Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini Duos (I9192)


achillesgk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 700
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλα στη τελικη ebay 2η μπαταρια και εισαι κομπλε...!!!

 

Να σου πω την αληθεια το εχω σκεφτει και μαλλον θα τη χτυπησω καποια στιγμη:D

Link to comment
Share on other sites

Η εμπειρία μου με την οθόνη απο ένα s3 mini σε εξωτερικό χώρο μέρα, δεν είναι και ότι το καλύτερο. Στα specs και το s4 mini έχει οθόνη και αυτό super amoled, η οθόνη του στον ήλιο είναι και σε αυτό προβληματική;

Τα κινητά με ips οθόνη είναι καλύτερα;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι από τους κατόχους και τους γνώστες , είναι τελικά το Galaxy S4 mini duo , το πιο πλήρες 2καρτο κινητο μέχρι τις 4.7'' οθόνη ? :confused::confused::confused:

 

Φιλικα Δημητρης

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,,,να ρωτησω κατι ρε παιδια;ιντερνετ μεσω 3g,δεν μπορουμε να εχουμε ταυτοχρονα και απο τις 2 σιμ;εχω στην πρωτη σιμ τη συνδεση και στην αλλη καρτοκινιτο με ενσωματομενα μμπαιτκαι στα 2..τελικα αποτι καταλαβα παρολο που επελεγα να μπω απο τη 2 σιμ ο χρονος κατανολονοταν απο την πρωτη..κοιταζα το απ του cu και παρεμεναν τα ιδια μπαιτ,ενω μειωνονταν αντιστοιχα απο τη συνδεση...τι μπερδεμα ειναι αυτο;καμια βοηθεια στο θεμα αυτο ;προςπαθησα λιγο στις ρυθμισεις των σιμ αλλα χωρις αποτελεσμα.μηππως να αλλαζα τη θεση των σιμ;η υπαρχει συγκεκριμενη θεση για 3g;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,,,να ρωτησω κατι ρε παιδια;ιντερνετ μεσω 3g,δεν μπορουμε να εχουμε ταυτοχρονα και απο τις 2 σιμ;εχω στην πρωτη σιμ τη συνδεση και στην αλλη καρτοκινιτο με ενσωματομενα μμπαιτκαι στα 2..τελικα αποτι καταλαβα παρολο που επελεγα να μπω απο τη 2 σιμ ο χρονος κατανολονοταν απο την πρωτη..κοιταζα το απ του cu και παρεμεναν τα ιδια μπαιτ,ενω μειωνονταν αντιστοιχα απο τη συνδεση...τι μπερδεμα ειναι αυτο;καμια βοηθεια στο θεμα αυτο ;προςπαθησα λιγο στις ρυθμισεις των σιμ αλλα χωρις αποτελεσμα.μηππως να αλλαζα τη θεση των σιμ;η υπαρχει συγκεκριμενη θεση για 3g;**

 

Φιλε Σακη, αυτο δεν γινεται για ευνοητους λογους και αρχες τεχνικου περιεχομενου τηλεπικοινωνιας και ως ενα σημείο για να αποφυγει οποιοδηποτε initialization conflict. Για να μεινουμε στο θεμα που σε απασχολει, μπορεις να εχεις μονο μια καρτα καθε φορα σε WCDMA (Wideband Code Division Multiple Access) κοινως 3G. Ας υποθεσουμε οτι εχεις μια καρτα cosmote και μια vodafone και εσυ θελεις να κανεις συνδεση δεδομενων με την cosmote:

 

======

Step1

======

Ρυθμισεις >> Συνδεσεις >> Περισσοτερα Δικτυα >> Δικτυα Κιν. Τηλεφωνιας >> assume Tab 1 (Cosmote) >> Λειτουργεια Δικτυου >>

GSM/WCDMA (αυτοματη συνδεση για να μην χανεις το GSM)*

 

======

Step2

======

...//>> assume Tab 2 (Vodafone) >> Λειτουργεια Δικτυου >> Μονο GSM*

 

