Jump to content

Lenovo A850


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μια ερώτηση παιδιά.

υπάρχει κάποιος που είναι 100% σίγουρος οτι στην σιμ 1 εχει κοσμοτε και πιάνει 3g κανονικά?το λέω γιατι βλέπω στα χαρακτηριστικά οτι δεν γράφει όλες τις μπαντες που παίζουν cosmote.vodafone,wind

 

όλες οι Ελληνικές εταιρίες πιάνουν 3g κανονικότητα στο Lenovo.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρακαλώ.;)

και για να μην ξεχνιόμαστε,οδηγοί για πέρασμα άλλης Rom και Cwm υπάρχουν στην υπογραφή μου.:D

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για όσους περιμένουμε το εργαλείον... :) με SG καλή υπομονή με το live tracking. Τις περισσότερες φορές ο server είναι εκτός.

Το δικό μου παραδόθηκε χθες απο τον έμπορο στη SG και περιμένω να δώ πότε θα το στείλουν στην Ελλάδα.

 

http://prntscr.com/2jkf11

Link to comment
Share on other sites

Για όσους περιμένουμε το εργαλείον... :) με SG καλή υπομονή με το live tracking. Τις περισσότερες φορές ο server είναι εκτός.

Το δικό μου παραδόθηκε χθες απο τον έμπορο στη SG και περιμένω να δώ πότε θα το στείλουν στην Ελλάδα.

 

http://prntscr.com/2jkf11

 

το θέμα με τον server είναι γνωστό εδώ και πάρα πολύ καιρό.Λογικό,αν σκεφτείς πόσα δέματα μεταφέρουν κάθε μέρα.

στα της αποστολής τώρα,20-25 ημέρες είναι το στάνταρ.

μπορείτε να κάνετε αναζήτηση και στα παρακάτω:

http://en.4px.com/index.php?option=com_tracking4px

http://www.17track.net/index_en.shtml

http://www.elta-courier.gr/search.asp

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

το θέμα με τον server είναι γνωστό εδώ και πάρα πολύ καιρό.Λογικό,αν σκεφτείς πόσα δέματα μεταφέρουν κάθε μέρα.

στα της αποστολής τώρα,20-25 ημέρες είναι το στάνταρ.

μπορείτε να κάνετε αναζήτηση και στα παρακάτω:

http://en.4px.com/index.php?option=com_tracking4px

http://www.17track.net/index_en.shtml

http://www.elta-courier.gr/search.asp

 

Ωραίος ο Χρυσόστομος!

:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω καταφέρει τα βασικά και τώρα είμαι με την s123. Μερικά θεματάκια ακόμα:

1) Μετά από κάθε reboot βγαίνει το μήνυμα "Δυστυχώς, η εφαρμογή Ρυθμίσεις έχει σταματήσει". Το ίδιο γινόταν και στη rom του minideal.

2) Μετά από κάθε reboot επαναφέρει το εργοστασιακό ήχο κλήσης (μάλλον λόγω του προηγούμενου). Το ίδιο και στα ξυπνητήρια.

3) Για contact manager εγκατέστησα το Contacts+. Όλα ΟΚ, εκτός από τα led στις αναπάντητες που σβήνουν μόνο με διαγραφή της κλήσης, οπότε... απενεργοποίησα τα led. Μετά από κάθε reboot όμως βγαίνει μήνυμα στην περιοχή ειδοποιήσεων (???) για αναπάντητες κλήσεις που έχω ήδη δει.

Αν έχει βρει κάποιος κάποια λύση σε οτιδήποτε, καλοδεχούμενη.

 

Η δική μου ιστορία με το lenovo για όποιον ετοιμάζεται να το πάρει: παραγγελία από το minideal, έφτασε στα ΕΛΤΑ της περιοχής μου 13 μέρες μετά την παραγγελία (ναι, με SGpost :) ) και η μπαταρία με μέτρια προς δυνατή χρήση διαρκεί 2-2,5-κάποιες φορές και 3 μέρες. Για gps, εγκατέστησα το navigator με δωρεάν χάρτες της google και δείχνει να δουλεύει μια χαρά (έχω κανονικό gps, οπότε πιο πολύ για ώρα ανάγκης). 45 μέρες μετά όλα καλά, εκτός από τα μικροθέματα.

