Jump to content

Lenovo S820


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Greek Keyboard, πριν γράψεις το μνμ πατάς το κουμπί SMS και πλέον γράφει με 160 κεφαλαίους χαρακτήρες. Δοκίμασέ το και πες μας...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Greek Keyboard, πριν γράψεις το μνμ πατάς το κουμπί SMS και πλέον γράφει με 160 κεφαλαίους χαρακτήρες. Δοκίμασέ το και πες μας...

 

οντως ελυσε το προβλημα αυτη η ενεργεια...ομως αυτο το keyboard δε το μπορω καθολου...

οσοι βαλουν τη vibe να ξερουν οτι :

οι επαφες οταν ειναι μονο με +30 μπροστα, τοτε στα μηνυματα αναγνωριζονται κανονικα αλλα οχι στις κλησεις...

οι επαφες οταν ειναι χωρις +30, τοτε στις κλησεις εμφανιζονται κανονικα αλλα οχι στα μηνυματα.

 

οποτε εβαλα διπλες επαφες.

Link to comment
Share on other sites

γι αυτο το διαμαντι πως και δεν υπαρχει θεμα...:worry:

 

http://www.minideal.net/lenovo-s820-smartphone-android4-2-quad-core-1-2ghz-with-4-7-inch-hd-3g-wcdma-13-0mp.html

 

εχει φοβερα χαρακτηριστικα και πολυ σουπερ τιμη. Λεω να κανω στροφη 180 μοιρων κ να το προτιμησω απ το ascend P1

 

τι λετε κ σεις? ειναι καποιος που το εχει να μας πει γνωμες?

 

ΔΥστυχως συμφωνα με το παραπανω λινκ μονο λευκο και κοκκινο βγαινει... στο γκουγκλ μου το βγαζει κ σε μαυρο..

 

http://www.minideal.net/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/s/k/sku49024.jpg

 

http://www.lenovo.com/images/gallery/1060x596/lenovo-tablet-ideatab-s820-front-back-1.jpg

 

lenovo s820 super price: 184.99$

http://www.minideal.net/lenovo-s820-smartphone-android4-2-quad-core-1-2ghz-with-4-7-inch-hd-3g-wcdma-13-0mp.html

Your Great Satisfaction is our Endless Motivity!

our offical skype: minideal17

For Complaints: salesminideal@gmail.com

welcome to http://www.minideal.net

http://cs627226.vk.me/v627226995/3debe/QeMl4Jpzx84.jpg

Link to comment
Share on other sites

οντως ελυσε το προβλημα αυτη η ενεργεια...ομως αυτο το keyboard δε το μπορω καθολου...

Συνήθειο είναι, και εμένα δε μου άρεσε στην αρχή αλλά το συνήθισα...

 

οσοι βαλουν τη vibe να ξερουν οτι :

οι επαφες οταν ειναι μονο με +30 μπροστα, τοτε στα μηνυματα αναγνωριζονται κανονικα αλλα οχι στις κλησεις...

οι επαφες οταν ειναι χωρις +30, τοτε στις κλησεις εμφανιζονται κανονικα αλλα οχι στα μηνυματα.

 

οποτε εβαλα διπλες επαφες.

Να υποθέσω ότι έχεις COSMOTE; Νομίζω ότι η Vodafone και στις κλήσεις εμφανίζει το νούμερο με το +30 μπροστά.

Link to comment
Share on other sites

Συνήθειο είναι, και εμένα δε μου άρεσε στην αρχή αλλά το συνήθισα...

 

 

Να υποθέσω ότι έχεις COSMOTE; Νομίζω ότι η Vodafone και στις κλήσεις εμφανίζει το νούμερο με το +30 μπροστά.

 

 

yeap...cosmote εχω

Link to comment
Share on other sites

Γράφεις παραπάνω ότι δημιούργησες το πρόβλημα με κάποια ενέργειά σου. Μπορείς να μας πεις τι ακριβώς έκανες και προέκυψε το πρόβλημα; Ίσως διεγράφη κάποιο αρχείο συστήματος και σου δημιουργεί όλο αυτό το πρόβλημα.