=========

(!) Step 3

=========

Ρυθμισεις >> Η συσκευη μου >> Διαχειριση Καρτων Sim - Δικτυο υπηρεσιας Δεδομενων >>> Επιλεγεις SIM 1 - Cosmote [Προσοχη]: η ρυθμιση απο εδω σε αυτο το σταδιο ειναι πολυ βασικη γιατι εδω γινεται το c#/java string initialization value για το ποια καρτα θα ξεκινησει τα internet settings. Ποτε μην ξεχνας οτι τωρα με αυτη την ρυθμιση η default SIM 1 - Cosmote ευθυνεται για την ενεργοποιηση των δεδομενων απο οποιαδηποτε συντομευση (π.χ. taskbar menu). Για να καταλαβεις τη σημασια της ρυθμισης αυτης, αν εσυ θελησεις να χρησημοποιησεις τα δεδομενα της καρτας SIM 2 - Vodafone, θα μπορεις να το κανεις αμεσα επιλεγοντας απο το ιδιο μενου την SIM 2 - Vodafone, Ρυθμισεις >> Η συσκευη μου >> Διαχειριση Καρτων Sim - Δικτυο υπηρεσιας Δεδομενων >>> Επιλεγεις SIM 2 - Vodafone φυσικα ομως με GSM λειτουργεια δεδομενων. Αν επιθυμισεις την να εκμεταλλευτεις την λειτουργεια 3G απο Vodafone θα ξεκινησεις παλι απο το Step 1 και τοτε θα επιλεξεις τις ιδιοτητες προς οφελος της SIM 2 - Vodafone. Ελπιζω να βοηθησα και να μην σε μπερδεψα!

 

* Σε ολα τα σταδια θα δεις και το μηνυμα για την δυνατη λειτουργεια του GSM/WCDMA

** Δεν παιζει κανενα ρολο η θεση της SIM

Edited by Programmer
added additional/helpful text
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Σακη, αυτο δεν γινεται για ευνοητους λογους και αρχες τεχνικου περιεχομενου τηλεπικοινωνιας και ως ενα σημείο για να αποφυγει οποιοδηποτε initialization conflict. Για να μεινουμε στο θεμα που σε απασχολει, μπορεις να εχεις μονο μια καρτα καθε φορα σε WCDMA (Wideband Code Division Multiple Access) κοινως 3G. Ας υποθεσουμε οτι εχεις μια καρτα cosmote και μια vodafone και εσυ θελεις να κανεις συνδεση δεδομενων με την cosmote:

 

======

Step1

======

Ρυθμισεις >> Συνδεσεις >> Περισσοτερα Δικτυα >> Δικτυα Κιν. Τηλεφωνιας >> assume Tab 1 (Cosmote) >> Λειτουργεια Δικτυου >>

GSM/WCDMA (αυτοματη συνδεση για να μην χανεις το GSM)*

 

======

Step2

======

...//>> assume Tab 2 (Vodafone) >> Λειτουργεια Δικτυου >> Μονο GSM*

 

=========

(!) Step 3

=========

Ρυθμισεις >> Η συσκευη μου >> Διαχειριση Καρτων Sim - Δικτυο υπηρεσιας Δεδομενων >>> Επιλεγεις SIM 1 - Cosmote [Προσοχη]: η ρυθμιση απο εδω σε αυτο το σταδιο ειναι πολυ βασικη γιατι εδω γινεται το c#/java string initialization value για το ποια καρτα θα ξεκινησει τα internet settings. Ποτε μην ξεχνας οτι τωρα με αυτη την ρυθμιση η default SIM 1 - Cosmote ευθυνεται για την ενεργοποιηση των δεδομενων απο οποιαδηποτε συντομευση (π.χ. taskbar menu). Για να καταλαβεις τη σημασια της ρυθμισης αυτης, αν εσυ θελησεις να χρησημοποιησεις τα δεδομενα της καρτας SIM 2 - Vodafone, θα μπορεις να το κανεις αμεσα επιλεγοντας απο το ιδιο μενου την SIM 2 - Vodafone, Ρυθμισεις >> Η συσκευη μου >> Διαχειριση Καρτων Sim - Δικτυο υπηρεσιας Δεδομενων >>> Επιλεγεις SIM 2 - Vodafone φυσικα ομως με GSM λειτουργεια δεδομενων. Αν επιθυμισεις την να εκμεταλλευτεις την λειτουργεια 3G απο Vodafone θα ξεκινησεις παλι απο το Step 1 και τοτε θα επιλεξεις τις ιδιοτητες προς οφελος της SIM 2 - Vodafone. Ελπιζω να βοηθησα και να μην σε μπερδεψα!