Edited by apostolispd
διόρθωση-συμπλήρωση
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω καταφέρει τα βασικά και τώρα είμαι με την s123. Μερικά θεματάκια ακόμα:

1) Μετά από κάθε reboot βγαίνει το μήνυμα "Δυστυχώς, η εφαρμογή Ρυθμίσεις έχει σταματήσει". Το ίδιο γινόταν και στη rom του minideal.

2) Μετά από κάθε reboot επαναφέρει το εργοστασιακό ήχο κλήσης (μάλλον λόγω του προηγούμενου). Το ίδιο και στα ξυπνητήρια.

3) Για contact manager εγκατέστησα το Contacts+. Όλα ΟΚ, εκτός από τα led στις αναπάντητες που σβήνουν μόνο με διαγραφή της κλήσης, οπότε... απενεργοποίησα τα led. Μετά από κάθε reboot όμως βγαίνει μήνυμα στην περιοχή ειδοποιήσεων (???) για αναπάντητες κλήσεις που έχω ήδη δει.

Αν έχει βρει κάποιος κάποια λύση σε οτιδήποτε, καλοδεχούμενη.

 

Η δική μου ιστορία με το lenovo για όποιον ετοιμάζεται να το πάρει: παραγγελία από το minideal, έφτασε στα ΕΛΤΑ της περιοχής μου 13 μέρες μετά την παραγγελία (ναι, με SGpost :) ) και η μπαταρία με μέτρια προς δυνατή χρήση διαρκεί 2-2,5-κάποιες φορές και 3 μέρες. Για gps, εγκατέστησα το navigator με δωρεάν χάρτες της google και δείχνει να δουλεύει μια χαρά (έχω κανονικό gps, οπότε πιο πολύ για ώρα ανάγκης). 45 μέρες μετά όλα καλά, εκτός από τα μικροθέματα.

 

δηλαδή όποιος αγοράζει το τηλέφωνο είναι δεδομένο ότι θα έχει αυτά τα προβλήματα;

Edited by Omiros
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή όποιος αγοράζει το τηλέφωνο είναι δεδομένο ότι θα έχει αυτά τα προβλήματα;

 

Τα μικροπροβλήματα συζητώντας και με ένα φίλο εξπέρ που φτιάχνει και εφαρμογές android θα λυθούν σύντομα. Το τηλέφωνο κυκλοφόρει 6 μήνες ο πηγαίος κώδικας δόθηκε πρόσφατα.Έρχονται τα καλύτερα για τους κατόχους a850

Με τέτοια τιμή ,αυτές τις επιδόσεις και name Αμερικάνοκινέζικο τηλέφωνο που δεν ντρέπεσαι να το αφήσεις πάνω στο τραπέζι της καφετέριας ,για μένα είναι ιδανική περίπτωση αγοράς! :)

Edited by tilemachos69
Link to comment
Share on other sites

Με τέτοια τιμή ,αυτές τις επιδόσεις και name Αμερικάνοκινέζικο τηλέφωνο που δεν ντρέπεσαι να το αφήσεις πάνω στο τραπέζι της καφετέριας ,για μένα είναι ιδανική περίπτωση αγοράς! :)

 

Φίλε Τηλέμαχε προσωπικά δεν έχω τέτοια προβλήματα.

Αγοράζω ότι μου κάνει κι ότι φτάνει η τσέπη μου.

Αύριο μπορεί να πάρω THL ή Zopo ή οτιδήποτε άλλο καλύψει τις ανάγκες μου.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Τηλέμαχε προσωπικά δεν έχω τέτοια προβλήματα.

