Jump to content

Samsung Galaxy Core (I8260)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια.Οπως ειχα αναφερει λιγα post πιο πριν,ειχα προσπαθησει να περασω cwm recovery με αποτελεσμα να διαγραψε το λογισμικο του κινητου και να μην ανοιγει παρα να δειχνει μονο το λογοτυπο'samsung galaxy core'.Λοιπον δεν εκατσα να ασχοληθω αλλα το πηγα στον γερμανο.Μου ειπε οτι ή θα μπει στην εγγυηση ή θα πληρώσω 30 ευρώ και συμφώνησα να το στειλουν στην samsung.Μετα απο μια εβδομαδα μου ερχεται μηνυμα ότι πρεπει να πληρωσω 99 ευρώ για να φτιαχτεί και φυσικά αρνήθηκα.Μου είπαν ότι αυτήν την εβδομαδα θα το εχω πισω και μου προτεινε ο τεχνικος του γερμανου να προσπαθησει να το φτιαξει εκεινος με 50-60 ευρω(δεν του εχω απαντησει).Θα το προσπαθησω μονος μου να flasharw τη stock rom με το odin αλλα δεν ξερω που θα βρω τη stock rom να την κατεβασω.Για την ακριβεια δεν βρισκω την Ελληνική(αν υπαρχει).Καποια βοηθεια κανεις?καμια ιδεα?(αξιζε να δωσω 99 ή εστω 60 ευρω να μου το φτιαξει καποιος αλλος?)

Νομίζω ότι είχε ξεκινήσει μιά συζήτηση στα ποστ #827 ως #834. Κάντο μόνο σου. Σε καμία περίπτωση δεν αξίζει να δώσεις 60€ για να φλασάρεις την stock rom.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νομίζω ότι είχε ξεκινήσει μιά συζήτηση στα ποστ #827 ως #834. Κάντο μόνο σου. Σε καμία περίπτωση δεν αξίζει να δώσεις 60€ για να φλασάρεις την stock rom

http://www.sammobile.com/firmwares/3/?download=25957

 

φιλε μου στο παραπανω link υπαρχουν ολες οι οδηγιες για να κανεις οτι χρειαζεται. Δεν αξιζει να δωσεις χρηματα

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είχε ξεκινήσει μιά συζήτηση στα ποστ #827 ως #834. Κάντο μόνο σου. Σε καμία περίπτωση δεν αξίζει να δώσεις 60€ για να φλασάρεις την stock rom

http://www.sammobile.com/firmwares/3/?download=25957

 

φιλε μου στο παραπανω link υπαρχουν ολες οι οδηγιες για να κανεις οτι χρειαζεται. Δεν αξιζει να δωσεις χρηματα

 

Εκτιμω τη χρησιμη βοηθεια σου αλλα εχω κανει 2 φορες εγγραφη στο site και activasion και δεν μπορω να κατεβασω κατι.

Link to comment
Share on other sites

Εκτιμω τη χρησιμη βοηθεια σου αλλα εχω κανει 2 φορες εγγραφη στο site και activasion και δεν μπορω να κατεβασω κατι.

 

Δοκίμασε να μπεις από άλλο browser.. Αν πχ χρησιμοποιείς chrome, μπες και δοκίμασε να κατεβάσεις από explorer ή firefox..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να μπεις από άλλο browser.. Αν πχ χρησιμοποιείς chrome, μπες και δοκίμασε να κατεβάσεις από explorer ή firefox..

 

Ναι δοκιμασα αλλα τιποτα.Παταω το ονομα κ τον κωδικο και μετα δεν κανει login οταν παω να το κατεβασω.Απο καπου αλλου μπορω να το κατεβασω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Οπως ειχα αναφερει λιγα post πιο πριν,ειχα προσπαθησει να περασω cwm recovery με αποτελεσμα να διαγραψε το λογισμικο του κινητου και να μην ανοιγει παρα να δειχνει μονο το λογοτυπο'samsung galaxy core'.Λοιπον δεν εκατσα να ασχοληθω αλλα το πηγα στον γερμανο.Μου ειπε οτι ή θα μπει στην εγγυηση ή θα πληρώσω 30 ευρώ και συμφώνησα να το στειλουν στην samsung.Μετα απο μια εβδομαδα μου ερχεται μηνυμα ότι πρεπει να πληρωσω 99 ευρώ για να φτιαχτεί και φυσικά αρνήθηκα.Μου είπαν ότι αυτήν την εβδομαδα θα το εχω πισω και μου προτεινε ο τεχνικος του γερμανου να προσπαθησει να το φτιαξει εκεινος με 50-60 ευρω(δεν του εχω απαντησει).Θα το προσπαθησω μονος μου να flasharw τη stock rom με το odin αλλα δεν ξερω που θα βρω τη stock rom να την κατεβασω.Για την ακριβεια δεν βρισκω την Ελληνική(αν υπαρχει).Καποια βοηθεια κανεις?καμια ιδεα?(αξιζε να δωσω 99 ή εστω 60 ευρω να μου το φτιαξει καποιος αλλος?)

