Jump to content

Huawei G700


smyrali
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήρα και εγώ το G700 την έκδοση U10 από skroutzoμάγαζο. (Κάτοχος έως τώρα του Huawei Honor). Ειαγωγή από Γερμανία από οτι κατάλαβα από τη συσκευασία. Εντυπώσεις πολύ καλές. Οι 4 πυρήνες σε συνδιασμό με τα 2 GB ram το κάνουν να πετάει. Οθόνη πολύ καλή. Wifi δυαντό. Για ότι άλλο θέλετε ρωτήστε με. :)

 

Ερώτηση: Αν θέλω να rootαρω με framaroot χρειάζετε κάποια άλλη διαδικασία πριν? ή απλά εγκαθηστώ το frama και το τρέχω?

 

απλά το εγκαθιστάς και το τρέχεις δεν ξεχνάμε το άγνωστες πηγές στις ρυθμίσεις και καλορίζικο

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 342
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κααλησπερα...Ενδιαφερομαι για ενα δικαρτο και ειμαι αναμεσα στο G700 και XperiaC...Εχω διαβασει αρκετα αλλα εχω μπερδευτει...

Ποιες ειναι οι διαφορες τους εκτος της RAM?

Link to comment
Share on other sites

Κααλησπερα...Ενδιαφερομαι για ενα δικαρτο και ειμαι αναμεσα στο G700 και XperiaC...Εχω διαβασει αρκετα αλλα εχω μπερδευτει...

Ποιες ειναι οι διαφορες τους εκτος της RAM?

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5541&idPhone2=5633 τώρα ποιο θα πάρεις αν μπορείς δες και τα 2 από κοντά καλύτερα χαρακτηριστικά πάντως έχει το G700

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το αγοράσω απ' ευθείας από Κίνα.

 

Ξέρετε τι γίνεται με την εγγύηση; Ισχύει κανονικά στην Ελλάδα; Αν δηλ. πάθει κάτι το πάμε κανονικά για service εδώ;

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το αγοράσω απ' ευθείας από Κίνα.

 

Ξέρετε τι γίνεται με την εγγύηση; ισχύει κανονικά στην Ελλάδα; Αν δηλ. πάθει κάτι το πάμε κανονικά για service εδώ;

 

Όχι δεν ισχύει... Θα πρέπει να το στείλεις εκεί που το πήρες... Δηλαδή Κίνα να πληρώσεις τα μεταφορικά να περιμένεις να φτάσει., να επισκευαστεί, να το ξαναπαραλλαβεις και ισχύει για ένα χρόνο !!!

Τώρα σε περίπτωση βλάβης δεν γνωρίζω αν το σέρβις της Huawei το αναλαμβάνει χωρίς εγγύηση.....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν πάμε στην αρβάτο και έστω πληρώσουμε κάτι (σε λογικά πλαίσια) δεν το επισκευάζει; Εννοείται ρωτάω για κινητό Huawei αγορασμένο από Κίνα.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν πάμε στην αρβάτο και έστω πληρώσουμε κάτι (σε λογικά πλαίσια) δεν το επισκευάζει; Εννοείται ρωτάω για κινητό Huawei αγορασμένο από Κίνα.

Αν πληρώσεις, ολοι στο επισκευάζουν

Link to comment
Share on other sites

Θελω την βοήθεια σας... Έβαλα την Β124 Portugal από need rom(τροποποιημενη για U-00 μιας και η ρομ είναικκανονικά για U-10) περασα τα patches απο 4pda (full-screen caller, advance power menu)....

Ολα λειτουργούν τέλεια αλλα..... δεν μπορώ να μπω σε engineering Mode. Και το βασικότερο απο το μενού" προβολή" χαθηκε η λειτουργεια "ασύρματη οθόνη" κοινός miracast.....και αυτό είναι που με νοιάζει πιο πολύ....

Ξερςι κανεις κατι?

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Τη συσκευή την πήρα από ιντερνετικο μαγαζί της Κορινθου μέσα σε μια εβδομάδα ήταν Γιάννενα. Πολύ καλή τιμή και Google play που ρωτάει ένας φίλος. Από android δεν γνωρίζω πολλά ακόμα αλλά έχουμε καιρό... Πρώην κάτοχος iPhone και έχω πάθει σοκ με τις δυνατότητες του τηλεφώνου. Παρά πολύ καλό απλά. Εκτός από τη φωτογραφική ίσως. Τώρα προσπαθώ να βρω πως να περάσω μουσική και φωτογραφίες... στη διάθεση σας.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Τη συσκευή την πήρα από ιντερνετικο μαγαζί της Κορινθου μέσα σε μια εβδομάδα ήταν Γιάννενα. Πολύ καλή τιμή και Google play που ρωτάει ένας φίλος. Από android δεν γνωρίζω πολλά ακόμα αλλά έχουμε καιρό... Πρώην κάτοχος iPhone και έχω πάθει σοκ με τις δυνατότητες του τηλεφώνου. Παρά πολύ καλό απλά. Εκτός από τη φωτογραφική ίσως. Τώρα προσπαθώ να βρω πως να περάσω μουσική και φωτογραφίες... στη διάθεση σας.

