Jump to content

HTC One Mini


petros11
 Κοινοποίηση

Σκοπεύετε Να Αγοράσετε Το HTC One Mini;  

142 members have voted

  1. 1. Σκοπεύετε Να Αγοράσετε Το HTC One Mini;

    • Ναι
    • Όχι
    • Περιμένω να δω τα reviews
    • Προτιμώ κάτι οικονομικότερο


Recommended Posts

Καλημερα παιδια! Βρηκα το htc one mini στα 160 καινουριο. Αξιζει σε αυτα τα χρηματα η αγορα του;

Proud to be Blackberry addict...

Devices: Main device: iPhone 11 Pro Max, 2nd devices: iPhone SE (1st gen), BlackBerry Passport

Eternal love: Blackberry 9700, NOKIA N900

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • Απαντήσεις 594
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το πλαστικό μέρος του κινητού,περιμετρικά δηλαδή, έχει ανοίξει σε αρκετά σημεία....Χωρίς να μου έχει πέσει ούτε μια φορά....αν το πάω service Δεν πιστεύω να μου το χρεώσουν σαν δίκη μου απροσεξία.

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Το πλαστικό μέρος του κινητού,περιμετρικά δηλαδή, έχει ανοίξει σε αρκετά σημεία....Χωρίς να μου έχει πέσει ούτε μια φορά....αν το πάω service Δεν πιστεύω να μου το χρεώσουν σαν δίκη μου απροσεξία.

 

Είναι γνωστό το θέμα Πέτρο και καλύπτεται από εγγύηση αρκεί η συσκευή να είναι S-ON και Locked\Relocked..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα νέο για Lollipop???

 

Νομίζω δεν έχει αλλάξει τίποτα και δεν πρόκειται....δηλαδή ότι θα μείνουμε με την 4.4.2, όσο αφορά την stock μορφή πάντα!

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Καλησπέρα παιδιά. Να ρωτήσω κάτι που θέλω να μάθω άμεσα. Αν πάρω ένα mini κλειδωμένο στο δίκτυο της EE (Αγγλία) υπάρχει τρόπος να ξεκλειδωθεί για να λειτουργήσει εδώ; Οποιαδήποτε πληροφορία θα ήταν χρήσιμη.
Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά ξεκλειδώνει, πρακτικά μια φορά που μου έτυχε παρόμοια περίπτωση με ένα Μ7 δεν μου ξεκλείδωσε με κανένα τρόπο..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αγοράζοντας κωδικό; http://www.cellunlocker.net/unlock-htc-one-mini.php

Πρώτη φορά μου τυχαίνει τέτοια περίπτωση. Δε μπορεί όμως, κάποιος τρόπος θα υπάρχει να ξεκλειδώνει και ελπίζω να βρω την άκρη.

Link to comment
Share on other sites

Και ξαναλέω, τίποτα δεν είναι σίγουρο.. Μπορείς να δοκιμάσεις..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημέρα.

 

Στο One Mini της γυναίκας μου κάνει ένα bzzzzz όταν ενεργοποιεί την κάμερα.

Κάτι σαν δόνηση αλλά ακούγεται στην κάμερα.

 

Εντελώς πληροφοριακά το αναφέρω.

Μόλις περάσουν οι γιορτές πάει στο service.

 

Και στης γυναίκας μου το Mini άρχισε την προηγούμενη βδομάδα να γίνεται αυτό. Χωρίς πτώση ή χτύπημα. Και μάλιστα το κάνει και με στην εφαρμογή του φακού. Η Arvato θέλει 55+ΦΠΑ για αντικατάσταση της κάμερας...

 

Εσύ φίλε Highlander, άλλαξες κάμερα; (... ή γυναίκα; :D)

Panasonic GD70, Ericsson GF768, Panasonic GD30, Nokia 3210, Ericsson T18s, Panasonic GD92, Ericsson R320s, Nokia 6210, Ericsson T65i, SE T300i, SE K700i, Siemens SX1, Nokia 7610, Siemens SX1 Music Edition, SE J210i, Sendo X, Qtek 8500, Nokia 6021, HTC Touch Cruise, HTC HD2, LG Optimus 4X HD, HTC One M7, HTC One M9, HTC 10, Xiaomi Mi8 Lite
Link to comment
Share on other sites

Γυναίκα δεν μπορώ να αλλάξω, θα με φάνε τα παιδιά :D

Έγινε αντικατάσταση κάμερας εντός εγγύησης.