 

Αντρέα είδα ότι στης εφαρμογές εκεί που είναι όλες λείπει ο φάκελος Antdroid. Με αποτέλεσμα ότι και εάν προσπαθώ να ενεργοποιήσω να μην μπορώ διότι την εκκίνηση την έχει μη επιλέξιμη.

Link to comment
Share on other sites

Αντρέα είδα ότι στης εφαρμογές εκεί που είναι όλες λείπει ο φάκελος Antdroid. Με αποτέλεσμα ότι και εάν προσπαθώ να ενεργοποιήσω να μην μπορώ διότι την εκκίνηση την έχει μη επιλέξιμη.

Μπορείς να με καθοδηγήσεις λίγο που είναι αυτός ο φάκελος; Να μου δώσεις το path; Με root explorer το ψαχνεις;

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους παρέλαβα εχθές το λευκό μου S820 από Minideal. Τι να πει κανείς για αυτό το κινητό; Απλά πανέμορφο. Ξεκίνησα από τα βασικά, δηλαδή ξήλωμα κάποιων κινέζικων και άλλων άχρηστων για εμένα εφαρμογών (στοκ εφαρμογή email, κινέζικο ημερολόγιο, Lenovo Lessons και διάφορες άλλες εφαρμογές τις Lenovo, Ειδήσεις και καιρός κ.α.), αναβαθμίσεις στις εφαρμογές του Lenovo Power και Lenovo Contact Manager, πέρασμα του νεότερου Lenovo Launcher. Θα επανέλθω με ερωτήσεις προς τους πιο έμπειρους με το κινητό...
Link to comment
Share on other sites

Basili τι δεν καταλαβες; Σου απαντησαμε. Αν θες να λυθει το προβλημα σου βαλε την vibe.

Κατεβαστε απο εδω. http://rom.lenovo.com/xiazai_s820_olk.html

Αυτο ειναι το official site.

Αλλο λινκ δεν ξερω. Δοκιμαστε περιεργες ωρες να την κατεβασετε απο το αλλο λινκ. Αργα το βραδυ.

 

Το hotspot σε μένα, με την ROW S120 δουλεύει κανονικά...

 

πρέπει να είσαι root και να περάσεις μετά το xposed να κανεις ενημέρωση το framework από xposed να κατεβασεις το gravity box και να το κλικαρεις από το xposed στο module και από το gravity box θα πας εκεί που λέει τηλέφωνο, αφαίρεση unicode και θα κλικαρεις εκεί που λέει αφαίρεση όλων των χαραχτήρων unicode και θα είσαι κομπλέ μετά :)

 

Στο phone tweaks βρίσκω μόνο τις εξής επιλογές:

* Flip action while ringing

* Call vibrations

* Fullscreen caller photo

* Enable unknown caller photo

* Disable roaming warnings

* Smart radio

* Disable slow 2G data warning

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους παρέλαβα εχθές το λευκό μου S820 από Minideal. Τι να πει κανείς για αυτό το κινητό; Απλά πανέμορφο. Ξεκίνησα από τα βασικά, δηλαδή ξήλωμα κάποιων κινέζικων και άλλων άχρηστων για εμένα εφαρμογών (στοκ εφαρμογή email, κινέζικο ημερολόγιο, Lenovo Lessons και διάφορες άλλες εφαρμογές τις Lenovo, Ειδήσεις και καιρός κ.α.), αναβαθμίσεις στις εφαρμογές του Lenovo Power και Lenovo Contact Manager, πέρασμα του νεότερου Lenovo Launcher. Θα επανέλθω με ερωτήσεις προς τους πιο έμπειρους με το κινητό...

