Jump to content

Lenovo A850


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτή τη διαδικασία ακολουθώ... Πολύ απλή είναι... το θέμα είναι ότι δεν κάνει upgrade όταν το πατήσω.....

Θα το δω το battery doctor

 

Μόλις κάνει τον ήχο σύνδεσης,πάτα να κάνει upgrade με τη μία μη περιμένεις ούτε δευτερόλεπτο.Το ίδιο έκανε και σε εμένα.

Άντε να το πάρουν πίσω το κινητό να ξαναπαραγγείλω επιτέλους....

Ενδιαφερον αυτό με τον κώδικα.Εύχομαι να δούμε στοκ android ή μια πολύ καλή custom σε σχέση με αυτές που κυκλοφορούν τώρα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις κάνει τον ήχο σύνδεσης,πάτα να κάνει upgrade με τη μία μη περιμένεις ούτε δευτερόλεπτο.Το ίδιο έκανε και σε εμένα.

Άντε να το πάρουν πίσω το κινητό να ξαναπαραγγείλω επιτέλους....

Ενδιαφερον αυτό με τον κώδικα.Εύχομαι να δούμε στοκ android ή μια πολύ καλή custom σε σχέση με αυτές που κυκλοφορούν τώρα.

 

Σε εχω λυπηθει εσενα...αν δεις μια συζητηση μας πριν ερθουν τα κινητα μας,σου ελεγα οτι φοβομουν μην παιχτει καμια μαλ...α...και μου ελεγες οτι ειναι πολυ σπανιο και να μη φοβαμαι....!

Τελος παντων!

Ελπιζω να βρηκες μια ακρη!

τωρα αξιζει να περασω τη ΡΟΜ123 αν περαστει με αυτον τον τροπο που λες,ή να περιμενω μια καινουρια τωρα που βγαλανε τον κωδικα?

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη διαδικασία ακολουθώ... Πολύ απλή είναι... το θέμα είναι ότι δεν κάνει upgrade όταν το πατήσω.....

Θα το δω το battery doctor

 

Πατάς πρώτα Firmware Upgrade και μετά συνδέεις το κινητό αφού φυσικά έχεις εγκαταστήσει τους ΜΤΚ drivers στο PC σου.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Πατάς πρώτα Firmware Upgrade και μετά συνδέεις το κινητό αφού φυσικά έχεις εγκαταστήσει τους ΜΤΚ drivers στο PC σου.

Ρε φίλε αυτό κάνω αλλά και πάλι δε διαβάζει τη συσκευή! Κι εχω βάλει όλους τους drivers

Link to comment
Share on other sites

γεια σας εχω το εκπληκτικο Lenovo a850 εχω ποσα παιγνίδια και δεν μπορω να τα παιξω γιατι οποτε τα περναω στην καρτα τα εγκαθιστω αλλα μετα λεει ότι το παιγνιδι πρεπει να κατεβει ενώ το εχω ηδη περασμενο στην καρτα το παιγνιδι σε ένα φακελο μεσα που λεει obb.βοηθηστε με αναλυτικη εξηγηση ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε αυτό κάνω αλλά και πάλι δε διαβάζει τη συσκευή! Κι εχω βάλει όλους τους drivers

 

Ποια windows έχεις;

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Ποια windows έχεις;

 

7 ultimate x86

Aφου πατησω να κανει το firmware-upgrade και βαλω το κινητο,κατω κατω στο παραθυρακι δεν αναγνωριζει καν οτι υπαρχει κατι συνδεδεμενο...ενω πριν βαλεις το κινητο,λεει "searching"

 

Edit:Δοκιμασα το battery doctor!η συγκεκριμενη εφαρμογη κατα το φορτισμα εχει 3 σταδια...Speed-Continuous-Trickle...Υποτιθεται πως στο 3ο παει οταν η μπαταρια δειξει 100%...

μενει παλι στο 99% οπως επισης μενει στο 2ο σταδιο,continuous και δεν περναει ποτε στο 3ο,το Trickle...!

Edited by Efthimis13
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω......

Αν έχεις άλλο υπολογιστή δοκίμασε.Εγώ στο λάπτοπ έχω ΧΡ κι όλα καλά.

