Jump to content

Lenovo A850


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λογικά θέλει 4-5 λεπτά μετά το flash για να κάνει boot. Έχει recovery αυτή η ROM? θα μπορούσες να κάνεις ένα factory restore βοηθάει μερικές φορές. Επίσης μπορεις να δοκιμάσεις και μία άλλη ROM όπως την S121 (ξερω δεν μεταφέρει στην SD τις εφαρμογές) για να δεις αν δουλευεί.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άκυρο, συγνώμη για την ταλαιπωρία αλλά τελικά είχε δίκιο ο φίλος που είπε για την φόρτιση της μπαταρίας. Προφανώς ήταν τελείως άδεια (για αυτό δεν άναβε ούτε καν το κόκκινο LED) ασχέτως αν μου έδειχνε ότι είχε ακόμα 50% περίπου. Μετά από φόρτιση 10' το άνοιξα κανονικά. Όλα φαίνονται μια χαρά

 

Σας ευχαριστώ όλους για τον χρόνο σας.

 

ολα καλα λοιπον :)

συνηθες φαινομενο αυτο στα Κινεζικα γι αυτο στο ειπα

κανε ενα battery calibration οταν φτασει 100%

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nema.batterycalibration&hl=el κατεβασε αυτο απο το play store

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θέλει 4-5 λεπτά μετά το flash για να κάνει boot. Έχει recovery αυτή η ROM? θα μπορούσες να κάνεις ένα factory restore βοηθάει μερικές φορές. Επίσης μπορεις να δοκιμάσεις και μία άλλη ROM όπως την S121 (ξερω δεν μεταφέρει στην SD τις εφαρμογές) για να δεις αν δουλευεί.

 

Μμμμμ τι εννοείς αν έχει recovery? Δεν έχει και πολύ σημασία πάντως αφού δούλεψε τελικά:D

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου,2 οδηγοί υπάρχουν όλοι και όλοι μέχρι στιγμής για το κινητό μας.Και οι 2 υπάρχουν στην αρχική σελίδα αυτού του νήματος και στην υπογραφή μου.

Καλό είναι να τους διαβάζουμε όλοι κάπου κάπου και να μην γράφουμε τα ίδια και τα ίδια κάθε λίγες σελίδες,καθώς μπορεί να χαθεί κάτι πιο σημαντικό ανάμεσα τους.

Επίσης,αφού πιστεύουμε πως έχουμε κατανοήσει τα πάντα και επιθυμούμε να προβούμε στην πράξη αυτά που διαβάσαμε,δοκιμάζουμε πάντα με την μπαταρία πλήρως φορτισμένη!

Ολοι μας είμαστε εδώ για να βοηθήσουμε προφανώς,αλλά ας βοηθάμε και τους εαυτούς μας λίγο πρώτα...

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μμμμμ τι εννοείς αν έχει recovery? Δεν έχει και πολύ σημασία πάντως αφού δούλεψε τελικά:D

 

Εννοώ cwm. Τέλως πάντων αφού πιγαν κάλά τα πράγματα δεν έχει νόημα, άντε καλοδουλεμένο!

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ cwm. Τέλως πάντων αφού πιγαν κάλά τα πράγματα δεν έχει νόημα, άντε καλοδουλεμένο!

 

Οδηγός στην υπογραφή μου,για να βάλετε cwm σε 2 λεπτά.

Να ξέρετε ότι η καλύτερη Rom μέχρι στιγμής είναι η S123.

όλες οι άλλες ή δεν θα υποστηρίζουν μεταφορά στην sd ή έχουν λειτουργικά προβλήματα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

H S123 είναι ROW έκδοση ή κινέζικη? δεν με ενδιαφέρουν καθόλου τα ελληνικά άλλα με χαλάει να έχει κινέζικα στην οθόνη κλίσης και στις επαφές δίπλα στα ονόματα
Link to comment
Share on other sites

H S123 είναι ROW έκδοση ή κινέζικη? δεν με ενδιαφέρουν καθόλου τα ελληνικά άλλα με χαλάει να έχει κινέζικα στην οθόνη κλίσης και στις επαφές δίπλα στα ονόματα

 

Ελάχιστα κινέζικά θα τα έχεις σε όλες τις ρομ που είναι βασισμένες στις "στοκ"της Lenovo.