Αγοράζω ότι μου κάνει κι ότι φτάνει η τσέπη μου.

Αύριο μπορεί να πάρω THL ή Zopo ή οτιδήποτε άλλο καλύψει τις ανάγκες μου.

 

Δεν θα διαφωνήσω Γιώργο. Άλλωστε με τη φόρα που έχουν πάρει τα Κινέζικα τηλέφωνα μπορεί σε ένα δυο χρόνια να είναι στην κορυφή των προτιμήσεων.

 

:D

Link to comment
Share on other sites

Καλά, κι εγώ είμαι 110% ευχαριστημένος από το κινητό. Τα συγκεκριμένα προβλήματα , σε σχέση με το σύνολο, είναι αμελητέα. Και μόνο που βλέπεις τα μούτρα όποιου έχει δώσει €400 για κινητό όταν το βλέπει... Προσωπικά, θα ντρεπόμουν - και θα φοβόμουν - μόνο να έχω κάτι ότι να 'ναι απομιμήσεις iphone (από κίνα, τουρκία κλπ).

ΟΚ, οπότε περιμένουμε...

Link to comment
Share on other sites

Τελικα παιδια τι γινεται με τα προβληματα με την οθονη?Απο οτι καταλαβα ειναι προβλημα απο την rom,κια οχι απο το ιδιο το hardware,σωστα?

Οσοι πηρατε απο to2c τελευταια εξακολουθη το ιδιο θεμα με την rom?Απο εκει θα το παρω,υπαρχει ενα κουπονακι για εμενα.....

Με cwm recovery,ειδα οτι το περασατε,μπαινουν ευκολα οι διαφορες rom?Η παμε μονο με flash....?

Σας ποιοτητα κατασκευης εσεις που το εχεται καιρο τι σιμαδια δειχνει?Τριγμοι και τα σχετικα?Τα πλαστικα του ειναι καλης ποιοτητας?Η ποιοτητα κατασκευης με ενδιαφερει παρα πολυ γιατι ειμαι κομματακι περιεργος με τριξιματακια και αλλα χαριτωμενα>.....δεν τα παμε καλα οι 2μας.....

Το gps,χωρις data εννοειται,πως τα παει,κλειδωνει αμεσα,ποσους δορυφορους βλεπει με το gps test α; πουμε?

Mπαταρια βγαζει ενα 2μερο με κανονικη χρηση?Οθονη-χρωματα-φωτεινοτητα-ποιοτητα απεικονισης πωε τα παει?

Με ποιο αλλο κινητο θα το συγκρινατε (ακομα και με 5αρα οθονη)για να εχω μια εικονα?

Καποιο zte-huawei να ειναι παρομοια ,μιας και εχω πιασει πολλα απο αυτα να καταλαβω στο περιπου με ποιο μοιαζει??

Γενικα εαν δεν βαριεται καποιος ας κανει μια μικρη παρουσιαση για να εχουμε μια καλυτερη εικονα για το κινητο.

Tnx boyz.........

Edited by corelakias
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν χθες παρέλαβα ένα ακόμα τηλέφωνο που πήρα για τον γαμπρό μου από το minideals και αυτό η παραγγελία είχε γίνει στις 27 Δεκεμβρίου .Είχε πάνω μια Ρώσικη ρομ ,του πέρασα την 123 από το ineedrom και μέχρι σήμερα δεν είχα κανένα πρόβλημα με την οθόνη .Αυτό που παρατήρησα είναι πως έχει ελαφρός ποιο σκοτεινή οθόνη από την δικιά μου αλλά με καλύτερα χρώματα άμα βάλεις βίντεο hd να δεις . Κατά την διάρκεια του περάσματος της νέας ρομ παρατήρησα τα εξής ίσως βοηθήσουν κάποιους στο μέλλον .το desktop έχει win 7 32bit ,Στις μπροστά θύρες usb δεν ξεκινούσε το φλασάρισμα το flash tool και όταν το έβαλα στις πίσω usb (σε αυτές που είναι απευθείας στο motherboard )μου το αναγνώριζε αλλά ξεκινούσε την διαδικασία μόνο εάν είχα την μπαταριά πάνω αλλά μετά κράσαρε .Έσβησα ξαναπέρασα drivers και τα σχετικά ,antivirus και firewall κλειστά αυτό τπτ !Στο τέλος το έκανα από το laptop που έχει win7 64bit και έγινε με την πρώτη .Επίσης αγόρασα αυτές τις μεμβράνες http://www.ebay.com/itm/3-Set-Ultra-Clean-LCD-Screen-Guard-Protector-Film-For-Lenovo-A850-Free-Shipping-/261374180697?pt=US_Cell_Phone_Screen_Protectors&hash=item3cdb1d7d59