 

* Σε ολα τα σταδια θα δεις και το μηνυμα για την δυνατη λειτουργεια του GSM/WCDMA

** Δεν παιζει κανενα ρολο η θεση της SIM

 

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου ,ησουν κατατοπιστικοτατος,,το ρυθμισα ηδη και δουλευει μια χαρα τωρα

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνακι μια χαρα. Εψαχνα κατι σε δικαρτο. Πρωτα πηγα σ ενα φτηνο xperia, αχρηστο. Τοσο που ξαναγυρισα στα 2 που ειχα. ενα lumia 900 κι ενα iphone 4. ειπα να ξαναδοκιμασω με ενα Jaiyu. Ειλικρινα δεν καταλαβαινω ποσο χαμηλες απαιτησεις μπορει να εχει καποιος απο ενα καθημερινο εργαλειο, οσο αυτοι που το εκθειαζουν στο κινεζοthread. προβληματικο gps, αισθητικη της πλακας, σιχαμερη αισθηση υλικων και απιστευτα βαρυ. OK, καλος επεξεργαστης και μπαταρια. στην συνεχεια alcatel idol. το λατρεψα, εκπληκτικη αισθητικη και παρα τις χαμηλες προδιαγραφες, μια χαρα αποκριση και οθονη. πρωτο προβλημα η χαμηλη χωρητικοτητα, αλλα ανεκτη. Αξεπεραστο προβλημα η χαμηλη αυτονομια. Ουτε 8ωρο δεν με εβγαζε. η λεπτοτητα εχει αβάστακτο κοστος.

 

Με την εμπειρια χρησης λοιπον των προηγουμενων, εδω δεν βρισκω κατι στραβο. Θα ηθελα την οθονη στις 4.5 αλλα ΟΚ. αλλο που με χαλασε ηταν το πολυ Bloatware ειδικα στην κινεζικη εκδοση που εχω, ενω δεν εχω και την διαθεση να το κανω root. απο κει και περα, απροβληματιστη λειτουργια, ομορφη οθονη, καλη αποδοση ηχου με τα ακουστικα, αυτονομια εργασιμης ημερας, ποιοτικα πλαστικα, ολα μια χαρα. Αν εβρισκα και τροπο να σεταρω τον δεκτη της Nova στο remote control app θα ηταν ΜΟΝΙΜΑ στο χερι μου (Δοκιμασα με ολα τα μοντελα της pace, ακομα και το 830 στο οποιο βασιζεται ο HD 831 αλλα δεν λειτουργησε)

Edited by andreoug
Link to comment
Share on other sites

Αν εβρισκα και τροπο να σεταρω τον δεκτη της Nova στο remote control app θα ηταν ΜΟΝΙΜΑ στο χερι μου (Δοκιμασα με ολα τα μοντελα της pace, ακομα και το 830 στο οποιο βασιζεται ο HD 831 αλλα δεν λειτουργησε)

 

Το ίδιο πρόβλημα έχω με το δέκτη του OTE TV. Δοκίμασες το Smart IR Remote - Samsung/HTC ??? Έχει μεγαλύτερο database συσκευών και μπορείς να βάλεις κωδικούς χειροκίνητα σε μορφή pronto hex αλλά για το δέκτη του ΟΤΕ TV δεν είχα πολύ χρόνο να ψάξω. Ίσως για nova να έχει.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το αγορασα απο το Galaxy store σφραγισμενο. Φενεται μια χαρα περιμενω και απο την samsung να μου πει προελευση. Παντως πανω στο κουτι γραφει απο ΑΜΕΡΙΚΗ. η ταινια της samsung ηταν μια απλη ασπρη μηπως επρεπε να ειναι ασημενια ?

