Jump to content

Samsung Galaxy Core (I8260)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είπα ότι λες ψέμματα. Εγώ ρουταρισμένο δεν έχω πρόβλημα με το kies.Με ΟΤΑ όμως όταν έκανα unroot με framaroot δεν γινόταν. Μου έβγαζε ότι η συσκευή είναι πειραγμένη.Γι'αυτό έβαλα original firmware.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ίδια περίπτωση και στο δικό μου core. Με ροοτ δεν το αναγνώριζε το kies. Μετά από unroot με framaroot αναγνωριστηκε και αναβαθμιστηκε κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Ειχα κανει το τηλεφωνο μου root και δεν μπορουσα να το αναβαθμισω μεσω Kies. Στη συνεχεια το εκανα unroot με το framaroot και το αναβαθμισα. Η εκδοση του framaroot που εχω ειναι η 1.4.2. Δεν εχω κανενα λογο να πω ψεμματα.

[ATTACH]40231[/ATTACH]

 

[ATTACH]40232[/ATTACH]

και κατι ακομη, για σιγουρια, κατεβασα απο το play store εφαρμογή root checker και μου δείχνει οτι στο τηλεφωνο μου δεν εχει γινει ποτε root. Αρα το framaroot κανει δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχετε να προτείνετε antivirus για το συγκεκριμένο κινητό με τη ram πού διαθέτει, να είναι ελαφρύ και να κάνει δουλειά.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά εχω το avast και μέχρι τώρα δεν εχω αντιμετωπιση κάποιο πρόβλημα, ούτε έχω δει να ζορίζεται σε κάτι το τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Εγω απο antivirus δεν εχω τιποτα,χρειαζεται λετε?Κι αν ναι πιο προτεινετε?Για το avast εχω διαβασει οτι ειναι καλο.
Link to comment
Share on other sites

:!::!:

Υπάρχει σχετικό θέμα που αφορά Security εφαρμογές και anti-virus οπού μπορείτε να συζητήσετε/ρωτήσετε .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Κανεις root το κινητο και τις διαγραφεις με το titanium backup η καποιο αλλο προγραμμα.
:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Έχω ρουταρει επιτυχώς το κινητό και προσπαθώ να κάνω backup με το nandroid μέσω του Rom MAnager αλλά κολλάω στο πρώτο βήμα που λέει για την δημιουργία Clockworkmod Recovery. Έχει μια λίστα με κινητα αλλά όχι το δικό μου.

 

Πως μπορώ να κάνω backup? Θελω mirror backup έτσι ώστε να μπορώ μετά να επιστρέψω στην ίδια κατάσταση σε περίπτωση που βάλω καποια ROM που δεν μου αρέσει.

Link to comment
Share on other sites

Eπειδη τωρα το παρατηρησα....

γιατι στην οθονη πανω αριστερα δε γραφει τον παροχο της καρτας που εχω ?οπως πχ σε αλλα τηλ.....

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε το framaroot,εγκατασταση, πατας μετα την επιλογη που σου εμφανίζει ( Aragorn ή Gandalf), reeboot και εισαι πλεον ροοταρισμενος!
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε το framaroot,εγκατασταση, πατας μετα την επιλογη που σου εμφανίζει ( Aragorn ή Gandalf), reeboot και εισαι πλεον ροοταρισμενος!

 

Σε ευχαριστω πολυ...Απεγατεστισα τουλαχιστον 15 αχριστες εφαρμογες χαχα!!!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όταν συνδέω το κινητό στο PC δεν μου βγάζει την επιλογή mount για την κάρτα μνήμης και τις επιμέρους επιλογές σύνδεσης για USB; Όπως π.χ. στο Alcatel 997D ή στο Jiayu G4; Moυ φαίνεται ότι είναι επικίνδυνο να αποσυνδέεται το κινητό χωρίς κατάργηση για τις κάρτες.

Επίσης πως μπορώ να μεταφέρω κάποιες εφαρμογές στην SD, καθώς επίσης υπάρχει τρόπος να προσθέσω την επιλογή να επιλέγει το σύστημα από μόνο του που να εγκαταστήσει την εφαρμογή;

 

Υ.Γ. Το κινητό δεν είναι δικό μου.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση και απο μενα

Πως γινετε και αν γινετε να βαλουμε notifications οπως στα iphone που βαζεις σε οποιο προγραμμα θες να σε ειδοποιει στο πανω μερος τις οθονης ?

Link to comment
Share on other sites

Επίσης πως μπορώ να μεταφέρω κάποιες εφαρμογές στην SD, καθώς επίσης υπάρχει τρόπος να προσθέσω την επιλογή να επιλέγει το σύστημα από μόνο του που να εγκαταστήσει την εφαρμογή;

 

Υ.Γ. Το κινητό δεν είναι δικό μου.

Root το κινητό, partition την sd και με την εφαρμογή Link to sd τις μεταφέρεις στην κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα root με το framaroot. Χωρίς application να προστεθεί η επιλογή στα μέσα αποθήκευσης για επιλογή μέσου αποθήκευσης όπως έχουν όλα δεν γίνεται;
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται γιατί δεν το υποστηρίζει η ρομ 4.1 Από 4.2 Και πάνω υποστηρίζουν Μεταφορά εφαρμογών στην sd. Δυστυχώς το core δεν θα το αναβαθμιση η Samsung.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση και απο μενα

Πως γινετε και αν γινετε να βαλουμε notifications οπως στα iphone που βαζεις σε οποιο προγραμμα θες να σε ειδοποιει στο πανω μερος τις οθονης ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται γιατί δεν το υποστηρίζει η ρομ 4.1 Από 4.2 Και πάνω υποστηρίζουν Μεταφορά εφαρμογών στην sd. Δυστυχώς το core δεν θα το αναβαθμιση η Samsung.

 

Ειναι σιγουρο οτι δεν θα παρει αναβαθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι σιγουρο οτι δεν θα παρει αναβαθμιση?

 

Όχι σε ένα άρθρο που είχε βγει για τα κινητά που θα πάρουν 4.4 ήταν μέσα... Κάποιο leaked έγγραφο από σαμι ήταν αν θυμάμαι καλά... ΘΑ δείξει...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

το τηλέφωνο δεν έχει τρόπο για να δημιουργούμε φακέλους της αρεσκείας μας για τις φωτογραφίες? αν όχι υπάρχει άλλο πρόγραμμα φωτογραφίας που να το κάνει?

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

το τηλέφωνο δεν έχει τρόπο για να δημιουργούμε φακέλους της αρεσκείας μας για τις φωτογραφίες? αν όχι υπάρχει άλλο πρόγραμμα φωτογραφίας που να το κάνει?

 

Έχει.Πήγαινε στην sd ή extsd και φτιάξε το φάκελο που θες

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Core (I8260)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...