Από άλλον seller και δεν τις συνιστώ σε κανέναν !Αφήνουν απίστευτο κενό από όλες τις πλευρές οπότε γνώμη μου μακριά .Τέλος πήρα και μια έξτρα θήκη αυτήν http://www.ebay.com/itm/400616530005?var=670172266807&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

Η οποία είναι πολύ φτηνή αλλά πλαστική όχι ελαστική σαν αυτή που στέλνουν με το τηλέφωνο όμως την προτιμάω γιατί είναι ποιο μικρή και το κινητό γίνετε λιγότερο ογκώδες ενώ δείχνει και ποιο όμορφο.

Ζητείται κόρη βενζινοπώλη για σοβαρή σχέση !!
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τις μεμβράνες είμαι αρκετά ευχαριστημένος από αυτή που έστειλε το minideal.

Έχω ακόμη και μια της nilkin την οποία δεν έχω ακόμη τοποθετήσει.

Για θήκη ενδιαφέρουσα η διαφανής που δείχνεις αν και σκέφτομαι και αυτό http://www.ebay.com/itm/IMAK-Cowboy-Shell-Ultra-thin-Case-Cover-Skin-Back-LCD-Film-For-Lenovo-A850-/221311313232?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item33872ea550τον συνδυασμό θήκης και μεμβράνης από πιό "επώνυμη" μάρκα.

Είναι και σχετικά φθηνή και από πωλητή με καλή βαθμολογία.

Για την ποιότητα κατασκευής που ρωτάει κάποιος άλλος φίλος, ύστερα από 2+ μήνες χρήσης είναι πολύ καλή, τα πλαστικά εντάξει και χωρίς τριγμούς. Και η μπαταρία με μέτρια χρήση κρατάει τις δύο μέρες με άνεση.

Edited by Yannis_BO
Link to comment
Share on other sites

Mπράβο παιδιά που ποστάρετε τις κρίσεις σας και για τα παρελκόμενα του τηλεφώνου. Μας προστατεύετε απο κακές αγορές. Κατά τα λοιπά χάθηκε ο Χρυσόστομος. Που είσαι βρε παρέλαβες στο σπίτι ή έχεις πάει στο αεροδρόμιο να το υποδεχτείς...

:D

Link to comment
Share on other sites

εδώ είμαι τέκνα μου,δεν έχω χαθεί ακόμα,απλά έπιασα δουλειά και δεν έχω τον ίδιο χρόνο όπως νωρίτερα!!

δεν έχω παραλάβει ακόμα,το κέρατο μου.Πιστεύω από Δευτέρα ή το αργότεροo την άλλη βδομάδα...:(

Μεμβράνη εγώ είχα αφήσει αυτή που είχε από το to2c πάνω που ήταν πολύ καλή!τώρα από το minideal θα δούμε τι λέει.Έχω και μία της Nilikn που ήρθε μαζί με μιά θήκη που έχω αγοράσει!

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το παρήγγειλα και εγώ το κινητό από minideal..Χθες και σήμερα μου ήρθε tracking number!έχω διαβάσει όλο το θέμα και επειδή δεν έχω ξανασχοληθεί με τέτοια πράγματα (ροοτ κλπ) έχω μπερδευτεί αρκετά.. :wacko: :wacko: Με ποια ρομ πιστεύετε θα μου έρθει το εργαλείο??

