Jump to content

Lenovo A850


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν και είμαι Linux και Firefox user έχω και τον Chrome αλλά η μετάφραση είναι τάνα.

Αν δεν μπορώ να καταλάβω ακριβώς κάτι σε τέτοιες διαδικασίες φλασαρίσματος δεν το αποτολμώ.

 

Σε μια προόχειρη μετάφραση που έκανα,λέει ότι ο τρόπος που σου είπα πριν anna με το mobileuncle tools,δουλεύει,αλλά πρέπει να μετονομάσεις το αρχείο cwm σε recovery_new.img.

Πιστεύω ότι έτσι θα δουλέψει.και στα zte έτσι το κάνουμε.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οκ ευχαριστώ.

Θα το δοκιμάσω αργότερα.

 

θα δω΄αν είναι,μπας και μπορέσω και βγάλω μια καλή μετάφραση απο τον οδηγό να το ανεβάσω εδώ.Ελληνικά ή Αγγλικά ότι βγαίνει πιο καλά!

Λοιπόν

steps:

Αν έχουν εγκατασταθεί σωστά οι drivers:

1) Turn off your phone and detach the battery

2) Run the program flash_tool.exe

3) Select the file and select SCARTTER_LOADING MT65xx_Android_scatter_emmc.txt (it's inside the folder CWM), select "FROM DL All With Checksum".

4) Press the button to download flash_tool

5) Connect your phone (switched off and without battery)

6) wait till end (it takes a few seconds)

7) disconnect the phone and run it into recovery (hold down both volume up button + volume down key + power button until the logo appears on ignition)

 

Αν δεν έχουν εγκατασταθεί οι drivers του κινητού,νομίζω πως κατεβάζοντας το Lenovo suite γίνεται εγκατάσταση.

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς Χρυσόστομε δεν έγινε τίποτα.

Δεν ξέρω αν φταίει το αρχείο ή ο.....μπαρμπαθείος:p

Θα δοκιμάσω και με το Sp Flash Tool.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς Χρυσόστομε δεν έγινε τίποτα.

Δεν ξέρω αν φταίει το αρχείο ή ο.....μπαρμπαθείος:p

Θα δοκιμάσω και με το Sp Flash Tool.

 

Δε μπορώ να καταλάβω τι φταίει.

Με τους drivers έχεις κανένα θέμα γενικά η στους πέρασε αυτόματα όταν συνέδεσες το κινητό με τον υπολογιστή;

Δοκίμασε και πες μας,μπας και επιτέλους βρούμε την άκρη και κάνουμε λίγο πιο εύκολη την ζωή μας.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να καταλάβω τι φταίει.

Με τους drivers έχεις κανένα θέμα γενικά η στους πέρασε αυτόματα όταν συνέδεσες το κινητό με τον υπολογιστή;

Δοκίμασε και πες μας,μπας και επιτέλους βρούμε την άκρη και κάνουμε λίγο πιο εύκολη την ζωή μας.

 

Drivers έχω περάσει.

Εξ' άλλου φλασάρισα κανονικά την rom από το needrom η οποία μου εγκατέστησε το κινέζικο recovery.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Drivers έχω περάσει.

Εξ' άλλου φλασάρισα κανονικά την rom από το needrom η οποία μου εγκατέστησε το κινέζικο recovery.

 

αυτόματα ή τους πέρασες εσύ;γιατί έχω διαβάσει ότι σε μερικούς δεν τους περνάει όταν συνδεουν το κινητό στον υπολογιστή πρώτη φορά.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τους εγκατέστησα τρέχοντας το setup αρχείο (ΧΡ).
Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

αυτόματα ή τους πέρασες εσύ;γιατί έχω διαβάσει ότι σε μερικούς δεν τους περνάει όταν συνδεουν το κινητό στον υπολογιστή πρώτη φορά.

 

σε windows 8 λογικα τους περναει αυτοματα

Link to comment
Share on other sites

anna2 από που τους κατέβασες;;;;

 

Ωχ, τώρα δεν θυμάμαι.

Googlάροντας νομίζω ότι με έβγαλε στο XDA και τους πήρα από κει.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Ωχ, τώρα δεν θυμάμαι.

Googlάροντας νομίζω ότι με έβγαλε στο XDA και τους πήρα από κει.

 

χμ...αν γράψω drivers για Lenovo a850 δεν βγάζει το xda τίποτα.anyway θα περιμένω να δώ όταν με το καλό παραλάβω.

 

Δοκίμασες με flashtools να περάσεις το cwm?

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

χμ...αν γράψω drivers για Lenovo a850 δεν βγάζει το xda τίποτα.anyway θα περιμένω να δώ όταν με το καλό παραλάβω.

 

Δοκίμασες με flashtools να περάσεις το cwm?

 

Όχι ακόμα.

Θα το κάνω αργότερα που θα έχω ησυχία.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Όχι ακόμα.

Θα το κάνω αργότερα που θα έχω ησυχία.

 

Ωραία,εαν θυμηθείς και τίποτα για τους drivers ρίξε ένα σήμα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ανέβασα τους drivers στο 4shared.

Πάρ' τους Χρυσσόστομε από εδώ.

Δεν δοκίμασα χθες με το Flash Tool.

