Jump to content

Samsung Galaxy Core (I8260)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καμια rom για το Core εχει βγει ?ξερει κανεις ?

 

Ειχε ξεκινησει ενας στο xda αλλα ουτε φωνη ουτε ακροαση...

 

γεια σας παιδια !

πρωτη φορα γραφω στο forum κ αναρωτιεμαι (αν κ μπορει να το γραψατε) εκτος απο τ να μειωσεις την φωτεινοτητα υπαρχει κατι αλλο π μπορεις να κανεις για να εξοικονομησεις ενεργεια?

κ οσο αναφορα καπακια για το κινητο βρισκεις στο ebay μονο? με καλες τιμες?

 

Υπαρχουν αρκετες εφαρμογες για εξοικ.μπαταριας αλκα 99% θελει ρουτ...ομως μπορεις μεσω του διαχ.εφαρμογων ν απενεγοποιησεις ( freeze)οσες εφαρμογες δεν χρησιμοποιεις αλλα αυτες τρεχουν στο παρασκηνιο...μια καλη εφαρμογη για να δεις τι δου "ξυπναει"την cpu την οθονη κ πολλα αλλα ειναι το ( free) wakelock detector απο playstore

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως εγώ είχα κάνει root την συσκευή και προκειμένου να την αναβαθμίσω, την έκανα unroot με το framaroot και πραγματοποιήθηκε η αναβάθμιση χωρίς κανένα πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ είχα κάνει root την συσκευή και προκειμένου να την αναβαθμίσω, την έκανα unroot με το framaroot και πραγματοποιήθηκε η αναβάθμιση χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Με ποια εκδοση tο εκανες unroot;; αφου δεν δουλευει το unroot στο framatoot:confused:

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν αρκετες εφαρμογες για εξοικ.μπαταριας αλκα 99% θελει ρουτ...ομως μπορεις μεσω του διαχ.εφαρμογων ν απενεγοποιησεις ( freeze)οσες εφαρμογες δεν χρησιμοποιεις αλλα αυτες τρεχουν στο παρασκηνιο...μια καλη εφαρμογη για να δεις τι δου "ξυπναει"την cpu την οθονη κ πολλα αλλα ειναι το ( free) wakelock detector απο playstore

 

μηπως θα μπορουσες ν μ πεις απο που πας εκει κ μετα τι πατας?

Link to comment
Share on other sites

το root με το framaroot ειναι εμπιστο η θα παθουμε καμια ζημια ?
Link to comment
Share on other sites

το root με το framaroot ειναι εμπιστο η θα παθουμε καμια ζημια ?

 

Οτι πιο εμπιστο υπάρχει. ..αν δεν πιασει δεν γινεται κατι...ανοιγεις την εφαρμογη επιλεγεις ρουτ (η εγκατασταση su αν θυμαμαι καλα) κ κλικ στην δευτερη επιλογη (γκανταλφ) κ αυτο ηταν...ριμπουτ κ οκ...15 δευτερα διαδικασια...

Link to comment
Share on other sites

επειδη ακουω οτι μπορω να καει ο πυρηνας κτλ γι αυτο ρωταω

επισης με ποια εκδοση του να το κανω ?

Link to comment
Share on other sites

επειδη ακουω οτι μπορω να καει ο πυρηνας κτλ γι αυτο ρωταω

επισης με ποια εκδοση του να το κανω ?

 

Πρωτη φορα ακουω κατι τετοιο:D ψαξε την τελευταια στο google

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Διάβασα όλες τις σελίδες για το core. Έχω το iPhone4 και θα ήθελα να το αλλάξω με το core. Πριν από κάποια post ρώτησε ο vasilismam ποιό από τα δύο είναι καλύτερο αλλά χωρίς απάντηση. Αυτό που ρωτάω εγώ είναι αγοράζοντας το core θα είμαι ευχαριστημένος δηλαδή θα βρίσκομαι τεχνολογικά μπροστά από το 4άρι μου Ηλία θα αγοράσω κάτι "λιγότερο" καλό;

Βασικός λόγος αλλαγής του 4 είναι η μικρή οθόνη. Πλέον με έχει κουράσει. Σας ευχαριστώ όλους

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Διάβασα όλες τις σελίδες για το core. Έχω το iPhone4 και θα ήθελα να το αλλάξω με το core. Πριν από κάποια post ρώτησε ο vasilismam ποιό από τα δύο είναι καλύτερο αλλά χωρίς απάντηση. Αυτό που ρωτάω εγώ είναι αγοράζοντας το core θα είμαι ευχαριστημένος δηλαδή θα βρίσκομαι τεχνολογικά μπροστά από το 4άρι μου Ηλία θα αγοράσω κάτι "λιγότερο" καλό;

Βασικός λόγος αλλαγής του 4 είναι η μικρή οθόνη. Πλέον με έχει κουράσει. Σας ευχαριστώ όλους

 

Ειναι λιγο δυσκολο να σου απαντησει καποιος σε αυτο το νημα...κ ολογος ειναι οτι θα πρεπει να εχρι δουλεψει κ τις 2 συσκευες για να ξερει...αρα κανε ενα κοπο κ απηύθυνε την ερωτηση στο σωστο νημα εκει ολο κ καποιος θα ξερει...