 

Επίσης παρήγγειλα αυτήν εδώ την θήκη

 

http://www.ebay.co.uk/itm/MOFI-PU-leahter-and-PC-Steel-Plate-Bracket-Book-Cover-Skin-Case-For-Lenovo-A850-/221328265550?ssPageName=ADME:L:OC:GB:3160

 

Πιστεύετε θα λειτουργεί το s-view??

Edited by dimitris231
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το παρήγγειλα και εγώ το κινητό από minideal..Χθες και σήμερα μου ήρθε tracking number!έχω διαβάσει όλο το θέμα και επειδή δεν έχω ξανασχοληθεί με τέτοια πράγματα (ροοτ κλπ) έχω μπερδευτεί αρκετά.. :wacko: :wacko: Με ποια ρομ πιστεύετε θα μου έρθει το εργαλείο??

 

Επίσης παρήγγειλα αυτήν εδώ την θήκη

 

http://www.ebay.co.uk/itm/MOFI-PU-leahter-and-PC-Steel-Plate-Bracket-Book-Cover-Skin-Case-For-Lenovo-A850-/221328265550?ssPageName=ADME:L:OC:GB:3160

 

Πιστεύετε θα λειτουργεί το s-view??

Καταρχήν καλορίζικο.

Μου διαφεύγει το όνομα της rom του minideal αυτή τη στιγμή,αλλά καλό είναι να την αλλάξεις μόλις το πάρεις.Πολύ εύκολα γίνεται(οδηγός στην υπογραφή μου).

Ροοτ το στέλνουν έτσι κ αλλιώς.

Sview δεν θα σου δουλέψει,καθώς μόνο τα Samsung έχουν τέτοιο πράμα...

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

εδώ είμαι τέκνα μου,δεν έχω χαθεί ακόμα,απλά έπιασα δουλειά και δεν έχω τον ίδιο χρόνο όπως νωρίτερα!!

δεν έχω παραλάβει ακόμα,το κέρατο μου.Πιστεύω από Δευτέρα ή το αργότεροo την άλλη βδομάδα...:(

Μεμβράνη εγώ είχα αφήσει αυτή που είχε από το to2c πάνω που ήταν πολύ καλή!τώρα από το minideal θα δούμε τι λέει.Έχω και μία της Nilikn που ήρθε μαζί με μιά θήκη που έχω αγοράσει!

 

To θέμα με την δουλειά είναι το καλύτερο νέο. Μπράβο!!! όσον αφορά το θέμα της παραλαβής στις πόσες ημέρες είσαι; εγώ είμαι 4 μέρες χωρίς ενημέρωση για το αν έφυγε που μάλλον όχι. Πάντως έχει παραληφθεί απο το ταχυδρομείο. Αναφορικά με το θέμα της rom δεν έχω ιδέα με τί θα μου το στείλουν οι :ninja: ελπίζω να μην έχει θέματα γιατί να τα καταφέρω με τη διαδικασία το βλέπω χλωμό... ανεκπαίδευτος γαρ. :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση..Πρώτα κάνουμε το CWM για Lenovo A850 και μετά το Οδηγός SP Flashtool Lenovo A850 ή το ανάποδο?? Sorry για τις χαζές ερωτήσεις άλλα δεν ξέρω τίποτα και θέλω να είμαι έτοιμος όταν το πάρω..
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση..Πρώτα κάνουμε το CWM για Lenovo A850 και μετά το Οδηγός SP Flashtool Lenovo A850 ή το ανάποδο?? Sorry για τις χαζές ερωτήσεις άλλα δεν ξέρω τίποτα και θέλω να είμαι έτοιμος όταν το πάρω..

 

για να βάλεις την s123 που όλοι προτείνουμε,θα την περάσεις με flashtools.Μετά αν θέλεις βάζεις cwm.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...