 

Όπως σου είπαν και τα παιδιά, δεν αξίζει να δώσεις λεφτά. Βασανίσου λίγο μήπως το φτιάξεις, αν όχι, στείλτο από εδώ και θα το φτιάξω πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

βγηκε αναβαθμιση λογισμικου και μολις ξεκινησα να την κανω

ξερει κανεις κατι ?

Link to comment
Share on other sites

Πριν από κάτι μέρες, έσπασε η οθόνη του κινητού μου (η οθόνη ανοίγει αλλά δεν νιώθει αφή). Από τη Samsung μου είπανε πως θα αλλάξουν το μπροστινό καπάκι και ότι πρέπει να κάνω backup επειδή θα περάσουνε το software για το τζαμάκι. Αλήθεια λένε ή όχι;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Οπως ειχα αναφερει λιγα post πιο πριν,ειχα προσπαθησει να περασω cwm recovery με αποτελεσμα να διαγραψε το λογισμικο του κινητου και να μην ανοιγει παρα να δειχνει μονο το λογοτυπο'samsung galaxy core'.Λοιπον δεν εκατσα να ασχοληθω αλλα το πηγα στον γερμανο.Μου ειπε οτι ή θα μπει στην εγγυηση ή θα πληρώσω 30 ευρώ και συμφώνησα να το στειλουν στην samsung.Μετα απο μια εβδομαδα μου ερχεται μηνυμα ότι πρεπει να πληρωσω 99 ευρώ για να φτιαχτεί και φυσικά αρνήθηκα.Μου είπαν ότι αυτήν την εβδομαδα θα το εχω πισω και μου προτεινε ο τεχνικος του γερμανου να προσπαθησει να το φτιαξει εκεινος με 50-60 ευρω(δεν του εχω απαντησει).Θα το προσπαθησω μονος μου να flasharw τη stock rom με το odin αλλα δεν ξερω που θα βρω τη stock rom να την κατεβασω.Για την ακριβεια δεν βρισκω την Ελληνική(αν υπαρχει).Καποια βοηθεια κανεις?καμια ιδεα?(αξιζε να δωσω 99 ή εστω 60 ευρω να μου το φτιαξει καποιος αλλος?)

Καλησπέρα

Από εδώ μπορείς να κατεβάσεις ελεύθερα.

http://androidxda.com/samsung-galaxy-core-gt-i8260-stock-rom

Galaxy Core I8260: Rom: Official 4.1.2

Galaxy S Plus I9001: Rom: CM 10.1 R8 by ADC-Team, Kernel: K^Kernel 3.4.67 v2.5 (370MB, ExUV)

Link to comment
Share on other sites

Ναι δοκιμασα αλλα τιποτα.Παταω το ονομα κ τον κωδικο και μετα δεν κανει login οταν παω να το κατεβασω.Απο καπου αλλου μπορω να το κατεβασω?

κανε πρωτα login και μετα κανε ολες τις ενεργειες για να το κατεβασεις. Δηλαδη θα πας στο firmware και στη συνεχεια λιγο πιο κατω εκει που λεει search device here, θα βαλεις τον κωδικο του τηλεφωνου , δηλ. GT-I8260 και τοτε θα δεις το firmware ετσι ωστε να το κατεβασεις

Link to comment
Share on other sites

Σας ηρθε καμια αναβαθμιση ?

Ναι έχει γίνει μια αναβάθμιση. Μερικά ποστ πιο πίσω κοίταξε και θα βρει αναφορές επί του θέματος.

Link to comment
Share on other sites

Και τι διορθωνει αυτη ?