Είχε γενέθλια ο γιος μου και είχαμε κόσμο.

Σήμερα γιορτάζει η κόρη μου.

Αν βρω χρόνο θα το κάνω.

Edited by anna2
Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Ανέβασα τους drivers στο 4shared.

Πάρ' τους Χρυσόστομε από εδώ.

Δεν δοκίμασα χθες με το Flash Tool.

Είχε γενέθλια ο γιος μου και είχαμε κόσμο.

Σήμερα γιορτάζει η κόρη μου.

Αν βρω χρόνο θα το κάνω.

 

Ευχαριστώ να σαι καλά!

να χαίρεσαι τα παιδάκια σου,πάντα καλά να είναι!

και εγώ σήμερα έχω γενέθλια....:)

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Χρυσόστομε.

Να τα εκατοστήσεις κι εσύ.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά καταρχάς στα παιδιά !!!

Λοιπόν έψαχνα το Ιgo στην ανάλυση μας και τελικά βρήκα ! Το δοκίμασα σε έκδοση 9.6.χχ

Και δουλεύει μια χαρά !Άμα κάποιος το χρειάζεται ας μου πει !ΠΡΟΣΟΧΗ έχω τα data files που είναι υπεύθυνα για την ανάλυση ΚΑΙ ΟΧΙ το πρόγραμμα !!Δηλαδή εσείς έχετε το πρόγραμμα και απλά αντικαθιστάτε το data files kai to sys που είναι υπεύθυνα για την σωστή προβολή του προγράμματος σας στην οθόνη . Δεν ξέρω αν επιτρέπεται να τα ανεβάσω εάν κάποιος γνωρίζει ας με ενημερώσει

Ζητείται κόρη βενζινοπώλη για σοβαρή σχέση !!
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά καταρχάς στα παιδιά !!!

Λοιπόν έψαχνα το Ιgo στην ανάλυση μας και τελικά βρήκα ! Το δοκίμασα σε έκδοση 9.6.χχ

Και δουλεύει μια χαρά !Άμα κάποιος το χρειάζεται ας μου πει !ΠΡΟΣΟΧΗ έχω τα data files που είναι υπεύθυνα για την ανάλυση ΚΑΙ ΟΧΙ το πρόγραμμα !!Δηλαδή εσείς έχετε το πρόγραμμα και απλά αντικαθιστάτε το data files kai to sys που είναι υπεύθυνα για την σωστή προβολή του προγράμματος σας στην οθόνη . Δεν ξέρω αν επιτρέπεται να τα ανεβάσω εάν κάποιος γνωρίζει ας με ενημερώσει

Ναι, απλώς τα αντικαθιστάς.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, απλώς τα αντικαθιστάς.

 

Όχι αυτό το ξέρω ,το έχω κάνει κιόλας .απλά ρωταω εάν επιτρέπεται να τα ανεβάσω εδώ έτσι ώστε να τα κατεβάσει όποιος θέλει .

Ζητείται κόρη βενζινοπώλη για σοβαρή σχέση !!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα κι εγώ τη λενοβάρα. Παραγγελία στις 26/11 (αργά το βράδυ στην Κίνα, οπότε πήγε για 27), αποστολή στις 29, άφιξη στο αεροδρόμιο 8/12, παραλαβή σήμερα από τα ΕΛΤΑ (κανονικά θα το 'παιρνα χτες, αλλά έκανε μια μικρή βόλτα στο λεκανοπέδιο). Προς το παρόν όλα οκ, με μια μικρή παρατήρηση: ο μαμά φορτιστής θέλει ζόρι για να μπει στη μπρίζα (στην πιο συνηθισμένη στην Ελλάδα, με τη γείωση) και ακόμα πιο πολύ για να βγει, οπότε μάλλον πάμε για άλλον. Μερικές ερωτήσεις τώρα:

1) Προτεινόμενη εφαρμογή για GPS; Από τα "φτηνά" :rolleyes: ίσως;

2) Προτεινόμενη εφαρμογή για μετακίνηση εφαρμογών στην sd;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα κι εγώ τη λενοβάρα. Παραγγελία στις 26/11 (αργά το βράδυ στην Κίνα, οπότε πήγε για 27), αποστολή στις 29, άφιξη στο αεροδρόμιο 8/12, παραλαβή σήμερα από τα ΕΛΤΑ (κανονικά θα το 'παιρνα χτες, αλλά έκανε μια μικρή βόλτα στο λεκανοπέδιο). Προς το παρόν όλα οκ, με μια μικρή παρατήρηση: ο μαμά φορτιστής θέλει ζόρι για να μπει στη μπρίζα (στην πιο συνηθισμένη στην Ελλάδα, με τη γείωση) και ακόμα πιο πολύ για να βγει, οπότε μάλλον πάμε για άλλον. Μερικές ερωτήσεις τώρα:

1) Προτεινόμενη εφαρμογή για GPS; Από τα "φτηνά" :rolleyes: ίσως;

2) Προτεινόμενη εφαρμογή για μετακίνηση εφαρμογών στην sd;

 

για το 2 διάβασε λίγο τις πιο πίσω σελίδες.για το πρώτο απαγορεύεται η συζήτηση για "φτηνα".

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...