Λιγο που το ανοιξα χωρις σιμ γιατι θελει τις micro στα μηνυματα δεν εχει ελληνικη γλωσσα. H samsung μου ειπε οτι με wifi εχει επιλογη για να κατεβασω.... ομορφο , ελαφρυ , το καπακι πισω ομως εξακολουθει να ειναι πλαστικουρα λες και ειναι της πλακα οπως περιπου και στο s3 mini που εχω....

Αυτο που παρατηρησα στο πισω μερος του κατω απο την μπαταρια εκει που το s3 mini μου γραφει MODEL..... ΑΥΤΟ ΓΡΑΦΕΙ MODELO.... ΛΕΤΕ να παιζει παπατζα...?????? εσας τι γραφει εκει πισω ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει ακριβης κλωνος του i9192. Οποτε παπατζα αποκλειεται να ειναι. Ακριβής κλωνος (που δεν μπορεις να καταλαβεις διαφορά παρα μονο αν γνωριζεις πολλα) υπαρχει μονο για το i9190.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει ακριβης κλωνος του i9192. Οποτε παπατζα αποκλειεται να ειναι. Ακριβής κλωνος (που δεν μπορεις να καταλαβεις διαφορά παρα μονο αν γνωριζεις πολλα) υπαρχει μονο για το i9190.

 

 

αν ειναι ετσι και το ξερεις σιγουρα αυτο ηρεμησα....εσενα τι σου γραφει μεσα την λεξη model ή modelo ???

Link to comment
Share on other sites

με μια ματια που εριξα στο ιντερνετ , τα περισσοτερα που βρηκα γραφουν model.

http://keddr.com/2013/06/znakomstvo-s-samsung-galaxy-s4-mini-duos/

http://www.samsung-addicted.com/news/it/2013/10/samsung-galaxy-s4-mini-duos-video-recensione-italiano/samsung-galaxy-s4-mini-duos/

Μονο ένα βρηκα που γραφει modelo και είναι από online μαγαζι.

http://www.thepowersellers.com/samsung/i9192/white

 

Η λεξη model είναι αγγλικη. Ετσι το γραφουν χωρες που εχουν ως επισημη γλωσσα τα αγγλικα. η λεξη modelo πρεπει να προερχεται από χωρα με άλλη γλωσσα. Στα ισπανικα ας πουμε είναι modelo. Πιθανον και σε άλλες γλωσσες να γραφετε ετσι.

Αν κανεις μια αναζητηση εδώ θα βρεις σε ποιες γλωσσες είναι modelo.

http://translate.google.gr/#el/en/%CE%BC%CE%BF%CE%BD%CF%84%CE%AD%CE%BB%CE%BF

Link to comment
Share on other sites

Εγγυηση δεν εχω, αλλα ποιος εχει αλλωστε;

 

Σε αυτό το κινητό σίγουρα κανείς.

Κι όσο καλό και να ναι αν δεν έχει εγγύηση από αντιπροσωπεία μακριά.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πειτε μου κατι πρεπει να εχουμε 2 λογαριασμους gmail επειδη ειναι 2 καρτες? εγω ειχα πριν 2 κιν και τα 2 με android και ειχα σε καθε ενα διαφορετικα τηλ (προσωπικο , δουλειας) τωρα τι πρεπει να ρυθμισω παλι τους 2 λογαριασμους για να κατεβουνε τα τηλ ολα στο κινητο μου ?

 

Σε αυτό το κινητό σίγουρα κανείς.

Κι όσο καλό και να ναι αν δεν έχει εγγύηση από αντιπροσωπεία μακριά.

 

ρε παιδια εχετε απο το καταστημα οχι απο την εδω ... δλδ απο το practiker δεν ψωνιζετε ? και αυτοι κανουνε παραεισαγωγη Tv δεν εχει παρει κανεις δλδ κατι απο εκει ? το μονο κακο ειναι να μην κλεισει το μαγαζι απο εκει που το πηρε ο καθενας μας γιατι τοτε ΟΝΤΩΣ δεν υπαρχει εγγυηση...

