Jump to content

ZTE V975 geek


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, τις κραταει, δεν επηρεαζεται απο την επανεκκινηση. Οχι, fast boot δεν εχω ενεργοποιημενο, δεν υπαρχει λογος, αφου ανοιγει και κλεινει με το schedule ας κανει και ενα τεταρτο να ανοιξει, δεν με νοιαζει..

Έχεις greenify εγκατεστημένο;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έβγαλα το greenify και έχω την ιδέα ότι ακαριαία διορθώθηκε το θέμα με τις εφαρμογές που δεν εμφανίζονται σύμφωνα με τη συχνότητά τους! Μακάρι να ήταν αυτό τελικά ο υπεύθυνος για τη μη λειτουργία του scheduled shut down.

 

Με τα exposed/gravity τι κερδίζεις; Ειδικότερα στο V975;

Link to comment
Share on other sites

Λενε οτι το greenify ειναι καλο αλλα δεν το εγκατεστησα ακριβως γι αυτο τον λογο, το οτι δεν το γνωριζω να το λειτουργησω.

To exposed το εγκατεστησα βασικα για το gravity box (προσπαθωντας τοτε να εχω ποσοστο μπαταριας) με το οποιο αλλαξα και καποια χρωματα και εβαλα καποιες επιλογες στο reboot (πχ να πηγαινει στο CWM recovery η στο droidboot), υπαρχουν ομως και αλλες δυνατοτητες, οχι τοσο απαραιτητες (για μενα) θα ελεγα.

Βεβαια και στο exposed γενικοτερα μπορεις να βρεις αλλα χρησιμα modules να εγκαταστησεις. Τα εκανα μια γυρα αλλα δεν βρηκα κατι που να μου κινησε ιδιαιτερο ενδιαφερον, ασε που πολλα δεν εχουν εφαρμογη στο δικο μας λογω Intel.

Γενικα δεν μου αρεσει να το φορτωνω με πραγματα που δεν ειναι ακρως απαραιτητα η χρησιμα.

 

Ασχετο, το τηλεφωνακι (το δικο μου) απο τοτε που το πηρα ετυχε να μου κολλησει δυο φορες, που αναγκαστηκα να βγαλω την μπαταρια για να ξεκολλησει.. Δεν ξερω τι εφταιξε.. Το δευτερο της οικογενειας (με την ιδια ΡΟΜ) δεν κολλησε ποτε.

Το περιμενω και γω απο μερα σε μερα απο minideal...

Ηθελα να ρωτησω αν δεχεται cyanogenmod. Το περασα στο nexus s που εχω τωρα και μου αρεσε παρα πολυ.

Για την ωρα απ οτι ξερω δεν εχει παρουσιαστει για το δικο μας. Αν κανεις κανενα..εγχειρημα, ενημερωσε μας..;) Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία ερώτηση ... Θέλω μια πρόταση για κάρτα sd για το geek και να μου πείτε αν σηκώνει :

a) sdhc

b) 32 gb ή 64gb

 

Εσείς τι έχετε βάλει και με τι τιμή ???

εν αναμονή ΖΤΕ v975 geek :ninja:
Link to comment
Share on other sites

 

Αυτή είναι κανονική μεγάλη SD για φωτογραφικές κτλ. MicroSD θέλεις: http://www.skroutz.gr/s/336152/Kingston-microSDHC-32GB-Class-10-with-Adapter.html?from=drop

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι κανονική μεγάλη SD για φωτογραφικές κτλ. MicroSD θέλεις: http://www.skroutz.gr/s/336152/Kingston-microSDHC-32GB-Class-10-with-Adapter.html?from=drop

 

Ναι αυτήν έχω και δουλεύει μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

http://www.mymemory.co.uk/Micro-SDHC/Samsung/Samsung-32GB-Micro-SDHC-Plus-up-to-48MB_s-Class-10-UHS-1

Ταχύτητα: 10MB/s ενώ 48MB/s στο άλλο, γιατί έτσι ? μπορούμε να πάρουμε και την samsung ?

εν αναμονή ΖΤΕ v975 geek :ninja:
Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Παιδιά μία ερώτηση ... Θέλω μια πρόταση για κάρτα sd για το geek και να μου πείτε αν σηκώνει :

a) sdhc

b) 32 gb ή 64gb

 

Εσείς τι έχετε βάλει και με τι τιμή ???

