Jump to content

HTC One Mini


petros11
 Κοινοποίηση

Σκοπεύετε Να Αγοράσετε Το HTC One Mini;  

142 members have voted

  1. 1. Σκοπεύετε Να Αγοράσετε Το HTC One Mini;

    • Ναι
    • Όχι
    • Περιμένω να δω τα reviews
    • Προτιμώ κάτι οικονομικότερο


Recommended Posts

Γιατί σας ενοχλεί το ότι η htc ή η google δεν σας αφήνει να κατεβάσετε ορισμένα apps/games από το επίσημο store?

 

apk baby :lol:

Πρέπει να είναι root το κινητό για αυτά τα αρχεία?δεν ξέρω τι είναι αυτά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 594
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πρέπει να είναι root το κινητό για αυτά τα αρχεία?δεν ξέρω τι είναι αυτά.

 

apk είναι το αρχείο εγκατάστασης της εφαρμογής.Ωστόσο δεν νομίζω να επιτρέπεται τέτοια συζήτηση εδώ μέσα εφόσον μιλάμε για εκτός store εφαρμογές.

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

apk είναι το αρχείο εγκατάστασης της εφαρμογής.Ωστόσο δεν νομίζω να επιτρέπεται τέτοια συζήτηση εδώ μέσα εφόσον μιλάμε για εκτός store εφαρμογές.

Ευχαριστώ φίλε μου

Η συζήτηση ξεκίνησε γιατί θέλω να πάρω το ONE MINI και τρωγομαι αν οι εφαρμογές που έχω στο DESIRE S θα εγκατασταθούν και στο MINI

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου

Η συζήτηση ξεκίνησε γιατί θέλω να πάρω το ONE MINI και τρωγομαι αν οι εφαρμογές που έχω στο DESIRE S θα εγκατασταθούν και στο MINI

 

Δεν πιστεύω να έχεις θέμα φίλε μου.Όσο και αν το εχω ψάξει δεν εχω βρει κάτι για μη συμβατότητα.

 

Edit: Σε επικοινωνία με την HTC μου είπαν ότι έχει slcd2.

Edited by petros11

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

 

Πολύ καλά νέα!!!

Ήρθε σε κανέναν απο τους κατόχους;;

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

540 κανει το μπλε One και οχι το One mini. οριστε το μπλέ μινι http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/4069127_-one-mini-blau-htc.html

 

από αυτό που μου έστειλες ένα από τα λινκ σε πετάει στο γερμανικό amazon, σε αυτό εδώ

http://www.amazon.de/dp/B00F4ZQ2CQ?m=A3JWKAKR8XB7XF&tag=idealocom&ascsubtag=s6dhxXEpwj1tOjQuxxsiRA

 

370 + 10 μεταφορικά = 380

 

3 ερωτήσεις

1. πως ξέρω άμα θα μου δουλέψει το δίκτυο? δεν έχω ξαναπάρει από εξωτερικό κινητό, κάποια είναι κλειδωμένα και έτσι

2. από εγγύηση πρέπει να πληρώσεις εχτρα 50 ευρώ για 2 χρόνια βλέπω.. και που θα ισχύει αυτή η εγγύηση? εδώ ή στην γερμανία? :blink:

3. μήπως να περιμένω κάνα μηνάκι ακόμα? ίσως να βγεί επίσημα και σε ελλάδα...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά νέα!!!

Ήρθε σε κανέναν απο τους κατόχους;;

 

Ήρθε σε εμένα, αλλά την κατέβαζε με πολύ αργούς ρυθμούς και την σταματησα. Συγκεκριμένα, έγραφε ότι ήθελε 10 ώρες για τα 500 mb. Είναι φυσιολογικό?

Link to comment
Share on other sites

αμα κατεβαζες 5-6 torrent ταυτοχρονα, εβλεπες youtube και εκανες browsing φυσιολογικο ειναι :p αστο με την ησυχια του κοντα στο ρουτερ και θα κατεβει. περιμενουμε εντυπωσεις μολις τη περάσεις..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

αμα κατεβαζες 5-6 torrent ταυτοχρονα, εβλεπες youtube και εκανες browsing φυσιολογικο ειναι :p αστο με την ησυχια του κοντα στο ρουτερ και θα κατεβει. περιμενουμε εντυπωσεις μολις τη περάσεις..

 

False alarm τελικά, αφού χθες το βράδυ κατέβηκε άνετα. Μάλλον είχε πρόβλημα ή σύνδεσή μου. Όσον αφορά την ουσία, ακόμη δεν έχω προλάβει να καταλάβω κάποια σοβαρή διαφορά εκτός βέβαια από τη δυνατότητα απενεργοποίησης του blinkfeed.

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και σε εμενα η αναβαθμιση. Προς το παρον δεν βλεπω καμια διαφορα στην μπαταρια, το blinkfeed μπορει να απενεργοποιηθει και το music player εχει αλλαξει.

Ομως χαθηκε η επιλογη να ξεκλειδωνει η οθονη μονο με το πανω κουμπι. Επιπλεον πρεπει να συρεις και προς τα πανω για να μπεις στην κυρια οθονη. Εχει κανεις καμια λυση?

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά την ουσία, ακόμη δεν έχω προλάβει να καταλάβω κάποια σοβαρή διαφορά εκτός βέβαια από τη δυνατότητα απενεργοποίησης του blinkfeed.

 

Στο blinkfeed δεν υπάρχει η δυνατότητα να προσθέσεις δικά σου rss;;

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Έλαβα σήμερα το update.

 

Μου αρέσει σε γενικές γραμμές.