 

Τόσο ωραίο το λευκό; Πήρα χθες το κόκκινο... μήπως να τους πω να αλλάξουν την παραγγελία σε λευκό;

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.παρηγγειλα και εγω χθες το κινητο και θελω να ρωτησω καποιον κατοχο και ειδικα που εχει παραγγειλει απο minideals.η θηκη που δινουν δωρο αξιζει η' να παραγγειλω καποια αλλη.προστατευει το κινητο καθολου?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτό έπρεπε να γίνει! Διορθώθηκαν όλα!

 

Επέλεξα να ακολουθήσω τον οδηγό του xda: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2600865

 

Η μόνη αλλαγή, έβαλα την τελευταία ROM 1409 από το needrom. http://www.needrom.com/mobile/lenovo-s820-vibe/

 

Αναλυτικότατος, δεν κόλλησε πουθενά η διαδικασία ακολουθώντας ακριβώς τις οδηγίες.

 

Το Hotspot δουλεύει, το θεματάκι με τη Sim 1 ΟΚ, το WLAN δεν έχει κάποια διαφορά και οι κινέζικοι χαρακτήρες στο Caller ID με update της εφαρμογής Contact Manager (του Dialer δηλαδή) με επιλογή disable του location μέσα από τα settings της εφαρμογής έφτιαξε. Δεν έχω δοκιμάσει ακόμη το GPS και τα μηνύματα με τους ελληνικούς χαρακτήρες.

 

Rootαρισμένο και as brand as new!!!

 

Σας ευχαριστώ για τη βοήθεια!

 

Ποια έκδοση του contact manager έχεις βάλει και που την βρήκες; δεν υπάρχει η επιλογή για το location σε αυτή της viberom

 

EDIT: άκυρο το βρήκα...

Edited by Raven6681
Link to comment
Share on other sites

Τόσο ωραίο το λευκό; Πήρα χθες το κόκκινο... μήπως να τους πω να αλλάξουν την παραγγελία σε λευκό;

Τι να σου πω, είναι και θέμα γούστου αλλά εμένα το λευκό μου αρέσει πολύ. Κάνει κάτι περίεργες ασημί αποχρώσεις μέσα... Δεν έχω δει και το κόκκινο live φυσικά για να έχω άμεση σύγκριση...

παιδια καλησπερα.παρηγγειλα και εγω χθες το κινητο και θελω να ρωτησω καποιον κατοχο και ειδικα που εχει παραγγειλει απο minideals.η θηκη που δινουν δωρο αξιζει η' να παραγγειλω καποια αλλη.προστατευει το κινητο καθολου?

Δεν είναι κακή, απλά καλό θα είναι να ζητήσεις συγκεκριμένο χρώμα κατά την παραγγελία γιατί εάν δε το κάνεις, βάζουν ο,τι να 'ναι. Εμένα μου στείλανε ροζ...!!! Προσωπικά δεν με νοιάζει γιατί είχα παραγγείλει αυτή, οπότε δε θα την χρησιμοποιήσω...

 

Ερώτηση προς τους κατόχους: Έχω την έκδοση v2.5.253.140321.b4e8ccd_xhdpi του Contact Manager. Μου εμφανίζει τις επαφές μου ταξινομημένες με βάση το όνομα και όχι το επώνυμο. Ψάχνω να βρω εάν αλλάζει αυτό να τις βγάζει με βάση το επώνυμο αλλά δε βρίσκω κάτι. Υπάρχει κάπου αυτή η ρύθμιση;

Edited by AndreasQTEK
Link to comment
Share on other sites

Τι έχω πατήσει και μου βγάζει συνέχεια το μήνυμα στην οθόνη: "this location had been connected ap, enable wlan?"

 

EDIT: Άκυρο, μάλλον το βρήκα, στις ρυθμίσεις του Wi-Fi πρέπει να είναι το θέμα, στην επιλογή Wifi binding of location...