http://users.altecnet.gr/dwc/DW.jpg

I am the end of time !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα στην ομάδα. Εδώ και κάμποσο καιρό,έκλεινε η συσκευή από μπαταρία σε άκυρες στιγμές,χτες για παράδειγμα από το 50% ξαφνικά έσβησε και άρχισε να φορτίζει από το 0. Αυτό που παρατήρησα κι είναι περίεργο είναι το εξης:Όταν κάνω hard reset (volume up+power) , μου βγάζει κάθε φορά και άλλο ποσοστό μπαταρίας. Γιατί συμβαίνει αυτό,ξέρει κανείς;

 

Sent from my HTC One mini using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γυναίκα δεν μπορώ να αλλάξω, θα με φάνε τα παιδιά :D

Έγινε αντικατάσταση κάμερας εντός εγγύησης.

Μάλιστα... Σήμερα επιχείρησα και το άνοιξα, ώστε να αλλάξω την πίσω κάμερα. Ευκολότερο από όσο φαίνεται, δεν τσάκισα-έσπασα τιποτα, το τηλέφωνο λειτουργεί αψογα και πάλι με ωραιοτατες φωτογραφίες!

Panasonic GD70, Ericsson GF768, Panasonic GD30, Nokia 3210, Ericsson T18s, Panasonic GD92, Ericsson R320s, Nokia 6210, Ericsson T65i, SE T300i, SE K700i, Siemens SX1, Nokia 7610, Siemens SX1 Music Edition, SE J210i, Sendo X, Qtek 8500, Nokia 6021, HTC Touch Cruise, HTC HD2, LG Optimus 4X HD, HTC One M7, HTC One M9, HTC 10, Xiaomi Mi8 Lite
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα. Εδώ και κάμποσο καιρό,έκλεινε η συσκευή από μπαταρία σε άκυρες στιγμές,χτες για παράδειγμα από το 50% ξαφνικά έσβησε και άρχισε να φορτίζει από το 0. Αυτό που παρατήρησα κι είναι περίεργο είναι το εξης:Όταν κάνω hard reset (volume up+power) , μου βγάζει κάθε φορά και άλλο ποσοστό μπαταρίας. Γιατί συμβαίνει αυτό,ξέρει κανείς;

 

Sent from my HTC One mini using Tapatalk

 

Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ με το Μ7 πέρσι. Πας για αλλαγή μπαταρίας. Δεν γνωρίζω πόσο κάνει,μιας και το πούλησα όπως ήταν με το πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Καλησπέρα στην παρέα!

Έχω ένα mini το οποίο είχα δώσει στην μητέρα μου.Πηγε να το ανοίξει σήμερα και με πετάει στο menu που λέει S-on,fastboot κτλ.Παταω reboot και με πετάει στην ίδια οθόνη.Δεν ανοίγει το κινητό!!Ξερουμε τι έπαθε;;

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Σ αυτό το μενού μπαίνει μόνο με συνδυασμό πλήκτρων.

Δύο ενδεχόμενα θαρρώ.

1. Κόλλησε κάποιο πλήκτρο volume down or up οπότε σε συνδυασμο με το power button σε βάζει εδώ.

2. Πρόβλημα στην nand οπότε δε μπορεί να μπουταρει.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα πάντως που η htc δεν υποστήριξε όσο έπρεπε τα μίνι με λογισμικό. Μου άρεσαν πολύ αυτά τα τηλέφωνα αλλά εγκαταλείφθηκαν γρήγορα και δυστυχώς δεν κυκλοφόρησε άλλο "μικρό"

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

Σ αυτό το μενού μπαίνει μόνο με συνδυασμό πλήκτρων.

Δύο ενδεχόμενα θαρρώ.

1. Κόλλησε κάποιο πλήκτρο volume down or up οπότε σε συνδυασμο με το power button σε βάζει εδώ.

2. Πρόβλημα στην nand οπότε δε μπορεί να μπουταρει.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Ούτε εγώ κατάλαβα πως το έκανα να ξανά λειτουργήσει....ένα βήμα πριν το πετάξω στο τοίχο και άνοιξε.:X:X

Τέλος καλά όλα καλά...ποιος ξέρει τι κόλλημα είχε φάει.Ευχαριστώ πάντως.

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Σ αυτό το μενού μπαίνει μόνο με συνδυασμό πλήκτρων.

Δύο ενδεχόμενα θαρρώ.

1. Κόλλησε κάποιο πλήκτρο volume down or up οπότε σε συνδυασμο με το power button σε βάζει εδώ.

2. Πρόβλημα στην nand οπότε δε μπορεί να μπουταρει.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπέρα, εάν έχω πρόβλημα στην Nand,τι κάνω??Service?

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One Mini

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...