδώσω; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οχι το jailbreak δεν προσφέρει λύση στην περίπτωση σου. Έχεις δυο λύσεις και οι οποίες κοστίζουν. Ή πληρώνεις στα γνωστά site για επίσημο ξεκλειδωμα ένα διόλου ευκαταφρόνητο πόσο, ή παίρνεις μια r-sim η οποία ξεγελάει τη συσκευή σου ότι ειναι sim unlocked.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ,

έχω ένα iphone 4S στην κατοχή μου από Αμερική κλειδωμένο στον φορέα ΑΤ&Τ .

Το κιν ανοίγει κανονικά μπορώ να χρησιμοποιήσω όλες τις εφαρμογές αλλά όταν βάζω την ελληνική micro-sim (vodafone)

και πάω να το ενεργοποιήσω μου βγάζει το μήνυμα ΑΚΥΡΗ ΚΑΡΤΑ SIM!!

Προσπάθησα να το ενεργοποιήσω μέσω του σαιτ της AT&T https://www.att.com/deviceunlock/client/el_GR/

αλλά το νούμερο που εισάγω (το δικό μου) μου λέει ότι δεν σχετίζεται με τη συσκευή... Λογικά θα θέλει Αμερικάνικο νούμερο.

Είδα πολλά βιντεο στο youtube με σχετικό θέμα αλλά περισσότερο μπερδεύτηκα.

Υπάρχει κάποιος τρόπος που να μπορέσω να ξεκλειδώσω το iphone;;

Αν ναι, πόσο κοστίζει;;;

Κάποιο αξιόπιστο site;;;

Χαρακτηριστικά:

Iphone4S

Εκδοση: 7.0.4

Firmware Μοντεμ: 5.0.02

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...