To Battery Doctor εμένα φτάνει στο tickle και την φορτίζει 100%.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Σε εχω λυπηθει εσενα...αν δεις μια συζητηση μας πριν ερθουν τα κινητα μας,σου ελεγα οτι φοβομουν μην παιχτει καμια μαλ...α...και μου ελεγες οτι ειναι πολυ σπανιο και να μη φοβαμαι....!

Τελος παντων!

Ελπιζω να βρηκες μια ακρη!

τωρα αξιζει να περασω τη ΡΟΜ123 αν περαστει με αυτον τον τροπο που λες,ή να περιμενω μια καινουρια τωρα που βγαλανε τον κωδικα?

 

Τι να πεις,κακό μάτι!:lol:

Έτσι το έκανα εγώ σε windows 764bit.Μόλις έκανε τον ήχο σύνδεσης έκανα upgrade κανονικά.δεν είχα κάποιο θέμα.Η ρομ για μένα αξίζει με χίλια.Είναι ίδια με τη στοκ αλλά σου δίνει την δυνατότητα να περάσεις όσες εφαρμογές περνιούνται στην sd.

Αυτή τη φορά λέω να το πάρω από minideal κυρίως λόγω τιμής.160 ευρώ.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

160 δολλαρια θες να πεις αν ηταν ευρω πανακριβο ειναι :rolleyes:

 

:lol::lol::lol: ναι έχεις δίκιο!!!:lol::lol:

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τι να πεις,κακό μάτι!:lol:

Έτσι το έκανα εγώ σε windows 764bit.Μόλις έκανε τον ήχο σύνδεσης έκανα upgrade κανονικά.δεν είχα κάποιο θέμα.Η ρομ για μένα αξίζει με χίλια.Είναι ίδια με τη στοκ αλλά σου δίνει την δυνατότητα να περάσεις όσες εφαρμογές περνιούνται στην sd.

Αυτή τη φορά λέω να το πάρω από minideal κυρίως λόγω τιμής.160 ευρώ.

 

Χρυσοστομε θέλω να σε ρωτησω κατι προσωπικα...πως μπορει να γινει αυτο???

Link to comment
Share on other sites

Χρυσοστομε θέλω να σε ρωτησω κατι προσωπικα...πως μπορει να γινει αυτο???

 

στείλε μου ένα pm φίλε μου.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

160$ Χρυσόστομε.

 

Ναι το έγραψα στη προηγούμενη σελίδα πως έκανα λάθος.160 ευρώ δεν τα έδινα.:lol:

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

δεν αναγνωριζει τον φορτιστη το κινητο και λεει συνεχεια ένα μηνυμα ότι η εφαρμογή lenovo power σταματησε να λειτουργει.καμια βοηθεια?λετε να πατησα καμια επιλογή και να μην το καταλαβα.ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

δεν αναγνωριζει τον φορτιστη το κινητο και λεει συνεχεια ένα μηνυμα ότι η εφαρμογή lenovo power σταματησε να λειτουργει.καμια βοηθεια?λετε να πατησα καμια επιλογή και να μην το καταλαβα.ευχαριστω.

 

με άλλο φορτιστή,ή απο έναν υπολογιστή δοκίμασες να το φορτίσεις;;

άλλο καλώδιο έβαλες;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Χθες παρέλαβα το Lenovo A850 από To2C και σήμερα το πρωί διαπίστωσα ότι παρουσιάζει το ίδιο πρόβλημα στην οθόνη με του Χρυσόστομου :(. Μήπως είναι κάποια ελαττωματική παρτίδα; Το κινητό το παρήγγειλα 30/11. Είμαι σε δίλλημα. Να ζητήσω να μου το αντικαταστήσουν η να πάρω τα χρήματα πίσω;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Χθες παρέλαβα το Lenovo A850 από To2C και σήμερα το πρωί διαπίστωσα ότι παρουσιάζει το ίδιο πρόβλημα στην οθόνη με του Χρυσόστομου :(. Μήπως είναι κάποια ελαττωματική παρτίδα; Το κινητό το παρήγγειλα 30/11. Είμαι σε δίλλημα. Να ζητήσω να μου το αντικαταστήσουν η να πάρω τα χρήματα πίσω;

 

25-26 το είχα παραγγείλει και εγώ φίλε μου.