 

Χρησιμοποιώ την kingston sdhc 32gb class 10! Λειτουργει άψογα! Αγορασμενη απο ebay! Το κινητο υποστηριζει μέχρι 32gb.

 

 

 

εχω εχω βαλει 64gb και την βλεπει μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και το Geek που είχα παραγγείλει κι εγώ και το έστειλαν 1/5!

Λίγο που το δούλεψα για να το σετάρω και να δώσω σε φίλο, για τον οποίο το είχα πάρει, μου άρεσε αρκετά!!

Πολύ vfm κινητό!!

Link to comment
Share on other sites

Στο vider δε φαίνονται τα stickers ούτε μπορεί να κάνει download αυτών, έχετε κι εσείς το ίδιο θέμα; Edited by KostasMD
Link to comment
Share on other sites

1)Παιδια η ROM της λευκορωσιας ειναι mmultilanguage και Root?

2)Η ρομ η κινεζικη η multilanguage που εχει το forum εχει καλα την ελληνικη γλωσσα ή εχει ελλατωματα? Επισης ειναι Root?

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

1)Παιδια η ROM της λευκορωσιας ειναι mmultilanguage και Root?

Όχι (από όσο ξέρω) και όχι (αλλά μπορεί να ρουταριστεί).

2)Η ρομ η κινεζικη η multilanguage που εχει το forum εχει καλα την ελληνικη γλωσσα ή εχει ελλατωματα? Επισης ειναι Root?

Ναι έχει Ελληνικά, όχι root. Για root, διάβασε το πρώτο post εδώ, έχει καλές οδηγίες για root & gapps. Αυτήν χρησιμοποιώ και εγώ, είναι η B06.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η ΡΟΜ της Λευκορωσσιας τι λεει σε σχεση με την Β06 official?

Την περασε κανεις σας?

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες,μόλις το πήρα στα χέρια μου αλλά δεν ξέρω πως ανοίγει το κινητό.Μήπως ξέρει κανείς σας;Μήπως χρειάζεται πρώτα μια φουλ φόρτιση για να ανοίξει;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Παρελαβα και γω απο minideal σημερα. Πολυ καλες εντυπωσεις απλα εχω μερικα θεματακια που δεν με αφησαν να το χαρω ακομα.

Το wifi οταν φευγω παραδιπλα απο το ρουτερ(2 κουτακια σημα) ειναι απιστευτα αργο. Μονο οταν βρισκομαι στο ιδιο δωματιο με το ρουτερ πηγαινει ικανοποιητικα.

Επισης το 3g δεν καταβαζει "χαρο" ειται το εχω ανοιχτο η κλειστο το εικονιδιο παραμενει να γραφει 3g.

Απο οτι ειδα εχειπερασμενη την B03 ρομ. Εσεις βλεπω τηνμ αλλαζεται. Πρεπει να το κανω και γω? και πως?(εχω μικρη εμπειρια με flasarisma)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν οδηγίες στο πρώτο ποστ, όσον αφορά το 3g λογικό είναι. 3g είναι το δίκτυο τώρα άμα εσύ έχεις ανοιχτά τα data ή όχι είναι άλλο θέμα

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν οδηγίες στο πρώτο ποστ, όσον αφορά το 3g λογικό είναι. 3g είναι το δίκτυο τώρα άμα εσύ έχεις ανοιχτά τα data ή όχι είναι άλλο θέμα

 

Το θεμα ειναι οτι δεν κατεβαζει κιολας δεδομενα...

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι δεν κατεβαζει κιολας δεδομενα...

 

APN Πέρασες;

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν οδηγίες στο πρώτο ποστ, όσον αφορά το 3g λογικό είναι. 3g είναι το δίκτυο τώρα άμα εσύ έχεις ανοιχτά τα data ή όχι είναι άλλο θέμα

 

Το θεμα ειναι οτι δεν κατεβαζει κιολας δεδομενα...

 

 

κατι που παρατηρησα τωρα ειναι οτι οταν παταω αναζητηση δικτυων τρωει σκαλωμα

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

APN Πέρασες;

 

Οχι δεν εκανα κατι τετοιο. Μπορεισ να βοηθησεις?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...