Δυο θεματα για το android

1) Ορολογία του Android

2) Android: Μύθοι και πραγματικότητα

 

Μπορεις να περασεις φωτογραφιες και μουσικη απο το pc σου στο τηλεφωνο με bluetooth ή με το usb

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το έδωσα στο metro Γερμανίας από όπου και το αγόρασα. Στην αρχή είπαν κάτι για 2 μήνες αλλά μετά από μια ώρα αναμονή και λίγο πίεση μιλήσαμε με το γενικό διευθυντή. Επειδή το κινητό ήταν εκθεσιακό το ρίξαμε στο ότι δεν άνοιγε από την πρώτη ημέρα. Είπαν πώς θα μας ειδοποιήσουν σε 15 ημέρες που θα είναι έτοιμο.. Νεότερα όταν το πάρω στα χέρια μου :rolleyes:

 

Τελικά σήμερα το πήρα.. Δεν γνωρίζω πότε ήταν έτοιμο γιατί δεν ειδοποίησαν. Όταν πήγαμε στο metro έδωσαν μια καινούργια συσκευή και όλα καλά..

 

Από την επόμενη εβδομάδα θα το περάσω Ελληνικά ελπίζω αυτή την φορά δίχως προβλήματα :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Τελικά σήμερα το πήρα.. Δεν γνωρίζω πότε ήταν έτοιμο γιατί δεν ειδοποίησαν. Όταν πήγαμε στο metro έδωσαν μια καινούργια συσκευή και όλα καλά..

 

Από την επόμενη εβδομάδα θα το περάσω Ελληνικά ελπίζω αυτή την φορά δίχως προβλήματα :)

Άντε, καλή τύχη

Link to comment
Share on other sites

αλλο διλημμα!g700 η honor 3c?επεξεργαστης,εμπρος καμερα και λιγο μικροτερη μπαταρια του g700?αυτες ειναι οι διαφορες?

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το g700 έχει πενήντα ευρώ παραπάνω!

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

Στην εκδοση 2 σιμ G700-U00(αγορα από κινα) με το morelocale εχει πληρη Ελληνικα παντου.......Η Huawei γενικος οι συσκευες είναι πολυγλωσσικες αλλα τις εχουν κλειδωμένες και τις ξεκλειδωνει το morelocale....οποτε μην σε αγχωνει η γλωσσα...το μονο πρόβλημα που θα εχεις είναι στους λιγοτερους χαρακτήρες στα μηνυματα που και αυτό με το gravity BOX (must have program) εχει λυθει.....

Από κι και περα βεβαια μπορεις να βαλεις μια ευρωπαικη ρομ από needrom (την τελευταια από Πορτογαλλια με full ελληνικα) την οποια και μπορεις να την βαλεις σε οποια εκδοση (u10,u20,u00)και αν εχεις.....Αυτά ότι αφορα τις original Huawei roms...

Υπαρχουν και οι Custom Roms οι οποιες είναι εξισου αξιολογες που περιεχουν και αυτές ελληνικα(καποιες ισως παλι με το morelocale)και πολλα αλλα καλούδια....

Αν η συσκευη δεν εχει play store....η μονη λυση είναι ροοτ...και εγκατασταση τα σωστα google apps.....δυστυχως....Ετσι ευκολα όπως εχουν γεινει τα ''ρουταρισματα''μην σε ανησυχη καθολου....

το ΔΙΚΑΡΤΟ απο minideal ΔΕΝ εχει ελληνικα μεσα στην multilanguage της?
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω αν έχει εξ αρχής Ελληνικά μιας και το πήρα απο merimobile.... Και δεν είχε..... Αλλα δεν βλέπω που είναι το πρόβλημα απ την στιγμή που αν δεν έχει θα κατεβάσεις το morlocate απο play store και θα έχεις παντου Ελληνικα.....

 

Εντωμεταξη πρέπει να έχω βάλει ολες τις Android 4.2.1 και 4.2.2 υπάρχουν....

Ενημερωτικα τρελαίνομαι για την "μαμα" Β142" αλλα δεν εχει full screen caller... Οπότε μετα εβαλα την Β124 Portugal με screen caller patch αλλα δεν δούλευε το wirless display κοινος miracast.... Και τωρα ειμαι με Custom firmware Huawei G700-U00 Android 4.2.2 Update v3A απο 4pda απλη android που λειτουργούν ολα με παρα πολλά patch ενσωματομενα....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

τωρα ειμαι με Custom firmware Huawei G700-U00 Android 4.2.2 Update v3A απο 4pda απλη android που λειτουργούν ολα με παρα πολλά patch ενσωματομενα....