Είναι όμως η καλύτερη rom μέχρι στιγμής τουλάχιστον χωρίς προβλήματα και απόλυτα σταθερή.

Θα παρακαλούσα εσάς τους νέους χρήστες να ρίξετε μια ματιά και στις πιο πίσω σελίδες.

Οι κύριοι χρήστες και αρθρογράφοι σε αυτό το τόπικ είμαστε 3,οπότε καταλαβαίνετε πως δεν είναι ούτε εύκολο,ούτε ευχάριστο να γράφουμε συνέχεια τα ίδια και ίδια.

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

H S123 είναι ROW έκδοση ή κινέζικη? δεν με ενδιαφέρουν καθόλου τα ελληνικά άλλα με χαλάει να έχει κινέζικα στην οθόνη κλίσης και στις επαφές δίπλα στα ονόματα

 

δεν εχει Κινεζικα στα Αγγλικα ειναι ο dialer

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά, παρήγγειλα χθες το Α 850 σε μαύρο. Το πήρα σε καλή τιμή 114 χωρίς καμία άλλη επιβάρυνση απο έναν πωλητή στο aliexpress με άριστό rate και χωρίς καμία αρνητική σε 48 παραγγελίες.Βέβαια αν είχα διαβάσει νωρίτερα το νήμα του forum θα είχα πράξει αλλιώς αλλά τώρα έγινε και ο θεός βοηθός. Χθές ταχυδρομήθηκε με SG post. Eλπίζω αρχές του άλλου μήνα να το έχω στα χέρια μου. Η αλήθεια είναι πως με τρομάζει ελαφρώς η υπόθεση με τη Rom αλλά νομίζω πως με τη βοήθεια του οδηγού και τη δική σας θα λύσω τα προβλήματα. :)
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά, παρήγγειλα χθες το Α 850 σε μαύρο. Το πήρα σε καλή τιμή 114 χωρίς καμία άλλη επιβάρυνση απο έναν πωλητή στο aliexpress με άριστό rate και χωρίς καμία αρνητική σε 48 παραγγελίες.Βέβαια αν είχα διαβάσει νωρίτερα το νήμα του forum θα είχα πράξει αλλιώς αλλά τώρα έγινε και ο θεός βοηθός. Χθές ταχυδρομήθηκε με SG post. Eλπίζω αρχές του άλλου μήνα να το έχω στα χέρια μου. Η αλήθεια είναι πως με τρομάζει ελαφρώς η υπόθεση με τη Rom αλλά νομίζω πως με τη βοήθεια του οδηγού και τη δική σας θα λύσω τα προβλήματα. :)

 

Καλώς ήρθες.Καλορίζικο το κινητό και καλή αναμονή.

Μέχρι να το παραλάβεις,μπορείς να διαβάσεις όλο σχεδόν το τόπικ και να σου λυθούν οι όποιες απορίες έχεις.

Οι οδηγοί είναι γραμμένοι όσο πιο εύκολα γίνεται και η διαδικασία στον κάθε ένα κρατάει μερικά λεπτά.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες.Καλορίζικο το κινητό και καλή αναμονή.

Μέχρι να το παραλάβεις,μπορείς να διαβάσεις όλο σχεδόν το τόπικ και να σου λυθούν οι όποιες απορίες έχεις.

Οι οδηγοί είναι γραμμένοι όσο πιο εύκολα γίνεται και η διαδικασία στον κάθε ένα κρατάει μερικά λεπτά.