Link to comment
Share on other sites

Ειναι λιγο δυσκολο να σου απαντησει καποιος σε αυτο το νημα...κ ολογος ειναι οτι θα πρεπει να εχρι δουλεψει κ τις 2 συσκευες για να ξερει...αρα κανε ενα κοπο κ απηύθυνε την ερωτηση στο σωστο νημα εκει ολο κ καποιος θα ξερει...

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Διάβασα όλες τις σελίδες για το core. Έχω το iPhone4 και θα ήθελα να το αλλάξω με το core. Πριν από κάποια post ρώτησε ο vasilismam ποιό από τα δύο είναι καλύτερο αλλά χωρίς απάντηση. Αυτό που ρωτάω εγώ είναι αγοράζοντας το core θα είμαι ευχαριστημένος δηλαδή θα βρίσκομαι τεχνολογικά μπροστά από το 4άρι μου Ηλία θα αγοράσω κάτι "λιγότερο" καλό;

Βασικός λόγος αλλαγής του 4 είναι η μικρή οθόνη. Πλέον με έχει κουράσει. Σας ευχαριστώ όλους

το ανταλλαζουμε εδω και τωρα ?

 

Πρωτη φορα ακουω κατι τετοιο:D ψαξε την τελευταια στο google
η τελευταια ειναι η 1.6.1 αλλα πολυ το κανουν με την 1.4.2 Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον για απογοητευμένο σε κόβω από το core
απλα χρονια με iphone και τωρα με το core εχω καποια θεματα και με το δικτυο κτλ
Link to comment
Share on other sites

απλα χρονια με iphone και τωρα με το core εχω καποια θεματα και με το δικτυο κτλ

 

Κι εγώ χρόνια με iPhone πρώτα με 3GS και τώρα με 4. Αν δε φύγει σήμερα που έχω ραντεβού θα σε ειδοποιήσω. Αν θες σε παρακαλώ τί δυσκολίες αντιμετωπίζεις;;;

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ χρόνια με iPhone πρώτα με 3GS και τώρα με 4. Αν δε φύγει σήμερα που έχω ραντεβού θα σε ειδοποιήσω. Αν θες σε παρακαλώ τί δυσκολίες αντιμετωπίζεις;;;
Καλα δε το ανταλλαζω,ασε που το χω παρει με δωσεις....

πολλες φορες με περνουν τηλ και τους λεει οτι το κινητο ειναι κλειστο ενω πολλες φορες παταω να κανω κληση και κανει ενα μπιπ και κλεινει

η cosmote μου λεει οτι εχει το τηλ εχει το προβλημα

η samsung μου λεει οτι φταει το δικτυο

και γω εχω μεινει ετσι ....

ενω με 3gs δεν ειχα ποτε τετοι προβλημα

επισης το gps του ειναι για κλαμματα

απο χθες παταω τον καιρο να μου δειξει που βρισκομαι κτλ και εχει κολλησει στο χθες και δεν δουλευει το gps....τι με wifi το παταω τι με data 3g τιποτα αυτο μουλαρωσε πρεπει λεει να βγω εξω στο δρομο για λιγο ενω το 3gs για κατουρημα πηγαινα τουαλετα παταγα και αμεσως εδειχνε

Edited by Tr3LaRaS
Link to comment
Share on other sites

πολλες φορες με περνουν τηλ και τους λεει οτι το κινητο ειναι κλειστο ενω πολλες φορες παταω να κανω κληση και κανει ενα μπιπ και κλεινει

η cosmote μου λεει οτι εχει το τηλ εχει το προβλημα

η samsung μου λεει οτι φταει το δικτυο

και γω εχω μεινει ετσι ....

 

Είναι το δίκαρτο ή το μονόκαρτο; Νομίζω σε παλιότερα post είχε αναφερθεί πάλι από κάποιον αυτό το πρόβλημα και αν θυμάμαι καλά απευθύνθηκε στο service στο Χαϊδάρι και το πρόβλημα λύθηκε μετά από αναβάθμιση. Για κοίτα μήπως καταφέρεις κάτι εκεί!!!