Το μόνο που με χάλασε είναι ότι δεν μπορείς πια να βλέπεις λεπτομέρειες των κλήσεων και των μηνυμάτων από το lockscreen.

 

Στο lockscreen δεν μπορώ να προσθέσω πάνω από ένα widget. Είναι φυσιολογικό αυτό;

Επίσης δεν βλέπω πουθενά το scribble.

Link to comment
Share on other sites

μπορεις..πηγαινε ρυθμίσεις-->ασφάλεια-->ρυθμίσεις ειδοποίησης..στη lock ναι ετσι γινεται.το scribble τι ειναι; απο άποψη ταχύτητας πως σας φαίνεται;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

εκεί που λες έχει μόνο για κλήσεις και μηνύματα (δεν έχει email και ημερολόγιο όπως πριν) τα οποία είναι και τα 2 τσεκαρισμένα. παρόλα αυτά δεν μου δείχνει προεπισκόπηση στο lock.

το scribble είναι μια εφαρμογή της htc για παρουσιάσεις και σκετσάρισμα η οποία υποτίθεται θα περιλαμβανόταν με το 4.3.

Link to comment
Share on other sites

αν τσεκαρεις το ημερολογιο δεν στο βγαζει στην αρχικη οθονη; περιεργο..εχω το one βεβαια αλλα δεν νομιζω να παιζει ρολο καθως και τα 2 sense 5.5 εχουν..για το scribble δεν γνωριζω..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει καν επιλογή για ημερολόγιο

 

όταν λέω προεπισκόπηση δεν εννοώ της μπάρας ειδοποιήσεων. εκεί λειτουργεί

στο προηγούμενο sense όταν επέλεγες στυλ κλειδωματος:παραγωγικότητα, έβγαζε μεγάλη προεπισκόπηση στο κέντρο.(μπορούσες πχ να διαβάσεις ολόκληρο σχεδόν το μήνυμα από το lockscreen.

Link to comment
Share on other sites

καταλαβα ακριβως τι λες. τα ιδια ειναι και στο One. αν παω ρυθμισεςι>ασφαλεια>ρυθμισης ειδοποιησης και επιλεξω το ημερολογιο μου το δεχνει συνεχως σε πλαισιο στην οθονη κλειδωματος. αν το επιλεξεις δεν στο εμφανιζει;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

καταλαβα ακριβως τι λες. τα ιδια ειναι και στο One. αν παω ρυθμισεςι>ασφαλεια>ρυθμισης ειδοποιησης και επιλεξω το ημερολογιο μου το δεχνει συνεχως σε πλαισιο στην οθονη κλειδωματος. αν το επιλεξεις δεν στο εμφανιζει;

 

όπως σου είπα δεν υπάρχει καν επιλογή για ημερολόγιο.

μόνο σαν widget οθόνης κλειδώματος μπορώ να το βάλω.

 

τέλος πάντων, το θέμα είναι ότι μάλλον αφαιρέθηκε αυτή η δυνατότητα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά

Απο χθες κάτοχος του HTC ONE MINI και βλέπω πολυ κατανάλωση μπαταρίας.Μολις το πήρα και το σετάρισα έβαλα την 4.3.Ηθελα να δω για τη μπαταρια τι κανει,απενεργοποιησση τα πάντα ,GPS sync 3G, locations blinkfeeld και αλλα battery tips και είδα οτι έφαγε 10% σε μια ώρα.ειναι λογικό αυτο? είχα καλομάθει με το desire s και μου κακοφαίνεται αυτο,στη χρήση μπαταριας μου βγάζει τηλεφωνο σε αδράνεια 90% έτσι πρέπει?σε ολα τα αλλα το τηλφωνάκι ειναι super προς το παρόν

Συγγνώμη για τη πολυλογία

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά

Απο χθες κάτοχος του HTC ONE MINI και βλέπω πολυ κατανάλωση μπαταρίας.Μολις το πήρα και το σετάρισα έβαλα την 4.3.Ηθελα να δω για τη μπαταρια τι κανει,απενεργοποιησση τα πάντα ,GPS sync 3G, locations blinkfeeld και αλλα battery tips και είδα οτι έφαγε 10% σε μια ώρα.ειναι λογικό αυτο? είχα καλομάθει με το desire s και μου κακοφαίνεται αυτο,στη χρήση μπαταριας μου βγάζει τηλεφωνο σε αδράνεια 90% έτσι πρέπει?σε ολα τα αλλα το τηλφωνάκι ειναι super προς το παρόν

Συγγνώμη για τη πολυλογία

Ευχαριστω

 

Είναι νωρίς ακόμα. Μετά από 5-6 φορτίσεις θα δεις την πραγματική απόδοση της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, έχει παρουσιάσει σε κανέναν ρωγμές στις επάνω γωνίες? Σε 2 συσκευές φίλων το παρουσίασε κι απ΄ ότι διαβάζω στο xda υπάρχουν κι άλλοι με αυτό το πρόβλημα..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, έχει παρουσιάσει σε κανέναν ρωγμές στις επάνω γωνίες? Σε 2 συσκευές φίλων το παρουσίασε κι απ΄ ότι διαβάζω στο xda υπάρχουν κι άλλοι με αυτό το πρόβλημα..

 

Ρωγμές???:-( δεν είχα τέτοιο θέμα.

Αν μπορείς ανέβασε καμία φώτο,αν φαίνεται βέβαια ξεκάθαρα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Αυτο το....τηλέφωνο σε αδράνεια 80%.... στη χρήση μπαταρίας τι σημαίνει ? είναι οτι δεν δουλεύω πολυ το τηλέφωνο?:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One Mini

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...