 

Να είσαι καλά Χρυσόστομε. Διάβασα 55 σελίδες χθές, αλλά θα τις ξαναδιαβάσω για να τις εμπεδώσω... :) καθότι νουμπάς αν και ολίγον σιτεμένος ηλικιακά. :P

Link to comment
Share on other sites

όσο νιώθουμε φίλε μου είμαστε :P

Θα τα καταφέρεις πιστεύω.Ε και αν δε μπορέσεις εδώ είμαστε.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

έγινε παραγγελία προχθές για την μέλλουσα συζυγο που το είδε από έναν φίλο και έφαγε σκάλωμα με την 5μισάρα :lol: (και έκανε σαν την κοπελίτσα στη διαφήμιση της βόδιαφον, νάζια, ματάκια κλπ κλπ :p ) άντε καλώς να μας έρθει να γουστάρουμε γιατί δεν σας κρύβω ότι έχω καραψηθεί με το εργαλείο, τι άλλο να βρείς value for money σε αυτά τα λεφτά...
Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

έγινε παραγγελία προχθές για την μέλλουσα συζυγο που το είδε από έναν φίλο και έφαγε σκάλωμα με την 5μισάρα :lol: (και έκανε σαν την κοπελίτσα στη διαφήμιση της βόδιαφον, νάζια, ματάκια κλπ κλπ :p ) άντε καλώς να μας έρθει να γουστάρουμε γιατί δεν σας κρύβω ότι έχω καραψηθεί με το εργαλείο, τι άλλο να βρείς value for money σε αυτά τα λεφτά...

 

Καλώς να σου έρθει. Λογικά θα παραλάβουμε σχεδόν μαζί. Απο που το πήρες ; με τί ταχυδρομείο σου έρχεται;

Link to comment
Share on other sites

Καλώς να σου έρθει. Λογικά θα παραλάβουμε σχεδόν μαζί. Απο που το πήρες ; με τί ταχυδρομείο σου έρχεται;
απο μινιντηλ, εβαλα κολλητο να τρεξει την διαδικασια που το κατεχει καλα το θεμα, λογικα με SGP θα ερθει ελπιζω μεχρι τελος του μηνα
Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, είναι το πρώτο μου ποστ.Το φόρουμ είναι φοβερό.Επειδή είμαι έτοιμος να αγοράσω το κινητό, μπορεί κάποιος να μου πει αν έχει συγκεκριμένα προβλήματα που δεν αντιμετωπίζονται;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, είναι το πρώτο μου ποστ.Το φόρουμ είναι φοβερό.Επειδή είμαι έτοιμος να αγοράσω το κινητό, μπορεί κάποιος να μου πει αν έχει συγκεκριμένα προβλήματα που δεν αντιμετωπίζονται;

 

Καλησπέρα και καλώς ήρθες.όχι δεν έχει κάποιο τέτοιο πρόβλημα η συσκευή.Στις προηγούμενες σελίδες θα βρεις απαντήσεις σε όλες λογικά τις απορίες που ίσως έχεις.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ το igo και το sygic δεν έχω κάποιο πρόβλημα είναι πολύ γρήγορο και στο σήμα του Και στην πλοήγηση. Με data ανοιχτό πιάνει αμεσως και με ακρίβεια. Και δεν σηκώνει και ιδιαίτερα θερμοκρασία όπως άλλα κινητά που είχα. Βέβαια χρησιμοποιώ φορτιστη
Ζητείται κόρη βενζινοπώλη για σοβαρή σχέση !!
Link to comment
Share on other sites

το gps θα το τεσταρεις και θα το κρινεις χωρις συνδεση στο ιντερνετ

με data ανοιχτο οπως λες δεν εχει ουσια

τα προγραματα που ανεφερες δουλευουν και χωρις υποβοηθηση απο το ιντερνετ

υποβοηθηση για να κλειδωσουν οι δορυφοροι ισως χρειαστει με καποια προγραματα απο το play store οπως το gps aids το οποιο χρησιμοποιω εγω εχει και αλλα

γενικα το κινητο με καθαρο ουρανο κλειδωνει σχετικα γρηγορα δορυφορους χωρις data παντα μιλαμε δεν εχει ιδιαιτερο προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Καλα ναι,με με data τα περισσοτερα λειτουργουνε οκ εκτος απο τραγικες περιπτωσεις.Το θεμα δεν ειναι ποσο κανει να λοκαρει αλλα να μην χανει το σημα και να σε δειχνει αλλου για αλλου κατα την πορεια.Τεσπα μολις το παραγγειλα και βλεπουμε,ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...