Jump to content

Lenovo S820


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δες τον οδηγό στην πρώτη σελίδα ξανα φλασάρησε μια ρόμ και μετά βάλε την αντίστοιχη ΜΙ.σε εμένα απλά άργησςε να ανοίξη .Λογαριασμό έβαλα μόνο της Google για την MIUI που ζητά δεν έβαλα τίποτα.

 

οκ θα δοκιμασω μπας κ καταφερω να ανοιξει αρχικα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα. μπορει καποιος να μ ανεβασει την αρχικη ρομ που εχει το κινητο ειτε row ειτε vibe.?

παιδευομαι τοσο καιρο ,εχω δοκιμασει καθε εκδοση flash tool k rom με νεο κ παλιο preloader αν κ το κινητο μ ειναι αυγουστο του 2014 ομως δεν καταφερα τπτ. ειναι εντελως νεκρο. ουτε φορτιζει ουτε τπτ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
yaaki_v9_lenovo_S820_KITKAT_4.4.2_rooted εγω εχω βαλει αυτη με ελληνικα κ δεν κολλαει καθολου εκτος οτι δεν δουλευει το led οταν σε παιρνουν δεν αναβοσβηνει
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Κατάφερα και έβαλα recovery στο κινήτο με την s223

η διαδικασία είναι η εξής πρώτα κατεβάζουμε το ζιπάκι με την rom απο εδώ μετά κατεβάζουμε το recovery Twrp 3.0.2-3

από εδώ cn

ή από εδω row αυτή έβαλα αλλα μπαινουν και οι δυο απο όσο κατάλαβα

μετα κανουμε αποσυμπήεση την ρομ

ανοιγουμε flash tools κανουμε ανοιγμα το scatter της ρομ

(εχοντας κλασικά επιλέξει το DA DL All with checksum)

σβήνουμε το checksum.ini απο τον φακελο της ρομ

αντικαθηστούμε το recovery με διπλο κλικ στο flash tools και επιλέγουμε το recovery από 3.0.2 και το κάνουμε frimwire upgrade

βάζουμε το κινητο και περιμενουμε μεχρι να το έχουμε έτοιμο

*Υπάρχει μια σημιωση εγω προσωπικά κανω πάντα format γιατι είχα ενα θέμα με τα imei είναι αναγκαίο από όσο θυμάμαι

δεν γνωρίζω εάν θα χρειαστεί να κάνετε και εσείς οπότε όποιος το προσπαθησει ενημερώνει τους ενδιαφερόμενους.Μπορεί βεβαια να είναι και αναγκαιο για να παρακάμψεις την αλαγή recovery έχει να κάνει με το (pta κάτι τέτοιο)

 

καλησπερα σε ολους στην row εκδοση μπορουμε να την ρουταρουμε?? αν ναι με τον ιδιο τροπο οπως με την vibe μεσω του twrp?

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...