Link to comment
Share on other sites

Είναι το δίκαρτο ή το μονόκαρτο; Νομίζω σε παλιότερα post είχε αναφερθεί πάλι από κάποιον αυτό το πρόβλημα και αν θυμάμαι καλά απευθύνθηκε στο service στο Χαϊδάρι και το πρόβλημα λύθηκε μετά από αναβάθμιση. Για κοίτα μήπως καταφέρεις κάτι εκεί!!!
το μονοκαρτο και το εχω παει στο service στη Νικαια 3 φορες και δε βρισκουν κατι λεει
Link to comment
Share on other sites

Καλα δε το ανταλλαζω,ασε που το χω παρει με δωσεις....

πολλες φορες με περνουν τηλ και τους λεει οτι το κινητο ειναι κλειστο ενω πολλες φορες παταω να κανω κληση και κανει ενα μπιπ και κλεινει

η cosmote μου λεει οτι εχει το τηλ εχει το προβλημα

η samsung μου λεει οτι φταει το δικτυο

και γω εχω μεινει ετσι ....

ενω με 3gs δεν ειχα ποτε τετοι προβλημα

επισης το gps του ειναι για κλαμματα

απο χθες παταω τον καιρο να μου δειξει που βρισκομαι κτλ και εχει κολλησει στο χθες και δεν δουλευει το gps....τι με wifi το παταω τι με data 3g τιποτα αυτο μουλαρωσε πρεπει λεει να βγω εξω στο δρομο για λιγο ενω το 3gs για κατουρημα πηγαινα τουαλετα παταγα και αμεσως εδειχνε

 

Προβλημα με σημα πουθενα...εχω αλλαξει την ρυθμιση σε gsm...αλλαξε widget καιρου κ δοκιμασε ....το gps tου κλειδωνει στο λεπτο κ δεν χανει σημα μεχρι να το κλεισεις...κανε κ κανα reboot που κ που...

Link to comment
Share on other sites

Προβλημα με σημα πουθενα...εχω αλλαξει την ρυθμιση σε gsm...αλλαξε widget καιρου κ δοκιμασε ....το gps tου κλειδωνει στο λεπτο κ δεν χανει σημα μεχρι να το κλεισεις...κανε κ κανα reboot που κ που...
γιατι να το γυρισω σε gsm απο τη στιγμη που πληρωνουμε για να χουμε και γρηγορο internet ?widget καιρου εχεις κανενα αξιοπιστο και καλο ?το gps το δικο μου εχει θεμα απο χθες εχει σκαλωσει μαλλον θελει να το βγαλω βολτα οσο για reboot του κανω τουλαχιστον ενα τη μερα

εσυ το χεις κανεις root ?

 

οριστε και screen να δεις

 

http://img543.imageshack.us/img543/8577/i8vh.png

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

οριστε και screen να δεις

 

http://img543.imageshack.us/img543/8577/i8vh.png

 

αυτο δεν μου λεει κατι αδερφε,μπορει να εχεις λαθος ρυμισεις στο widget καιρου,δες android weather στο store,το gps το εχεις δοκιμασει σε κανα προγραμμα πλοηγησης??οσο για το gsm εφ οσον δεν το χρειαζεσαι για data γυρνα το..δεν χανεις κατι..κ οταν θες να δουλεψεις data ξαναγυρνατο...3 δευτερολεπτα ειναι...δεν σου ειπα να το εχεις μονιμα στο gsm;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μην λετε χαζα.ΤοCore φυσαει και δεν μου εχει κολλησει στο παραμικρο.Απιθανο για τα λεφτα του!
Link to comment
Share on other sites

πολλες φορες με περνουν τηλ και τους λεει οτι το κινητο ειναι κλειστο ενω πολλες φορες παταω να κανω κληση και κανει ενα μπιπ και κλεινει

η cosmote μου λεει οτι εχει το τηλ εχει το προβλημα

η samsung μου λεει οτι φταει το δικτυο

και γω εχω μεινει ετσι ....

ενω με 3gs δεν ειχα ποτε τετοι προβλημα

 

Το ιδιο εχω και εγω με το core duos αλλα με Vodafone οποτε δεν νομιζω να φταιει το δικτυο.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα.Εχω iphone 5 και παραλληλα δουλευω και το μονοκαρτο αλλα και το duos..Το κινητο αξιζει ολα τα λεφτα του.Δν κολλαει ουτε κρασαρει.Δν ειναι iphone 5 αλλα για 180+ euro δν εχει αντιπαλο(οσο ξερω).
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Core (I8260)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...