Edited by AndreasQTEK
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς τους κατόχους: Έχω την έκδοση v2.5.253.140321.b4e8ccd_xhdpi του Contact Manager. Μου εμφανίζει τις επαφές μου ταξινομημένες με βάση το όνομα και όχι το επώνυμο. Ψάχνω να βρω εάν αλλάζει αυτό να τις βγάζει με βάση το επώνυμο αλλά δε βρίσκω κάτι. Υπάρχει κάπου αυτή η ρύθμιση;

 

Που την βρήκες αυτή την έκδοση; εγώ με την Viberom 1409_dev, έχω έκδοση ContactManager 1.18.644.140114

Link to comment
Share on other sites

Που την βρήκες αυτή την έκδοση; εγώ με την Viberom 1409_dev, έχω έκδοση ContactManager 1.18.644.140114

Update έκανα μέσα από τις ρυθμίσεις του Contact Manager. Εμένα να φανταστείς ήρθε με την έκδοση 1.10 κάτι, έκανα update και με πήγε κάπου στην 1.18 (δε θυμάμαι ακριβώς) και μετά αμέσως είχε και άλλη ενημέρωση για update και πήρε την έκδοση αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες, μου φέρανε το Lenovo αλλά έχει μόνο Αγγλικά και Κινέζικα, κατέβασα την Miui, την έβαλα σε μία sd, έβαλα το τηλ. σε recovery mode αλλά οι επιλογές είναι στα κινέζικα, δεν ξέρω τι να πατήσω...

Καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες, μου φέρανε το Lenovo αλλά έχει μόνο Αγγλικά και Κινέζικα, κατέβασα την Miui, την έβαλα σε μία sd, έβαλα το τηλ. σε recovery mode αλλά οι επιλογές είναι στα κινέζικα, δεν ξέρω τι να πατήσω...

Καμιά ιδέα?

 

ψαξε πως να βαλεις cwm ή twrp recovery αναλογα τι περνει το κντ

Link to comment
Share on other sites

Είχε κανείς θέμα με bluetooth και επανεκκινήσεις; Οσο είχα δύο κάρτες μέσα δεν είχα κανένα θέμα, δούλευε κανονικά το μπλε δόντι. Σήμερα έβγαλα τη μία κάρτα και έμεινα με την COSMOTE στη SIM1. Προσπάθησα να μιλήσω με το bluetooth το οποίο συνδέεται κανονικά στο τηλέφωνο αλλά όταν πάταγα κλήση γύριζε μετά από λίγα δευτερόλεπτα σε mode αεροπλάνου και αμεσως μετά έκανε επανεκκινηση quick boot.
Link to comment
Share on other sites

ψαξε πως να βαλεις cwm ή twrp recovery αναλογα τι περνει το κντ

 

Προσπαθώ απο χθες να βάλω μέσω sd ή μέσω sp tools αλλά τζίφος. Ξέρεις κάποιο link που να βοηθάει?

Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου.

Link to comment
Share on other sites

Root-αρε το κινητό σου (λεπτομέρειες εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2247537 ) και με το Link2SD περνάς εφαρμογές στην κάρτα μνήμης σου

 

 

 

Αν έχει κινέζικα τότε δεν είναι ROW, είναι πιθανόν η μονταρισμένη ROM των κινεζομάγαζων

 

Προσπαθώ να ρουτάρω το τηλέφωνο με το motochopper, μετά το reboot βγαίνει το superuser, όταν το πατάω μου βγάζει ότι θέλει install αλλά μετά μου βγάζει ένα error. Δεν ξέρω τι να κάνω, απο χθες παιδεύομαι :mad:

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα και πέρα το CWM με SP TOOLS αλλά όταν πήγα να εκκινήσω το τηλέφωνο κόλλησε σε boot loop κι όταν δείχνει το logo της Lenovo γράφει κάτω αριστερά => TOOL DL Image Fail!

=> uboot is blocking by dl info

Κατέβασα την Official ROM από εδώ http://www.needrom.com/mobile/rom-lenovo-s820-row/ και την φλάσαρα επιτυχώς με το SP TOOLS αλλά το πρόβλημα δεν διορθώθηκε. Πάλι boot loop με το ίδιο μήνυμα κάτω αριστερά στο logo της Lenovo. Το κλαίω???

:help:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...