μάλλον μας έχουν πέσει στραβές παρτίδες δε ξέρω τι να πω.

Εγώ ζήτησα τα χρήματα μου πίσω.Δε ξέρω τι θες να κάνεις εσύ.

Γράψε πάντως εδώ στο νήμα τους,ότι έχεις το ίδιο πρόβλημα με εμένα και πως η παραγγελία έγινε το ίδιο διάστημα πάνω κάτω για να το έχουν στο νου τους.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,ασχετο με το προβλημα στην οθονη σας...Μακαρι να βρειτε λυση!

διαβασα αυτο σχετικα με τις μεταφορες εφαρμογων στην εξωτερικη μνημη χωρις να εχει την ΡΟΜ123

 

you can use FolderMount.. it works fantastic.. im using a A850 right now and using foldermount to assign installed apps esp. games to the SDcard.

once installed open foldermount...

1) click on apps analyzer

2) select application that you want to transfer

3) create pair then just click yes

4) click the check to save

5) click on the pin symbol it will turn green when activated

 

it will then transfer the file to SD card.

hope this helps

Ισχυει κατι τετοιο?Την ξερετε την εφαρμογη?

Link to comment
Share on other sites

Ευθύμη δοκίμασε να συνδέσεις το τηλέφωνο στο PC χωρίς μπαταρία.

Ίσως εγώ να το έκανα έτσι.Δεν θυμάμαι.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Κατοχος εμος galaxy s3 με σπασμενη οθονη αποφασισα να παω για το a850. Εχω καποιες ερωτησεις.

Gps κλειδωνει γρηγορα? Σε ποσα λεπτα περιπου?

 

Ποιο site μου προτεινετε ωστε να το εχω σε 3 εβδομαδες και να υπαρχει μια υποτυπωδης αξιοπιστια?

 

Αν υπαρχει καποιος απο Λαρισα ή Θεσσαλονικη που να το εχει ας στειλει ενα πμ γιατι θα ηθελα να το δω (την οθονη του περισσοτερο γιατι με προβληματιζει η αναλυση της)

 

Στα 125 ευρω νομιζω οτι ειναι οτι πιο vfm υπαρχει για phablet

Μαλλον για λευκο παω

 

Ευχαριστω για τον χρονο σας

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά απο το forum.:D

Σας παρακολουθώ αρκετό καιρό τώρα αλλα είναι η πρώτη φορά που γράφω.

Εξαιτίας σας απέκτησα το A850 απο Ελληνικό κατάστημα μιάς και δέν μπορούσα να περιμένω να μου έρθει απο Κίνα

επειδή χρειαζόμουν αμεσα συσκευή.

Μπορεί να κόστισε κάτι παραπάνω αλλα χαλάλι του μιάς και μετά απο 2 εβδομάδες εντατικής χρήσης είμαι πολύ ευχαριστημένος

απο την απόδοσή του την ποιότητά του και την μπαταρια μου.

Απο εδώ και πέρα θα γράφω συχνά για ορισμένες απορίες που έχω.

Υ.Γ dalamaidis άν δέν το έχεις αποκτήσει ακόμη στείλε μου ένα p.m για να το

δείς από κοντά

Link to comment
Share on other sites

Ευθύμη δοκίμασε να συνδέσεις το τηλέφωνο στο PC χωρίς μπαταρία.

Ίσως εγώ να το έκανα έτσι.Δεν θυμάμαι.

 

Χωρίς μπαταρία φυσικά.με την μπαταρία ναι μεν το αναγνωρίζει κανονικά αλλά δεν κάνει το upgrade!!!!!!!

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα με τον Ευθύμη. Μέχρι τώρα δεν το αναγνωρίζει σε windows 7 και 8, σε 3 διαφορετικους υπολογιστες.

 

Σε εφαρμογές στυλ foldermount, app2sd κλπ στη rom του minideal η μετακινηση στην καρτα ειναι απενεργοποιημένη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...