 

Τα παρακάτω

 

 

 

 

 

Λοιπόν, τελείωσε το update. Εκανε αναβάθμιση σε 148 εφαρμογές (από οτι μου έγραψε) και πρόσθεσε το Drive, Εχασε το ροοτ αλλα το επανεφερα με το framaroot εύκολα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Προχθες μια κοπέλα έριξε ποτήρι με νερό στο κινήτο μου. Εγώ είχα τη θήκη τη δερμάτινη που κλείνει από πάνω αλλά το είχα αφήσει με ανοιχτό το καπάκι οπότε νερό πήγε από μπροστά μόνο. Χθες με έπαιρναν τηλέφωνα και τους άκουγα μόνο εγώ.Επίσης σε ένα τηλεφώνημα σήμερα άρχισα να ακούω ένα θόρυβο σαν να χαλάει το ηχείο. Πήγα στο Public όπου έχω κάνει το πακέτο safety net και μου πε ένας βλάκας ότι καλύπτει μόνο φυσική φθορά και δε μπορεί να κάνει κάτι. Επίσης είπε να πάω στη Samsung και να τους πω μόνο οτι έχω θέμα με το ηχείο και όχι οτι έπεσε νερό γιατί αυτή η περίπτωση δεν καλύπτεται απ' την εγγύηση. Εσείς τί μου προτείνετε;
Link to comment
Share on other sites

πρώτα να διαβάσεις τι γραφή η εγγύηση η το safety net

 

Η απόδειξη δεν είναι και εγγύηση; Δεν μου δώσανε άλλο χαρτί στο Public. Ο τεχνικός στο Public είπε πως το Safety Net αναφέρεται μόνο σε φυσικές φθορές π.χ σπάσιμο οθόνης ή αν πάθει κάτι το λογισμικό.

Link to comment
Share on other sites

μη την ψάχνεις , από νερό δεν σου δίνη κανεις εγγύηση εκτος και αν είναι waterproof ,να το πας για service και μην λες τίποτα για νερό
Link to comment
Share on other sites

μη την ψάχνεις , από νερό δεν σου δίνη κανεις εγγύηση εκτος και αν είναι waterproof ,να το πας για service και μην λες τίποτα για νερό

 

Ναι έτσι μου πε και αυτός στο Public!

Link to comment
Share on other sites

ειναι ευκολο να καταλαβει ο τεχνικος αν εχει πεσει νερο στη συσκευη. οποτε μην εχεις πολλες ελπιδες.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με το core ενός φίλου το οποίο κατά το update έχασε τον φάκελο efs. Δεν υπάρχει backup από το efs. Υπάρχει τρόπος να ζωντανέψει το κινητό;

Ανοίγει κανονικά το κινητό, δεν έχει σήμα κινητής. Σε όλες τις οθόνες βγάζει την παρακάτω οθονιά.

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα με odin την επίσημη rom αλλά το πρόβλημα παραμένει. Δουλεύει σαν android συσκευή χωρίς κάρτα sim. Παραμένει η οθονιά που έδειξα διάφανη πάνω από ο,τι κι αν δείχνει το τηλέφωνο. Ο,τι κι αν πατάω λειτουργεί κανονικά κάτω από αυτήν την οθονιά.
OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Ποιος ξερει να βοηθησει ?

Εχω vodafone cu στο core καταρχας

εχω μια αποθηκευμενη επαφη στο κιν με #31# στην αρχη ωστε να ειναι με αποκρυψη

οταν περνω τηλ λοιπον ενω την πρωτη φορα εμφανιζετε σαν αποκρυψη μου το κλεινουν στη μαπα και οταν ξανακανω κληση καπακι το νουμερο μου εμφανιζετε κανονικα στον αλλον.

Γιατι το κανει αυτο απο τη στιγμη που του εχω #31# μπροστα ?

ειναι θεμα κινητου η θεμα vodafone η θεμα αναβαθμισης που εκανα πριν λιγες μερες ?

Πριν κανα 20 παντως δε μου το εκανε.

Link to comment
Share on other sites

μήπως κάνεις επανακληση; Γιατί εκεί δεν κρατάει το #31#
ναι επανακληση κανω δηλαδη οταν μου ριξουν ακυρο καπακι παταω να ξαναπαρει....πριν λιγο καιρο ομως κραταγε και στην επανακληση

αλλαξε κατι ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Core (I8260)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...