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, εχουμε και λεμε! Η ταινια ηταν κι εμενα μια ασπρη που εγραφε πανω samsung electronics και κατι αλλα ψιλα:p

Κι εμενα κατω απο την μπαταρια modelo γραφει. Λογικο νομιζω αφου μιλαμε για ενα ''ισπανοφωνο λατινοβραζιλιανικο'' τηλεφωνο!

Link to comment
Share on other sites

 

ρε παιδια εχετε απο το καταστημα οχι απο την εδω ... δλδ απο το practiker δεν ψωνιζετε ? και αυτοι κανουνε παραεισαγωγη Tv δεν εχει παρει κανεις δλδ κατι απο εκει ? το μονο κακο ειναι να μην κλεισει το μαγαζι απο εκει που το πηρε ο καθενας μας γιατι τοτε ΟΝΤΩΣ δεν υπαρχει εγγυηση...

Άλλο να έχει ευρωπαϊκή εγγύηση από αντιπροσωπεία κι άλλο από το κατάστημά.

Τα παραεισαγωγης πού λες όταν είναι επίσημα και στην Ελλάδα τότε έχουν κανονικά και εγγύηση.

Τεράστια διάφορα λοιπόν να είναι ένα προϊόν USA και ένα άλλο ευρωπαϊκό.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

με αυτα και με αυτα και αφου θα ρισκαρω με την εγγυηση γιατι να παρω το i9192

και να μην παρω αυτο που ειναι πιο καλο τηλεφωνο και με λιγοτερα χρηματα

 

http://www.minideal.net/thl-w8s-smartphone-2gb-32gb-mtk6589t-1-5ghz-android-4-2-13-0mp-camera-grey.html

το εχουν παρει και αλλοι και ειναι πολυ ευχαριστημενοι

 

δειτε και μια συγκριση με το galaxy s4 αλλα το thl ειναι δικαρτο

 

Link to comment
Share on other sites

με αυτα και με αυτα και αφου θα ρισκαρω με την εγγυηση γιατι να παρω το i9192

και να μην παρω αυτο που ειναι πιο καλο τηλεφωνο και με λιγοτερα χρηματα

 

http://www.minideal.net/thl-w8s-smartphone-2gb-32gb-mtk6589t-1-5ghz-android-4-2-13-0mp-camera-grey.html

το εχουν παρει και αλλοι και ειναι πολυ ευχαριστημενοι

 

δειτε και μια συγκριση με το galaxy s4 αλλα το thl ειναι δικαρτο

 

Ποιο ειναι πιο καλο τηλεφωνο το κινεζικο; Καμμια σχεση με το s4 mini duos. Μα καμμια σου λεω!!!! Μακρια απο ντενεκεδες ξεγανωτους!!!!! Εχω παρει κινεζικα ενα σωρο. Και δεν θα ξαναπαρω ΠΟΤΕ!!! Γνωμη μου φυσικα παντα.:D

Link to comment
Share on other sites

με αυτα και με αυτα και αφου θα ρισκαρω με την εγγυηση γιατι να παρω το i9192

και να μην παρω αυτο που ειναι πιο καλο τηλεφωνο και με λιγοτερα χρηματα

 

http://www.minideal.net/thl-w8s-smartphone-2gb-32gb-mtk6589t-1-5ghz-android-4-2-13-0mp-camera-grey.html

το εχουν παρει και αλλοι και ειναι πολυ ευχαριστημενοι

 

δειτε και μια συγκριση με το galaxy s4 αλλα το thl ειναι δικαρτο

 

 

Βασικα μια χαρα ειναι το THL απλως φιλε μου τα δυο κινητα δεν εχουν καμια σχεση οσον αφορα το μεγεθος.