 

Είναι αυτή που υπάρχει στο needrom ή έχουν ανεβάσει στο 4pda Update?

Link to comment
Share on other sites

Είναι αυτή που υπάρχει στο needrom ή έχουν ανεβάσει στο 4pda Update?

 

Αυτη απο needrom. ..

 

Νεα Β124 official portogul HUAWEI UI με όλα τα patches (το πιο σωστό full-screen caller ιδικά φτιαγμένο ώστε να δειχνει σωστα σε μαυρο φόντο το ονομα αριθμό και επιλογές κατα την κληση, power menu με reboot σε recovery, ασύρματη οθόνη(miracast) , επιλογή για πια προγράμματα θα τρέχουν μετα απο εναρξη-επανακινηση,engineering Mode στο μενού για προγραμματιστες, ηχος ρυθμισμένος στο 172-full power, Ελληνικα στο μενού γλώσσας, το gravity box λειτουργεί κατα 70‰ αλλά ότι δεν λειτουργεί υπάρχει στα patches, το καλύτερο σκρολαρισμα στο Internet και γενικά η καλύτερη συμπεριφορά, associated Sim contact)...

Δεν εχει επιλογή για το χρώμα του κάθε δίκτυου και επιλογή 3g σε οποια απο τις 2 σιμ θέλετε

 

Αυτή είναι η ρομ στο ποστ 1116 και διαλέγετε αν θέλετε official HUAWEI UI η apex launcher

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=494027&st=1100

Αυτά είναι τα patches.... Ποστ 4552

 

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=494027&st=4540&do=findComment&comment=29704557

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Πώς κατάφερες και έκανες εγγραφή στο 4pda;;θέλω τις ρωσσικες γνώσεις σου,UOTE]

 

Ναι αυτό είναι ενα θεμα... Απο needrom, π.μ. στον frost του ζητά να σε γγράψει με το mail, user και password και θα περιμένεις.... Μετά Google translate .....

 

Βγηκε και η Κινεζική Β143 με καποιες αλλαγες μονο στην υποστήριξη περισσότερων συσκευων bluetooth.... Απο οτι λενε την τρεχουν ο frost & gavrila για patches.... Και περιμενουμε....

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Πώς κατάφερες και έκανες εγγραφή στο 4pda;;θέλω τις ρωσσικες γνώσεις σου, χαχα

 

και γω έχω κάνει εγγραφή στο 4pda

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

πηρα στα χερια μου εχθες το G700.ειμαι πολυ ικανοποιημενος και απο το τηλεφωνο καθαρα αλλα και απο την παραλαβη του,το πηρα απο http://www.merimobiles.com και μου ηρθε με απλο ταχυδρομειο σε 20 ημερολογιακες μερες ρουταρισμενο με το ελληνικα και google play.

 

αυτο που θελω να ρωτησω ειναι ενω εχω επαφη με android συσκευες πρωτη φορα δε συχγρονιζει τις επαφες μου που τις εχω περασμενες στο gmail.

 

εχει να κανει με το root?μηπως κανω κατι λαθος?αν μπορουσε καποιος να βοηθησει θα ηταν πολυτιμο

 

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Τον συγκεκριμενο ανταπτορα τον παραγγειλα χτες απο geekbuying οποτε θα μπορω να σου πω οταν καποια στιγμη ερθει.

 

Τον παρελαβες? Εχουμε καμια ενημερωση για την συμβατοτητα του?

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Miltre δες στις επαφές πατώντας στο μενού αν έχεις τσεκάρει τον συνχρονισμό

Με gmail

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

ειναι τσεκαρισμενο στην αρχη μαλιστα ειχα βαλει δυο μειλ και τα εβγαλα εκανα εργοστασιακες ρυθμισεις και εβαλα μονο το gmail

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οταν βαζω και το μειλ μου απο hotmail τον εμφανιζει ως εταιρικος λογαριασμος και με το που πατησα συγχρονισμος το εκανε

αρα εχει μπλοκαρει το google δεν εμφανιζει τις ιδιες ιδιοτητες ο google λογαριασμος με τον εταιρικο

 

οποιος εχει καμια ιδεα ευχαριστως

 

ξανα εβγαλα τους λογαριασμους και χειροκινητα προσπαθωντας να βαλω το gmail γραφει αδυναμια ολοκληρωσης δεν εχεται αδεια συχγρονισμου με αυτον τον διακομιστη

Edited by miltre
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...