 

Το 9192 ειναι mini σχετικα διαστασεων, ενω το αλλο παντοφλα. Κατα τ'αλλα μια χαρα την κανεις τη δουλεια σου με επωνυμα κινεζικα και μαλιστα με μικρο κοστος. Μην φοβασαι την ποιοτητα κλπ, εξαλλου αν θεωρεις πως με το i9192 δεν θα εχεις εγγυηση, δεν νομιζω να αξιζει να πληρωσεις το υπερτιμημενο ποσό αποκτησης του.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ειναι πιο καλο τηλεφωνο το κινεζικο; Καμμια σχεση με το s4 mini duos. Μα καμμια σου λεω!!!! Μακρια απο ντενεκεδες ξεγανωτους!!!!! Εχω παρει κινεζικα ενα σωρο. Και δεν θα ξαναπαρω ΠΟΤΕ!!! Γνωμη μου φυσικα παντα.:D

Συμφωνω απολυτα με τον george οπως εχουμε συμφωνησει κιαλλες φορες με το παληκαρι χωρις καν να τον ξερω καν!!!!!

Μακρυα απο κινεζικα ειναι η απολυτη μουφα!!!!Καλα δεν την βλεπεις την οθονη στο βιντεο οτι εχει ξεθωριασμενα χρωματα?Δεν βλεπεις οτι το μαυρο του ειναι ξεθωριασμενο γκρι?????Ελεοςςςςς την καμερα του δεν την βλεπεις????Απορω πως μερικοι παραμυθιαζοντε τοσο πολυ και τα περνουν....Δεν μιλαω γιαυτους που ψωνιζουν απο Κινα πρωτα φορα και την πατανε απορω για τους αλλους που την εχουν πατησει και δεν τους προφυλασουν!!!!!Οπως και να χει και μενα γνωμη μου ειναι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη εδώ μιλάμε για το S4 mini και πετάει κάποιος ενα βίντεο που συγκρίνει ένα κινέζικο όσο καλο και αν είναι με το κανονικό S4? Καταρχάς αν το S4 είναι μεγάλο σε σχέση με το mini, με το σκεπτικό που κάποιος χρήστης θέλει ενα πιο μικρο κινητό πως θα τον βολέψει ενα κινητό που ειναι χοντροκομμένο και πιο μεγαλο απο το S4? Όσον αφορα το βιντεο το κατάλαβα όλο αφού ειναι στα Ιταλικά. :lol::lol::lol:

Πίσω στο θέμα μας παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη εδώ μιλάμε για το S4 mini και πετάει κάποιος ενα βίντεο που συγκρίνει ένα κινέζικο όσο καλο και αν είναι με το κανονικό S4? Καταρχάς αν το S4 είναι μεγάλο σε σχέση με το mini, με το σκεπτικό που κάποιος χρήστης θέλει ενα πιο μικρο κινητό πως θα τον βολέψει ενα κινητό που ειναι χοντροκομμένο και πιο μεγαλο απο το S4? Όσον αφορα το βιντεο το κατάλαβα όλο αφού ειναι στα Ιταλικά. :lol::lol::lol:

Πίσω στο θέμα μας παρακαλώ.

 

εγω εκανα μια σκεψη: Αφου δεν εχω εγγυηση με το ι9192 γιατι να μην αγορασω κινεζικο θεωρωντας οτι το ρισκο ειναι το ιδιο...

η συγκριση ηταν τυχαια και δεν αφορουσε το i9192 (ξερω οτι ειναι μικροτερο) αλλα για να δειξω οτι υπαρχουν κινητα πολυ φθηνα με δυνατοτητες κοντα σε αυτα που ερχονται εδω υπερτιμημενα.

αλλα μελη μου εδωσαν μια ουσιαστικη απαντηση για την σκεψη μου και με εβαλαν σε σκεψη για το τι θα επιλεξω...

 

ΕΣΥ ομως αρκεστηκες στο να με ειρωνευτης...

καταρχην δεν ειμαι καποιος αλλα εχω ονομα στο forum, οπως ολοι μας, αν δεν χρειαζονται να τα καταργησουμε και να λεμε χαρακτηρισμους καποιος - καποια ή αυτος - αυτη:mad:

οσων αφορα το βιντεο αν μπορεις να το καταλαβεις ή οχι δεν με αφορα και ειναι δικο σου θεμα...

 

Επισης δεν καταλαβα με ποια ιδιοτητα κρινεις οτι ημουν εκτος θεματος...

ευτυχως στο forum υπαρχουν μελη που η δουλεια τους ειναι να κρινουν

Edited by ST7250
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini Duos (I9192)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...